TFF 2. LİG 2019/2020 12. HAFTA - SAMSUNSPOR'umuz 2 - 1 Hacettepe

Başlatan mehmet yılmaz, 04 Kasım 2019, 23:56:41

« önceki - sonraki »

Lusage

GurbetciFanatik

Yaziklarrr olsunnn

Simdi odada selfie paylasin Hacatepeyi yendik diye

binikalamadım

balına kazanılmış bir maç hacettepeyi tebrik ederim

ngonge

Ne balla takimmisiz. Bu oyuncularin yarisi postalanmali devre arasi. Yerine yıldız falan da almaya gerek yok. Mücadele eden adam olsun yeter. Bir de eli sopali t.direktor lazim.

Bu takımın bu halde olmasinda en buyuk sorumlu kim bilmiyorum ama yücel uyar gibi geliyor bana.

emrealtinsk

Uzun yıllardır bu kadar ruhsuz futbolcular görmemiştim takımda
Yada futbolcuları hiç bir şekilde yönetemeyenleri görmedik işimiz çok çok zor 😡

kavak_55

Takım içerisinde en az 2-3 oyuncu var acil tecrübeli bir hoca getirmeli yoksa YÜCEL UYAR felan hikaye playf oynarız çünkü yukarıyı zorlayacak çok takım yok Manisa açık ara şampiyon olur. İnşallah biz olalım ama görünen bizim şampiyonluk zor taraftara ve başkanlara yazık oluyor samsun dışındayım maçlar paralıda olsa izliyorum ama bence maçlar yayınlanmamalı bu lig kaçak güreş sahası gibi canlı yayınlanan maçta rakp var gücüyle mücadele ediyor kendini göstermek için bu bahane değil bizim oyuncalarda oynamıyor oda ayrı bir konu ama Gürbette olduğum halde maçlarımızı canlı yayınlanmamalı bu benim kişisel görüşüm. kesinlikle CANLI YAYIN la bu ligden çıkılmaz...

ata55

yücel uyar bu takımın içindeki virüstür
berbat bir teknik direktördür
bugün foyası ortaya çıkmıştır

MeL_55

bosuna uzun analizlere gerek yok, bu takimdan bir cacik olmaz.
ülkede ne kadar teknik direktör getirirsen getir hic bir faydasi olmayacaktir.
bu takimi sabote eden birileri var, bunlari tespit etmedikten sonra hic birsey degismeyecek.

asagi yukari 3-4 haftadir bosuna para verip maclari izlemiyordum ve birsey de kacirdigimi düsünmüyordum. bugün bir izleyeyim dedim yeminle verdigim 10 liraya üzüldüm ve ne kadar hakli oldugumu anladim.

_SoN_

Takımda olağan üstü bir gerginlik var,bu gerginlik özellikle iç saha maçlarında kendini net bir şekilde gösteriyor,bu gerginlik saha zemininin berbat ötesi olması ile beraber,zaten topla pas atmaya dahi korkan oyuncu toluluğunu çok ama çok yıpratıyor, kafadaki bu yorgunluk dediğim noktalarıda göz önüne alırsak çok kısa sürede oyuncuların fizik olarakta bitmesine sebep oluyor,oyuncular bu yorgunlukla depğil mücadele etmeye topa vurmaya halleri kalmamış, bir adım öteye gidemeyeck gibi görünüyor, takımdaki bana göre net ve şuanda canımızı yakan sorun TAKIMIN AŞIRI GERGİN OLMASI, bunu neye bağlarsınız bilemem, bana göre İrfan hocanında doğru veya yanlış gitmesinin sebebi buydu, takımın iki tane teknik konularla ilgilenen dahi menejerleri varken, takımın yönetimin iddaa ettiği gibi bu kadar profosyonlellerle yönetilirken,nasıl oluyorda kaç maçtır bu üzerindeki gerginliği atamıyor?
Takımdan oyun oynama istediğini geçtik, kötü futbolla mücadele ederekte kazanın diyemiyoruz,bunu bile göremiyoruz.
Bu bariz görünen sorun neden ama neden çözülemiyor?
Koskoca SAMSUNSPOR neden maçlara hocasız çıkıyor, iki maç kazandık diye YÜCEL UYAR lamı devam edeceğiz, onunmu yolu yapılıyor?
YÜCEL UYAR bu takımın yönetici değilmiydi? Bu takımın içinde değilmi? neden hala onun ismi geçiyor, bu iş bu kadar sulandırılırmı?

Aslında geçen sene olduğu gibi bu kritik noktalarda takıma müdahale edecek GERÇEK PROFOSYONELLERLE çalışmıyormuyuz?

Bana göre çok acil takımdaki bu havayı alıp götürecek,tüm topçular ve gerekirse üzerindeki iki kişiyede kendini kabul ettirecek bir hoca ile anlaşılmalı,yoksa bu hava ile inanın play of danda takımımız yine üst lige çıkamayacak.

55.hakan

Maç dandirik diye hocayı haftaya buluruz dediler az daha maç gidiyordu. Adam akıllı eli maşalı bir hoca bulun. Canım futbolcu cicim futbolcu ayağını da bırakın artık. Bu maçta sadece hakemi tebrik ederim gol pozisyonundan önce hangi hakem olsa maçı durdurup yerde yatmaya yer arayan takıma iyilik yapardı.

tactician

İyi Uykular

Samsunspor'da işler hiç iyi gitmiyor.
Sene başında İrfan Buz'a güvenilmiş ve ipler tam anlamıyla kendisine teslim edilmişti.
Hatta yönetim tarafından planlanan transfer sayısı İrfan Buz'un yoğun ısrarları neticesinde aşıldı. Israrlarında zaman zaman istifa kozunu kullandı ve bu blöfünde de başarılı oldu.
Zaman içerisinde nasıl zor bir camiaya geldiğinin farkına vardı ve sadece şov ile sürecin gitmeyeceğini anladı.
Akabinde de istifa ederek bir anlamda kendini kurtardı.

Takımın kontrolü ise tamamen Yücel Uyar-Mustafa Aztopal ikilisine geçti.
Kendilerinin de bu pozisyonun ağırlı altında ezileceği tahmin ediliyordu.
Zaten İrfan Buz'un hedef tahtasına oturtulduğu dönemde dahi bu ikili bir çok sıkıntının müsebbibi olarak görülmüş ve eleştirilerden paylarını almaya başlamıştı.

Yukarıda takımın kontrolü dedim ama şu anda kontrolsüz, başıboş, psikolojik olarak bitik bir takım gözlemliyoruz. Şu ana kadar ne İsmail başkan ne de Yüksel Yıldırım futbol şubesi üzerinden herhangi bir eleştiriye maruz kalmadılar fakat adım atılamayan her gün onların hanesine eksi olarak yazılmaya başlayacak. Son dönemde iyice gözler önüne serilen, tepe ikili arasındaki huzursuzluk bu şekilde devam ederse, bu ikili taraftar nezdinde hayal kırıklığı oluşturmaya devam edecek.

Süreci oluruna bırakmak geçmişte bir çok kez şahit olduğumuz gibi krizin derinleşmesinden başka bir işe yaramayacak. Bu noktada daha önce yaptığım öneriyi yineleyeyim; Yüksel Yıldırım-İsmail Uyanık ikilisi bundan sonra Samsunspor'un futbol aklı olabilecek gerçek bir lider bulmalıdır ve ipleri kendisine teslim etmelidir. Bu bir futbol direktörü şeklinde de tezahür edebilir, İngiltere'de bir çok örneği bulunan ya da Türkiye'den örnekle Altınordu'nun Hüseyin Eroğlu üzerinden uyguladığı haliyle uzun vadeli bir teknik direktör-manager modeli ile de ilerlenebilir. Fakat artık futbolu günün şartlarına uygun yönetecek ve futbol üzerinde tek karar merci bir profesyonele ihtiyaç var. Hayali kurulan projelerin gerçekleşebilmesi için böyle bir adım atılması şart.

Bugünkü maç ile alakalı ise söylenecek çok yeni bir şey yok maalesef. Bugün rakibin de hafife alınması nedeniyle, bu senenin en temposuz en zayıf futbolunu ortaya koyduk. İlk 11 tercihi ve oyuncu değişiklikleri de takımın ayağına ikinci prangayı vurdu. Savunma yönünden bu kadar kötü bir rakibe karşı ancak bu kadar kötü hücum edilebilirdi. Azıcık tempo ortaya koyabilsek, ön tarafta azıcık kollektivite gösterebilsek çok farklı bir skora yürüyebilecekken, son dakika golü ile üç puanı alabildik ancak.

Sahadaki oyuncuların uyumasını geçtim ama yönetim uyumaya devam ederse, sadece bu seneyi değil, çok daha fazlasını kaybedeceğiz; bilinsin isterim.

eprianu

AlıntıHatta yönetim tarafından planlanan transfer sayısı İrfan Buz'un yoğun ısrarları neticesinde aşıldı

Hocam, İrfan Buz'un inisiyatifi doğrultusunda sadece bir transfer yapılmış. Onun da Caner olduğunu açıklamış başkan. Bu doğru mu? İrfan Buz'un isteyip de aldırdığı kim var mesela? Bilginiz var mı?

mehmet yılmaz

Hacettepe'yi mağlup ettik. O Hacettepe, Samsun'a geldiğinde ligin en fazla gol yiyen takımlarından biriydi. Üstelik bir maç önce as kadrodan 4 oyuncusu kırmızı kart görmüş, takımın en yaşlısının bile genç olduğu bir takımdı. Buna rağmen hücum etmeyi bilen, savunmayı beceremeyen bir takım oldukları açıktı. Maçta da öyle oldu zaten. Kırılgan, baskılı olamayan, rakibe dokunmayan bir savunmaları vardı. Buna rağmen hücum edebildiler ve maç özetine girecek 4-5 pozisyon buldular. Hele oyun 1-1'ken karşı karşıya kaçırdıkları sezonu bitirebilecek cinstendi.

Pek biz ne yaptık? Koskoca ilk devre mayışık bir futbol vardı. İkinci devre ise sağ bekimiz Caner, 12. Haftanın sonunda ilk isabetli ortasını yapabildi ve Bahattin golü buldu. Ancak kulübedeki adam, bu başarıyı cezalandırmakta gecikmedi. Sahada ön bölgede çıkacak o kadar oyuncu varken, en alakasız olanı çıkardı, yani Bahattin'i.

Zaten ilk devre Kubilay'ı kanatta oynatarak sıfır katkı sağlamıştı. Ligin en pahalı futbolcusu Gökhan alsan, sanırız kendisi gelmemiş de yerine hologramını yollamış. Sürekli düşüş içindeydi, bu maçta berbat oynadı. Buna rağmen oyunda kalabildi. Bu da kulübedeki adamın futbol bilgi seviyesini gösterdi.

Bir başka soru... Kulübedeki adam kim? Eğer antrenör Recep Sermet Boyar sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Takımı yapan, kararları veren, kadroyu kuran kişi Yücel Uyar. Resmi unvanı Teknik Menajer olsa da, Yaklaşık bir yıldır Samsunspor'da hangi işi yaptığı belli olmayan, görev tanımını anlayamadığımız ve başarısızlıkta herkese fatura kesilirken adeta dokunulmazlığı olan Yücel Uyar.

Nitekim, Samsunspor taraftarı ortalama futbolseverlerin çok üstünde bir zekaya ve futbol bilgisine sahip olduğu için konuya vakıf oldu. Bu nedenle tribünler "Yücel İstifa" sesleriyle yankılandı. İki hafta içinde aranan teknik adamı bulamayan yönetim, eğer Yücel Uyar diye bir alternatif düşünüyorlarsa, bu maçta foyası meydana çıkmıştır.

Bazen maçı kaybeder ama başka şeyler kazanırsınız. Bugün Samsunspor maçı kazandı, kazanmasına lakin pek çok şeyi kaybetti. Mesela ıkına sıkına gelen golden sonra, sanki bu bir lütufmuş gibi, sanki Şampiyonlar Ligi finalinde gol atılmış gibi, sanki işleri bu hale başkaları sokmuş gibi davranan futbolcular, taraftarlara tepki gösterdiler. Olacak iş değil!

Takılır diye ümit ettiğimiz Manisa FK, makine gibi çalışırken bizimkilerin "iyi futbol oynayamama, pas atamama" gibi kronikleşen halleri devam ediyor.

Daha ötesi, bu gidişe dur diyecek bir irade de ortalıkta görünmüyor.
Geçen sezon yapmadıkları takımın faturası eski futbolculara kesilmişti; peki bu takımı kim yaptı?
Ve İrfan Buz neden bıraktı?

Ayberk

Hedefler, planlamalar ve bütçeler göz önüne alındığında arada dağlar olan iki takım karşılaştı. Buna rağmen 1-0 zar zor bulabilmişken ve belki takım golden sonra biraz kıpırdanır diye beklerken, deplasmanda şampiyonluk yolunda rakibimiz ile oynuyormuşçasına forvet çıkarıp orta saha aldık oyuna. Hem de guido güç bela ayakta durabilirken, ilyas kubilay yokları oynarken. Sonra ne oldu, golü yedik ve bir başka merkez orta sahayı çıkarıp başka bir santrforu oyuna aldık. E hocam bu meziyet FM'de 2 sezon oynayan ilkokul çocuklarında da var. Geçen sezon başında Önder Özen ile anlaşabilseydik şu an farklı şeyler konuşuyor olur muyduk diye insan kendine soruyor...

eprianu

İçinde bulunduğumuz kaos ortamında kilit isim İrfan Buz'dur. Ben yönetici olsam, İrfan Buz'u karşıma alırım ve bu karmaşanın sebebini sorarım. İrfan Buz, iki sezondur nasırlaşmış problemleri tespit etmiş ve İlyas - Bahattin ikilisini kadro dışı bırakarak bu nasırları temizlemeye çalışmıştı. Ancak görünen o ki, daha önce Taner Taşkın ve İsmet Taşdemir'in başını yakanlar İrfan Buz'u da harcamayı başardı. İrfan Buz denilince akla hırs ve mücadele geliyor. Nasıl oluyor da böylesine hırslı bir adam bir maç sonrası ceketini alıp, "İstifa ediyorum" diyebiliyor? Tahminime göre İrfan Buz camia içi gerçekleri gördü ancak bu problemlerin üstesinden gelemeyeceğini de anladığı için bıraktı. O yüzden tekrar söylüyorum, kilit isim İrfan Buz'dur, kendisiyle görüşmekte fayda var.