Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

fındık

Yukarıdaki resmi akparti dev pankart olarak yaptırmış stad resminin altında ise 45.000 kişilik dev stad samsuna yazıyordu tam olarak meydandaki metronun oraya asılmıştı üst tarafa baya uzundu 50 metre vardı(eğer 30.000 kişilik yapacağız diyorsa bi düşünün bu projenin geçerliliğini derim)

Burak

Bizim insanımız başarıyı sever . Geçen sene hedefe oynayan takımdık kendi kadro standartlarımızda ki takımlara göre üstündük . O zaman doluyordu. 2.lig'de de aynı pozisyonda olsak dolardı . Yarın orta sıralara oynadığımızda eko yapan sesimiz karşıdan bize gelecek . Leeds United Premier Lig'den 2 lig altta 40 bin kişiye oynuyordu. Başarı ilk kriter değil ki adamlar için. Bu takımın bu profilde ki seyirci sayısı yukarılarda da yazıldığı gibi 7-8 bin. Bu 7-8 bin her zaman olacak geri kalanlar ise değişkenlik gösterecek. Bir çok değişik faktör işin içine girecek. Bazı arkadaşlarımı burada ki stada getiremiyorum Tekkeköy'dekine gitmeye nasıl ikna edeceğim mesela.Bakınız gese ; koca stadda kaç kişi oynuyorlar . Kapasite belirlenirken bütün bu değişkenler gözönüne alınmalı . Kadir Has modeli uygun bence 32000 koltuk 40000 ayakta canı sıkılanı yağmurdan gelmeyeni bu şekilde tolore edebilirsin .  Benim görüşüme gelirsek hala modernizeden yanayım. Bize sadece stad sözü verildi son teknoloji kullanılacağı değil. Yani bizim stadımızdan farkı olacakmı ? Her zaman verdiğim örnek Rize stadı özelliği olmayan bir stad. Sadece yeni o kadar. Mesela Loca olacak mı ? Alttan ısıtma gibi sistemler olacak mı yoksa sadece büyük mü olacak ? 2+1 evden 3+1 e mi geçeceğim sadece yine mi doğalgaz olmayacak mesela ?  :)

Ertuğrul Sağlam

fındık

işte bu pankartı diyorum. benim takıldığım niye pankartta 45.000 kişilik yazıyorda başbakan ayrı söylüyor 30,000 kişilik diye ...

Akyol

Kapasite konusuna takılmamalıyız bence. Projede ki 1 metrelik oynama, 5000 koltuk kazandırır  ;) Kaldı ki 30.000 koltuk oldukça güzel bir sayı. 19 Mayıs'ta maraton tribünü 9072 koltuklu ama 12 bin kişiyi kaldırabiliyor. Şimdi önemli olan stadın yapılacağı konum ve stadın teknolojik unsurlarıdır. Benim tercihim kapalı tribün 2 katlı localı şekilde diğer tribünler tek katlı ve sahaya dik şekilde olması, çatı sisteminin tıpkı Arena'da ki gibi sesin 1'se 3 çıkmasını sağlayan uzay çatı ile kapatılması, statda aile olarak gelenlerin hoşca vakit geçirmelerinin sağlanması, sadece maç günleri değil haftanın diğer günleride işlek bir yer yeni bir mekan olmasıdır. Alttan ısıtma bizim iklim düzenimizde pekte gerekli bir özellik gibi durmuyor. Kayseri,Ankara veya Erzurum gibi bir kar yağışı söz konusu değil Samsun'umuzda. Yer olarak tabii ki merkeze yakın olmalı ama gözünüzü kapatın yoğun kalabalık maçlardan sonra ki trafik gözünüzün önüne gelsin. Bence yeni otogar'ın yanı bu stat için biçilmiş kaftan. Tekkeköy olursa tek şartla olur kapısına kadar trenin gitmesi şartıyla orayada sıcak bakabilirim. Kısacası hayırlı uğurlu olsun heyecan verici bir proje  >l<

Ertuğrul Sağlam

http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=tv24&seekTime=03-06-2011%2019:03

Başbakanın Samsunspor'u tebrik etmesi ve Stad müjdesinden sonra çıkan sese bakarmısınız...

Tufan

yine yazıyorum meydanlarda verilen sözlere inanmıyorum temeli atılmadan da inanmayacam ayrıca Samsunspor'umun bu kadar siyasetle içiçe girmiş olmasını da pek içime sindiremiyorum.
Hayırlısı neyse o olsun.

sitede siyaset konuşmuyoruz ama merak ettiğim birşey var konuyla alakasız şu üsteki afişin asılı olduğu yer devlet dairesi(İl Özel İdaresi) değil mi ben mi yanlış biliyorum biri bana özel msjla cevaplayabilir mi?

silopilimuhsin

Alıntı yapılan: AntZ - 04 Haziran 2011, 02:50:19
Doldurabilir miyiz diye tartýþmaktansa 40-45 bin kapasiteli olmasýný isteyip doldurmak için neler yapabilirizi tartýþmak daha doðru olur sanki.

Bankasya geride kaldý. Artýk hiçbirþey eskisi gibi olmayacak... Ne biz Bankasya dayýz, ne süper lig eski süper lig, ne yönetim eski yönetim, ne burasý Kayseri ne de stad eski stad olacak... O nedenle eskiyi baz almakta doðru olmaz.

Þöyle söyleyeyim; stada gelen her fazladan 10 bin kiþide her maç ortalama 200 bin TL fazla gelir elde edeceðiz. Her fazladan taraftar artý motivasyon, artý para, artý baþarý, her artý baþarý da daha fazla taraftar demek...

Deðiþik pazarlama stratejileri üretmek lazým, belki sahadaki oyunun yanýnda stada taraftar çekecek yýldýz isim almak lazým... En önemliside bu ligde artýk ne kadar güçlü olursan o kadar fazla kazanýyorsun. Ýyi kadro kurup yukarýlara oynamak alt yapýdan oyuncu çýkarýp satmaktan çok daha karlý mevcut düzende...

Bankasya da ya da daha önce süper ligdeki takým ve taraftar profilimiz tamamen deðiþecektir. O nedenle 40 bin - 45 bin olsun, doldurmak için neler yapabiliriz onu tartýþalým derim...

Yer konusunda da; elbette stadýn þu andaki yeri maddi olarak çok deðerli, ama mesele maddi deðerse orasý zaten Samsunspor'un deðil. Yerine alýþveriþ merkezi yapýlmasý, rant dönmesi Samsunspor'u çokta baðlamaz...

Otogarýn yanýna yapýlmasýnýn mevcut yerden çokta kötü olacaðýný düþünmüyorum.
2. bulvar bittiðinde Ýlkadým-Merkez, Canik ve Atakum'dan ulaþýmý çok kolay ve eþit mesafede olacak. Ýlerde birde tranvay gelirse daha ne olsun.

Hatta bize de bir çýlgýn proje yapýp meydan - otogar arasýna yeraltýndan metro yapsýnlar :) Hem otogara, hem stada ulaþým kolay olur, metro meydanda tranvay hattýna baðlanýr... Meydandan Otogar ve stad 2 dk  :holey: Merto istasyonunu da otogar ve stada yaya tüp geçidiyle de baðlarsak...  :ok Sadece 4 km lik metro istiyorum, çok mu?  :o

Artýk daha komplike düþünmek lazým bazý þeyleri, metro, otogar, stad yeri, stad kapasitesi, transfer, hedefler, sezon, gelecek vs... aynen böyle yapabiliriz bizde Bu kapasite var

veis

stadın sayısal anlamda büyük olması gerekli.sonuçda doldurur veya dolduramayız bu tartışılır ama yarın bir gün olimpiyat olur dünya kupası olur türkiyeye verilmesi durumunda stadımıza maç verilmez ve hem reklam anlamında hemde şehir ekonomisi anlamında zarar ederiz.amaç günü kurtarmakdan ziyade ilerisinide düşünmek gerekli diye düşünüyorum.

55ertan

04 Haziran 2011, 13:18:30 #864 Son düzenlenme: 04 Haziran 2011, 13:32:05 55ertan
Alıntı yapılan: Akyol55 - 04 Haziran 2011, 09:53:15
Şimdi önemli olan stadın yapılacağı konum ve stadın teknolojik unsurlarıdır. Benim tercihim kapalı tribün 2 katlı localı şekilde diğer tribünler tek katlı ve sahaya dik şekilde olması, çatı sisteminin tıpkı Arena'da ki gibi sesin 1'se 3 çıkmasını sağlayan uzay çatı ile kapatılması, statda aile olarak gelenlerin hoşca vakit geçirmelerinin sağlanması, sadece maç günleri değil haftanın diğer günleride işlek bir yer yeni bir mekan olmasıdır. Bence yeni otogar'ın yanı bu stat için biçilmiş kaftan.

55ertan

04 Haziran 2011, 13:47:24 #865 Son düzenlenme: 04 Haziran 2011, 19:07:49 55ertan
Alıntı yapılan: Akyol55 - 04 Haziran 2011, 09:53:15
Kapasite konusuna takılmamalıyız bence. Projede ki 1 metrelik oynama, 5000 koltuk kazandırır  ;) Kaldı ki 30.000 koltuk oldukça güzel bir sayı. 19 Mayıs'ta maraton tribünü 9072 koltuklu ama 12 bin kişiyi kaldırabiliyor. Şimdi önemli olan stadın yapılacağı konum ve stadın teknolojik unsurlarıdır. Benim tercihim kapalı tribün 2 katlı localı şekilde diğer tribünler tek katlı ve sahaya dik şekilde olması, çatı sisteminin tıpkı Arena'da ki gibi sesin 1'se 3 çıkmasını sağlayan uzay çatı ile kapatılması, statda aile olarak gelenlerin hoşca vakit geçirmelerinin sağlanması, sadece maç günleri değil haftanın diğer günleride işlek bir yer yeni bir mekan olmasıdır. Alttan ısıtma bizim iklim düzenimizde pekte gerekli bir özellik gibi durmuyor. Kayseri,Ankara veya Erzurum gibi bir kar yağışı söz konusu değil Samsun'umuzda. Yer olarak tabii ki merkeze yakın olmalı ama gözünüzü kapatın yoğun kalabalık maçlardan sonra ki trafik gözünüzün önüne gelsin. Bence yeni otogar'ın yanı bu stat için biçilmiş kaftan. Tekkeköy olursa tek şartla olur kapısına kadar trenin gitmesi şartıyla orayada sıcak bakabilirim. Kısacası hayırlı uğurlu olsun heyecan verici bir proje  >l<

Bence biz bu konuda ingilizlere takilalim, adamlar isini biliyorlar birde telekom arena catisinin aynisi olsun. Kayseri stadi bize göre degil. Ingiliz tribünler cok etkiliyici duruyor. Tek katli ve tribünleri daha yatay. 5nci sirada sanki 2nci sirada oturur gibi oluyor.

bunun biraz kücügü hayalim 45.000
http://www.stadiumguide.com/anfield.htm
yeni anfield in tribünleri eskisine benzer gene. Bunun aynisi sadece 1,1,1,2 katli yapsalar   :holey:
http://www.stadiumguide.com/anfieldnew.htm

Leicester stadi 32.500

http://www.stadionwelt.de/sw_stadien/index.php?folder=sites&site=fotos&id=1049&page=1

ve 33,000 Bramall Lane
http://www.stadiumguide.com/bramalllane.htm

32,000
http://www.stadiumguide.com/coventryarena.htm

özkan

Stadı yapsınlar,evraklarını klübe teslim etsinler,ilk maça çıkalım ancak inanırım.Stadı yapsınlar,bize versinler yine inanmam.Satar matar stadı bunlar.Bide bakmışsın kiracıyız stad'da.

sadece55

ee zaten kiracı olacağız ki

fındık

kale arkalarını signal ıduna parktaki gibi olsun desem yaparlarmı  :holey: :deli:

kamuri

sayın başbakanımız bi söz verdimi yerine getirecektir ayrıca sayın bakanımız sabah aks de stadın yeri belli dedi ama soylemedi başbakanımız mitingten sonra hemen talimatı vermiş kısa sürede stadı yapıp samsuna kazandıralım diye  >l< şimdiden hayırlı uğurlu olsun