İsmail Başkan'dan dobra açıklamalar...

Başlatan samsunsevdalısı, 03 Haziran 2005, 00:03:49

« önceki - sonraki »

samsunsevdalısı

ismail başkanın konuşmalarını samsunda olduğum bir dönemde izleyebilmiş olmam gerçekten büyük bir şans.zira bizler taraftar olarak hep tek taraflı düşünüyor ve içinde bulunulan durumu tam olarak idrak edemediğimizden anlamsız çıkışlar yapıyoruz.
bunları neden söylüyorum çünkü bu akşam ismail başkanı seyrederken kendime kızdım ve önyargılı olduğumu saptadım.
neyse ismail başkanın bu akşam bu yayına çıkıp herşeyi anlatması bence çok iyi oldu.insanların durumun ciddiyetini anlaması ve verilen mücadelenin desteksiz kalışına seyirci kalmamaları gerektiğinin bilincine varması için önemli idi.
ve umarım her şey bu akşamdan sonra daha farklı olacak ve özlenen samsun halkının özlenen desteği çok sevdiğimiz samsunsporumuzun yanında olacak.
yayınla alakalı geniş bir özeti timofte yarın detaylı bir şekilde foruma ekleyeceğinden ben pek bişey yazmayacağım.ama yarın sabaha kadar foruma girip de merak edenler için söyleyebileceğim tek şey var artık karamsar değilim,eminim ki yarından itibaren herşey bizim için çok daha güzel olacak.

timur55

samsunsevdalısı noldu kardeş?ben size hep sölemıstım dımı hep tek taraflı bakmayalım olaya onlarında derdi sorunları bızım bılmedıgımız konular vardır dıye ama sizse benı hep yanlıs anladınız..ben programı ızlıyemedım ama senın konusmalarındn tahmın edebılıyorumi.saygılar..

samsunsevdalısı

ya kardeşim yine polemiğe girme,bazı futbolculardan ve ertuğrul sağlamın gemiyi terkedişinden ismail başkan da şikayetci sen merak etme. :)  
hemen laf oturtma eğilimine girerek zaten niyetini belli ediyorsun.
bari bu başlığı yersiz tartışmalarla işgal etme....

timofte

Alıntı

Kanal S'de yayınlanan "Spor55 Özel" programına çıkan Samsunspor kulübü Başkanı İsmail Uyanık, önemli açıklamalarda bulundu. Çeşitli konularda Samsunspor Taraftarı ve Samsun kamuoyuna mesajlar verdi.
[/b]

HAVUZ SİSTEMİNDE ADALET SAĞLANMASI ŞART

Başkan İsmail Uyanık, havuz sistemindeki adaletsizliğin giderilmesi için 7-8 senedir uğraştıklarını, ancak sistemde değişiklik yapılamadığını hatırlatarak, Ankara'daki TFF mali genel kurulunda 14 Anadolu kulübünün delegeleri ile 80 imza toplayarak yeni dağılımla ilgili önerge verdiklerini belirtti. Önergenin gündeme geldikten sonra 120 civarında  oyla kabul edildiğini ve bunun da federasyona yönelik bir tavsiye kararı olduğunu anlatan başkan, F.Bahçe ile bir kısım Trabzonspor delegesinin toplantıyı terk etmediğini, yalnız G.Saray ve Beşiktaş başkanlarının toplantıyı tek ettiklerini söyledi. Başkan havuz sistemini Uefa'nın zorunlu kıldığını, kulüplerin buradan ayrılmak, havuzu bozmak gibi bir şanslarının olmadığını ifade etti. Havuz siteminde değişiklik yapmanın her açıdan zorunlu olduğunu yineleyen İsmail Uyanık; 'Rekabetin olduğu yerde insanların ilgisi artar, pasta büyür. Yoksa Samsun'a sekiz, Elazığ'a 10 atarak insanlar nereye kadar tatmin olacaklar' ifadesini kullandı.

SAMSUNSPOR'A KİMSE BASKI YAPAMAZ

Diyarbakırspor maçı ve ardından ortaya çıkan tepkiler hakkında da konuşan Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık; 'Teşvike, şikeye hiçbir zaman bulaşmadık. Maç satan namusunu da satar. Samsunspor bu konularda Türkiye'de şampiyondur. Biz maç satacak karaktere sahip olsak, bu maça kadar ne fırsatlar vardı, ama her maçta onurumuzla mücadele ettik.' dedi. Sunucunun Samsunspor'a baskı yapıldığı, 600-800 milyar kadar bir para verildiği yolunda aldıkları duyumları hatırlatması üzerine de Başkan; "Bize gelmeden önce D.Bakır'da oynayan Ergin'in Diyarbakırlı bazı yöneticiler tarafından tehdit edildiği duyumu aldık ve kendisine sorduk, o da günde üç kez aranarak ölümle tehdit edildiğini, bu nedenle kendisinin Trabzon deplasmanında kasıtlı olarak kırmızı kart görerek D.Bakır maçında oynamadığını itiraf etti. Bize neden zamanında söylemediğini sorduğumuzda da korktuğunu söyledi. Biz bu konuyla ilgili olarak Ergin'in sözleşmesini feshettik. İçişleri bakanı ile akraba olan Diyarbakırlı F.Bahçe yöneticisi ve F.Bahçe'nin Diyarbakırlı başkanı Aziz Yıldırım'ın kendilerine ricacı olduğunu da açık yüreklilikle kamuoyu ile paylaşan İsmail Uyanık, ancak bu tür ifadeler ya da ricaların maçın sonucuna etki etmediğini, yenilginin asıl nedeninin altı futbolcudan mahrum olarak sahaya çıkılması olduğunu belirtti.

ERTUĞRUL'UN GİTME ŞEKLİ İÇİMİ BURKTU

Ertuğrul Sağlam'ın Samsunspor'dan ayrılma şekli konusunda içinin buruk olduğunu da dile getiren Başkan İsmail Uyanık; "Ertuğrul bir gece önce benden Samsunspor'dan ayrılma konusunda izin istedi, ama ertesi gün Kayserispor ile gidip sözleşme imzaladı. Bu beni son derece üzdü. Ertuğrul'un öne sürdüğü gidiş sebeplerinin ne kadar inandırıcıdır onu da bana değil, kendisine sormak gerekir' diye konuştu. Yeni hoca arayışları konusundaki soruları da cevaplayan Başkan 'Ertuğrul sağlam ile bir senemizi kaybettik, en çok buna üzgünüm. Bu kez zaman kaybetmeyeceğimiz bir hoca arayışı içine girdik. Bize dava adamı lazım, kendi burada gözü İstanbul'da olan kişilerden yarar gelmiyor, Şifo Mehmet de İstanbul patentli bir isim' dedi. Yücel Uyar'ın da geçmiş dönemde Samsun spor'da başarılı olduğunu, sorunları da dışarıya yansıtmayan bir isim olduğunu söyleyen başkan, ancak kendisinin şu an Samsunspor altyapısındaki görevini sürdürmesinin daha doğru olacağını ifade etti.

BİZ İSTEMEDEN HİÇBİR FUTBOLCU TAKIMDAN AYRILAMAZ

Takımdan ayrılacak futbolcular konusuna da değinen Başkan " Kim nereye gidiyormuş, benim haberim yok. Bu sene Samsunspor ile sözleşmesi biten sadece iki oyuncu var. Bunlar da Serkan Aykut ve Shorunmu. Diğerleri biz istemeden hiçbir yere gidemez. Celil gidiyorum demiş, gitsin de görelim. Celil ve Serkan Samsunspor'un sahipleridir. Özellikle Serkan bu sene çok yıprandı. Kendisi ile de oturup konuşacağız. Moral vermeye ve yeniden futbola kazandırmaya çalışacağız.' dedi. Adnan hakkında çıkan transfer dedikoduları için de 'Adnan takımımızın hamalı, jokeri. Onu kaybetmek istemeyiz. Zaten biz istemedikten sonra o da hiçbir yere gidemez. Ben kendisine bu sene gitmeyi tavsiye de etmem, oturur konuşuruz ya ben onu ikna ederim ya da o beni ikna eder.' diye konuştu. Başkan ayrıca, Samsunspor'dan ayrılış şekli sıkıntısız olan, Samsunspor'a ihanet etmeyen eski futbolculara da Samsunspor'un kapısının her zaman açık olduğunu ifade etti.

SAMSUN ŞEHRİ KARARINI VERMELİDİR

Samsunspor'a karşı Samsun kentinde son yıllarda inanılmaz bir vurdumduymazlık olduğundan yakınan İsmail Uyanık; "Nasıl olsa İsmail uyanık var, takım süper ligde bir şekilde devam ediyor. düşüncesi hakim. Samsunlular Süper ligin kıymetini ne yazık ki bilemiyor. Seyirci destek vermediği için siyasiler de destek vermiyor, zira sahipsiz görünen bir takımın siyasilere yönelik bir caydırıcılığı yok. Şu anda Samsunspor'un 22,5 milyon dolar borcu var. Bunun 7 trilyonunu Türkiye'de bizden başka hiçbir kulübe verilmeyen vergi cezası oluşturuyor. Sırf beni zora sokmak için, geçmiş on yılımla ilgili olarak imzasız bir ihbar mektubundan yola çıkılarak bu ağır vergi cezasını sırtımıza yükleyenler asıl kötülüğü Samsunspor'a yaptılar." diye konuştu.Uyanık, Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı karar ile Servis araçlarının C plakalarından 1,5 milyar Samsunspor'a bağış yapılırken, bazı kişilerin 'Ben Samsunsporlu değilim, Samsunspor'a 1,5 milyar vereceğime Belediyeye 3 milyar veririm.' diyebildiğini, belediye aleyhine dava açıldığını ve bu kişilerin Samsun'dan ekmek yediğini söyledi. Artık Samsun şehrinin bu takımı isteyip istemediği konusunda karar verme zamanının geldiğini söyleyen Başkan, "Eğer destek verilmeyecekse kendi isteğimizle 2.Lig A kategorisinde mücadele edelim, 15 milyon dolar paramızı alalım, böylece borçlarımızdan da kurtulalım. Üç senedir Digiturk'ten para alamıyoruz, hepsi hacizli. İlhan, Tümer, Allum gibi oyuncular bunları bizden daha önce alıyor. Kulüpte herkes mutsuz, bizim şehirden akar gelirlere ihtiyacımız var, geçtiğimiz hafta telefon açıp Belediye başkanı ile görüştüm. Şayet destek gelmezse benim gücüm bitti. Önemli olan destek kimin başkan olacağı da önemli değil, ben bu görevi yarın dahi bırakmaya hazırım." dedi.

GALİP ÖZTÜRK'E SAMSUNSPOR BAŞKANLIĞI YAKIŞIR

Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk ile aralarında bir sorun bulunup bulunmadığı hakkındaki soruya "Benim açımdan bir sorun yok, ama bazen istemeden insanları kırabiliyoruz. Öyle bir şey varsa bilmiyorum, şu anda yönetimimizde kardeşi Talip Öztürk var" dedi. Galip Öztürk'e başkanlığı önerdiği ve kendisine bu görevin yakışacağını düşündüğünü söyleyen İsmail Uyanık, geçtiğimiz kongre döneminde Öztürk'ün bu konuda 1 ay kadar düşündüğünü ancak başkan olmadığını, şehrin Galip Öztürk ismi üzerinde yoğunlaşması gerektiğine inandığını anlattı. Uyanık, Galip Öztürk'ün Samsunspor için senede 5-6 milyon dolar harcayabilecek bir güce sahip olduğunu ifade etti.

BASKETBOL TAKIMININ BÜTÇESİ 1 MİLYON DOLAR

Basketbol takımının sponsor sayesinde TBL'ye çıktığını, ve Panasonic'in önümüzdeki sezon basketbol takımı için 1 milyon USD'lik bir yatırım yapacağını anlatan İsmail Uyanık, "Samsun şehri futbol takımından desteğini iyice çekti, hiç değilse basketbol takımına gelecek sezon destek versinler." diye konuştu.

SAMSUNSPORLU OLMAK AYRICALIKTIR.

Son olarak 3,5 yıl sonra ilk kez Samsun yerel televizyonlarında konuştuğunu ifade eden İsmail Uyanık, burada amacının asla kişileri hedef almak, onlarla polemiğe girmek olmadığını, kendisinin bu müessesenin başındaki kişi olarak bu tür bir lüksü olmadığını, burada Samsun kamuoyu ile dertleşmeyi amaçladığını söyledi. Samsunspor Taraftar gruplarındaki delikanlıların, zengin çocukları gibi İstanbul takımları peşinde koşmayan, zoru seçen, Samsun gönüllüsü kişiler olduğunu ve onların kıymetini iyi bildiğini sözlerine ekledi.

hazırlayan : timofte
[/b]

Bafralı

7 trilyonluk vergi borcu nasıl oluşmuş bilen var mı?

Fecr_55

ne varsa bir bir ortaya dökmü$...bütün gercekleri yansitip, ondan bundan lafini esirgememi$...

--Ertuğrul sağlam ile bir senemizi kaybettik, en çok buna üzgünüm. Bu kez zaman kaybetmeyeceğimiz bir hoca arayışı içine girdik. Bize dava adamı lazım, kendi burada gözü İstanbul'da olan kişilerden yarar gelmiyor--

en cokta bu cümlesi ho$uma gitti ne yalan söylim...yani görünen köy klavuz istemiyor...
helal olsun...in$allah cok ki$i izleyip, etkilenmi$tir bu aciklamalardan...yoksa yazik olur...

salihcakir

hemen başkana bir teşekkür metni hazırlığı işine girişiyorum..teşekkürler ismail başkan.

Fecr_55

peki nasil ula$abiliriz ba$kanimiza??? mail adresi var mi sizde???

baha55

selamlar arkadaslarr...
biraz önce sayın baskanımızın söylediklerini okudum ve her zaman saygı duyduyum büyük baskana biraz daha saygı duymaya basladım...arkadaslar bence gerçekten çok büyük bır baskanımız var ama ne yazıkkı elinde imkan yok...düşünebiliyomusunuz bu baskanın eline her sene bi  10  milyon dolar geçtigini..yemişn ederim byu baskan bızı o para ile 4 yıl sonra sampıyon yaparrrr. aama  ne yazıkkı bırakın 10 mil. u bir sürü borç var adam ne yapsınnnn

jean

ne yapsak acaba bizimde elimizden birsey gelmiyor

timofte

ismail uyanık'ın açıklamalarını derleyip samsunsporlularla paylaşmak için, hem program sırasında notlar aldım hem de metni yazarken tam bir saatimi harcadım.
samsunsporlulara feda olsun. ama,
bazı arkadaşlarımız var, onlar bu forumu günlük okuyorlar
okumak için kullanıyorlar. yorumlarını bizden esirgiyorlar.
hiç değilse bir teşekkür etmek bile akıllarına gelmiyor..
halk gazetesinin de paralı sisteme geçtiği bir ortamda, burasını sadece haber almak amacıyla kullanıyorlar. emeğimize yazık, insanda şevk azalıyor. onlara sitem ediyorum..

yirmiuc

lucapicola

Timofte kardeş ellerine, gözlerine sağlık.
Sayende,programı izleyemeyen birçok samsunspor taraftarı en sıcak haberleri öğrenmiş oldu. Şimdi çözüm zamanı!

curva55

Timofte abi eline sağlık.Bri kere daha Samsunlu,Samunsporlu olduğum için gurur duydm.

timofte

sağolun arkadaşlar sizler zaten Samsunsporluluğu sadece sözde olmayan arkadaşlarsınız. yorumlarınızı bizden esirgemiyorsunuz. benim sitemim, buradan sadece bilgi edinip gidenlere, düşüncelerini bizlerden saklayanlara..