Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Cheregi

Alıntı yapılan: 55_samsun_55 - 10 Mayıs 2012, 13:28:08
çatısı neden mavi.malum renkleri çağrıştırıyo resmen

Mavi değil metalik, bulutlardan dolayı mavi görünüyor, denizin mavi görünmesi gibi  :kanka:

cembaba

Stadın keşke içinin de resimleri olsaydı.

Cheregi

Sadece tasarım hakkında yorum yapmak gerekirse çatının altındaki asimetrik kırmızı ve beyaz katlar ya da çatılar sadece modern bir görüntü katmamış, yoldan stada girişe kadar çatı görevi yapmış. Stada girişe kadar yağmurdan korunma adına güzel olmuş. Tasarımı beğendim ama tabiki yer konusunda düşüncelerimiz malum.

mimar55

Coooookk kotu bizle ne alakasi var neresi modern bir arastirma yapsalardi bari boyle kotu bir tasarim olamaz ne alakasi var samsunsehriyle yan gorunusten kirmizi beyaz ve siyah tasarimi tsnin logosu gibi olmus ayrica 19 mayis ismide degismis yasi biraz olan arkadaslarim bilecektir samsunun eski bir stadi vardi o yikildigi sene samsun kume dusmustu biz soylemistik o zamanlar simdide soyluyorum bu islerin boyle olmamasi gerektigini turk lirasinin logosunu yarismayla belirleyenler bu statti yaparken neden bir yarisma duzenlemediniz ismini neden degistirdiniz ayiptir ya boyle bir rezalet olmaz kim gidecek o stada bos zamanlarinda hic olmadi stat yapiyorsunuz stada benzesin aadece stadyum olsun sekliyle dunyada ilk olsun ozellikleri hicbir yerde olmasin birsey diyecem yanlis anlamayin ama bu futbolla herseyimizi aliyorlar bizden farkinda degiliz

55__Gurbet__55

Acik söylemek gerekirse ben begendim. Güzel görünüyor.

maviay55

basit bi 3ds max kullanılarak daha iyi yapabileceğimi iddia ediyorum.. stadın içinden niye görüntü yok  :-\

emellerine ulaşıyorlar SAMSUN ARENA helal bee  :x(( :kafa:

SAMSUN 19 MAYIS tır Güneşin Doğduğu Yerdir!  >:(

mimar55

Alıntı yapılan: 55__Gurbet__55 - 10 Mayıs 2012, 14:13:46
Acik söylemek gerekirse ben begendim. Güzel görünüyor.

Simdiki stattan farki ne disariya dogru cikma yap iki tanede ek yap ucgen seklinde aynisi disarisinada celik kaplama yap 4 ayda biter bu kadarda masraf edilmez

cembaba

Bir de çok çelişkili durumlar var ortada. Maraton'un arkasındaki araziye asfalt dökmeyen insanlar bu stadı ne ara bitirecek? Nasıl olacak da bitecek bu stat merak içerisindeyim.

twitter

stad zaten oyle olmaz merak etmeyin : )

55__Gurbet__55

Alıntı yapılan: mimar55 - 10 Mayıs 2012, 14:16:42
Simdiki stattan farki ne disariya dogru cikma yap iki tanede ek yap ucgen seklinde aynisi disarisinada celik kaplama yap 4 ayda biter bu kadarda masraf edilmez

Stadi begenmemenizin tek nedeni stadin yeri degismesi. Eski stadi yikip yerine bunu yapsaydik hickimse sesini cikarmazdi.

Desiqner

Benim için stadın içi önemli hocam.Şöyle ki;
İnşallah koşu pisti yoktur.
İnşallah tribünler biraz dik yapılmıştır.
Kale arkası tribünleri kaleye yakın olur.
Bize bunlar lazım.Stadın dışı falan hikaye...

mimar55

Samsunsporun logosu seklinde yapacaksin usten bakilinca atamiz gorunecek sekilde kapatacaksin ustunu ayrica tum stad ayni olcude olmayacak bir kale arkasi yuksek diger kale arkasi dusuk kodda olacak maraton ve vip trubunleri bunlari birlestirecek stadin disindan bakilinca sieinlerin oldugu tribun gozukecek misafir takim tribununude maratonladaki kombinelerle sirinler arasina sikistiracan sesleri duyulmasin azginlik yapmasinlar alta yakin koyacaksin ustunu yari kapatacaksin sesleri eko yapmasin egimli olacagi icin disarida simdi gordugun kirmizi beyaz siyah renklerle simsekler yapacaksin isiklandiracaksin geceleri yanacak burasi statmi cehennem mi desin gelenler

babasamsunlu

yemin ediyorum padişahlık döneminde bile daha fazla demokrasi vardır..
Bunların astığı astık kestiği kestik.
Sezon açılışında stadyumun ismi konusunda tribünden tepki gelince ne isterseniz o olur diye bas bas bağıran Sayın başkumandan Suat Kılıç hazretleri efendimize sesleniyorum..
Hadi stadın yerini rant için şahane bişekilde kullanacaksınız da bari ismine dokunmayınız..

Ve  Samsunun pek kıymetli sivil toplum örgütleri..
En azından şu isim konusunda bari sesinizi çıkarın..
Yada susun naabim..

berusa55

10 Mayıs 2012, 14:31:56 #1423 Son düzenlenme: 10 Mayıs 2012, 14:38:33 berusa55
Muhtemelen koşu pisti yok. Tamamen futbol organizasyonlarının tertipleneceği stadlar yapılıyor yeni stad yapılan şehirlerde. Zaten Samsun'da atletizm pisti olarak İlkadım Stadyumu kullanılıyor.

Açıkcası ben mimarisini ve kırmızı beyaz tonlarını sevdim (tabi bire bir bu şekilde apılacaksa). Ama hala en büyük hatta tek sorun şehir merkezine olan uzaklık. Bu stadyumum şu haliyle şehir merkezinde örneğin yeni otogar yakınlarında yapılsaydı harika olurdu. Stadın Tekkeköy'de olması çok ama çok büyük bir risk insanları tribünlere çekmek açısından. Biz fizana da olsa gideriz ama herkes biz mi :(

Desiqner

Alıntı yapılan: berusa55 - 10 Mayıs 2012, 14:31:56
Muhtemelen koşu pisti yok. Tamamen futbol organizasyonlarının tertipleneceği stadlar yapılıyor yeni stad yapılan şehirlerde. Zaten Samsun'da atletizm pisti olarak İlkadım Stadyumu kullanılıyor.

Açıkcası ben mimarisini ve kırmızı beyaz tonlarını sevdim (tabi bire bir bu şekilde apılacaksa). Ama hala en büyük hatta tek sorun şehir merkezine olan uzaklık. Bu stadyumum şu haliyle şehir merkezinde örneğin yeni otogar yakınlarında yapılsaydı harika olurdu. Stadın Tekkeköy'de olması çok ama çok büyük bir risk insanları tribünlere çekmek açısından. Biz fizana da olsa gideriz ama herkes biz mi :(

Gerçi başarı olduğu halde bizim taraftar en azından Kayseri , Sivas vs. taraftarları gibi değil stadı başarı olduğunda nerede olursa olsun doldururlar.Bide İstanbulluların maçlarında tabii..