İstatistiklerle Bank Asya 1.Lig

Başlatan KotuCocuk55, 31 Ağustos 2009, 04:43:54

« önceki - sonraki »

KotuCocuk55

31 Ağustos 2009, 04:43:54 Son düzenlenme: 31 Ağustos 2009, 04:48:52 KotuCocuk55
Karşıyaka maçı ile ilgili yorumlara yazmıştım ama orda kaynayacağını düşünerek buraya yeni bir başlık altında taşımayı uygun gördüm;

Bu geçiş döneminde takımımıza karşı biraz sabırlı olmalıyız.Tabiki ben bir otorite veya uzman değilim sadece görüşümü paylaşıyorum,herkeste paylaşsın diye bu bilgileri paylaşıyorum.Bence takımımızın istenilen seviyeye gelmesi için 7.haftaya kadar süre tanımalıyız ve alınacak her sonucu kabul etmeliyiz çünkü hocamızın da dediği normal bir hazırlık dönemi geçirmediğimiz gibi sezona da normal koşullarda başlamadık,kendimizi kandırmayalım.Bu süredede şansımızın da yaver gitmesiyle (Nasıl geçen hafta gitmediyse) 10.haftadaki istatistikleri yakalamayı diliyorum.

Bir göz atmanızı öneririm.

2008-2009 sezonunda Bolu ve Adanasporun puan durumundaki çıkışına dikkat edelim.
2007-2008 sezonunda Diyarbakırsporun puan durumundaki çıkışına dikkat edelim.

Not1;Ligin ilk haftalarında zirvede yer alan takımların bir çoğunun ligin son haftasında da aynı yerlerini genellikle koruduğu görülüyor,özellikle 2007-2008 sezonunda ligin 10.haftasında ilk 6 da yer alan 5 takım ligi yine ilk 6 içerisinde tamamlamışlar.
Not2;Sezon içerisinde bu çıkışı sağlayan takımlardan hiçbiri bu başarısını ilk ikiye kadar taşıyamamış.
Not3:Sezon içerisinde bu çıkışı sağlayan takımlardan hiçbiri süper lige çıkamamış.
Not4;2008-2009 sezonunun ilk 10 haftasında 1.sırada yer alan Manisa,3.sırada yer alan Kasımpaşa ve 5.sırada yer alan Diyarbakırspor sezon sonunda süper lige süper lige çıkmış.
Not5;2007-2008 sezonunun ilk 10 haftasında 2.sırada yer alan Antalya 3.sırada yer alan Eskişehir 5.sırada yer alan Kocaelispor sezon sonunda süper lige çıkmış.
Not6;Son iki sezonda süper lige çıkan Antalya(Siyaset-Bakan) Eskişehir(Siyaset-Bakan) Kasımpaşa(Siyaset-Başbakan) Diyarbakırspor( Siyaset-Terör) takımlara baktığımızda biz acaba kendimizi mi kandırıyoruz diye düşünmektende kendimi alamıyorum!!!

2008-2009 10.HAFTA
1-Manisaspor 10 15 22

2-Altay 10 9 20

3-Kasımpaşaspor 10 4 19

4-Karşıyaka 10 1 18

5-Diyarbakırspor 10 2 17

6-Kartalspor 10 5 16

7-Çaykur Rize 10 1 16

8-Güngören Bel 10 -1 16

9-Malatyaspor 10 -6 13

10-Orduspor 10 2 12

11-Gaziantep B.Ş. Bld. 10 -1 12

12-Boluspor 10 -3 11

13-Adanaspor 10 -5 10

14-Samsunspor 10 -7 10

15-Sakaryaspor 10 -3 9

16-Giresunspor 10 -4 9

17-K. Karabükspor 10 -6 9

18-K. Erciyesspor 10 -3 8

2008-2009 34.Hafta

1-Manisaspor 34 27 64

2-Diyarbakırspor 34 12 62

3-Boluspor 34 14 56

4-Kasımpaşaspor 34 18 55

5-Altay 34 11 55

6-Karşıyaka 34 6 51

7-K. Karabükspor 34 3 49

8-Adanaspor 34 0 48

9-Çaykur Rize 34 -5 47

10-Orduspor 34 4 45

11-K. Erciyesspor 34 2 41

12-Kartalspor 34 -4 41

13-Gaziantep B.Ş. Bld. 34 -5 40

14-Giresunspor 34 -13 40

15-Sakaryaspor 34 -6 39

16-Samsunspor 34 -12 39

17-Güngören Bel 34 -21 36

18-Malatyaspor 34 -31 29

2007-2008 10.HAFTA

1-Sakaryaspor 10 13 23

2-Antalyaspor 10 10 19

3-Eskişehirspor 10 8 19

4-Kartalspor 10 5 19

5-Kocaelispor 10 -1 16

6-Boluspor 10 1 14

7-Samsunspor 10 1 14

8-Malatyaspor 10 4 13

9-Orduspor 10 -3 13

10-Altay 10 -5 13

11-K. Erciyesspor 10 4 12

12-Diyarbakırspor 10 -1 11

13-Karşıyaka 10 -2 11

14-Giresunspor 10 -4 11

15-Mardinspor 10 -7 11

16-Elazığspor 10 -8 10

17-Gaziantep B.Ş. Bld. 10 -4 9

18-İstanbulspor 10 -11 6

2007-2008 34.HAFTA

1-Kocaelispor 34 22 64

2-Antalyaspor 34 23 61

3-Sakaryaspor 34 21 58

4-Eskişehirspor 34 17 57

5-Diyarbakırspor 34 16 57

6-Boluspor 34 4 53

7-K. Erciyesspor 34 13 52

8-Orduspor 34 -5 50

9-Karşıyaka 34 3 47

10-Altay 34 0 47

11-Malatyaspor 34 1 43

12-Giresunspor 34 -3 43

13-Kartalspor 34 -5 42

14-Gaziantep B.Ş. Bld. 34 2 39

15-Samsunspor 34 -16 38

16-Elazığspor 34 -14 34

17-İstanbulspor 34 -33 26

18-Mardinspor 34 -46 14

celebi

biz demi bu şekilde yapalım bizde de var mı o yürek yada kapasite

ramcQ_55

bizde bakan varmı mustafa demir hee pehh

mehmet yılmaz

Çalışma güzel olmuş gerçekten ama ben de umutsuzum şu aşamada. Umutsuz olma nedenim ise dünkü mağlubiyettir kesinlikle. Hatta mağlubiyet de değil de dünkü oyun. Öğrendiğimize göre 4 tane pası art arda yapamamışız. Geçen yıl ki deplasman rezilliğinin devam edeceğine inanıyorum maalesef. Deplasmanda alabileceği en iyi skor 0-0 olabiliecek bir takımla da umutlu olamıyorum.

Tek bir istisna olabilir burada, geçen yıl ki oyuncu yapısı asla dışarıda maç lamaz ama belki yeniler iyice girerlerse takıma bu psikolojik sorunu ortadan kaldırabilirler ama Sefa, Sercan, Burhan, Turgay, Turgut, Hakan, Ömür hatta Murat, Oktay.... Bunlarla dolu bir kadro dışarıda bitik demektir.

KotuCocuk55

Bende aynı kaygıları yaşıyorum doğru söylemek gerekirse..
Karabük  maçındaki hatalara rağmen hep böyle oynayın yenilin demiştik,isteki,hırslı bir takım vardı.
Karşıyaka'ya deplasmanda kaybetmemizden çok ortaya koyduğumuz oyun,bir haftada bu oyunculara ne oldu dedirtti.
Maçın seyircisiz oynanması nedeniyle skorun deplasman fobisinden kaynaklandığını düşünmüyorum.
Aklıma;
Karşıyaka gerçekten çok güçlüydü,bizi domine etti.
Yeni gelen oyuncular takımın ahengini bozdu..Takım içindeki arkadaşlıkta sıkıntılar çıktı.
Karabük kötü bir takımdı yada bizim maça yeterince konsantre olmadığı için biz iyi oynadık gibi göründük gibi hepinizin aklından geçen onlarca senaryo geliyor..
Dedimya belirsiz.Doğru cevap nedir bilemiyorum.Bu takım çok iş yapar yada bu takım dan bir yol olmaz demek için,en azından neler yapıp neler yapacağımıza görmek adına bu takımın gücü bu diyebilmek için bir kaç hafta beklemek lazım.

Bunun yanında yıllardır,takımımızın liglerin en dengesiz,en istikrarsız takımı olduğunu da hatırlayınca.Hiç bir zaman cevabını öğrenemeyeceğimiz bundan dolayı da bir hafta bize büyük hayaller kurduracak bir hafta küfürler ettirecek bir yapının parçası olacağımız geçmişe baktığımızda en olası ihtimal görünüyor,maalesef..
Umarız artık değişir...

FaTiH_HaN

Alıntı yapılan: samsuni - 31 Ağustos 2009, 19:05:12
Çalışma güzel olmuş gerçekten ama ben de umutsuzum şu aşamada. Umutsuz olma nedenim ise dünkü mağlubiyettir kesinlikle. Hatta mağlubiyet de değil de dünkü oyun. Öğrendiğimize göre 4 tane pası art arda yapamamışız. Geçen yıl ki deplasman rezilliğinin devam edeceğine inanıyorum maalesef. Deplasmanda alabileceği en iyi skor 0-0 olabiliecek bir takımla da umutlu olamıyorum.

Tek bir istisna olabilir burada, geçen yıl ki oyuncu yapısı asla dışarıda maç lamaz ama belki yeniler iyice girerlerse takıma bu psikolojik sorunu ortadan kaldırabilirler ama Sefa, Sercan, Burhan, Turgay, Turgut, Hakan, Ömür hatta Murat, Oktay.... Bunlarla dolu bir kadro dışarıda bitik demektir.

KotuCocuk55

06 Eylül 2009, 18:23:45 #6 Son düzenlenme: 06 Eylül 2009, 18:28:09 KotuCocuk55
Ligin 3.haftasında Samsunspor bir hazırlık maçını daha kaybetti.
Kimsenin istediği skorlar değil bunlar ve sinirleniyoruz ama daha 1 hafta önce 13 tane transfer yapmış bir takımdan şuanda başarı beklemek zaten hayal olurdu.Bundan sonra birkaç maç daha kaybedebiliriz.Ahengin,takım ruhunun,arkadaşlığın futbolda ne kadar önemli olduğunu hatırlayalım bir yandan da nerdeyse 35 futbolcunun birlikte antreman yaptıklarını,daha bir çoğunun birbirini tanımadığını,eskiler yeniler gibi ayrım olabileceğini,bazı futbolcuların gönderilecek olması nedeniyle çeşitli ihtiras,küsme,dedikodu gibi durumların olabileceğini ve bunların tam anlamıyla oturması ve takımımıza not verebilmemiz için halen 7.haftayı beklememiz gerektiğine inanıyorum.

Yıllarca spor yapmış ve spor takımları ile çalışmış biri olarak söylüyorum,adım gibi eminim bunların hepsi yaşanıyor şu anda orda.Futbolcu dediğin de insan,çalışmaya başladığınız şartları,yapısı karışık,sıkıntılı bir şirketi düşünün çalışan olarak gerçek anlamda şirkete faydalı olmanız zaman alacaktır.Bunun da bir farkı yok.

Bu noktada yapılacak en büyük hata;teknik direktörü değiştirmek,bazı futbolcuları silmek yada bir kaos ortamı yaratmak olacaktır,en azından bu haftalarda..
Birçoğumuz  sinirli bir şekilde,küfredip,onu bunu kovmak isteyebilir ve  yıllardır değişmeyen senaryoyu uygulayıp, sihirli bir değneğin değmesini bekleyebilir.Ama o sadece bir hayal,sadece bir kumar olur bence.
Yapılması gereken şu koşullar altında,sakin ve sabırlı şekilde bekleyip atılan adımların oturmasını beklemek..

Not:Bir samsunspor klasiği olarak,kazanmamız gereken maçları kaybeden takımımız,hiç kimsenin umudu yokken haftaya rizeden puan yada puanlar alırsa hiç şaşırmam..

KotuCocuk55

06 Eylül 2009, 22:19:55 #7 Son düzenlenme: 06 Eylül 2009, 22:28:14 KotuCocuk55
Sağduyuya en çok ihtiyacımız olduğu şu dönemde,iki tane yazarın görüşlerini paylaşacağım sizinle;
Öncelikli bu yazarı da samsunspor teknik direktörünü de tanımam,yani düşüncelerimi söylerken herhangi kişisel bir kaygı taşımıyorum.Ama bu kadar sıkıntılı bir kamp ve transfer dönemi geçirmiş,daha 1 hafta önce 13 oyuncu transfer etmiş bir takımın hocasına 3.hafta sonunda güle güle hocam diye yazı yazıp,şehirde insanlarda takımda bu psikolojiyi oluşturmaya başlayan bir yazarın da spor bilgisinden şüphe ederim..Oyuncu tercihleri yada oyuncuların durumu konusunda mantıklı yorumlar yapılmış olsada..

Hocam güle güle....
Yazar   İlyas Gün

Teknik direktör Turhan Özyazarlar'ın yanlış takımı sahaya sürmesi ile Mersin'e de boğun eğdik..
Lig'de 3 haftadır isteği sonucu alamayan Samsunspor, ligin kötü biteceğinin sinyallerini verdi.
Transferin son gününde oyuncu transfer eden ve bunları bir arada oynatma cesareti gösteren hocayı aslında kutlamak lazım....
Bu cesaret Samsunspor'a ligde sancılar çektirecek...
3 haftadır sahada vasatı aşamayan Sercan'ın oyuna sürülmesi nedendir...
Sercan eski günlerinden uzak, heyecanı yitirmiş, daha ligin başında lig bitsinde bende gideyim edasında...
Volkan gibi rakibi zorlayan, arkadaşlarına boş alan yaratan oyuncunun yedek kulübesinde bekletilmesi hocanın en büyük hatasından birisiydi....
Volkan oyuna girdikten sonra nitekim oyun hareketlendi...Samsunspor ceza sahasında daha çok pozisyon üretmeye başladı....
Büyük ümitlerle transfer edilen Gıorgı, oyunda varmıydı, yok muydu anlamadım...Sahanın içinde piknik yapmaya gelmiş gibi gezinip durdu...

Hakan Akman gibi Samsun'un yetiştirdiği ve gelecek vaat eden futbolcu saha kenarında bekletildi. Hocam nasıl tahammül ettin Gıorgı'ye, Hakan varken...
Samsunspor'un acilen anlayışını değiştirmesi lazım...yada hocasını...
Yıllardır Samsunspor'da ligin 5 haftasında hoca değiştirmek gelenek haline gelmişti zaten....
Sanırım hocaya 2 maç daha tahammül var.
Bence 2 hafta daha  beklemeden gitsin... Bu kafa yapısı ile hocanın 2 hafta daha kalması zaten Samsunspor için kazançlı olmayacak...
Hocam ya şimdi gidersin ya 2 hafta sonra şimdiden güle güle sana

KotuCocuk55

Bir diğer yazar ise aslında tamda şu anda ihtiyacımız olan duygudan bahsediyor,kendisini de tanımam.Oda biliyor bizim gibi,birçok şey yanlış ve aslında pek bir umut yok.Oda özlüyor geçmişi ama diyorki zor bir dönemden geçildi insanlara vakit vermek ve sabretmekten başka çare yok..
Sabredeceksiniz arkadaş başka çare yok!!!
Sabır mı kaldı diyenlere..Lütfen Sabredelim diyorum.Rize maçını kocaeli maçını kaybetsekte,sabır! Başka seçenekte yok zaten!

Dedimya yazarı tanımam,kim olduğu yada bu yazdıklarını hangi amaçla yazdığı da önemli değil.Yazılanlar manidar..

Ses Ver Samsun...
Yazar : Aycan Türkel

1965 bu tarihi unutma sakın, samsunda bu takımla başladı büyük bir akım...

Kan damarda keste bi bak kırmızı beyaz akar, Bu caddelerde taraftarla Samsunda coşku var...

Seninle doğduk senle ölen bu dost için sahada kasırga estir haydi kaldır bizi ayağa ...

Haydi kaldır bizi ayağa...HEYY HADİ Bİ SES VER...!!!

Coşkuyla kaldır elleri havaya, kimde var bu taraftar eller havaya,

Büyük takım rakibi gömer sahaya, değeri çok büyük biçilmez paha,

Kanında gezen bu asil kanla,ATAM sen rahat uyu orda,

Samsunspor burada, gelen akımla Şampiyonluk yakışır bu takıma..

Şişşt Samsun çıldır, ses ver herkes burada,

Sesi bol taraftar ses şow yok rakip fos, şampiyonluk bize dost,

Şirinler Ses ver, Forza ses ses ver, Canikli, Söğütlübahçe....

Burda coşuyor şimşekler hadi Samsunspor geliyor...

HEYY HADİ Bİ SES VER...!!!
Bu sözler geçenlerde facebook ta paylaşılan, Samsunspor için yazılan bir rap müziğin sözlerinden alındı.... Gerçekten çok güzel...Bana bizi hatırlattı...

Evet bugün Ses Ver Samsun diyeceğiz...

Aslında yaklaşık bir aydır Samsunspor konusunda yazı yazmak istiyordum. Hatta 2006 yılından itibaren, Yönetim Kurullarında görev yapan dostlarımıza sadece eleştirmek için değil yapıcı eleştiriler içeren ve öneriler sunmak için yazdığım 5-6 yazıya şöyle bir göz attım. Acı acı gülümsedim.

"Tarih tekerrürden ibarettir" sözünü hatırlattı bana son 6 ayda yaşananlar. Şöyle geçmişteki bazı küçük anekdotlara takıldım...Levent Eriş döneminde yapılan ve boşa giden (hatta mahkemelere konu olan olaylarda bile gündeme gelen) pahalı transferleri düşündüm. O dönemde 400-600 milyara transfer yapan yönetici, menajerle ve  topçuları düşündüm. O dönemki bazı topçuların bugün nasıl 100-300 milyara(bugünkü para ile bin lira) oynadığını çözemedim bir türlü. Sonra kamp dönemindeki sivrisinek saldırıları !!!??? yüzünden otobüse eşyalar yüklenip harekete geçecekken iptal edilen kamp hikayeleri geçti gözümün önünden (Allahtan Mehmet Nas vardı da !!! kurtarmıştı takımı sivrisinek saldırılarından)...

Sonra bu yazdıklarımın içinde de yer alan güzel şeyler bir şimşek gibi çaktı birdenbire...Rıfat'ın Yuvanovski'nin sağlı sollu ortalarını her zaman adrese teslim yapan Tanju'nun muhteşem golleri gözümün önüne geldi... O yıllarda İstanbul'da Atatürk Öğrenci Yurdunda Fener maçında 3. golde sevinirken kaza ile yurdun camını kırdığımı fark ettiğimde çaktırmadan  oradan sıvıştığım anı hatırladım ve  nasıl havalara girdiğimi  hatırladım "ARKAYI FENERLEDİĞİMİZDE".  Yurtta ve üniversitede maçlarda bu Samsundan iyi topçu çıkar diyerek kurulan takımlara özellikle çağrıldığım anları düşündüm...(hani birazda oynardım sol ayaklı iyi bir orta saha olarak...). İstanbulda magirus minibüslere bindiğimizde bazı şoförlerin arkayı fenerleyelim esprisi karşısında o müthiş keyifle "BEN SAMSUNLUYUM"  diye atlamamı hatırladım. 30 yıllık arkadaşım Yılmazla beraber Sarıyer maçı öncesi Menteşoğlu oteline yaptığımız ziyareti ve ertesi gün idman seyretmek için Kasımpaşada Samsunspor otobüsünün peşinden koştuğumuz anı hatırladım...Sonra o acı olayı, kazayı düşündüm... Dünyası kararmış bir kente ülkenin her tarafından uzatılan elleri düşündüm... Yeniden kurulan bir takımı ve daha sonra büyük başarılara imza atan İsmail Uyanık geçti gözümün önünden . İlk yıllarda Fethi hoca ile 1. Lige çıkarken gelene 3 gidene 3 attığımız ve devamında Multescu'lu Ertuğrul, Timofte,Serkan, Cenk, Celil gibi oyunculardan kurulu muhteşem kadro geldi gözümün önüne... Düşünüyorum da timofte'nin o müthiş kesici ve dağıtıcı oyununu 3 büyüklerde oynayan oyuncu sayısı bir elin parmakları kadar desem abartmış olur muyum acaba.. Sahaların beyefendi futbolcusu Ertuğrul'u ve bugünkü başarılarını düşünüyorum. Celil-Serkan-Cenk şeytan üçgenini, ağır görünen ama tek vuruşla gol yapan Ülkemizin en önemli gölcülerinden olan kral Serkan'ı, Celil'in müthiş kıvraklığını, yine İsa-Celil ikilisinin çizgi üzerinde müthiş varyasyonlarını, tek topla rakip kaleye inen Multescunun kontra takımını düşünüyorum. Off sonra bir an sol yanım acıyor ..O an yeniden içime bir heyecan geliyor...Bir büyük gelse ağabeylik yapsa diyorum. Çekse bu haytaların kulağını gelin buraya dese bu üçlüye hazır ortam müsaitken... Kral ve İmparator'un dönüşü muhteşem olmalı diyorum...hazır İsa hoca'da menajer...

Kimler hata yapmadı ki...bilerek veya bilmeden, bir sezon da 10 trilyon dan fazla transfer yaptırıp sonucu sıfır çektirenlere, borçları kat kat artıranlara, yanlış transferler yapıp takımı bugüne getirenlere, borçların otuz trilyona dayanmasına vesile olan veya sessiz kalanlara, 2.Lige düşmemize neden olan maçta kasıtlı kırmızı kart gören Mehmet Polat'ı yeniden transfer edenlere hiçbir şey diyebildik mi..Hatta yaptıkları hatalar ortaya çıkmaması için takımı kayyuma emanet etmemenin yolları arandı son dönemlerde... Sonuçta iyi kötü bu takıma sahip çıktılar ve sonuçları pek iyi olmasada görev yapma özverisini gösterdiler. Tüm bunları göz ardı ederek, Samsunspora büyük zaferler yaşatan, kazandırdıkları gol ve puanlar ve yaptıkları transferler ile büyük paralar kazandıran, içlerindeki Samsunspor sevgisinden hiç kimsenin şüphe duymadığı bu çocuklara haksızlık etmemek ve birilerinin büyüklük yaparak son bir şans vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Aslında bu yazıda geçmişte şöyle bir gezinti yapacaktım... ama biraz uzattım galiba...

Yeni bir günün sabahında yazıyorum bu yazıyı. Bu Pazar sabahında, akşam izleyeceğim Samsunsporu yazmak istiyorum artık. Umudu yazmak istiyorum son bir aydır yaşanılan sıkıntılara rağmen...yine takılmadan geçemiyorum son olaylara ...meşhur tahta hikayesine... yılan hikayesine dönen tahta ne tahta imiş...maksiçi çözüyorlar, petkov patlıyor onu çözüyorlar Sinan, onu çözünce kerem...Padişah'ın kızına aşık olan Keloğlanın önüne konulan engeller geliyor gözümün önüne...engelleri aştıkça yeni engeller çıkıyor...

Sahi bu takımda yıllarca yönetimlerde görev yapanlar futbolculara hiç mi para vermediler ya da ödeme yapmadılar.Petkov bu takımda ne ara oynadı ,keza maksiç...Benim bildiğim 9 futbolcu alacakları için temlik koydurmuş, günlerdir uğraş çabala sanırım sadece Kerem'e kalmış bu iş...

Gelinen ya da gelinemeyen noktada belki  "Umudun bittiği  yerdeyiz..." Kentin üstüne ölü toprağı atılmış!!!... , Kimse destek olmuyor olabilir .(Her dönemde desteğini esirgemeyen Samsunun gururu Cemal Amca(YEŞİLYURT), Galip ÖZTÜRK, Turgut TÜFENK, SAMGAZ ve adını bilmediğim bir elin parmakları kadar ancak olan değerli insanları ayrı tutarak).

19 Mayıs'ta kurtuluş Savaşı meşalesinin yakıldığı ve  Umudun başladığı kent olan ve Büyük Önder'in Benim doğum tarihim dediği, formasında Ata'nın resmini taşıyan tek takıma sahip kent olan Samsun kenti Atasına layık olarak Samsunsporu olması gereken yere taşımak zorundadır. Bu görev  sadece Yönetimlere bırakılmayacak kadar önemlidir. Tüm Samsunluların, Samsundan ekmek yiyenlerin ve kendini Samsunlu hissedenlerin en öncelikli görevidir.

Ben bugün UMUTLUYUM!!! BU AKŞAM SONUÇ NE OLURSA OLSUN!!!

Samsunsporun bu zorlu dönemde başında bulunanlara, ateşten gömleği giyenlere ,son günlerde gece gündüz çalışan ,bilet satmaya çabalayan, kendileri ile hiç ilgisi olmayan tamamen önceki dönemlerden kaynaklanan transfer tahtası denilen  meranet sorunla boğuşan -eleştirilecek yönlerini ,  yanlışları ve eksikliklerini bir kenara koyarak -zoraki oluşmuş, gönüllü YÖNETİM  KURULU'na. Onların menajer olarak seçtiği her zaman beyefendi ve futbolculara her zaman ağabeylik yapan İsa Hocaya İNANIYOR ve GÜVENİYORUM.

Turhan Özyazanlar  Hocamıza güveniyor ve inanıyorum. Hocamızın hemen hiçbir hocada olmayan mühendislik formasyonuna sahip olması ve devlet kurumu takımlarında görev yapmış olmasına bağlı olarak edinmiş olması  gereken devlet terbiyesi bugüne kadarki başarılarında rehber olmuştur diye düşünüyorum.

Futbolculara güveniyorum. Bana göre süper ligde oynayacak kapasitede olan futbolcularımız Samsunsporu layık oldukları yere taşıyacaktır. Özellikle Turgay, Murat, Oktay, Volkan, Turgut, Sercan, Kenan, Burhan, Sefa ve diğerleri...

Ve son söz yerel basına ve taraftarlara.. sadece eleştirmek için yazmayalım...Yıllarca Herkese verdiğimiz süreyi ve şansı şu anki yönetici  teknik heyet ve futbolculara da verelim. Şu an başka çaremiz de yok zaten...

Bugün sonuç ne olursa olsun sonuna kadar destek...Samsunspor için gece gündüz çalışan ve ateşten gömlek giyenlere destek.

bu takıma, bu hocaya bu yöneticilere  -en azından belirli bir süre- destek...

İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE TARAFTARIZ SENLE sözünün arkasında duralım...

Samsunda yaşayıp, kazanan, kombine bilet almaya bile yanaşmayan insanlar inat,
Seçim dönemlerinde boyunlarında kırmızı beyaz atkılar taşıyan, broşürlerine Samsunspora destek olunacak cümleleri koyan ama daha sonra hiç görünmeyen,  3-5 tane bilet dahi satamayan,
Belediye başkanı-adayları-siyasetçilere  inat...

Samsundan beslenen, nemalanan ve ses veren görüntü vermeyen yada ses dahi vermeyen HERKESE inat...

Kanında gezen bu asil kanla,ATAM sen rahat uyu orda,

Şirinler Ses ver, Forza ses ses ver, Canikli, Söğütlübahçe....

Burda coşuyor şimşekler hadi Samsunspor geliyor...

Ses vermeyenler inat SAMSUNSPOR SES VER

cezayir55

hoca konusunda bir problem olduğu kesin aldığımız tek puan ali bilgiçle

cezayir55