Bank Asya 1.Lig 3.Hafta > Samsunspor'umuz - Mersin İdmanyurdu

Başlatan berusa55, 30 Ağustos 2009, 23:09:16

« önceki - sonraki »

sBc-55

Bize bi allahın kulu Taş atmadı yanlış görmüşssün..

seckin55

Alıntı yapılan: eLLis - 06 Eylül 2009, 22:48:38
Herkez Mersin taraftarını gördü 15 saat yol gelip 90 dakika bağırdılar kimse burda tribün yarışına girmesin herkez herşeyi gördü.

ugrass

55JNR55

Olayı nerede nasıl kapatırsanız kapatın bu Samsunspor maçlarını izleyen diğer insanları etkilemesin stad'ta falan olmasın sitede taraflarınızı bırakın burda herkes Samsunspor'lu niye beni ırgalamıyor ordu diye bağırılması çünki adım gibi eminim ordu yarın öbür gün ceza alıp Samsunda maç yapsa desteklemeye giden Samsunspor'lular hiç yoksa 2 dakika Samsunspor diye bağıracak...Biraz mantıklı düşünün yaptığınız taraftarlık yarışı o stada gelen sizden başka binlerce insanı etkiliyor..

edmontdante

Gün çok güzel başladı aslında .Yol boyu karşılaştığımız her arabada Krımızı-Beyaz atkılar formalar vardı.
Ordu'ya girdiğimizde de Ordu'luların " Başarılar,maçı alın vs vs " cümleleriyle karşılaştık.Stad girişinde de Orduspor taraftarları ile birlikteydi bizim taraftar.Hatta hep beraber  tezahurat yapılıyordu.Stad dışında da Orduspor'lular Ordu lehine tezahuratta bulundu ve herşey gayet iyiyidi.
Pankart asan Mersin'lilere durduk yere küfür etmeye başlandı.Deplasmana gelen adamlar 14 saat yol gelmişler tabiki asacaklar pankartlarını.Herhangi bir taşkınlık yapmadıkları halde onlara küfür etmek neyin nesiydi ne gerek vardı anlamadım.

Maç oynanırken çıkan kavgayı önce anlayamadık ama daha sonra öğrendik ki Ordu'lularla bizimkiler birbirine girmiş.Adamlar Ordu diye bağırmışlar.Konuyu net olarak bilmiyorum ne oldu ne bitti ama dışarıda da bu adamlar Ordu diye bağırıyorlardı ve hatta Giresun aleyhine beraber tezahurat yapıldı.O zaman herşey gayet iyiydi de sonra ne oldu çözemedim.

Bana göre Ordu şehrinde bize ilgi ve bakış gayet iyiydi.Ben SAMSUNSPOR'un bu durumunda bile insanların gözünde ayrı bir şey olduğunu bugün birkez daha anladım.Maç sonunda  Ordu'lu yaşlı bir amca "Koskoca SAMSUNSPOR'u ne hale getirmişler bee" dedi.Evet Koskoca SAMSUNSPOR du onun için SAMSUNSPOR

Maça gelince ilk söylemek istediğim şey yeni transferler Adem ve Orhan'ın beklenilen adamlar olmadığı.Adem kesinlikle  çok gereksiz bir transfer gibi geldi bana.Bu kadar ağır bir futbolcunun yetenekleri ne olursa olsun futbol oynaması mümkün değil bence.Hem de bek oynuyorsa.Sol bek orhan biraz daha iyiydi.Ama bence her ikisi de beklenilen performans ve yetenekte adamlar değil.
Serkan EYÜPOĞLU ,Adem'den çok mu eksikti yani.

Adem ve Orhan'ın gelir gelmez takıma monte edilmesi tam manasıyla hataydı.BU adamlar  futbol kamuoyunda bilindik yada kabul görmüş adamlar değil ki gelir gelmez  kadroda yer bulsunlar.Aldığın adamın kalite ve yeteneği tartışmasız olur ne yapacağını az çok bilirsin alır 11 e koyarsın.Mesela Cenk veya Celi'i almış olsan ne olduğunu bilirsin alıp oynatırsın çünkü adamların yetenekleri bunu kaldırır .Ama böylesine sıradan adamları daha belki de idman görmeden takıma monte etmeye çalışmak bir  intihardı.

Sercan hakında artık hiç birşey yazmayacağım.Hala yetenekli vs gibi nitelemelerle zırvalamak isteyenleri  artık gerçekleri görmeye davet ediyorum.Allah rızası için yeter artık.

Tabiki bir de Turgut olayı var.Onun hakkında da artık bir şey demeye gerek yok.Nato mermer nato kafa.Gamsız,umursamaz mamalağın teki.Arkamda maçı izleyen bir abi çok güzel tanımladı yanındakine onu.Topu taç çizgisinde alıp  adamın üstüne giden ve taca doğru topu çekip kaybeden Turgut için "Bak rakip defans ne yaptı.Sadece durdu önünde hiçbirşey yapmadı ama Turgut'un  içe katetme özelliği yok sürekli sağa çekiyor topu " dedi. ve haklıydı rakip bek Turgut'a mücadele bile etmedi sadece onu taca doğru sürdü.

Hocanın gürcüyü alıp Volkan'ı koyması da komediydi.Top taşıyacak orta yapacak adamı oyuna alıp gelen ortalara vuracak adamı çıkarmak ve o mevkiye Turgut'u yerleştirmek tam bir komediydi.Saçma ve basitceydi.

BU takım için çok hayalci olmuşuz Berusa55 in dediği gibi.Çünkü içeride taraftar gazıyla maç kazanır ama dışarıda bir numarası olmaz.Deplasmanlarda  bu takımın yanında olan Turgut'un mallığıyla başbaşa olan arkadaşlarıma sabır diliyorum.Bu sıkıntı çekilmez.Sahada böylesine ruhsuzca oynayan oyuncular görmek insanı kahreder.

Değinmek istediğim bir nokta daha var.Bu takım hiç çalışmamış.Öyle bir 2.gol yedik ki anlatamam.Turgay kaç yaşında .26-27 dir en fazla.Araya atılan topa sanki 35 lik adam mış gibi hamle yaptı.Daha doğrusu yapamadı yetişemeyince  adamı bıraktı adam da gol yaptı ve o adam neredeyse kendi cezasahasının önünden deparla geldi bizim sahaya.Malesef bu takım çalışmamış.Bu yaştaki bir oyuncunun sanki futbolu hayattının sonundaymış gib verdiği görüntü bunu açıkca ortaya koyuyor.

Kalecimiz fena değil.Yapabileceği bir şey yoktu gollerde ve birkaç tane de kritik kurtarış yaptı.

Oktay DELİBALTA da çok yorgun göründü bana.Ayakta durmaya gücü yok gibiydi.Bir tek Murat çabaladı durdu yine ama onunda etkisi sadece  bu anlamda oldu aldığı topları bunun etkisiyle genelde olumlu kullanamadı.

Bu arada maraton tribünü tamamen doluydu.Gazetekolikte ki resimler gerçeği ortaya loymuyor çünkü gruplar stada biraz geç girdi.Maraton komple doluydu ama takımın bu kötü görüntüsü ve çıkan  kavgalar taraftarın etkisini yok denecek noktaya indirdi.

Mersin temiz top oynadı ve aslında birşey yapmadan maçı kazandı.

Bu takımın işi çok zor.Artık bu Sercan'dan medet ummaktan vazgeçmesi lazım teknik heyetin.Remen takımı bir kişi eksik oynattı oyunda kaldığı sürece.Buna bir de Adem eklenince....Zaten Adem 'in bulunduğu kanadı felç eder rakipler.Bunu görmek için futboldan anlamayada gerek yok bu arada.

Donbay

Alıntı yapılan: sBc-55 - 06 Eylül 2009, 22:49:06
Şirinlerin çoçukları olayı abartılı abartılı anlatmanıza gerek yok ben kısaca açıklayım...

yaw daha yaşı 13 14 yaşındaki çocuklar ordu ordu diye bağırsın ne olcak çoçuk bunlar sonuçta.senin 13 14 yasındaki cocuga kafa atman yakısıormu ? o ara bizden biri cocuklara niye vuruorsunuz demeye kalmadı olaylar koptu zaten.ayrıcada gidip ayrı bi köşede bağırmanıza anlam veremedim..allaha emanet olun bu olaylar burda kapanmaz  ;)

adamlar staddan cıkınca size dogru geliodu galiba taşlar ben gayet dogru gördüm bunları...

alex agbo

takım 3 haftada 1 puan almış
adamlar samsuna koyduk diye makara yapıyo
bi avuc aysenin sesi bizden cok cıkmıs
ne olcamız belli deil

bizim taraftar gruplarımız hala sen oyle dedin ben boyle yaptımın peşinde lafa gelince en buyuk biziz adamlar susmadı be 90 dakka hicmi utanmadı kimse

55JNR55

Alıntı yapılan: L$_ReBeL - 06 Eylül 2009, 22:54:19
adamlar staddan cıkınca size dogru geliodu galiba taşlar ben gayet dogru gördüm bunları...

Arkadaşım kim kime taş atmış bunun savaşını vermeyin... Orda sizin sidik yarışınız yüzünden yol kenarında kimse benim SAMSUNSPOR'UMUN ATKISINI YERE KOYUP ÜSTÜNE BASAMAZ.!!!!!

Bu takımın tek taraftarları sizler değilsiniz emin olun çok daha büyük bir kitle var bu takımın arkasında ve siz buzdağının görülen kısmısınız sakın buzdağının su altındaki bölümünden kopup kendi başınıza gitmeyin suya batarsınız..!!

Donbay

Alıntı yapılan: alex agbo - 06 Eylül 2009, 22:56:25
takım 3 haftada 1 puan almış
adamlar samsuna koyduk diye makara yapıyo
bi avuc aysenin sesi bizden cok cıkmıs
ne olcamız belli deil

bizim taraftar gruplarımız hala sen oyle dedin ben boyle yaptımın peşinde lafa gelince en buyuk biziz adamlar susmadı be 90 dakka hicmi utanmadı kimse

maçtamıydınz bilmiorum ama bi zahmet izlemeyip bagrıp susturmasaydın cevrenizi... ayaga kalkıp oturanlara gaz verseydinz... k. bakmayın yani...

ugrass

bunlara hiç gerk yok.. kimse dikkat etmiyor.. SAMSUNSPOR bitiyor..!

Jnr.Serkan

ben şirinlerin içindeydim olayı aynen anlatim
Yaş ortalaması 21-22 olan bi grup ordu taraftarı 52ci dakikada biz yenilirken ve tam şirinler olarak sesimizin gür çıkmaya başladığı dakikalarda ordulular bizim gözümüze yalak yalak bakarak ordu ordu die bağrmaya başladılar o sırada bizden birisi uçan kafa attı.peşine ordu die bağıranlar ordan kaçtı ve bize taş attılar.o sırada sbç grubu bizim yanımızda olması gerekirken gelip bize saldılar...peşine stat birbirine girdi herkes birbirine daldı...olmaması gerekirdi yakışmadı samsunspor taraftarına.yaralananlar ve gözaltına alınanlar oldu...biz 1 saat gözaltına alınanların karakoldan çıkmasını bekledik.İftarımızıda gelirken yol kenarında lokantada açtık...Herşeye rağmen SBÇ ile ŞİRİNLER arasındaki bu kavgayı anlamak çok güç.bize yakışmıyor

celebi

şirinlerin o yeri bırakıp bana göre maratoa gelmesi ve grupların birleşmesi gerek tamamen

samsunmania

06 Eylül 2009, 23:03:39 #762 Son düzenlenme: 06 Eylül 2009, 23:06:11 samsunmania55
Bu zamanda bir de tribünlerimiz mi birbirine girecek?
Arkadaşlar hem kendinize hem de Samsunspor'a zarar verdiğinizin farkında değil misiniz?
Zaten sahipsiz kalmış Samsunspor'un gerçek sahibi taraftarlar olarak biz bize bunları yaparsak federasyon, hakem, rakip bize herşeyi yapma cesaretini bulur.
Burada tribünler birleşsin derken bile bazı arkadaşlar özellikle birleşmez, olmaz gibi olumsuz cümleler sarfediyor.
Neden birleşmez?
Acaba bazılarını rahatsız mı ediyor?
Ben Şirinlerin arasında da, Sbç nin arasında da 25 yıldır stadın her yerinde maç seyrettim. Sizden ricam ben ve benim gibi düşünen Samsunsporluları daha fazla üzmeden takımımızı bu zor günlerde kayıtsız şartsız, kavgasız gürültüsüz ölümüne desteklemeniz.
Birbirinize girerseniz kim kalacak bu takıma sahip çıkan.
Açılış maçındaki tezahüratlarda Samsunspor'a sahip çıkmayanlara haykıran tribünler önce kayıtsız şartsız, herşeyi içine gömerek, hatalardan ders çıkararak Samsunspor'a sahip çıksın.
On tane adamın koltuk atması yüzünden 3 puan gitmiştir. Bunu unutmayın. O koltuk atanlar kadar ben de isyan ettim, kahroldum, uykularım kaçtı. 
Bugünkü kavga yüzünden bir ceza daha alırsak bunun vebalini kim, nasıl ödeyecek?
Lütfen biraz sabır, biraz hoşgörü. Biz Samsunporluyuz. Bu zor günlerde birbirimize böyle yaparsak ortada Samsunspor kalmayacak.
Takımımızın üzerinden ölü toprağını atması için enerjimizi kullanmalıyız. Hepimiz delikanlıyız, vurduğumuzu deviririz alimallah. Ama biraz da birbirimizi sevmeyi, aynı renklerin aşkının birbirimizi idare etmeyi gerektirdiğini öğrenmeliyiz.

edmontdante

Ben anladım artık.Bizden bir bok olmaz.Aynı amacın peşinde koşarken birbirimizle bu kadar düşmanca bakabiliyorsak  bravo bize.

supernatural_55

Alıntı yapılan: edmontdante - 06 Eylül 2009, 23:04:28
Ben anladım artık.Bizden bir bok olmaz.Aynı amacın peşinde koşarken birbirimizle bu kadar düşmanca bakabiliyorsak  bravo bize.