Samsun'da 1100 kişiye iş..

Başlatan Fecr_55, 26 Kasım 2009, 17:38:35

« önceki - sonraki »

Fecr_55

Samsun'da 1100 kişiye iş
25 Kasım 2009 Çarşamba / 16:43 (Kuzey Haber)

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 800 kişinin istihdam edileceği çağrı merkezi kurulmasının kararlaştırıldığını, 300 kişilik yatırım için ise prensipte anlaşıldığını söyledi.
Vali Hasan Basri Güzeloğlu, 1 aydır devam eden 2010 yılı İl Genel Meclisi bütçe görüşmelerinin son toplantısına katıldı. Toplantıda konuşma yapan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Samsun İl Özel İdaresi'nin 81 ilin özel idaresi arasında birçok alanda örnek, öncü olduğunu, başarılı çalışmalar sergilediğini kaydetti.
Hizmeti merkezden yerele ve hizmete ihtiyaç duyulan en ücra yere kadar taşıma anlayışına dönük bir örgütlenmenin Samsun'da gerçekleştirildiğini ifade eden Güzeloğlu, birçok çalışma yapıldığını, hedefte insanların mutluluğunun olduğunu dile getirdi.
Samsun'un başarılı bir dönemi geride bıraktığını ifade eden Güzeloğlu, "KÖYDES 2010'da da devam edecektir. KÖYDES yatırımlarında projelendirmeyi ilçe bazlı değerlendiriyoruz. Bayındırlık üst yapı hizmetlerinde ayrıca aktif bir hizmet veren bir kurum halindeyiz. Biz, Türkiye'de kırsal alanın imarı konusunu, vatandaşların kırsal alandaki konut üretim çalışmasının üzerinde ısrarla durmaktayız. İl Özel İdaresi olarak yapı konusunda da projemiz var. 2006 yılında Samsun ili genelinde ancak 200 köyde yerleşim alanı, planı söz konusu iken bugün bu sayı 700 civarına yaklaşmış durumdadır" diye konuştu.
Samsun kültür, tarih, termal, kayak, deniz dahil olmak üzere turizm hareketliliğinin her alanında alt yapısı ve iddiası olan bir kent olduğuna dikkat çeken Güzeloğlu, Samsun'da başarılı bir Ar-Ge (Araştırma ve Geliştirme faaliyeti) ve Samsun Valiliği Kalkınma Ofisi olduğuna vurgu yaptı. Güzeloğlu, "Ar-Ge'nin çalışmaları sonucunda doğrudan 800 kişinin istihdamı sağlayacak bir çağrı merkezi yatırımı gelmesi kararlaştırıldı. Yine bir başka firmayla temasımız var. Onlar da 2010'un ilk çeyreğinde yaklaşık 300 kişilik bir istihdamla Samsun'a gelmeyi prensipte kararlaştırdılar. Hepimiz nefer gibi çalışıyoruz. Aksi mümkün değil. Bu yatırımlar ülkemizin ve ilimizin işsizlik konusunda olumlu, anlamlı katkıları sağlayacaktır" diye konuştu. Güzeloğlu, Samsun'daki diğer yatırımlar hakkında da bilgi verdi.

Güzel, Samsun'umuz adina sevindirici bir haber..insallah, vaad edildigi gibi 1100 vatandasin ekmegine yag sürülür..

Fecr_55

En azindan caba veriliyor, ve böylelikle Samsun'umuzun degeri de büyüyor her konuda..
Turizm adina biraz daha cekici hale getirilmesi gerekiyor sehrimizin, o zaman daha da tercih edilen bir il oluruz..
Cagri merkezi is alanlarinin hepsini kapsiyor..Her konuda faydali olabilecek bir girisim..

Sercan

Alıntı yapılan: Fecr_55 - 26 Kasım 2009, 18:48:50
En azindan caba veriliyor, ve böylelikle Samsun'umuzun degeri de büyüyor her konuda..
Turizm adina biraz daha cekici hale getirilmesi gerekiyor sehrimizin, o zaman daha da tercih edilen bir il oluruz..
Cagri merkezi is alanlarinin hepsini kapsiyor..Her konuda faydali olabilecek bir girisim..

Haklı olabilirsin.Ama vaadedilen bir sürü ŞEY vaadedilmekle kaldı bu şehirde...

Fecr_55

26 Kasım 2009, 19:01:11 #3 Son düzenlenme: 26 Kasım 2009, 19:01:41 Fecr_55
Alıntı yapılan: 55sercan55 - 26 Kasım 2009, 18:50:56
Haklı olabilirsin.Ama vaadedilen bir sürü ŞEY vaadedilmekle kaldı bu şehirde...

haberi okuduktan sonra arastirdim bu konuyu biraz..
Gecen seneden bu yana bir kac ilimizde faaliyete gecirilmis Ar-Ge..Yani gittikce büyüyor..Bu sürece Samsun'umuz da dahildir diye düsünüyorum, ne de olsa Karadeniz'in en önemli, en bakimli iliyiz..
Lafta kalacagini sanmiyorum, cünkü ülkemiz icinde genel bir proje bu ve inaniyorum da sahsen..

bezgınbekır

valla boyle yatirimlar beklıyoruz da dün öğrendim Tekköye agır sanayii yatirimi düşünülüyo bence yatirim yapcaz diye bu kadar da şehirin dibine tarım arazilerine kurulmaz ya sanayii gerci yukarda ki konuyla pek alakalı olmadı ama