Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

nomak55

Alıntı yapılan: FaTiH_HaN - 06 Kasım 2012, 16:28:35
Tekkeköyde olmasının ulaşım adına sıkıntılı olduğunu çokça konuştuk, lovelet açıldıktan sonra daha farklı bi durum ortaya çıktı yolda hemen hemen hergün kaza oluyor. Maç günü 5-6 bin aracın o yoldan gittiğini düşünemiyorum. Bi ara proje terminalin oraya alındı diye bir söylenti çıkmıştı ama ondan da ses soluk çıkmadı, ilk kazma vurulana kadar yerini öğrenemeyeceğiz galiba  :)

Birde stad İnanç abinin koyduğu foto şeklinde olursa hiç tel örgüye falan gerek yok stadyumun her yerinden aynı kalitede maç izlenilebilir  :)

Kardeş stadın yeri kesin, ihale dökümanında da tekkeköy kavşağuının karşısına bildiğimiz yere yapılacak kesin

feticalik

Stada gerek yoktu şu anki mabedimizde tüm tribünler maraton seviyesine çekilerek dış cephe giydirilseydi güzel olurdu.
İlle de yapılıyorsa
1- Adı 19 Mayıs Arena ya da 19 Mayıs Stadyumu olmalı.
2- Tribünler kat kat ve bölmeli olmamalı, yani kadir has stadı gibi olmamalı, özellile kale arkaları.
3-Tribünler staddan uzakta kalmamalı,
4-Stad yapılana kadar raylı sistem oraya kadar uzatılmalı.
5-Raylı sistem gitse bile ücretsiz otobüs seferleri olmalı.
6-Stadyum Samsunspor Kamu Yararına Spor Derneğine verilmeli.

nomak55

Alıntı yapılan: feticalik - 07 Kasım 2012, 10:58:21
Stada gerek yoktu şu anki mabedimizde tüm tribünler maraton seviyesine çekilerek dış cephe giydirilseydi güzel olurdu.
İlle de yapılıyorsa
1- Adı 19 Mayıs Arena ya da 19 Mayıs Stadyumu olmalı.
2- Tribünler kat kat ve bölmeli olmamalı, yani kadir has stadı gibi olmamalı, özellile kale arkaları.
3-Tribünler staddan uzakta kalmamalı,
4-Stad yapılana kadar raylı sistem oraya kadar uzatılmalı.
5-Raylı sistem gitse bile ücretsiz otobüs seferleri olmalı.
6-Stadyum Samsunspor Kamu Yararına Spor Derneğine verilmeli.

Stada gerek yoktu demek Samsunsporun ve Samsunspor taraftarının modern bir tesise kavuşmasını engellemek demektir. Biz bu kadar sığ düşünceli olmamalıyız hepimiz güzel statlarda maç izlemeyi hakediyor bu konu tüm Türk Milleti için geçerlidir. Sonuçta deplasmana da gidiyoruz kendi evimizde de maçları izliyoruz o yüzden adam gibi bişeyler yapılıyorsa köstek olmamak lazım diye düşünüyorum.

Bunu stadın şehir merkezine yakın olmamasından dolayı diyorsan ona bişey diyemem kendi görüşündür gidersin gitmezsin o ayrı tabi bu stadı tekeköye alıyorlarsa elbeltteki ulaşımı düşünüyorlardır. Sonuçta UEFA kriterlerine göre 30 bin üzerinde olduğu için avrupa şampiyonası gibi bir durumda bu statta maç oynatacaklardır. Bunun içinde UEFA' nın olmazsa olmazı ulaşımdır.

Stadın isim konusuna gelince Stadın ismi kesinlikle belli değildir. Samsun halkına oylama yapılarak kesinleştirilecektir. Aslında bu da diğer stat projelerinde yapılmayan Samsunspor taraftarına yapılarak jest yapılacaktır.

Tribün iki kat olacak oda locaların olması gerektiği için sadece ara bölmede boydan boya localar olacaktır.
Tribünler düşünüldüğü gibi sahadan abartı uzakta olmayacak yine uefa kriterlerine göre dizayn edilmiştir.
Gerçekci düşünürsek otobüs seferlerinin ücretsiz olması gibi bir durum söz konusu bile olamaz bu mantığına göre ben arabamla stada gidersem bana benzinde beleş olsun yok böyle bişey

ve son maddene gelirsek Su anki stadımızın mülkiyeti bile bize ait değilken ve devlet imkanlarıyla yapılan stadı sen diyorsunki tapusuyla Samsunspora ver. Bu senin dediğine gülerler kardeş devlet isterse sana derki çık kardeşim mülkümden nerede istiyorsan orada yap maçlarının istersen halı sahada yap beni ilgilendirmez diyebilir. Şimdi sana soruyorum hangi şehirlere stat yapılması gerekir ?

Bence Sakaryaya yapılmalı bence Kocaeli' ne stat yapılmalı bence Bursa' ya yapılmalı ama bursayı toki değil belediye yapıyor. Rizeye yapılan stat malum ufacık kutu gibi 15 000 falan bence Ankaraya stat yapılmalı...bizimle birlikte antalya ve sivasa da ihale yapılacak sakaraya ve kocaelinin adı bile geçmiyor. Ancaaaak taraftar gruplarıyla geçmişiyle bence fazlasıyla hakediyorlar bizim türkiye kupamız yok ama sakaryanın 1 kocaelinin 2 veya 3 tane kupası var. Asla bizden aşağı takımlar değiller.

Sen oturduğun yerden bize stadın tapusunu verin deme bari. ayıp oluyor

Ollivanders

07 Kasım 2012, 15:28:39 #1638 Son düzenlenme: 07 Kasım 2012, 16:50:36 Serpico
Loca olaylarına hiç gerek yok aslında. Butun , tek katlı tribun yapsalar yeter bize.

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: Serpico - 07 Kasım 2012, 15:28:39
Loca olaylarına hiç gerek yok aslında. Butun , tek katlı tribun yapsalar yeter bize.
Sadece kapali tribun cift kat olsa ve katlar arasinda tek veya ciftkat loca olsada guzel ulur...

Ahmeti

Kaya

Loca mı istiyorsunuz ? Yapın tek bir tarafa bunun gibi işte.. Karaiskaki stadının aynısı olsun başka bir şeye gerek yok..Oldukça bu hayale şartlandırdım kendimi.

King1965

Karaiskaki stadı on numara ya ..  bunun gibi olsun on numara.. ne kareografıler yapılır bu stadyumda ..

Ollivanders

Abi loca istabulda para demek. Anadolu da falan o is yemez. Inancin dedigi Gibi yapin kapaliyi loca. Diger tribunleri bolmeyin ikiye.

cany

Bizim tribünler yüksekten başlayacakmış. Sabah özetlerde gördüm olympiakos'un da öyle gayet güzeldi. Duvarın üstünden başlıyo.

loca olayı bence de gereksiz kim verecek sezonluk 15-20 milyar. Tek tarafa yapılsa neyse

berusa55

Bizim şehrimizde loca yemez; o boş localar ve tribünü bölne görüntü hiç hoş durmayacaktır.

beşnumara

Stat yapılana kadar bir loca alacak duruma gelirim demirspor böyle giderse:)

Ahmeti

Valla biz kafamızda öyle veya böyle olsa iyi olur diyoruz ama bizi dinleyen kim
Ben stad'ın isminin bile 19  Mayıs olacağından şüpheliyim.

SSKLA

Loca kesinlikle gerekli. Çünkü bunu alacak adamı taraftar olarak düşünmeyelim kurumlar firmalar kombine alana kadar loca alır hem onun hem bizim için karlı olur.

Başka Diye Soranlara İnat Sadece SAMSUNSPOR Tapatalk 2 ile gönderildi

özkan

kombine almayan locamı alacak berkay ?