Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

maço

Bu sene olacak gibi hissediyorum.
Geçen seneye göre daha çok heyecanlıyım.
Bir an önce fikstür belli olsun planlarımızı yapalım.

cembaba

Eee nasıl gidiyor arkadaşlar? Transfer haberlerinin bu kadar az olduğu bir dönem ilk defa yaşıyoruz sanırım :)

Shane_Falco

Alıntı yapılan: cembaba - 19 Haziran 2019, 11:31:42
Eee nasıl gidiyor arkadaşlar? Transfer haberlerinin bu kadar az olduğu bir dönem ilk defa yaşıyoruz sanırım :)

Önceden transfer haberi olmasa da. Başkan kim olacak ? Tahta açılacak mı ? bunlar tartışılır konuşulurdu. Malum artık İsmail Başkan onları da aldı elimizden :P :) Dedikodusuz kaldık.

olcay

Adamlara helal olsun. Atakum'un göbeğine store kondurabiliyorlar. Biz orada yapamayız.

Ekrem

Yaz boyunca Atakum'a böyle bir şey şart . Yönetim bu konuda bir adım atmalıydı. Hala daha geç değil

Stoper

Samsun'da ki tsclub kapandı.
Bunlar da böyle işlere girişmişler.
Şuan yok, otobüs gitti.

evolution55

Alt liglere de passolig geliyormuş

Shane_Falco

Alıntı yapılan: evolution55 - 24 Haziran 2019, 20:27:36
Alt liglere de passolig geliyormuş

Kesinlikle gelmeli. Passolige en başından beri karşıydım ama bu sezon taraftar grupları biletleri bedava alıp bize parayla satınca unutmuş olduğum bazı şeyleri hatırlamış oldum. Kesinlikle destekliyorum.

Karabudun

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 24 Haziran 2019, 23:36:43
Kesinlikle gelmeli. Passolige en başından beri karşıydım ama bu sezon taraftar grupları biletleri bedava alıp bize parayla satınca unutmuş olduğum bazı şeyleri hatırlamış oldum. Kesinlikle destekliyorum.

E-bileti oturalım tartışalım ama Passo bambaşka bir konu. Saçma sapan bir sistem. Şu ligde sevdiğim tek şey bilet üzerinden sömürülmemekti, bu zırvalığın olmaması idi. Kendi renktaşına ya da başlarına avanta bilet satma olayı bambaşka. O Passo'da da oldu ve olacak, şüpheniz olmasın.

Raqua55

E bilet sistemi duzen acisindan kesinlikle olmali Ama siyaset yaparak passolig tarzi sistemlere karsiyim. Bilgim olmadigindan soruyorum Passolig ustunden avanta bilet satilma gibi olaylar Karaborsa gibi olaylar donuyor mu?

binikalamadım

bugün İstanbul'da Samsunspor forması ile gezerken Suat ÇALIK beyle rastlaştık ( eski futbol şube sorumlumuz ) birazcık sohbet oldu forumdan bahsettim hepinize selamı var bu sezon 1. lige geri dönüyoruz diyor...

eprianu

26 Haziran 2019, 10:29:46 #47531 Son düzenlenme: 26 Haziran 2019, 10:48:30 eprianu
PassoLig ve E-Bilet ile ne vadettiler, ne yaptılar, önce buna bakmak lazım.

- Toplu cezalar olmayacak dediler, birkaç kişinin çıkardığı olay yüzünden o blokta oturan herkese ceza verdiler.
- Tribün kapatma olmayacak, bireysel ceza olacak dediler, onlarca seyircisiz oynama cezası verdiler.
- Kulüpler ceza almayacak, olayı çıkaran taraftarlar ceza alacak dediler. Tribün olayları yüzünden kulüplere ceza yağdırdılar.

Öncelikle şunu göz önünde bulundurmak lazım, bu işin felsefesi bireysel ceza idi. Bireysel ceza verebilmen için önce herkesi bilet aldığı koltuğa oturtman lazım. Bu yasayı uygulayanların derdi sporda şiddeti önlemek olsaydı işi gücü bırakıp tiyatro ve sinema gibi herkesi biletlerindeki koltuk numarasına göre oturturlardı.

Ben E-Bilet "mantığına" karşı değilim ama ülkemizdeki uygulamaya karşıyım. Herkes koltuğunda otursun, suç işleyen varsa sadece o cezalandırılsın gibi uygulamaları da savunuyorum. Ama bu adamların dertleri sömürmek. Zaten son çıkan yasada da dikkat edin, şiddeti önlemek ile ilgili araya birkaç madde serpiştirmişler ve PassoLig'in alt liglerde uygulanmasını kamufle etmeye çalışmışlar. Kanaatimce son değişikliklerdeki amaç buydu.

Bana göre olay tamamen her yıl taraftardan aidat ücreti alıp insanların futbol sevgisini sömürmek. PassoLig'in ihalesi Çalık Holding'de. Tahmin edeceğiniz üzere aHaber, atv gibi kanallar da Çalık Holding'in. Aradaki bağlantıyı kurarsanız PassoLig'in amacını zaten anlamış olursunuz, "Ver mehteri" yani  :D

Karaborsa olayına gelince, PassoLig'te bilet devretme denen bir olay var. Genelde maça gidemeyecek olanlar yakınlarına devrediyor. Alın size yasal karaborsacılık, bileti önceden 5 kuruşa al, daha sonra biletler bitince başkasına 10 kuruşa devret. Velhasıl oluyor yani.

Shane_Falco

26 Haziran 2019, 12:15:00 #47532 Son düzenlenme: 26 Haziran 2019, 12:18:58 Shane_Falco
Alıntı yapılan: Karabudun - 25 Haziran 2019, 12:20:32
E-bileti oturalım tartışalım ama Passo bambaşka bir konu. Saçma sapan bir sistem. Şu ligde sevdiğim tek şey bilet üzerinden sömürülmemekti, bu zırvalığın olmaması idi. Kendi renktaşına ya da başlarına avanta bilet satma olayı bambaşka. O Passo'da da oldu ve olacak, şüpheniz olmasın.

Bu daha doğru tabir oldu. Kesinlikle E-bilet destekliyorum ama Passolig olayı birilerinin çıkarı için tabi ki.
Ben İstanbul'da yaşıyorum o yüzden genelde biz deplasmandayken takımı desteklemek durumunda kalıyoruz.
Bu sene Sancaktepe maçında resmen rezil edildik. Biletler orada dendi insanları stadın bi ucuna koşturdular. Şurada dediler insanlar geri koştu. Sonra dediler biletleri Samsun'a gönderdik. Arkasından büyük taraftar gruplarımız geldi klupten bedavaya almışlar biletleri bizlere satmaya çalışıyor. Üzerinde yazan fiyatın iki katına. Ayrıca belirtiyor işinize gelirse diye...

Küme düştüğümüz sezon aldım Boluspor maçına biletimi. Ayarladım otobüs biletlerimi kafam rahat gittim maçımı izledim, döndüm.İtle köpekle muhattap olmadım. Aynı şekilde gelsin bu liglere de e-bilet güzel güzel biletim cebimde olsun geleyim maçıma.

brigand

eprianu'ya katılıyorum.

e-bilet olayı, ülkemizde tamamen rant için kurulmuş ve kullanımı bu amaç için desteklenmiştir.

Normal şartlarda e-bilet, insanların özgürlüğünü ve kişisel gizliliklerini aşmayacak şekilde kullanılsa gerçekten yararlı bir uygulama olabilir.
Ancak kart bedelleri, yıllık aidat bedelleri, biletleme üzerinden alınan hizmet bedelleri karşılığında kulüp tüzel kişiliklerine kullandırılan krediler ve en önemlisi işlem hacmi olmayan bir bankaya (AktifBank) kazandırılan milyonlarca yeni müşteri.

Bunların dışında vaat edilen ama tam tersi şekilde uygulanan cezalar, kısıtlamalar ve karaborsanın daha organize ve büyük boyutlara ulaşmış olması da cabası.

Neresinden tutarsanız tutun passolig, rant elde etmek ve kişileri spor organizasyonlarından sistematik şekilde uzaklaştırmak için çıkarılmış bir uygulamadır.

Karabudun

28 Haziran 2019, 16:46:06 #47534 Son düzenlenme: 28 Haziran 2019, 16:50:59 Karabudun
Alıntı yapılan: Raqua55 - 26 Haziran 2019, 00:35:10
E bilet sistemi duzen acisindan kesinlikle olmali Ama siyaset yaparak passolig tarzi sistemlere karsiyim. Bilgim olmadigindan soruyorum Passolig ustunden avanta bilet satilma gibi olaylar Karaborsa gibi olaylar donuyor mu?

Dibine kadar dönüyor. Cüneyt Kaşeler ve arkadaşları sistemin nasıl delindiğine ilişkin gizli çekim bir video paylaşmışlardı, sonra malum nedenlerden kaldırdılar. Şu sistemin karaborsayı engellemek namına yapabileceği hiçbir şey yok. Öncen karaborsa mevzuları maç günü stadın etrafında dönerdi. Şimdi hiç bir yere, kimseye gitmeden istenen fahiş meblağları ödeyip oturduğun yerden alabiliyorsun.