VABARTUM AVM

Başlatan Sercan, 07 Şubat 2009, 23:21:51

« önceki - sonraki »

Sercan

10 milyon dolarlık alışveriş merkezi!

Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nde 10 milyon dolara mal olan alışveriş merkezinin açıldı.

Dünya genelinde yaşanan küresel krizden dolayı birçok işyeri küçülmeye ve işçi çıkarma yöntemine başvururken Vezirköprülü bir işadamı 10 milyon dolarlık yatırımla adından söz ettirdi.

Erka Group tarafından Cengiz Ergün ve Yüksel Karadeniz ortaklığında hayata geçirilen Vabartum AVM açılışına Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Vezirköprü Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Vezirköprü Belediye Başkanı Osman Özer, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Tarım İl Müdürü Sadullah Kirenci gibi işadamları ve çok sayıda Vezirköprülü davetli katıldı.

HÜKÜMETİN GÖZÜ VEZİRKÖPRÜ'NÜN ÜZERİNDE

Açılış dolayısıyla konuşma yapan AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç şunları kaydetti: " 6 sene önceki Vezirköprü ile şu andaki Vezirköprü arasında dağlar kadar fark var. AK Parti iktidara gelmeden önce sadece Ziraat Bankası Şubesi olan, kaderine terkedilmiş, insanları küstürülmüş bir Vezirköprü vardı. AKP iktidara gelince ise, hükümetinin desteğiyle ağaç fabrikasına sahip ve 100 milyon dolarlık bir yatırım sonucu park, sunta ve kağıt fabrikaları bulunan bir Vezirköprü var karşımızda. Hükümetimizin gözü Vezirköprü'nün üzerinde. Sayın Başbakanımız Vezirköprü'ye çok önem veriyor. Normalde bugün Ankara'da çok önemli bir toplantımız olduğu halde, buradaki açılış için toplantıyı bıraktık ve buraya geldik" ifadelerini kullandı.

VEZİRKÖPRÜ ŞANLI TARİHİNE DÖNECEK

Kılıç'tan sonra söz alan Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise Vezirköprü'nün tarih sürecindeki önemli rolüne değinerek şu ifadelere yer verdi: "Samsun ilinin giderek gelişen ve güçlenen bir ilçesi konumunda bulunan Vezirköprü'nün, tarih sayfalarındaki şanlı günlerine geri dönmesi, bizlerin ve sizlerin ortak sevdası ve amacıdır. Vezirköprü'nün kırsal ve kentsel altyapısında oluşan eksikliklerin süratle kapatılması için, çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Sağlık alanında Vezirköprümüz'ün her köşesine ulaşma adına, kamu yatırımlarımız da devam ediyor" diyerek konuşmalarını noktaladı.

Açılışı gerçekleştirilen AVM, 8330 m2 alan üzerinde 4 kattan oluşuyor. Gıda marketi, sinema, mağazalar, düğün salonu, fastfood ve çocuk oyun alanları, merkezi ve kapalı otopark alanlarını barındıran AVM'de 60 kişiye de iş istihdamı sağlandı.

Akyol

Helal olsun istihdam anlamında ve Vezirköprü'müzün gelişimi anlamında anlamlı ve güzel yatırım yapanların eline sağlık  ;)

Sercan

Alıntı yapılan: AKYOL55 - 07 Şubat 2009, 23:44:38
Helal olsun istihdam anlamında ve Vezirköprü'müzün gelişimi anlamında anlamlı ve güzel yatırım yapanların eline sağlık  ;)

Vezirköprü Samsun'a çok uzak.smanlı Tarihi'nde çok önemli bir yere sahip.Ama Samsunspor ile çok fazla alakası olmayan bir ilçe eğer Vezirköprü'lü arkadaşlarımız varsa bu konuda birşeyler yapabilirler mi?

Sadece Samsunspor

ne işi var vezirköprüde kim gitcek oraya az insanda akıl olur akıl boşa para harcıyorlar, daha burda ankara yolu üzerindeki avmdeki dükkanlar kapanıyor kimse gelmiyor diye vezirköprüde açcaklar

guvener55

yatırım iyi ama vezirköprü gibi sapa bi yer yerine havza gibi işlek bi yere yapılsa ilimiz ekonomisine daha yararlı olurdu diye düşünüyorum.yine de hayırlı olsun

Sercan

Oldun yinede Samsun için yapılmış bir yatırımdır...

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 07 Şubat 2009, 23:21:51
Hükümetimizin gözü Vezirköprü'nün üzerinde. Sayın Başbakanımız Vezirköprü'ye çok önem veriyor.

bu lafı aynen samsun ili için kullanmıştı neymiş efendim başbakın gözü samsundaymış şimdi vezirköprüye döndü galiba, bazen gerçekten çok gülünç oluyor bu milletvekilleri

ramcQ_55

samsun ve ilcelerinde 4 5 tane  alışveriş merkezi var bir tanesinde bile SAMSUNSPOR'un mağazası yok verseler bi dükkanı zararmı ederler ama nerde bu zihniyet zaten hiçbirinede gitmiyorum gitmeyecemde taakii SAMSUNSPOR COLLECTİON acılana kadar hem yeşilyut avm de hemde diğerlerinde  :( :(

Sercan

09 Şubat 2009, 01:00:51 #8 Son düzenlenme: 09 Şubat 2009, 01:12:21 samsuni
Alıntı yapılan: SADECE SAMSUNSPOR - 09 Şubat 2009, 00:27:32
bu lafı aynen samsun ili için kullanmıştı neymiş efendim başbakın gözü samsundaymış şimdi vezirköprüye döndü galiba, bazen gerçekten çok gülünç oluyor bu milletvekilleri

Sevgili başbakanımız one minute Samsun'a baksa olanı biteni görecek ama...

Sadece Samsunspor

09 Şubat 2009, 01:03:06 #9 Son düzenlenme: 09 Şubat 2009, 01:12:46 samsuni
Alıntı yapılan: 55sercan55 - 09 Şubat 2009, 01:00:51
Sevgili başbakanımız one minute Samsun'a baksa olanı biteni görecek ama...

sercan bugün günündesin laflar bi şahane one minute falan, başbaknı iyi takip ediyorsun one minute one minute lan ;D

Akyol

bugün sercan'ların formda günü :) sercan one minute falan başbakan demesin benim için Samsun bitmiştir olsa da gelmem  :P

Sercan

Alıntı yapılan: AKYOL55 - 09 Şubat 2009, 01:09:33
bugün sercan'ların formda günü :) sercan one minute falan başbakan demesin benim için Samsun bitmiştir olsa da gelmem  :P

Gelmesin bu zamana kadar hep zaten yanımızdaydı.Samsun'un başbakanımızın gönlünde çok önemli bir yer teşkil ediyormuş.Hele sevgili,saygılı,hürmetli vb. özelliklerle bezenmiş yzy bu takım için ne fedakarlıklar yaptı değil mi?

One minute'sini ayırsa şu takım için adam diyeceğim ama yok two minute adam olamaz bu ve bunun gibiler.Five minute dir yazıyorum...:D

guvener55

Alıntı yapılan: 35ama55 - 09 Şubat 2009, 12:50:46
Bu hareket göz boyamanın kralı işte .. Vezirköprü , güzide bir ilçemiz , hayırlısı olsun ancak millette oralardan alısverıs yapacak para yokken , acıyorsun sonra kapanacak hepsi seçimden sonra .. Şimdilik milleti istihdam ettiniz güzel ama ya sonrası ?

Sahtekarın kralı vekillerimiz , yine aynı teraneleri patlatmış .. Samsundan sonra gözleri vezirköprüde imiş .. Belli samsunda gözlerinin oldugu , göze geldi Samsunsporumuz ! Rize,Eskişehir,Trabzon,Bursa oluk gibi para harcıyorlar transferlere , nereden bu degırmenın suyu ..

gerçekten öle yaa bu ekonomik sıkıntılar sadece bizde değilki her takımda var ama bizim değirmenin suyu taşıma galiba...

bafralı erhan

saçmalığın daniskası ya!!!mağaza açacak yerde halkı mağazadakileri satın alabilecek maddi olgunluğa ulaştırmanın yollarına bakılmalı bence...

esedullah

niye taa vezirköprüye yapıyolar ki samsun merkez varken