Nurullah Aslan

Başlatan Kaya, 25 Aralık 2018, 23:52:25

« önceki - sonraki »

Stoper

Manisa deplasmanında güven verici duruşu, yan toplardaki rahatlığı ve cepheden gelen toplara yaptığı hamleler ile çok iyi maç çıkardı. Yediği golde savunmaya çarptı ve ters ayakta yakalandı. Tebrikler Nurullah!

5trawberry

Son dönemde genç kalecilerin zirve yapması ve kalenin kendilerine teslim edilmesinden sonra benim de hayalimdi kalemizde gelecek vaadeden Samsunlu birisinin olması ve bu şuan için gerçek oldu.

Furkan Köse yaklaşık 10 yıl bu takımda çokca süre aldı ama hiçbir zaman Nurullah etkisini ve kalitesini göremedik.

Nurullah gerçekten kaleciliğin gerektirdiği tüm özellikleri gösteriyor.
Ve artı özelliği ben taraftar olarak, kaleye güven duyarak maç izliyorum bu çok önemli.

Nurullah'ın TFF 2.Lig'den başlaması da gelişimi açısından bir artı. Üstüne koyarak, pişerek halihazırda bir Süper Lig kalecisi haline gelecek.

Maşallah...
Nazar değmez, inşallah...

ata55

A Milli Takıma kadar gideceksin.
Aslanım benim.

55_OrHaN_55

Yediği golde üzüldüm. Çocuk elinden geleni yapsa da şanssızlık eseri top direkten döndükten sonra rakibin önüne düştü, yapacak bir şeyi kalmadı. Şampiyonluğun yanı sıra Nurullah'ın da Türkiye liglerinin en az gol yiyen kalecisi olmasını canı gönülden istiyorum ve o bunu fazlasıyla hak ediyor. İlerisi için zaten herkes söylüyor, O Türk Milli Takımı kalesine eninde sonunda geçecek. Buna da yürekten inanıyorum.

deado

Maç içinde bir şut çekiliyor nasıl olsa kaleci var diyebiliyoruz. Tam anlamıyla güven veriyor. Futbolculuktan kaleciliğe geçmesinin avantajı da var. Ayaklarına hakim ve ceza sahası önüne düşen toplara da müdahale edebiliyor. Uzun zaman sonra en benimsediğim kaleci. Umarım uzun yıllar beraber yürürüz bu yollarda...

jean

Acikcasi cok kritik pozisyonlar kurtardi diyemeyiz kadro kalitesinden oda aldi nasibini insaallah tff 1.ligde tam kabul ettirir kendini bence o ligdeki performansina gore degerlendirmek lazim

evolution55

kadro kaliteli evet ama nurullahın da hakkını vermek lazım, babam rahmetli hep 'bu takıma iyi bir kaleci lazım, kaleci olmadan olmaz' derdi. şimdiden ulusal basının da dikkatini çekti ki benim çekingenliğim şu; başkan işi ticaret gibi görürse ki görme ihtimali yüksek, iyi teklifler gelirse bir kaç seneye nurullah takımdan gidebilir.

ask55

Alıntı yapılan: evolution55 - 09 Mart 2020, 10:14:10Başkan işi ticaret gibi görürse ki görme ihtimali yüksek, iyi teklifler gelirse bir kaç seneye nurullah takımdan gidebilir.

Hocam bence bu saatten sonra bizim göndermek istemediğimiz hiç bir futbolcuyu Türkiye'de bizden alabilecek takım yok.
Avrupa'ya gider mi konusunda ise inşallah kendini geliştirir ve gider.
Öyle bir durumda gram üzülmem hatta gururlandırır bizleri.
Ama twitter'da vs. Nurullah Bjk'ye gibi laflar artık boş bana kalırsa.Bizden kimse topçu alamaz kolayına.
Zaten Türkiye'de bonservisle futbolcu alabilecek takım kalmadı.
Öyle olsaydı yıllardır Edin Visca'yı İstanbul takımlarından biri alırdı.

Yolu Açık olsun Nurullah'ın.

ali ihsan

Biraz daha ekstra çabukluk ve kuvvet idmanı yapması lazım.Bu ligde üst düzey forvet yoktu zaten rakiplerde ama üst ligde işler değişir.Hız kazanması şart.

maço

Alıntı yapılan: maço - 09 Eylül 2019, 09:46:59Bu sezon 10 gol yemez

Penaltılar sayılmaz :)

mehmet yılmaz

Bir Sembolizm Motifi Olarak, Nurullah Aslan

Beşiktaş'ın Samsunspor'un kalecisi Nurullah Aslan'ı istediği bilinen bir durum. Kulübün bunu reddettiği de öyle. Peki, Nurullah Aslan, Samsunspor için ne ifade ediyor?

Lige verilen karantina arasında kulüpler de bir muhasebe yapma fırsatı elde etmiş görünüyor. Süper Lig'in şampiyonluk yaşamış takımlarının da aralarında bulunduğu pek çok kulübün durumu pek iyi değil. Finansal olarak büyük zorluklar içindeler ve bu maçsızlık dönemi onları daha da bunaltmış görünüyor. Samsunsporlular olarak, kendilerine geçmiş olsun demekten başka bir şey yapmayız. Zira biz çok cüzi paraları bulamadığı için yıllarca puanları silinmiş, transfer yasağı yemiş ve hiç hak etmediği yerlere düşmüş bir camiayız. Devlet desteği, garabet krediler bizim yöremize bile uğramadı maalesef. Ancak son iki yıldır bir talih kuşu kondu başımıza. Samsunlu bir iş adamı, eski bir yöneticimiz olan Yüksel Yıldırım'ın sahip çıkmasıyla birlikte muhtemelen ülkenin finansal olarak en sorunsuz kulübü durumuna geldik. Bizler için rüya gibi bir şey. Üstüne bizim bir efsanemiz olan Ertuğrul Sağlam'ın gelişiyle birlikte beş yıllık yıkıp geçme planımız devreye girdi. Şimdiden en yakın rakibin 10 puan önünde, gün sayıyoruz.

Bütün bu şartlar altında, durgun futbol piyasasında genç kalecimiz Nurullah Aslan'a Beşiktaş'ın hatta Fenerbahçe'nin de talip olduğu ortaya çıktı.

Kimdir Nurullah Aslan? 22 yaşında, gencecik, pırıl pırıl bir gençtir, Samsun'un evladıdır ve babası rahmetli Abdullah Aslan da bizim eski bir kalecimizdir. Yani bir sembol isimdir Nurullah, herhangi biri değildir!

Ayrıca an itibarıyla ligdeki 28 maçın tamamında oynamış ve sadece 11 gol yiyerek profesyonel liglerin en az gol yiyen kalecisi olmuştur. Üstelik bu 11 golün 4'ü penaltıdandır. Yani akan oyunda gol yememe oranı çok daha yüksektir.
Nurullah çok iyi yerlere gelecektir ama bu Samsunspor'la olacaktır. İlerleyen yıllarda onu A Milli Takımda da görmeyi ve Fatih Uraz'dan yıllar sonra bir milli kaleci çıkarmayı planlıyoruz.

Özetle, başkan zaten teklifi reddetmiş ama şunu söyleyelim, Nurullah Aslan satılmaz. Çünkü, hem ekonomik olarak böyle bir ihtiyacımız yok hem de Nurullah, bizim hedeflerimizdeki anahtar isim olarak görünüyor. Onu satmak, kendi projemizi silmek anlamına gelir.

Raqua55

Alıntı yapılan: mehmet yılmaz - 26 Nisan 2020, 23:33:35Bir Sembolizm Motifi Olarak, Nurullah Aslan

Beşiktaş'ın Samsunspor'un kalecisi Nurullah Aslan'ı istediği bilinen bir durum. Kulübün bunu reddettiği de öyle. Peki, Nurullah Aslan, Samsunspor için ne ifade ediyor?

Lige verilen karantina arasında kulüpler de bir muhasebe yapma fırsatı elde etmiş görünüyor. Süper Lig'in şampiyonluk yaşamış takımlarının da aralarında bulunduğu pek çok kulübün durumu pek iyi değil. Finansal olarak büyük zorluklar içindeler ve bu maçsızlık dönemi onları daha da bunaltmış görünüyor. Samsunsporlular olarak, kendilerine geçmiş olsun demekten başka bir şey yapmayız. Zira biz çok cüzi paraları bulamadığı için yıllarca puanları silinmiş, transfer yasağı yemiş ve hiç hak etmediği yerlere düşmüş bir camiayız. Devlet desteği, garabet krediler bizim yöremize bile uğramadı maalesef. Ancak son iki yıldır bir talih kuşu kondu başımıza. Samsunlu bir iş adamı, eski bir yöneticimiz olan Yüksel Yıldırım'ın sahip çıkmasıyla birlikte muhtemelen ülkenin finansal olarak en sorunsuz kulübü durumuna geldik. Bizler için rüya gibi bir şey. Üstüne bizim bir efsanemiz olan Ertuğrul Sağlam'ın gelişiyle birlikte beş yıllık yıkıp geçme planımız devreye girdi. Şimdiden en yakın rakibin 10 puan önünde, gün sayıyoruz.

Bütün bu şartlar altında, durgun futbol piyasasında genç kalecimiz Nurullah Aslan'a Beşiktaş'ın hatta Fenerbahçe'nin de talip olduğu ortaya çıktı.

Kimdir Nurullah Aslan? 22 yaşında, gencecik, pırıl pırıl bir gençtir, Samsun'un evladıdır ve babası rahmetli Abdullah Aslan da bizim eski bir kalecimizdir. Yani bir sembol isimdir Nurullah, herhangi biri değildir!

Ayrıca an itibarıyla ligdeki 28 maçın tamamında oynamış ve sadece 11 gol yiyerek profesyonel liglerin en az gol yiyen kalecisi olmuştur. Üstelik bu 11 golün 4'ü penaltıdandır. Yani akan oyunda gol yememe oranı çok daha yüksektir.
Nurullah çok iyi yerlere gelecektir ama bu Samsunspor'la olacaktır. İlerleyen yıllarda onu A Milli Takımda da görmeyi ve Fatih Uraz'dan yıllar sonra bir milli kaleci çıkarmayı planlıyoruz.

Özetle, başkan zaten teklifi reddetmiş ama şunu söyleyelim, Nurullah Aslan satılmaz. Çünkü, hem ekonomik olarak böyle bir ihtiyacımız yok hem de Nurullah, bizim hedeflerimizdeki anahtar isim olarak görünüyor. Onu satmak, kendi projemizi silmek anlamına gelir.

Abi oncellikle merhaba.Yaziyi siz mi yazdiniz?Yazida katildigim yerler var ama nurullahi satmak projemizi silmek  anlamina gelir kismina katilmiyorum Bence her futbolcunun degeri vardir degerini bulan futbolcu satilabilir. Gunumuzde çok ornekleri var degerini bulunca satilmayip ertesi sezon formdan dusen.Nurullah çok iyi bir sezon geciriyor yasina gore oldukca iyi bir grafik cizdi ve Takimin en önemli parcalarindan biri oldu lakin bu lig biraz hafif diger liglere gore ve kadro kalitemiz 2 3 gomlek ustun. Insallah onumuzdeki senelerde bu formunu devam ettirir.Herseyden once Nurullah efendi yapisiyla simarmadan ustune koyarak gitti bu yuzden tebrikleri hakediyor. Saygilar

mehmet yılmaz

Merhaba kardeşim, evet, ben yazdım.
Silmek tabiri biraz ağır olmuş aslında, doğrusu kendi projemizi inkar etmek anlamına gelir olabilirmiş.
Nurullah, abartılıyor bile olabilir. Belki de şu an satmazsak, iki yıl sonra elimizde patlar. Bilinmez.
Ancak İstanbul kulüplerine bizden kafanıza göre futbolcu alamazsınız mesajı vermek adına iyi bir fırsat bu. Satmak ihtiyacımız yok bence, üstelik BJK'nin onu alabilecek parası da yok.
Takımdaki x futbolcu olsa satılır derim lakin Nurullah'ın rahmetli babası, yaşı, Samsunlu olması gibi sebeplerden dolayı sembolik bir anlamı oluştuğunu düşünüyorum.

Stoper

Başkanın Nurullah ile ilgili açıklamaları zarar verici boyuta ulaşabilir.
Bu sezon ki performansı Nurullah'ın akıbeti için daha yol gösterici olacak. Umarım iyi sonuç alırız.

Acar

Mehmet Abi'ye katılıyorum. Nurullah'ın diğer futbolcuların çoğundan ayrı olarak farklı bir yere sahip ben nezdimde de. Rahmetli Abdullah Aslan'dan sonra yadigar ahlakı ve yeteneği ile senelerce kalemizi gurur ve başarıyla koruyabileceğini düşünüyorum. Başkan'ın da uzun bir müddet oynatmadan satacağını düşünmüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam bununla ilgili bir demeci de olmuştu. "Beşiktaş'a, Fenerbahçe'ye satacağıma Liverpool'a satarım." demişti. Bu da bizi ziyadesiyle gururlandırır, mutlu eder.