Galip Öztürk'ten Samsun Başarı Üniversitesine büyük bağış

Başlatan sadece55, 27 Mart 2010, 15:10:03

« önceki - sonraki »

sadece55

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk,Canik başarı üniversitesine 10 milyon liralık katkıda bulunacak. Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç ise Samsun'da ortaklık kültürünün oluştuğunu görmek adına bu toplantının  son derece önemli olduğunu dile getirdi. Kılıç, Canik Başarı Üniversitesi'nin 24 bin metrekarelik bir alanda yapılacak üç blokluk kaba inşaatının, 4-5 miyon TL'lik bir bütçesi olmasına rağmen İşadamı Galip Öztürk tarafından üstlenildiğini açıkladı. Kılıç, Bakan Demir'in uyarısı üzerine bu rakamı 10 milyon TL olarak düzeltti. Kılıç, inşaatın hızla bitirilmesinin ardından üniversitenin 2011-2012 yılında öğretime başlayacağını, akademik kadrosuna ise OMÜ'nün katkı asğlayacağına da inandığını vurguladı.

Tufan

Galip Öztürkün eğitime yaptığı katkı çok anlamlı yalnız son cümleye takıldım. omünün akademik kadrosu lab imkanları kendisine yetiyor mu ki yeni kurulan üniye katkı sağlayacak.

ama Samsunumuz için çok güzel bir gelişme Karadenizin ilk özel üniversitesi olucak hemde İstanbuldakiler gibi yol kenarında bina üniversitesi değil.

sadece55

Bence bu üniversite şehrin bütünleşmesi için güzel bir ortam yaratabilir.Umarım işadamlarımız bu sefer üzerlerine düşeni yapacaklardır...galip baba yine öncülük yapmaya devam ediyor...

gkhn

Samsun için çok önemli bir gelişme....

mehmet yılmaz

Ne diyeceğimi bilemiyorum doğrusu, helal olsun Galip Öztürk!

Akyol

Şehrin doğu yakasının gelişmesine müthiş katkılar sağlayacak harika bir yatırım. Şimdi Çarşamba ve Bafra'ya yeni fakülteler de kurulursa Samsun'umuz tam bir Üniversite şehri olacak. Haydi hayırlısı helal olsun Galip Öztürk...

epçeli köylü

16 SS 1965

SamsunSporumuzada yapsaya böyle bi bağış  ya  2 - 3 tane güzel bi futbolcu alsa

Sadece Samsunspor

Ya sen nası bi adamsın, Sana helal olsun helal, adamsın adam

samsunmania

Bir de şu takımımızı adam etsen tadından yenmeyecek ya. Neyse. Helal olsun.

sadece55

Hiç bir zaman para vermem demedi...Zaten takımı ayakta tutan Yeşilyurt ve Galip baba değil mi?keşke onlara ayak uyduran 10 adam daha olsa o zaman süper ligte kafaya oynardık...

AntZ

Galip Öztürk verdiği paranın doğru kullanıldığını biliyorsa Samsun'a da Samsunspor'a da her türlü yardımı yapar, yapıyorda.
Verilen para ya temliğe gidiyor ya da gereksiz transferlere, bunun için son zamanlarda para yerine kafasına yatan hoca ya da oyuncu olursa onun maliyetini üstleniyor ya da oyuncu alıyor.

Allah seni başımızdan eksik etmesin Galip Başkan.

sadece55

Alıntı yapılan: 35ama55 - 28 Mart 2010, 13:56:40
Tabi ki üniversitelerin artması,yapılması ekonomiye can veren hamleler, ancak Samsun gibi limanı,tarımı,sanayisi ve jeopolitik olarak hem yurt içinde hemde yurt dışına hakim bir kentin sadece sağlık ve eğitim gibi politikalarla ekonomisinin ayakta tutulmaya çalışılması bana mantıklı gelmiyor.

Kesinlikle haklısın artık Liman gücümüzü kullanmalıyız.Sanayinin gelişmesiyle daha güçlü bir kent , daha güçlü bir Samsunspora sahip olabiliriz...Sanayimizin belli altyapıları var.Belediye-valilik-TSO işbirliğiyle güzel işler becerilebilir.Artık Kitleleri arkasına alabilecek , siyasal olarak destek alabilecek ,güvenilen bir TSO yönetimi var.Benim inancım yakın zamanda büyük yatırımlar alacağımız yönündedir.Kıralım artık şu kabuğumuzu....
      Tarım olayına gelince , tarımı sadece hammadde olarak yapmak yerine bir yandan da konservecilik gibi paketleme tesisleri gibi ek tesislerle desteklemeliyiz.Özellikle kaliteli ürün üretebilirsek Rusya pazarına hakim olabiliriz.Ama bunun içinde şehrin önde gelenleri dediğimiz kişilerin biraz elini taşın altına sokması gerekli..

jean

sadece55

Klübü mü alcak samsunspor klübünün değeri 10 milyon tl mi sence yapmayın böyle saçma sapan yorumlar