TFF 1.LİG 2021-2022 3. HAFTA | Kocaelispor 1 - 0 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan cembaba, 23 Ağustos 2021, 13:33:58

« önceki - sonraki »

eprianu

Son oynadığımız ve 4-0 kazandığımız maçta Kocaeli'nde, tribünlerdeydik. O sezon Kocaelispor çok büyük bir ceza almıştı ve haftalardır maçlarını taraftarsız oynuyordu. Büyük ihtimal küme düşeceklerdi ama Kocaeli taraftarı bizim maçla başlayan ligde kalma mücadelesi vermek istiyordu.

Sanırım şampiyon olmadan önceki sezonumuzdu. Kadromuz fena değildi ve Hüseyin Kalpar ile iyi bir sezon geçiriyorduk. Murat Yıldırım'ın attığı gol hala gözlerimin önünde. Rakip kaleye güze göndermişti.

Aslında maçtan ziyade maçtan sonra olanlar kalmış zihnimde. Maçın bitimine 5 dakika kala Kocaeli taraftarları tribünleri terk etmiş ve tekbir getirerek stadyum dışından bizim tribünlere doğru yürümeye başlamıştı. Araya polis girmese felaket olaylar olabilirdi.

Bir de şunu söylemek istiyorum. Gençliğin verdiği heyecanla o yıllarda çok fazla deplasman yapıyordum. Adını anmak istemediğim tribün gruplarıyla deplasmanlara gittim. Büfe patlatmalar, uyuşturucular, haşa Allah'a küfretmeler falan gördüm. İstanbul'a gidince Grup İstanbul 55 ile tanışmıştım. İlk deplasmanlar çok güzeldi. Otobüste sigara bile içilmiyordu, küfür edilmiyordu, muhabbet seviyeliydi. Kocaeli deplasmanına da böyle gitmiştik.

Şimdi böyle bir oluşuma ne kadar çok ihtiyaç var, değil mi? Aslında en büyük hayallerimden biridir. Samsun'da bir yerimiz olsa, aidat versek, maç günleri bir araya gelip deplasman maçlarını orada izlesek, sadece maç zamanları değil diğer zamanlarda da otursak muhabbet etsek. Küfür olmasa, sigara ve alkol olmasa, seviyeli muhabbet olsa vs.

Neyse konu bambaşka bir yere geldi. Hakkınız helal edin. Kocaeli'nden girdik oluşumlardan çıktık. Belki bu mesaj bir şeyleri ateşler diye yazdıklarımı silmek istemedim.

Sezona iyi bir başlangıç yaptık, inşallah bu maçta devamı gelir.

SSKLA

Alıntı yapılan: eprianu - 26 Ağustos 2021, 15:13:20Son oynadığımız ve 4-0 kazandığımız maçta Kocaeli'nde, tribünlerdeydik. O sezon Kocaelispor çok büyük bir ceza almıştı ve haftalardır maçlarını taraftarsız oynuyordu. Büyük ihtimal küme düşeceklerdi ama Kocaeli taraftarı bizim maçla başlayan ligde kalma mücadelesi vermek istiyordu.

Sanırım şampiyon olmadan önceki sezonumuzdu. Kadromuz fena değildi ve Hüseyin Kalpar ile iyi bir sezon geçiriyorduk. Murat Yıldırım'ın attığı gol hala gözlerimin önünde. Rakip kaleye güze göndermişti.

Aslında maçtan ziyade maçtan sonra olanlar kalmış zihnimde. Maçın bitimine 5 dakika kala Kocaeli taraftarları tribünleri terk etmiş ve tekbir getirerek stadyum dışından bizim tribünlere doğru yürümeye başlamıştı. Araya polis girmese felaket olaylar olabilirdi.

Bir de şunu söylemek istiyorum. Gençliğin verdiği heyecanla o yıllarda çok fazla deplasman yapıyordum. Adını anmak istemediğim tribün gruplarıyla deplasmanlara gittim. Büfe patlatmalar, uyuşturucular, haşa Allah'a küfretmeler falan gördüm. İstanbul'a gidince Grup İstanbul 55 ile tanışmıştım. İlk deplasmanlar çok güzeldi. Otobüste sigara bile içilmiyordu, küfür edilmiyordu, muhabbet seviyeliydi. Kocaeli deplasmanına da böyle gitmiştik.

Şimdi böyle bir oluşuma ne kadar çok ihtiyaç var, değil mi? Aslında en büyük hayallerimden biridir. Samsun'da bir yerimiz olsa, aidat versek, maç günleri bir araya gelip deplasman maçlarını orada izlesek, sadece maç zamanları değil diğer zamanlarda da otursak muhabbet etsek. Küfür olmasa, sigara ve alkol olmasa, seviyeli muhabbet olsa vs.

Neyse konu bambaşka bir yere geldi. Hakkınız helal edin. Kocaeli'nden girdik oluşumlardan çıktık. Belki bu mesaj bir şeyleri ateşler diye yazdıklarımı silmek istemedim.

Yanılıyorsam ali ihsan abi veya mehmet abi düzeltsin ama zincirlikuyuda var böyle bir yer. İstanbullu Samsunsporlular Derneği.

Not: Zaten Grup İstanbul 55 de aynı oluşumdur desem yanılmış olmam sanırım.

_SoN_

Alıntı yapılan: eprianu - 26 Ağustos 2021, 15:13:20Son oynadığımız ve 4-0 kazandığımız maçta Kocaeli'nde, tribünlerdeydik. O sezon Kocaelispor çok büyük bir ceza almıştı ve haftalardır maçlarını taraftarsız oynuyordu. Büyük ihtimal küme düşeceklerdi ama Kocaeli taraftarı bizim maçla başlayan ligde kalma mücadelesi vermek istiyordu.

Benim yaşım 40'a dayandı, sen yine cesaret edip içlerini girmiş yerinde gözlemlemişsin, ben sırf bahsettiğin durumlardan ötürü bu zamana kadar hiçbir grupla beraber hareket etmedim, deplasman yada başka bir maça girmedim, dışardan yaşım çok küçükken de gördüklerim beni hep uzak tuttu, elinde bira şişe ile belli mekanlarda çocukları bekleyip onlarla beraber otobüse binip millete saldırınları çok gördük, dediğin gibi temiz, ileride çoluk çocuğumuzuda bizden sonra emanet edebileceğimiz oluşumlara gerçekten çok ihtiyaç var, yada belli grupların artık hal ve hareketlerini tamamen değiştirip yenilenmesine . İnşallah biz görürüz o günleri ve söyle toplu deplasmanlar nasip olur.

maço

Alıntı yapılan: eprianu - 26 Ağustos 2021, 15:13:20İstanbul'a gidince Grup İstanbul 55 ile tanışmıştım. İlk deplasmanlar çok güzeldi. Otobüste sigara bile içilmiyordu, küfür edilmiyordu, muhabbet seviyeliydi. Kocaeli deplasmanına da böyle gitmiştik.

https://www.isamder.com/
var ama sanırım senin dediğin Samsun'da bir oluşum. Çok dernek havasında olmasına gerek yok, çünkü hem aidat toplama konusunda hem de tribün grubu musun sorularıyla çok başınız ağırır :)
En güzeli, bir zamanlar bu platformdan insanlar bir arada maç izliyordu, tribünde aynı yerden kombine ve ya maç bileti alıyordu.
Bu tarz hareket etmek daha sağlıklı.

celebi

Alıntı yapılan: maço - 26 Ağustos 2021, 17:08:00https://www.isamder.com/
var ama sanırım senin dediğin Samsun'da bir oluşum. Çok dernek havasında olmasına gerek yok, çünkü hem aidat toplama konusunda hem de tribün grubu musun sorularıyla çok başınız ağırır :)
En güzeli, bir zamanlar bu platformdan insanlar bir arada maç izliyordu, tribünde aynı yerden kombine ve ya maç bileti alıyordu.
Bu tarz hareket etmek daha sağlıklı.

la sen isamdere maç ızlemeye gelecektin ektin bizi. gözümüz isamderin kapısında kulagımız zilde idi. ama maço gelmedi.:(

_SoN_

Alıntı yapılan: celebi - 26 Ağustos 2021, 17:41:56la sen isamdere maç ızlemeye gelecektin ektin bizi. gözümüz isamderin kapısında kulagımız zilde idi. ama maço gelmedi.:(

Elinizde makbuz aidat için mi bekliyordunuz ne, arkadaşın bahsettiği baş ağrısı kısmı o konumu :)

celebi

Alıntı yapılan: _SoN_ - 26 Ağustos 2021, 18:20:37Elinizde makbuz aidat için mi bekliyordunuz ne, arkadaşın bahsettiği baş ağrısı kısmı o konumu :)

:)

maço

Alıntı yapılan: celebi - 26 Ağustos 2021, 17:41:56la sen isamdere maç ızlemeye gelecektin ektin bizi. gözümüz isamderin kapısında kulagımız zilde idi. ama maço gelmedi.:(

sadece nick imiz maço abi :D

celebi

Ayberk

Bizzat kulübe üye olanların kullanımına sunmak üzere bu nezih ortamı kulüp hazırlamalı zaten. Yıllık 150 TL aidatla bu işler olmuyorsa 500 TL veya 1000 TL dersin, çiçek gibi olur. Kimse de onun adamı mısın, filanca gruptan mısın diyemez. Bilakis "sadece ve sadece Samsunspor Kulübü'ne üyeyim" diyebiliriz.

cembaba

Zor bir maç bekliyorum ama 0-1, 0-2'lik skorla döneriz inşallah. Takımın oynamak istediği oyun ilerisi için umut vermişti. Umarım devam ettirebiliriz. Savunma arkasına atılacak toplara dikkat edelim yeter.

_SoN_

İlk maça çıkamadan ısınırken sakatlanan Aladdin ve sonradan sakat olduğu bildirilen Melih ve Savesevic bu maçta olmayacak, hoca bu oyuncuların yerine kimleri oynatacak hemen hemen belli, bana kalsa hazır veya değil Fofana yasin ile başlardım ama hoca bu tercihi yapmayacak gibi, bu hafta ilk 11 beklentim bu yönde, özellikle yeni yabancı oyuncularımızı bence bu maçta sonradan da olsa oyuna sokmalıyız.

evolution55

fofana diomande melunevic kafilede yoklarmış sanırım

SSKLA

Alıntı yapılan: evolution55 - 27 Ağustos 2021, 12:16:06fofana diomande melunevic kafilede yoklarmış sanırım
fofana'nın henüz lisansı yok zaten oynayabilmesi için maç saatinden en az 24 saat önce lisansı çıkmış olmalı. Diğer ikisi için de hoca hazır olmadıklarını götürmeyeceklerini açıklamıştı.

maço

Sanki performansından memnun kalmadığımız çınari ikinci yarı yerini polata bırakacak gibi hissediyorum .

Gelsin maç saati artık.