Vladan Radaca

Başlatan mehmet yılmaz, 18 Mayıs 2008, 15:00:19

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Samsun'a geldiğinde 34 yaşında idi ve Yugoslav Milli Takımında da 1987-88 yıllarında oynamış olmak gibi iyi bir karnesi vardı. Taraftar onu tribünlere "Rado.. Rado.. Rado Radaca... Radaca Radaca Rado Radaca..." diye çağırıyordu. Jovanovski'de yaşadığımız telaffuz meselesini onunla da yaşadık. Radaka diyenimiz de oldu Radaca diyenimiz de; doğrusu Radaça imiş.
   Vladan Radaca, Samsunspor tarihinin en başarılı kalecisi Fatih Uraz'ın yerine gelmişti. Sorumluluğu büyüktü ve hatırı sayılır bir para da almıştı. Radaca kötü bir kaleci değildi; örneğin Samsunspor'umuzun İstanbul'da 5-0 kaybettiği Sarıyer maçından sonra bile Hürriyet Gazetesi tarafından haftanın kalecisi seçildiği halen konuşulur taraftarlar arasında. İkisi 2. Lig olmak üzere 4 sezon kalesini korudu Samsunspor'un. 1955 doğumlu bir kaleci için takvimler 1993'ü gösterdiğinde üst seviye bir performans göstermek pek de kolay değildi. Nitekim, Radaca 2. Ligdeki ikinci şampiyonluğunu da görerek veda etti Samsunspor'a. Hafızalarda ise iri yarı cüssesi, kambur duruşu ve yediği onca gole rağmen kötü sözlerle yad edilmeyen bir kaleci kaldı. Ama Türkiye'ye 10 sene geç geldiği de bir gerçek...

**KaR6**

hayal meyal hatırlıyorum ama ben de en buyuk anısı zamanın meshır amiga oyunu kick-off ta samsunspor kaleceisi olarak yer almasıdır :) o zamanlar bile baska takım almazdım ve kalemizde Radaca vardı hep.. acı tatlı bircok anımız vardır kendisiyle o oyundan öturu ;D

hasselbaink

ilk defa 1987'deki Türkiye-Yugoslvya milli maçında seyretmiştik. Samsunspor'a çok geç gelmişti. 1955 doğumlu bir futbolcu olduğunu düşünün..
Rado Rado Rado Radaca Radaca Radaca Rado Radaca... Ne günlerdi be?

yaman55

Kick-off 2 oyunu vardı amiga500 de bilen bilir orda samsunun kalecisiydi radaca

Clint_Eastwood

Çocukluğumun unutulmaz kalecisi... Son sezonunda çok hatalı goller yedi, yaşı nedeniyle refleksleri zayıflamıştı ve yan toplarda kötüydü, vurduğu yumrumlar rakibin ayağına giderdi. Penaltılarda ise çok başarılı olduğunu hatırlıyorum... 2.ligde şampiyon olduktan sonra gönderildi o dönem Ankaragücü'nde oyanayan Zalad alınacaktı ama Kaleci Murat'ı almıştık...

Herşeyiyle Unutulmaz bir kaleciydi Rado...

edmontdante

Yeşil Kazak Siyah Şort Karizma kambur bir duruş RADACA.Bence iyi kaleciydi.Burhanettin'le ceza sahasına direkt gelen bir topta anlaşamadıklarını ve rakibin  ikisinin arasından topu gol yaptığını daha dün gibi hatırlıyorum  ama RADACA takımın unutulmaz isimlerindendir

kaptan 55

samsunspor tarihi bidaha böyle bi kaleci görmez kalesinde
RAAAAA DAAA CAAAAAA
RAAAAA DAAA CAAAAAA
RAAAAA DAAA CAAAAAA

Yaman55

Alıntı yapılan: yaman55 - 19 Mayıs 2008, 16:50:33
Kick-off 2 oyunu vardı amiga500 de bilen bilir orda samsunun kalecisiydi radaca

kalptenþimþek

07 Kasım 2010, 03:27:42 #8 Son düzenlenme: 07 Kasım 2010, 03:31:22 kalptenþimþek

Talihsiz dönemlerimizde kalemizi korudu.. Samsunsporlu bir taraftar olarak varsa alacak hakkım, helal olsun..

mehmet yılmaz

07 Kasım 2010, 14:07:47 #9 Son düzenlenme: 07 Kasım 2010, 14:17:11 samsuni

Uzun boylu, sivil giyimli Radaca... Fizik aynı, daha da yaşlanmış sadece.
1955 doğumlu ve 55 yaşında.

Bir de şöyle bir durum var aslında, oldukça ilgi çekici. İsmail Uyanık 1992'de Samsunspor başkanı olduğunda 33 yaşında idi. Kaleci Radaca ise takımın başkanından bile yaşlıydı. :) 37 yaşında idi. O sezon genelde Erol'un yedeğinde beklemişti.

kalptenþimþek

:-\ vay be!! ne kadar değişmiş.. yolda görsem tanımam :-[ :)

celebi

kalptenþimþek

Nasıl tanıcaksın? :-\ Şut mu çekeceksin sokakta adama?? :o :-*

:"ahanda yedi!! bizim radaca daa bu" mu? 8) :P

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 08 Kasım 2010, 18:52:56
Nasıl tanıcaksın? :-\ Şut mu çekeceksin sokakta adama?? :o :-*

:"ahanda yedi!! bizim radaca daa bu" mu? 8) :P

çelebi ile radaca yolda karşılaşırlar
celebi der ki,
- seni gözüm bir yerden ısırıyor ama çıkaramadım
radaca cevap verir
-vay, siz celebi değil misiniz? hani şu ss.biz'deki alıntıcı insan :)

özetle çelebi hocam, radacayı zar zor da olsa tanır ama radaca, onu tek görüşte tanır
:P :P :-* 8)

kalptenþimþek

tanır tanır.. inanırım... 8)