Stadın Etrafı Ayıbımız!

Başlatan mehmet yılmaz, 31 Mart 2011, 21:52:48

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Fatih Eren adlı bir Samsunspor taraftarının sitemize gönderdiği yazıyı paylaşmak istiyorum...

AlıntıStadın Etrafı Ayıbımız!

Samsunspor'da bu sene her şey yolunda gidiyor. Taraftar mükemmel ve şampiyonluğa inanmış durumda. Futbolcuların ve yönetimin konsantrasyonu ise bu sıcak atmosferi destekler tarzda.

Samsunspor zaman zaman yol kazasını uğrasa da Bank Asya 1.Lig'inin tartışmasız en iyi futbolunu sergiliyor. Taraftar da hiçbir maçta takımını yalnız bırakmıyor. Ben de aşağı yukarı bütün iç saha maçlarına gittim. Maçları seyretmenin yanında tribün şovlarına ortak olmak ve onları görüntülemek çok daha keyif verici...

Samsunspor taraftarı şovları ve sloganları ile hem özgün hem de fark yaratan bir taraftar. En son kendi evinde oynadığı Giresunspor maçında da taraftarın Japonya'da olanları unutmaması bunu ispatlar tarzdaydı. İnanın böyle taraftar bırakın Bank Asya'yı Süper Lig'de bile yok. Ancak Samsunspor taraftarına şehir ve şehrin ileri gelenleri yeterince sahip çıkmıyor. Sahip çıksa bile zamanlamaları hep manidar oluyor.

Ben bugün bütün eksiklikleri görmezden gelerek 19 Mayıs Stadyumunun etrafındaki aksaklıkları yazmaya karar verdim. Stadın etrafındaki çevre düzenlemesi ne Samsunspor Kulübüne ne de Samsunspor taraftarına yakışacak cinsten. Hadi çevrenin bir intizamda olmamasını geçtik fakat en küçük yağmurlu havada o yolların çamura dönmesini görmemezlikten gelmek mümkün değil.

En son yağmurlu havada oynanan müsabakada da bunu gördük. Paçalarımızı geçen çamurlara bulandık. Bu güzel taraftara bu reva mıdır? Yarım kalan Mersin İdman Yurdu maçında su göletlerine düşerek beline kadar ıslanan taraftarlar gördüm. Özellikle bu tür olayların maraton tribünü yolunda olması çok daha üzücü... Her yıl çevre ve alt yapı düzenlemesi yapan belediyelerin stadın etrafının görmemesini de ilginç buluyorum. Başarılı yakalanınca kimilerinin Samsunspor'u hatırlamasını, kümeye oynarken ise bu şehrin bir takımı olduğundan bihabermiş gibi davrananları da gayri samimi bulduğumu ifade etmek isterim.

Samsun şehri stad projelerine dâhil edilmemiştir. Sağlık olsun... Bunu sineye çekerek Samsun'daki tüm yetkililere sesleniyorum. Stadın etrafındaki bu ayıbı çözün. Samsunspor yönetimi de bu konuda üzerine düşeni yapsın. Bu güzel taraftara bu hak değildir. Kalın sağlıcakla...

FATİH EREN

##kdc##

giresun maçından çıkarken yanımdaki arkadaşlara baya yakınmıştım bu konuyla ilgili; inş seneye bu konu üzerinde bi çalışma yapar yönetim.

ibo055

captan_blue

valla hiç fark etmedim bile çamuru girerken bir heyecan çıkarkan sevinç veya keder olunca çamurmu sumu toprakmı hiç fark etmemişim :D

Ahmeti

turnukelerden daha seri bir şekilde geçilmediği sürece bu kuyruk çilesi bitmez

Acilen eski kapılarıda devreye sokmaları lazım sanki hakkında ayet var eski kapılardan girilmez diye