İsa Turan - Sportif Direktör

Başlatan AntZ, 10 Ağustos 2009, 22:40:37

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

14 Mayıs 2010, 15:10:18 #15 Son düzenlenme: 27 Eylül 2010, 16:41:15 samsuni

31 haftanın hesabını sorduk 3 hafta geçsin öyle veririz dedi.Bende bekliyorum 34 haftanın hesabını vermesini >:(

babasamsunlu

:):) Hesabı vermedeeeen gidecek bir güüünn :):):)  :D :D :D :D :D

erkutdem55

14 Mayıs 2010, 15:14:05 #17 Son düzenlenme: 27 Eylül 2010, 16:41:30 samsuni
Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 14 Mayıs 2010, 15:10:18

31 haftanın hesabını sorduk 3 hafta geçsin öyle veririz dedi.Bende bekliyorum 34 haftanın hesabını vermesini >:(

Defolup gitse çok memnun olucam.Hesap da istemiyorum,zaten ne hesap verecekse,para yoktu pul yoktu,bu kadar oldu. >:( >:(

YaşarDoğu

Kartal ve Bolu maçlarında kulübede yoksun , ne işler çeviriyosun İsa ?

Kalpar gönderip seni getireceklerse oyum Kalpardan yana.

mehmet yılmaz

Yeni bir macera aramaya, kaşarlanmış bazı isimlere dünya para vermeye gerek yok! Bu takımın ihtiyacı olan samimi bir ortam ve teknik direktörün sevilmesi ihtiyacıdır. Oynayanın da oynamayanın da bir şekilde rahat ettirildiği, gönlünün alındığı, sebeplerin izah edildiği, takım ruhunun oluşturulduğu bir güven ortamına ihtiyaç var. Bunun için de eğer çok üst düzey, kimsenin itiraz edemeyeceği bir isim bulunamıyorsa, zaten yeterli olan kadroya, takımı iyi bilen ve bildiğimiz kadarıyla da sevilen birisi olan İsa Turan'la devam edilmeli. İsa Turan, bu takımda yıllarca forma giymiş, başarılar yaşamış ve iyi para kazandırarak gitmiştir.

İsa Turan, bu işi yapabilir bence...

cembaba

Alıntı yapılan: samsuni - 27 Eylül 2010, 16:42:20
Yeni bir macera aramaya, kaşarlanmış bazı isimlere dünya para vermeye gerek yok! Bu takımın ihtiyacı olan samimi bir ortam ve teknik direktörün sevilmesi ihtiyacıdır. Oynayanın da oynamayanın da bir şekilde rahat ettirildiği, gönlünün alındığı, sebeplerin izah edildiği, takım ruhunun oluşturulduğu bir güven ortamına ihtiyaç var. Bunun için de eğer çok üst düzey, kimsenin itiraz edemeyeceği bir isim bulunamıyorsa, zaten yeterli olan kadroya, takımı iyi bilen ve bildiğimiz kadarıyla da sevilen birisi olan İsa Turan'la devam edilmeli. İsa Turan, bu takımda yıllarca forma giymiş, başarılar yaşamış ve iyi para kazandırarak gitmiştir.

İsa Turan, bu işi yapabilir bence...

Bende katılıyorum abi. Hem millete o kadar para vermeye gerek yok. Takımı da tanıyor. Yeni bir t.direktör gelecek de, alışacak da.. Takımı yine deneme tahtası yapar.

YaşarDoğu

Bence yeni bir Samsunlu adam yada Samsunsporlu teknik adam macerası aramaya gerek yok.

Bakalım maziye ,

Yücel Uyar , Dobi Hasan , Muahmmet Dilaver , Hakkı Bayrak , Nazif Tural , son olarak Pro Ercüment ...

Vizyon sahibi olmayan adam geçmişte para kazandırdığı yada iyi oynadıgı düşünülerek - ki burasıda kişiden kişiye göre değişir- takımın başına gelmemeli.

Geçen sen İsa bu takım play -off ümidi yaşayacakken , yaptıgı açıklamalar ile moralleri , ümitleri bıcaş gibi kesmiştir. ( Adana maçı öncesi )

Sportif Direktör iken ( geçen sene taşıdıgı sıfat bu idi ve ne iş yaptıgını çözemedik) daha futbolcu -yönetim arası ilişkileri düzenleyememiş adamdır İsa , kaldıki sportif başarısı zaten yok.Antrenör olarak Cenk ve Kenan gibi iki adamı yönetemez.

Üstelik bizim adam yetiştirmeye ne zamanımız var nede tahammülüz.Bu sene son sene dedik, yazı-tura lara , şanslara işi bırakamayız.

Vizyonu olan , backround u iyi , takım yönetimi olan adam lazım bize , Turan değil...

beşnumara

Süleyman isa turana çok karşısın sakin ol biraz :-*
Bu takıma transfer yapılırken liste isa turanın 1 yıl ve daha fazla süredir takp ettiği oyunculara teklif yapıldı.Oyuncularla isa turan birebir görüştü.İsa turanın karakterini samimiyetini gören takıma geldi ekonomik olarak anlaştıktan sonra tabii ki.Nerden bilebilirlerdi ki kalparın bu kadar keçi olduğunu.Bir teknik direktörün bu kadar diyalog eksikliği olabilir mi?
Bu takıma transferlerin çoğunu yapan isa turandır.Oyuncuları tanıyan özelliklerini bilen isa turandır ama kendi bildiğini okuyan da kalpardır.Yanlış anlaşılmasın ben takımın başına isa turan getirilsin demiyorum ama eğer antrenör gelecekse ki mutlaka yanında olacaktır,İsa turanı da dinlemeliridr ciddiye almalıdır.Bu iş ekip işidir birlikte hareket edilir.Bize Abdullah avcı gibi hem oyuncularıyla dialoğu süper hem yardımcılarıyla hem de basınla.
İsa turanın bu kadroyla kalpardan daha iyisini yapacağı düşüncesindeyim tabii ki disiplini tutmak kaydıyla.Çünkü kadroyu kalpardan daha iyi tanıyor

mehmet yılmaz

Süleyman, İsa Turan başarısız olur demek ayrı birşeydir, önyargılarla yaklaşmak ayrı birşey...

İsa Turan başarısız olabilir mi? Olabilir...
Gerçekten bu işi kotarabilecek baska birisi gelmeli mi? O da olabilir...
İsa Turan'ın yanlışları olmamış mıdır? E.. Olmuştur tabii.
Ama ben somut şeyler söylüyorum, takımı tanıdığını, bu takımın taktikten çok sevgiye ihtiyacı olduğunu, hocası için özel olarak çabalayacak futbolcu kadrosuna ihtiyacı odluğunu görüyorum. Geçen sene play off heyecanını örseleyeni de İsa Turan olmadığı ortada, o kadro o kadarını yapabilirdi.

Üstelik üç sezon önce şampiyon olan Kocaelispor'la ilgili de çarpıcı bir örnek var önümüzde. Sezona Fuat Yaman ile başlamışlar ama ilk 4 haftayı sadece 3 puanla geçince hemen görevine son vermişlerdi. Yerine ise zaten takımın içinde olan ve doğru dürüst bir teknik adamlık tecrübesi dahi bulunmayan menajer Kayhan Çubuklu devam etmiş ve ligin son birkaç haftasında gelmese de olacak olan Engin İpekoğlu gelene kadar da hedefe ulaşmışlardı.

YaşarDoğu

Fatih , İsayı tanımam etmem  yaptığı işleri ve verdiği beyanatlarla gördüğüm kadrıyla yorumumu yaparım. ;)

Sen İsa dan duyduklarını söylüyosun futvolularla ilgili biz başka şeyler duyuyoruz okuyoruz.Buda İsa nın teknik anlamda iyi oldugunu göstermez.

Kalpar gitmeli ama Turan gelecekse macera aranmamalı ve vizyonu olan biri gelmeli bu takımın başına.Adam yetiştirmenin vakti değil , yetişmişini bulup oturtacaksın.

Zaten Kalparın parasını MEtro ödemiyor mu , geleninde parasını MEtroya yönlendirisin olur biter.Fatih Öztürk mecliste bi imzada yeni gelene attırır oldu bitti ;)

YaşarDoğu

Hiç önyargı ile yaklaşmıyorum , önümdeki örneklere bakıyorum ve önsezilerimle Turan olmaz diyorum ;)

Hala Çanakkaleden dönüşte verdiği söz ile geçen sezonun yani 34 haftanın hesabını versin , Cenkle bir olup kuyu kazacağına da işini yapsın.

mehmet yılmaz

Kendi görev sorumluluk alanında 34 haftanın hesabını vermiştir işte; böyle görev olmaz deyip eşofmanları giydi. Nasıl bir hesap bekliyorsun, bilmiyorum. Olmazsa bir gün yemeğe gideriz, hesabı ona ödetiriz ;) Sen de dinlemiş olursun...

Kalpar'ın kuyusunu kimsenin kazmasına gerek yok, kendi topuklarına sıkıyor zaten.

YaşarDoğu

Kalparın sahada yapmış oldukları tercihler ile ayağına sıktığını bende söylemiştim abi ;)

Yemeğe gitmeye gerek yok , sene başında da kulüpte görev yetkileri bakımından basıl bir karmaşa yaşandıgınıda okuduk , gördük.

Eşofman giyincede işini yapmış oluyorsa , Kartal ve Bolu maçlarında kulübede niye yoktu diye sorasım geliyor ya neyse...

Ben kendimce bildiğimi , okudugumu gördüğümü söylüyorum abi, İsa işini yapmışsa sana göre , bana göre de yapmamış hatta ikilikler oluşturmuştur takımda.

vanlioglu

Bu kadro ile zaten aşırı taktik bilgisine sahip birine ihtiyaç yok. klasik 4-4-2 ile bile çıkarsa takımı bu takım oynar (bir de mağlup durumda iken forvet ile forvet değişmeyeceğini risk alıp forvet sayısını artırmayı biliosa tabi). bize lazım olan, futbolcuya abi kardeş sıcaklığında yaklaşabilicek onun dilinden anlayan takım içi kaynaşmayı sağlayacak biri bence.

celebi