Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

zenke

karadeniz oyunlarını veririz diye stadı olimpik yapmaya kalkmasınlar .:.:.

red_white

samsunda olan arkadaşlar sizce en uygun yer neresi her açıdan düşündüğümüzde bence taraftar olarak biryer belirleyip kamuoyu oluşturalım

Gökberk55

30 Mayıs 2011, 21:56:32 #707 Son düzenlenme: 30 Mayıs 2011, 22:04:51 Gökberk55
Alıntı yapılan: red_white - 30 Mayıs 2011, 21:48:08
samsunda olan arkadaşlar sizce en uygun yer neresi her açıdan düşündüğümüzde bence taraftar olarak biryer belirleyip kamuoyu oluşturalım

eski ilkadım stadının oraya yapılabilse 'ki  yer olmayabilir bu kadar büyük bi stad için' mükemmel ötesi olur

engin55

Doğuparka yapsınlar tesislerede yakın olur

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: engin55 - 30 Mayıs 2011, 22:03:00
Doğuparka yapsınlar tesislerede yakın olur
orası dolgu nası stat yapılsın oraya

Musti

Ankara yolu üzerindeki tramvay bakım onarım yeri ile otogar arasında Kürtün Çayının dirsek yaptığı yer olabilir. Ya da aynı yerin yolun karşısındaki alan olabilir. Sanırım eğer gelirse hızlı tren gelmezse de tramvay Havza'ya kadar uzanacak. Ayrıca lojistik olarak da şehir Havza'ya doğru büyüyecek ve şehir merkeziyle birleşecek. Kent dönüşümü içinde oraya yapılacak stat gelecek yıllarda şehir içinde kalmış olacak yine.

Ajan

bana göre yapılması gereken yer

-şehrin güneye kaydırılmasını göz önüne aldığımda tam istabet
-otogar, araştırma hastanesi, avm, sebze meyve hali burada
-çevre yolunun dibi
-tüm şehre eşit mesafede olması
-ve tramvayı bu bölgeyede gelmesi.

silopilimuhsin

55 bin kişilik 19 mayıs arena hayali bile güzel. Belki reklamdaki gibi olur hayaldi gerçek oldu

55ertan

Alıntı yapılan: zenke - 30 Mayıs 2011, 21:44:51
karadeniz oyunlarını veririz diye stadı olimpik yapmaya kalkmasınlar .:.:.

Erzurum ve mersin gibi yani.
Biz zaten kosu pistinden biktik. Sözkonusu bile olamaz.

samet_55

şuanki stadın etrafında. ben ce yer var.  maç yapılmayan iki tane koca koca saha ve o saha ların yanında koca bonboş bi arazi.artı suni çim saha ve sanayi.sanayida yıkılacak artık bildigimiz kadarıyla.

King1965

Bir stad şehire yakın olmalı yuruyerek gıdılmelı şehirden kopuk olmamalı.. herkez suankı stadın yerıne yapsınlar dıorlarda yenı stad yapılana kadar nerede oynucaz soylemesı ayıp..  neyse ınsallah yaparlar

fındık

Yalnız mezarlığa fazla yakın olmasın sonra deplasmana gelenler ürkmesin :D

Atakumlu

Kılıç'tan Samsun'a stat müjdesi...
AK Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Adayı Suat Kılıç, Süper Lig'in yeni ismi Samsunspor'a yeni sezon için beklediği stadın müjdesini verdi..

AK Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Adayı Suat Kılıç, "Süper Lig'deki Samsunspor'u bu stadyumun taşıması mümkün değil. Başbakanımız ile Giresun mitinginde 'Stadyum Samsun'u paylaştım. Başbakan, 'Samsun'a feda olsun, Samsun bunu hak ediyor' diyerek stadyumun sözünü bize vermiş oldu" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, TGRT Haber Televizyonu'nun Samsun'da 'Samsunum 1' isimli gemide yaptığı "Seçim Özel" isimli canlı yayın programında Samsunlulara stat müjdesi verdi. Konuyu Başbakan ile paylaştıklarını ve söz aldıklarını ilk defa programda açıkladığını belirten Kılıç, Samsun'un, Türk Milli Takımı'nın milli maç yapacağı bir il olacağını söyledi. Kılıç, stadın yapılacağı yerin ortak akılla belirleneceğini dile getirdi.

Bu sezon, 5 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkan Samsunspor'un Süper Lig'e ayrı bir heyecan katacağını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, "Samsunspor, kurulduğu günden beri spor ahlakını yaşatan bir kurum. Samsunspor önümüzdeki sezon yine Fenerbahçe'ye çelme takan takım olacaktır. Bu demek değildir ki Samsunspor, Trabzonspor maçlarında Trabzon'a maç verir. Samsunspor-Trabzonspor maçlarında geleneksel bir rekabet vardır. Çok çetin geçer. Küfür olmasın, hakaret olmasın ama maçlar çetin geçsin.

Ben şehirlerin futbol takımlarının o şehirlerin imajına çok önemli katkı sağladığını düşünüyorum. Bugün söz gelimi Trabzon 6 milletvekili çıkartan bir şehir, Samsun 9 milletvekili çıkartan bir şehir. Yani nüfusumuz arasında ciddi bir fark var. Trabzon normal belediye statüsünde, yeni dönemde büyükşehir yapacağız Trabzon'u. Samsun 20 yıldır büyükşehir statüsünde olan bir şehir. Yakın zamana kadar Trabzonspor'dan dolayı Karadeniz'deki en büyük il Trabzon gibi bir algılama vardı.
Trabzonspor devler liginde; Fenerbahçe'nin, Beşiktaş'ın, Galatasaray'ın ezeli rakibi. Dolayısıyla bu takım olgusundan oluşan bir algı var. Samsunspor'un desteklenmesi konusundaki benim ısrarım bu algıyı spor kamuoyu üzerinde şehrin bir marka değerini oluşturabilme noktasında çok önemliydi. Bank Asya'dan Süper Lig'e çıkma konusunda olağanüstü çabalar sarf ettik. Olmamız gerekenden çok ileri düzeyde işin içinde olduk. Takımın ekonomik sorunlarının çözümlenmesi, takım borçlarının yapılandırılması, taraftarın tribünlerle buluşturulması, yönetimin sürece hakim olabilme noktasında çok ciddi efor sarf ettik. Samsunspor'un olmadığı bir Samsun düşündüğünüz zaman kesinlikle bir ayağımız eksik kalıyor.
Samsunspor'u fanatik bir taraftar olmanın ötesinde Samsun şehrinin en önemli marka değerlerinden bir tanesi olarak gördüğüm için Samsunspor için bu kadar efor sarf ediyorum. Süper Lig'e çıktık, bu sene Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor Samsun'a gelecek. Samsunspor bu takımların sahasında maça çıkacak. Samsunspor'u, Galatasaraylıları ve Beşiktaşlıları da seviyorum" diye konuştu.

Samsun'un ileride başta Karadeniz oyunları olmak üzere uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacağını açıklayan Suat Kılıç, şöyle konuştu:
"Sadece Samsunspor taraftarını daha büyük, daha modern yeni bir spor kompleksine kavuşturmak değil buradaki hedefimiz. Tekkeköy ilçemizde 7 bin 500 kişilik bir spor salonunun yapımına başladık. Karadeniz'in en büyük kapalı spor kompleksi olacak. 'Stadyum Samsun'u da inşaat ettikten sonra Samsun'u başta Karadeniz oyunları olmak üzere uluslararası sportif organizasyonlara ev sahipliği yapabilen bir il konumuna taşıyacağız. Bunun dışında, Türk Milli Takımı'nın milli maç oynadığı illerden birisi olacak Samsun

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20110531/kilictan_samsuna_stat_mujdesi.html

Pergani 55

Olimpik stad yapmasınlar da...kapasite 40 000 olsa yeter bence 55 bin çok olur

twitter

ingiltere futbolun beşiği atmosferin kralıda orada ee bu adamlar halen daha bu tür stadyumlar yapıyorlar ki bi bildikleri var şahsen böyle bir stadyum hoş olabilir

ayrıca kadir has gibi 2 kat olmamalı olacaksa sadece vip tarafı olsun