Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Kaya

O değilde bu stadın temeli ne zaman atılıyor ve çalışmalar ne zaman başlıyordu ?  ???

babasamsunlu

bilader demişti geçenlerde 2016 dan önce zor o iş ;)
komplike birşey yapacaklar sanırım.
bu raylı sistemi oralara kadar uzatmak istiyorlarmış.
en az 4 yıl sürer.
o 4 yılda neler olur neler :D

cembaba

20.000 kişilik stadı zor dolduruyoruz. 33.000 kişilik stad nasıl dolacak bilmiyorum. Yeri de sıkıntı olarak görülüyor. Her şeyi ile muamma.

Kaya

Millet temeli attı çalışmaları da oldukça iyi gidiyor..Sayın! Bakanımız ! kendi dönemi içerisinde bitirir bana göre.Bu gurur kaçırılır mı ? Takımının stadının kendi döneminde yapılacak olması lütfen..

cembaba

trabzonspor dimi? evet abi haklısın. kendi takımının stadı kendi dönemi içinde olacak ;D

fındık

Alıntı yapılan: CemBaba - 23 Şubat 2012, 16:30:56
trabzonspor dimi? evet abi haklısın. kendi takımının stadı kendi dönemi içinde olacak ;D

bjk nin de stadı aynı yere yapılacakmış sayın bakan üstünde duruyor imiş al_sana :suslen:

babasamsunlu

Alıntı yapılan: CemBaba - 23 Şubat 2012, 16:30:56

evet akyazı stadından bahsediyor sevgili kaya :D :D

hani selin alıp götürdüğü :)

samuray

19 mayıs stadyumunun bulunduğu arsanın  toki.ye verileceği söylentileri var şimdiden keşke aynı olduğu yere yapılsa komplike tesisler

brigand

Sanayi yıkıldıktan sonra stadın olduğu yere paha biçilemeyecek. Birileri nemalanacak elbet. Kimse ses çıkarmıyor nasılsa engel de olan yok. Takılacaklar kafalarına göre. Bırak Samsunspor'lu olmayı Samsun'lu bile olamayan birinin bunlara karar vermesi en acısı zaten.  :kafa:

babasamsunlu

eferim len cingan.en doğrusunu sen yazdın..
ama sakalın yok maalesef.yada nüfuzun mu yok deseydim  :rulet:

kamuri

bursasporun timsah arena ne oldu geçen yaz ordayken bakmıştım bayağı ilerlemişti inşaat bitiş süresi 465 gün felan yazıyodu seneye bursa maçlarını yeni stadında oynar herhalde biz daha yeri tartışıyoruz

ÖlümeSamsunspor55

Alıntı yapılan: Tufan - 17 Ocak 2011, 12:01:06
Manisa'ya Trabzona'a yaptıkları gibi yapsınlar başka şeye gerek yok sahaya dik maraton yüksekliğinde kale arkası.

Bunun gibi stad yapsınlar daha birşey istemem ! :)

ÖlümeSamsunspor55

Alıntı yapılan: CemBaba - 23 Şubat 2012, 16:27:30
20.000 kişilik stadı zor dolduruyoruz. 33.000 kişilik stad nasıl dolacak bilmiyorum. Yeri de sıkıntı olarak görülüyor. Her şeyi ile muamma.
20.000 stadın zaten yarısı anca doluyor 33.binlık olsa herhalde daha boş kalır stad

samsun 55

TOKİ'den 5 ile spor kompleksi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Samsun, Diyarbakır, Adana, Kocaeli ve Sakarya illerine inşa edeceği stat projeleri netleşiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, TOKİ'den, Samsun, Kocaeli, Diyarbakır ve Adana için 33 bin, Sakarya için de 25 bin seyirci kapasiteli statların da bulunduğu spor kompleksleri istedi.

TOKİ, statlarla birlikte bu illere olimpik yüzme havuzları, tenis kortları, buz hokeyi spor salonu, okçuluk tesisi, atış poligonu gibi tesisler de inşa edecek.

Maliye Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında 5 ilde yeni stat yapılmasına ilişkin 30 Aralık 2011'de imzalanan protokolün ardından stat projeleri de belirginleşti. TOKİ, protokol kapsamında 5 ile uluslararası standartlarda spor kompleksleri inşa edecek. Eskişehir, Antalya ve İzmir'e yapılacak spor komplekslerinin protokol çalışmaları ise devam ediyor.

Samsun'a buz hokeyi spor salonu
   TOKİ, Samsun'a 33 bin seyirci kapasiteli stadın da yer aldığı modern bir spor komplesi inşa edecek. Böylelikle iç saha maçlarını 19 bin seyirci kapasiteli 19 Mayıs Stadı'nda oynayan Spor Toto Süper Lig ekibi Samsunspor, konuklarını modern tesislerde ağırlayacak.  Samsun'a yapılacak spor kompleksinde ayrıca 2 bin seyirci kapasiteli buz hokeyi spor salonu, 5 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 100 odalı kamp eğitim merkezi, kapalı atış poligonu, kapalı okçuluk tesisi, seyircisiz kapalı atletizm salonu, 8 adet çok amaçlı antrenman salonu, 3 adet 500 seyircili spor salonu ve 4 katlı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası da Samsun'da yapılacak komplekste yer alacak.
http://www.toki.gov.tr/

Ajan

Adı geçen 5 ilinde stadı şehir merkezinde bildiğim kadarıyla ''Toki'den 5 ile peşkeş kompleksi'' desek daha doğru olur.