''YUSUF ZİYA YILMAZ'' hangi şehrin başkanısın ?

Başlatan merkez, 14 Haziran 2008, 17:52:28

« önceki - sonraki »

ali ihsan

11 Şubat 2009, 13:06:30 #240 Son düzenlenme: 11 Şubat 2009, 13:08:26 aliihsan55
ızmır'de olacaksan seçım zamanı kaydını oraya aldırıp ızmır ıçın oy kullanabılırsın.Samsun'da oy kullanmak ıçın seçımde Samsun'da bulunman gerekır.Izmır'den Samsun ıçın oy kullanabılmen mümkün değıl.

55.hakan

Alıntı yapılan: 35ama55 - 11 Şubat 2009, 13:03:03
Arkadaşlar yeni yasaya göre , yüksek seçim kurulunda nerede oy atman gerekiyor ise , hangi kentte olursan ol orası için oy atabiliyorsun diye bir haber okudum ama içeriğini tam kavrayamadım .. yani ;

ben izmirde öğrenciyim ama oyumu Samsun atakumda atmalıyım diye gözüküyor .. acaba izmirden Samsun için mi oy atacağım , yoksa İzmirdeki seçimler için mi oy atacağım ? Bilen varsa bir açıklayabilir mi ?

Ona göre başta ben olmak üzere , üniversiteli olan ve oy kullanma yeri Samsunda olan arkadaşlara çağrım , üşengeçlik yapmayalım okullarımıza gidince bu oy işini halledelim , yurdun dört bir yanından yzy'ye oy atmama hareketine destek verelim ..

öğrencisin ve bulunduğun şehirde oy kullanmak istiyosun kullanabileceksin ancak o şehrin örneğin izmir in adaylarına oy kullanabileceksin.izmir den samsun un adayına oy kullanma diye bişey yok

ali ihsan

Ünıversıte öğrencılerının genelde  kayıtları  memleketlerınde olduğu ıçın öğrenım gördüklerı şehırlerde oy kullanamıyorlar.Buda seçımlere katılım oranını düşürdüğü ıçın kayıtlarını eğıtım gördüklerı şehıre aldırıp oy kullanmaları ıçın çağrı yapılıyor.

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: 35ama55 - 11 Şubat 2009, 13:08:53
benım haberden anladıgım , izmirden samsun için oy kullanma hakkımız varmış , ancak gidip başvurmamız gerekiyormuş , sadece üniversite öğrencileri için ..

geçen gün billboardlarda reklam vardı: okuduğun şehirde oy kullan diye, o da tam tersi senin dediğinin

mehmet yılmaz

Y.Ziya Yılmaz'a yakınlığıyla bilinen Sn. Nusret Sağlam'ın bir yazısına bir Samsunsporlu kardeşimiz şöyle bir yorum yapmış.

Alıntısamsunsporlu [ 09 Şubat 2009 Pazartesi 21:21 ]
yapma kaptan
sn. sağlam, y.ziya yılmaz'ı savunacağım diye bu kadar kasmanıza gerek yok. samsunspor'un bugününün değil geçmişinin de suçlusu ve sorumlusu kendisidir. büyükşehir nelere kaynak aktarabiliyor, hel de şu seçim sath-ı mailinde hepimiz görüyoruz. geçmişte yüzlerine gözlerine bulaştırmış olamalrıdır kendilerini korkutan. gerek yok bu kadar savunmaya. gerçekler ortada.

Nusret Sağlam da ertesi gün şöyle bir cevap vermiş. Özellikle koyu kısımlar dikkatimi çekti. Y. Ziya Yılmaz'ı bu saçma ve yanlış inadından vaz geçirebilecek bir kuvvet de var mı acaba bu şehirde? Merak ettim doğrusu.

AlıntıNusret SAĞLAM
nusretsaglam@halkgazetesi.com.tr

Sevgili Samsunsporlu kardeşim

SANA böyle hitap etmek mecburiyetindeyim..
Zira mesajına ismini yazmamışsın..

Neden saklanmak gereği hissetmişsin ona da bir anlam veremedim..

Samsunspor senin, benim, bizim..
Hepimizin ortak sevdası..

Ona sahip çıkacak her el, ona katkı sağlayacak her kişi başımızın tacıdır....
Benim ve aile fertlerim için ortak bir yaşam şekli olan Samsun ve Samsunspor için hiç kimseyi ama hiç kimseyi korumak gibi bir düşüncenin içinde olmayacağımı biliyor olman gerek aslında.

Yani yazında yazdığın gibi kimseyi korumak değil, niyetim..

Aksine ben, Samsunspor'un hak ettiği tüm katkıların önünü açabilmek için yola çıkanlardan biriyim..

Geçmişte yaşananların, geleceğe dönük bazı girişimlerin önünde yasal engeller yarattığını kim bilmiyor ki?..

Önce bu pürüzün giderilmesi gerekmiyor mu?..

Bugün itibariyle bu anlamda yaptığım ve birçok kişinin içinde olduğu bazı çalışma ve girişimleri ne yazık ki, sizlerle paylaşamıyorum..

Ama yapılan ve düşünülen her şey bugün bulunduğu durumda yüreğimi yakan Samsunsporumuz'u hak ettiği yerlere getirebilmek içindir..

Bu amaca ulaşabilmek için zamana ihtiyacımız olduğu bir gerçek ama önümüzde şu an için bazı engellerin bulunduğu da başka bir gerçek..

Şayet Samsunspor bu kentte yaşayan çoğunluğun düşüncesinde olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi'nin önderliğini yapacağı bir katkı hamlesine ihtiyacı varsa;

Bunun yolu; Sayın Yusuf Ziya Yılmaz'ın bir daha bu anlamda sorgulanmamasını gerektirecek şartların sağlanmasından geçmiyor mu?..

Dolayısıyla benim yaptığım senin iddia ettiğin gibi Yusuf Ziya Yılmaz'ı korumak değil değil aksine hepimizin arzuladığı bakış açısına kendisini yaklaştırabilecek yolu ve yöntemi sağlamaya çalışmaktır..

emre

arkadaşlar öğrenciler için yeni bir kampanya başlatıldı,okuduğun şehirde oy kullan diye.sanırım ikametgah belgen ve öğrenci belgen yetiyor.fakat benim bildiğim kadarıyla okuduğun şehir için kullanabiliyorsun oyunu.bende ist da okuyorum ama sanırım gelicem samsun a oy kullanmak için..

kaptan 55

sanırım değil TÜRKİYE de dünyada tekizdir Belediye başkanlığını yapıpda o şehrin takımına destek olmayan sahip çıkmayan bi belediye başkanına ve alt kademe belediye başkanlarına sahip olmakla?

harbisamsunsporlu5517

Alıntı yapılan: ŞİMŞEK 55 - 12 Şubat 2009, 19:02:18
sanırım değil TÜRKİYE de dünyada tekizdir Belediye başkanlığını yapıpda o şehrin takımına destek olmayan sahip çıkmayan bi belediye başkanına ve alt kademe belediye başkanlarına sahip olmakla?
samsunda ileri gelenler genelde trabzon veya rizeli oldugundan gayet doğaldır bu >:(

europe_55

O zaman bu secimde ÖZ SAMSUNLU adaylari desteklememiz lazim...
Baska sansimiz kalmadi...

HERSEY SAMSUNSPOR ICIN...

guvener55

gönülden samsunspora bağlı olan bi bld başkanı seçmeliyiz bence de

HoliganSamSunLu

Bize şehri kırmızı beyaza bürüyecek bir başkan gerek bu adam otogarı bile sarı lacivert yaptı

harbisamsunsporlu5517

yzy senin yüzünden evde babamla tartıştım inşallah secimi kaybedersin tuttuğum takımı batırdın oy verecegim partiylede aramı bozdun 

eLLis

SkyTürk te mhp büyükşehir belediye başkan adayı konuşuyor.

Mert

Benim oyum kime olcak bilmiyorum ama kesinlikle yzy a vermeyeceğim.

FUAT ACAR

yinede hepsinin yolu açık olsun ama SAMSUNSPOR umuzuda unutmasınlar değilmi bu şehrin ŞANI ŞEREFİ var.