Samsuna 2. liman gereklidir.

Başlatan kayacan, 25 Ekim 2008, 15:38:39

« önceki - sonraki »

kayacan

Samsun limanı tam şehrin göbeğinde rusya ile ticarette ve lojistikte bu yükü kaldırması zor.Depo alanı yetersiz tır trafiği ise bir müddet sonra şehri tıkar. Google earth den bakarsanız samsun havaalanı sağ tarafında kalan semail ile çarşamba burnu arasında kilometrelerce boş bir sahil var bu kıyılar kumsal ve tarımada uygun değil. Termik santral için gözlerin dikildiği arazi.buraya çok daha büyük bir liman yapılabilir deniz kuvvetlerinin bir bölümüde buraya alınabilir. Böyle olursa Samsunla çarşamba birleşir Çarşamba Samsunun bir alt belediyesi olur.Bu arada Samsun çarşamba arasına yapılacak bir üniversite ise bu büyümeyi pekiştirir.bunları ben düşünüyorum bir işe yaramıyor bunu vekilerin düşünmesi gerekli...

esedullah

senin düşünmen iyi olmuş kardeş ama bunu ankaraya yerleşip samsuna seçimden seçime uğrayan başbakan yalakası vekillerinde düşünmesi gerekir.Buda zor görüküyo

yesil55

kayacan kardeşime aynen katılıyorum

Baskent_Samsunspor

samsun-çarşamba tramvay hattı kurulması lazım aslında çarşambadan fakülteye kadar çalışması lazım

FUAT ACAR

FUAT ACAR

hatta 3 liman var 1ci eski 2.karşı 3.yeşilyurt un

kayacan

Samsun limanından daha büyük ve depolama alanı çok daha büyük bir limandan bahsetmiştim. Yeşilyurt limanı gibi değil.Tüm rüzgarlara kapalı tam güvenlikli aynı anda onlarca geminin yükleme ve boşaltma yapabileceği bir liman olmalı.