Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

55ertan

yapilsinda en az 35.000 lik kaliteli stad. Catisi kaliteli gözüksün.ben 5senede beklemeye raziyim.
1 senede stad yaptik diyipde rizeninkine benzerse 5 sene bekliyelim olympiakos modeli olsun.

fındık

Çakır yazdı, Kılıç açıkladı
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, daha önce 30 bin kişilik yapmayı düşündükleri yeni stadın kapasitesini 40 bin kişilik olarak planlayacaklarını söyledi. Fatih Çakır, köşe yazısında geleceği de düşünerek stadın en az 40 bin kişi kapasiteli olması gerektiğini yazmıştı
11.05.2011 12:30:48 

KAPASİTE ARTACAK
Samsun'a yeni stad yapılacağı müjdesi ile şehri heyecanlandıran AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, stadın kapasitesi konusunda değişiklik yapabileceklerini söyledi. Samsun'un kalabalık bir nüfusa ve büyük bir taraftar topluluğuna sahip olduğunu belirten Kılıç, "İlk etapta 30 bin kapasiteli yapmayı düşündüğümüz stadın çalışmalarını 40 bin kişilik olarak planlayacağız" dedi.

SÜPER LİG'E ÇIKMAK BÜYÜK İŞ
Stadı yaparken araziye para vermeden bunu başarmak istediklerini belirten Kılıç, "Mülkiyeti devlette olan uygun arazilere bakıyoruz. Bunun üzerinde gerekli çalışmalarımız sürüyor. Samsunspor'un Süper lig'e çıkması, çok büyük bir iştir. Bu başarı şehre büyük katkı sağlayacak. Türkiye'nin güzide takımları yeniden Samsun'a gelecek" diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç'ın daha önce stadın 30 bin kişilik olacağını açıklamasının ardından, Netkulis Genel Yayın Yönetmeni Fatih Çakır, köşe yazısında yeni stadyumun en az 40 bin kişilik olması gerektiğini yazmış, Suat Kılıç ise daha sonra yaptığı açıklamada, yeni öneriler olduğunu ve bunları değerlendireceklerini söylemişti.

İŞTE FATİH ÇAKIR'IN ÖNCEKİ YAZISI

*** Yeni stad nasıl olmalı? ***

Samsunspor bu sezon büyük bir başarıya imza atarak Süper Lig vizesi alan ilk takım oldu.

Ligin bitimine iki hafta kala evine geri dönmeyi garantileyen Samsunspor'un bu başarısı şüphesiz ki taraftarları da tribünlere çekti. Özellikle ikinci yarıdaki maçlarda tribünler tıklım tıklım dolarken, 19 bin civarında olan 19 Mayıs Stadyumu'nun seyirci kapasitesinin de yetmediği görüldü.

Bu da bu şehre daha büyük bir stadyumun gerekli olduğunu gözler önüne serdi.

Kayserispor stadyumunu yeniledi, keza Çaykur Rizespor da öyle. Mersin'e 30 bin kişilik yeni bir stadyum yapılacak. Bursaspor, stadyumunu yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Daha büyük ve modern bir stadyum Samsun'a yakışmaz mı?

Elbette fazlasıyla hakediyor Samsun bunu.

Yıllardır, ancak özellikle bu sezon Samsunspor'un yanında olduğunu iyice hissettiren ve kırmızı-beyazlı kulübe maddi manevi destek veren AK Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç da, yeni bir stadyum müjdesi verdi.

Elbette bu güzel haber bir Samsunlu olarak bizleri sevindirdi, hatta heyecanlandırdı.

Önümüzdeki yıl yapımına başlanacak olan stadyumun 30 bin kişilik olacağı söyleniyor.

Elbette 30 bin kişilik bir stadyum şu anda Samsun için yeterli.

Ancak benim de bazı önerilerim olacak.

Türkiye, Dünya Şampiyonalarına, Avrupa Şampiyonalarına talip.

Belki bugün bu büyük organizasyonlar ülkemize verilmese de, yarın bu organizasyonlara ülke olarak ev sahibi olacağımız büyük ihtimal.

30 bin kişilik stadyumlar artık hemen hemen yerde yapılıyor.

Ve Samsun olarak bu organizasyonlarda yer almak istiyorsak en azından stadyum konusunda bir adım önde olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Yani 30 bin değil de 40 bin kişilik bir stadyum olsa...

Daha sonra stadyumu büyütme şansı bulunsa da, yaptı mı geleceği de düşünerek hareket edilmesi gerektiği kanaatindeyim.

19 Mayıs Stadyumu'nun büyütülmüş hali ortada.

Sonuç, Sebze Meyve Halini, bir barakayı andıran görünüm...

Bu benim düşüncem elbette...

Bir de yapılacak stadyumda ambiansın gözardı edilmemesi gerekiyor.

Hangi stadyum modeli örnek alınacak ya da yeni bir stad projesi mi çizilecek bilemiyorum, fakat tribünler oyun alanına 19 Mayıs Stadyumu'ndaki gibi uzak olmamalı...

Estetik görünüm ihmal edilmemeli.

Çatı bölümü trübünlerdeki taraftarları örtmemeli, yani görünmez yapmamalı.

Stadyumun konumu, bağlı olduğu yollar inanıyorum ki düşünülecektir.

Yine 19 Mayıs Stadyumu'nda yaşanılan 'aile tribünü', 'çocuk tribünü' baştan düşünülmeli.

Son olarak localar. Yapılacak localardan Samsunspor Kulübü ciddi manada gelir elde edebilir.

Yeni stadyum projesinhepimizi heyecanlandırdı.

Umarım sadece taraftarların oturacak yer bulduğu bir stad değil, geleceğin ve ayrıntıların düşünüldüğü bir kompleks olur.

Ancak, Samsunspor'a verdiği katkı gözardı edilemeyecek olan Sayın Kılıç'a, yeni stadyum konusunda yaptığı çalışmalar için de teşekkür etmek lazım.

Ahmeti

Yeni stad'ın yapılacağı yere ilk kazma vuruluncaya kadar inanasım gelmiyor bir türlü hayal gibi geliyor bana ama umarım hayallerimiz gerçek olur.

fındık

Alıntı yapılan: AHMETİ*55* - 11 Mayıs 2011, 13:52:43
Yeni stad'ın yapılacağı yere ilk kazma vuruluncaya kadar inanasım gelmiyor bir türlü hayal gibi geliyor bana ama umarım hayallerimiz gerçek olur.

al benden de o kadar ;)

kuzey55

30 bin yetmez 40 bin olsun
[ 11.05.2011 ]

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, yapmayı düşündükleri yeni stadın kapasitesini 30 bin değil, 40 kişilik olarak planlayacaklarını söyledi.Samsun'a yeni stat yapılacağı müjdesi ile şehri heyecanlandıran AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, stadın kapasitesi konusunda değişiklik yapabileceklerini söyledi. Samsun'un kalabalık bir nüfusa ve büyük bir taraftar topluluğuna sahip olduğunu belirten Kılıç, "İlk etapta 30 bin kapasiteli yapmayı düşündüğümüz stadın çalışmalarını 40 bin kişilik olarak planlayacağız" dedi.

SÜPER LİG'E ÇIKMAK BÜYÜK İŞ
Stadı yaparken araziye para vermeden bunu başarmak istediklerini belirten AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, "Mülkiyeti devlette olan uygun arazilere bakıyoruz. Bunun üzerinde gerekli çalışmalarımız sürüyor. Samsunspor'un Süper Lig'e çıkması çok büyük bir iştir. Bu başarı şehre büyük katkı sağlayacak. Türkiye'nin güzide takımları yeniden Samsun'a gelecek" diye konuştu.

haber...

samet_55

süper lige çıktık.stat yapılacak.şirketleşme. biyandan biraz hızlımı gidiyoz ne ;D ;D

Recep

stad yeni olmalı ama yeri eski olmalı aynı yere yapılmalı
taraftarlar maça yürüyerek geliyorlar ve şehride maç havasına sokuyorlar
tekkeköy tarafına yapılacak bir stad takımı şehirden koparacaktır
antalyanın en büyük derdi madran stadı o duruma düşmek istemem
şimdiki stadımızın olduğu yere herkes rahatça gelip gidiyor

jean

gaziantepte o kadarlik yaptiracak bizim gelen taraftar dahaa cok onlardan deeger bence

sadece55

Eski yerine yapma imkanı olacağını sanmıyorum ama ona yakın uygun bir yerler olsa güzel olur

AntZ

Tesislerin yanında bomboş yer buraya yapın diye bağırıyor...  :(

babasamsunlu

orası dolgu be kardeşim..stad yapamazlar... kaldırmaz..

AntZ

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 12 Mayıs 2011, 09:44:49
orası dolgu be kardeşim..stad yapamazlar... kaldırmaz..

E Trabzon stad yapmak için dolgu yapacak ama o nasıl kaldırıyor? Hem bizimki kaç senelik dolgu, nispeten daha oturmuştur...

babasamsunlu

Alıntı yapılan: Ant55 - 12 Mayıs 2011, 10:16:50
E Trabzon stad yapmak için dolgu yapacak ama o nasıl kaldırıyor? Hem bizimki kaç senelik dolgu, nispeten daha oturmuştur...

onların ki batacak..sus çaktırma ;)

AntZ

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 12 Mayıs 2011, 10:17:41
onların ki batacak..sus çaktırma ;)

Toplu halde yerin dibine girecekler desene, ama dolguya stad yapmalarına gerek yoktu, kimliklerine baksalarda yerin dibine girerlerdi  :o

samsunluhakan

ilk gün dedigim gibi 40.055 kişi kapasiteli olmalıdır....başka kapasite aramaya gerek yok..