Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

Staddan önce Erkut Tutu'ya iyi bir mezar yapılsa daha iyi olur

jean

basbakanda tamam alin size 40 bin kisilik stad demez herhalde

berusa55

AlıntıDevir işlemleri hızlandı
[ 05.02.2011 ]

Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nun İL Özel İdaresi'ne devri için çalışmalarını sürdüren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, girişimlerine hız verdi. Stadın devrinin yapılabilmesi için şu anda kiracı olarak görünen Samsunspor'un, kira, elektrik ve su borçlarını ödemesi gerekiyor. Konuyla ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Altunsoy'u ziyaret eden Basın Sözcüsü Haluk Tan İle Kulüp Müdürü Aziz Aydın, gerekli evrakları Altunsoy'a teslim etti. Stadın devrinin en kısa sürede biteceğini söyleyen GSİM Müdürü Altunsoy, "Samsunspor'un 10 yıllık kira sözleşmesi bulunuyor. Biz stadın devreni İl Özel İdareye yapacağız ancak Samsunspor'un aradan çıkması için borçlarını ödemesi gerekiyordu. Bu evraklar elimize ulaştı. Bir sorun kalmadı" dedi.

http://www.habergazetesi.com.tr/haberdetay.php?katID=4&id=74838

ahmetsefa55

lucarelli

samsunmania

05 Şubat 2011, 16:22:04 #110 Son düzenlenme: 05 Şubat 2011, 16:25:21 samsunmania55
Yıllık 350 bin lira masrafı oluyor stadın. Özel idareye devirle bundan kurtulacağız. Zaten stadın mülkü bizim değil. 10 yıllık kira sözleşmemiz var.

birolkys

Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nu da zaman içinde gündeme alıp yerine, UEFA kriterlerine uygun bir stat yapmalıyız. Öte yandan tüm ilçelerimizin çim sahaya kavuşması için bir proje çalışması içindeyiz.
Vali aksoy un röportajından.
http://www.habergazetesi.com.tr/haberdetay.php?katID=1&id=74832

usare

Ya biz çıkalım lige seve seve yapacaklar o stadı. Elleri mahkum. Ama eğer bizim taraftar da süper lige doyup rize taraftarı gibi olacaksa ben eski stadımda full oynamayı tercih ederim. ;D

lucarelli

Bu projeler her şehirde var. Ama icraat nedense yok. Daha doğrusu bazı takımlara var bazılarına yok.

Ayberk

Kriter siyasi olduğu için Samsun'a da güzellik yapılması gerek, bunu hak ettik(!) ama tabii ki şehrimiz talihsiz ne yazık ki yatırım konusunda :o

heryerdesamsunlu

birkaç sayfa geride bir arkadaşın yazısını okudum.arkadaş çok saf buradan herkese duyuruyorum.sayın vekilimiz suat kılıç sıkı bir ts.lidir samsunsporumuza yardım atmesinin tek sebebi oy kaygısı ve kendisinin ilerideki siyasi hayelleri.bunu herkes bilsin bilmeyenlerede söyleyin.yine sayın vekilimiz fatih öztürk ise gerçekten samsunludur samsun sporludur bu böyle biline.birisi maalesef futbol münafıklığı yapıyor gözümüzün içine baka baka

heryerdesamsunlu

neden oluyor söylimmi sen trabzonda samsun formasıyla gezersen dayak yersin.arabanda samsun arması varsa kırarlar.seni samsunda bile sevindirmezler trabzonu yendiğin bir maçtan sonra şehirde korna çalarak gezersin sabahleyin dört tekeri şişlenmiş bulursun.sen zamanında trabzona maç vermişşindir ama sana lazım oldumu nah derler rakibine yenilip seni küme düşürürler.şikeyi yaparlar ondan sonrarada trabzonun şanlı tarihinde şike yazmayi derler.daha ekleyecek çok şey var aklıma geldikce yazacağım.şunuda söyleyeyim ben insanlar trabzonlu veya ordulu v.s. diye kızmıyorum insanın kökeni heryer olabilir ve heryerde yaşama hakkı vardır buna kimsenin sözü olamaz.benim anne tarafım akçabatlı ama ben samsun da doğdum samsunsporluyum ama trabzon spordan nefret ediyorum saydığım sebeplerden ötürü.birde aklıma geldi kendilerinden başka başarılı karadeniz takımı istemezler 1986 ve sonrasında biz iyiyken onları ve herkesi yenerken maç dönüşü trabzonda takım otobüsüne kurşun sıkacak kadar ahlaksızdırlar kadınları bile takım otobüsünü ve taraftar otobüsünü taşlarlar bilmem anlata bildimmi...

heryerdesamsunlu

samsunda doyupta bu takıma gerçekten hizmet edene canım feda benim bir ağabeyim var kendisi kökeni tamamen trbzonlu ama kendisi fanatik samsunsporludur. oyüzden bu ayrımı yapabilecek kadar gözümüz açık.deminki yazımda belirttiğim sayın vekil s.kılıç ada iftira atmıyorum söylediklerim birebir doğrudur.gerçekten samsunsporlu olan ve kökeni başka olan kardeşlerimin elini ve ayağını öperim biziim lafımız içimizdeki hayinlere kimse gereksizyere üstüne alınmasın.

fat55

Aydın DOĞDU
aydindogdu@hotmail.com
Samsun'un Neyi Eksik!25 Şubat 2011 Cuma 09:14

İçimde hep bir ukde olmuştur; Milli maçları ilimizde izlemek!

Ülkemizde yapılan ve yapılacak olan uluslararası olimpiyatlar ve yarışmalar olumlu gelişmeler olmakla birlikte ekonomimize de önemli katkılar yapacağı muhakkaktır. Çünkü bu tür faaliyetlerin dünya genelinde medyada (tv, internet, gazete vb) yayınlanmasıyla birlikte oldukça rağbet görmektedir. Spor faaliyetlerinin yapıldığı ülkeler açısından da turizmin gelişimine de büyük katkıları olmaktadır. Kısaca trilyon dolar harcasanız bu kadar etkili tanıtım başka türlü yapamazsınız.

Faaliyetlerin yapıldığı ve yapılacağı iller için diyeceğimiz olumsuz bir durum yoktur. Kaldı ki o illerde bu ülkenin güzide yerleridir. Bu konuda da gücümüz yeterse bizde oralara gidip müsabakaları takip edeceğiz.

Diyeceğimiz, yapılan tüm bu organizasyonların dışında da müsabakalar olmaktadır Nitekim yıllar evvel Avrupa Yıldızlar Basketbol Şampiyonası yapılmıştı bu güzide ilimizde. Şehir bu maçlara da son derece ilgi göstermişti. Tabi bunun dışında küçük çapta da olsa maçlar oldu. Geçen haftalarda oynanan Bayan Basketbol Milli maçı gibi. A milli olmasa da belli bir ölçüde heyecan duyuldu.

Bizim merak ettiğimizde yapılan geniş kapsamlı uluslararası programlarda neden ilimizin ismini göremiyoruz. Örneğin Dünya Basketbol Şampiyonası oynandı geçen yaz. İlimiz büyük iller arasında ama ismimiz yok. Avrupa Futbol Şampiyonasına yönelik turnuva düzenlenmesi için aday olunuyor. Yine ismimiz yok.

Bunların yetersizliği stad ve salon mu? Eğer buysa TFF Başkanı Sayın Özgener diyor ki "G.Antep'e yeni stad yapılması gerekli. Mevcut yeterli değil", Bursa Başkanı mayıs ayında yeni stad temelimiz atılacak diyor. Malatya milletvekili ise stadın temelini attı bile. Eksik neyse bu şehrin insanlarının da haberdar edilmesi gerekmez mi? Stad yetersiz ise o halde bizde talep edelim. Salona gelince; Yeni büyük bir spor salona ihtiyaç olduğu aşikar.

Tüm bu gelişmeleri benim takip ettiğim gibi ilimizin önde gelen siyasetçileri ve işadamları da takip ediyordur. Maalesef "ağzımıza bir parmak bal sürülüp" yıllardır avunuyoruz gibi geliyor. Ha bu arada bu şirin şehrimizde (yıllardır hep böyle anıldık: Karadeniz'in şirin kenti) ve spor kenti, birçok ismi milli takımlarımıza kazandırmış olmasına rağmen A Milli takımı da ağırlayamadık. Peki bunun ne zaman olması lazım? Daha kaç yıl bekleyeceğiz? Milli takımı ağırlamanın özel şartları nedir?

Şehrimiz bu heyecanı fazlasıyla hak ediyor. Bu şehir artık farklı heyecanlar istiyor. Bakın takımımız lider hem de 5 yıl aradan sonra. Bunun devam etmesi, daha fazlası olması için bu kenti kenetleyecek unsurlar gerekli. Bu şehrin ileri gelenleri de buna mecburdur. Çünkü hizmet etmenin içinde sosyal sorumluluk kapsamında yapılacak faaliyetler de vardır. Bunun en iyi yönü de spora yapılacak yatırımlardır. 

Bilmem anlatabildim mi?

Not: Abdülaziz'in form düşüklüğü, aldığım bilgiler doğrultusunda yaşadığı sakatlığın etkisinde kalması. Bu konuda herhalde hepimizin sabırlı olması gerekir. Futbolcumuzun daha önceki yaptıklarını hatırlayalım ve ona daha çok destek verelim.

FaTiH_HaN

Son paragrafı yazmasa iyiymiş sakatsa oynatılmasın. sakatlığını da bahane etmesin çaprazdan gelip arkadaşı boşken kaleye vurmasıda mı sakat olduğu için evet abdül sakat ama kafadan başka bişeyi yok.

Stad konusunda söyledikleri doğru zaten süper lige çıktığımızda stad konusunun ciddi olarak gündeme geleceğini düşünüyorum. süper lige çıktığımızda şimdiki stadımız kapasite ve teknoloji bakımından ihtiyaçları karşılayamacak.