Ben Futbolu İyi Biliyorum.Peki ya SİZ?

Başlatan cuneytavar55, 02 Ekim 2007, 13:32:30

« önceki - sonraki »

cuneytavar55

1982 Ylından beri  SAMSUNSPORU ve dünya futbolunu takip ederim.Bizim kulüp kadar vefasız ,bilgisiz,hoşgörüsü olmayan kulüp ne duydum ne gördüm.
 Fazla geriye gitmeye gerek yok.Bu takımın başına menejer arandığında bazı futbol bilmişleri istanbul kökenli menejerleri SAMSUNSPORA tavsiye ettiklerinde ben ve bir kaç arkadaş karşı çımış SAMSUNUN öz evladı olan ve ömrünün tamamı futbolla geçmiş ERÇÜMENT ÇOŞKUNDEREYİ TAVSİYE ettiğimizde Yanılmadığımızı anlamıştık.
Peki ercümenti tavsiye etmemizdeki kriter neydi.SAMSUNSPORA HİZMETİ GEÇMİŞMİ? FAZLASI İLE HATTA 1989 YILINDAKİ KAZADA ÖÜLMDEM DÖNDÜĞÜNÜ bilenler bilir.Futbolu bıraktıktan sonra kahvelerde 4.cü aramışmı? HAYIR PEKİ NE YAPMIŞ  futbol federasyonuna bağlı kurumlarda kendini geliştirmiş teknik adam eğitmenliğine kadar ilerlemiş ve şu an türkiyede elinde üst düzey diploması olan bir kaç hocadan birisi.Peki biz ne yapmışız ercümenti kaldırıp atmışız.
Kendisi her ne kadar ben hocalık yapmak için ayrıldım desede içinde SAMSUNSPORLULUK aşkı onu bu konuşmaya sevk etmiş.
Bu memlekette SAMSUNSPORLUYUM DİYENLER KULÜBÜN DIŞINDA FUTBOLUN(F) SİNDEN ANLAMAYANLAR İÇERDE.
  NE ZAMAN DÜZELECEK BU İŞLER?
                     SAMSUNSPORLU KALIN

ozkan17

madem aşkı buyukmusde kalsın o zaman klubde allaalal...Yıne ercumen konusu acıldı yıne tartısma pff..

asdasdx D..

körfez55

ercüment coşkundere'yi hepimiz seviyoruz.gitmesine çoğumuz üzülmüştür.her yönden samsun için büyük bir şanstı kendisi.her koşulda takımın yanında oldu.onun yaptıklarını ve samsunspor sevgisini kimse inkar edemez.

Bu memlekette SAMSUNSPORLUYUM DİYENLER KULÜBÜN DIŞINDA FUTBOLUN(F) SİNDEN ANLAMAYANLAR İÇERDE

ama bu söz çok yanlış.kayyum haberleriyle internet sayfalarında başı çeken bir takımdık düne kadar.kapatılacak denilen bir takımdık.bugün bu takım ligde iyi futboluyla süper lig hedefi koyan bir takım bunu yapan da seninn futbolun f sinden anlamıyor dediğin yönetimdir.evet hataları olabilir ama şuan yönetimi eleştirmek gibi bir lüksümüz yok.dışarıda dediğin gerçek samsunsporlular bu kulüp kapatılacak denildiğinde nerdeydi peki?

ayrıca oradaki kişilerin de samsunsporluluklarından kimsenin şüphesi olamaz.daha düne kadar tribünde olan kişiler var yönetimde.bize düşen görev her şartta yönetimimizi ve futbolcularımızı desteklemektir..

Sadece Samsunspor

körfez55 e katlıyorum yönetimde fanatik samsunsporlular var (benim tanıdığımda var) - körfezin dediği gibi takım kapanma noktasından buralara getirildi yönetime bişe deme yetkimiz yok - ayrıca şu ercüment coşkundere konusunu açmaya daha gerek yok giden gitti kalan kaldı adnanda gitti 2 hafta konuşuldu sonra herkes unuttu  :wink:

körfez55

tabiki yeri geldiğinde yönetimi eleştireceğz.ama bunu yaparken bu kişiler hakkında yıkıcı eleştiri yapmak haksızlık olur.

ayrıca adnan la ercüment coşkundere yi aynı kefeye koymam bile.unutulmasını da istemeyiz.ama bir gerçek var ki şuan bir yönetimimiz ve bir teknik kadromuz var.mardin ve elazığsporun ne durumda olduğunu hepimiz görüyıoruz.şuan biz de o durumda olabiliridk.bu nedenle köstek değil destek olup bu takımı beraber bi yerlere taşımaktır görevimiz.son olarak bu konunun daha fazla uzatılmaması gerektiğini düşünüyorum

veis

eee yeter artık ortalık bulandırmanın ne anlamı var ercüment coşkundereye kalmadı bu takım bizim daglar kadar borcumuz sıkıntımız varken kimsenin kıçının pisligini toplayamayız gidene kal gelene git demek yokk allah yolunu açık etsin peşinden aglamanında anlamı yokk.

cuneytavar55

Futbolda dün yoktur .Yarın vardır.Eğer biz her mevzunun ardından temçit pilavı gibi yok kayyuma gitcektik yok başkan yoktu gibi deme şansımız yok.
Herkesin düşünülenlere ve söylenenlere saygı duyması  ve sahip çıkması gerekiyor.
Benim kendi düşüncelerim bunlar katılırsınız katılmassınız.Bana bu yönetimde idari anlamda futboldan anlayan ercümennten sonra 2.bir adam söyleyin anlarım.Ama buranın ticarethaneden çok Futbol kulübü olduğunuda unutmayalım.
                       SAMSUNSPORLU KALIN

jean

kulubun kayyuma kalacagi zamanlarda ercument hocanin buyuk payi tartisilmaz gitmesini bende istemezdim olamdimi olmuyor kader kismet hayirlisi neyse o olsun samsunsporumuz icin

bregenz

bu maglubıyet ....ercument coskundere ve ...onun tayfasınındır...ısde bu kadar takım kurabılır..coskundere....demek kı bıde celıl olmasa vay halımıze takım  ılerıye cıkamıcak...bosuna demedı ...lıgde kalma basarıdır.....ne kadar futbol felsefesını anladıgı oradan bellı.....baskanım gerekenı yapın....size demısdım bu kalecı el bombası dıyte bakalım ne kadar daha ....patlayacak....bu kalecı takıma ve taraftara guven vermıyoır.....

bregenz

[cuneyt bey ...sence bu senedır futbolu takıp edersın..aferın sana

pekı tr de yada samsunda ....baglantı mı onemlı ...dıploma mı?_

eger dıplomaysa...ozaman sayın yılmaz vuraldan kımse ustun yok ...elınde ab damgalı ....dıploma var...

lğtfen cocoukları yanıltmayın

belkı aranız ıyıdı coskundereyle..ama artık o mazıde kaldı.....

bıze dısını sıkan adam gerekır gunu gecıren deellll....unutma kulıslerde konusualan..o ve dıgerlerı ...arpayı göturmusler.....

AntZ

Hem yönetimin hemde Ercüment hocanın özzverisini alkışlıyorum ama bu eleştirileri anlam veremiyorum.

Ercüment hocayı yönetim gönderdi dersen belki hak veririm ama Coşkundere bildiğim kadarıyla kendi isteğiyle takımdan ayrıldı

Demek istediğin yoksa neden T. Direktör yapılmadığı mı?

O.YILMAZ

Ercüment Coşkundere, bu takımın sahipsiz kaldığı o zor günlerde ağzından bir çıkan lafın elinde olmayan nedenlerle yerine getirememiş! ama yinede ne kadar saygı duyulması gerektiğini gösterir bir şekilde yinede gitti gidiyor denilen futbolcuları her defasında beklemeye ikna etmesi ile bir arada tutabilmiştir.

Benim bildiğim kadarıyla Ercüment Coşkundere, Samsunspor'daki G.Menejerlik görevinden Hocalık yapmak için kendi isteğiyle ayrıldığı yönünde.

Ama yok gönderildi diye bildiğin bir kesin bilgi biliyorsanız sevgili cüneyt bey seizin dediğiniz gibi; "Futbolda dün yoktur .Yarın vardır.Eğer biz her mevzunun ardından temçit pilavı gibi yok kayyuma gitcektik yok başkan yoktu gibi deme şansımız yok (Yok ercüment hoca gönderildi, kalmalıydı deme şansımız yok)."

Eğer aksini hala iddia ediyorsanız işin öbür tarafından bakıldığında; Mevcut yönetimin başarısızlığında yerden yere vurulacak sen veya ben değiliz. Kulüp şuanki mevcut yönetime teslim edilmiştir. Onlarda istediğiyle çalışır istediğiyle yollarını ayırır. Çünkü sorumluluk onlardadır. Kimse Ercüment Coşkundere başarısızdı demez. Yönetim başarısızdı! Değişseydi denir.

Ama benim bildiğim ve saygı duyduğum bir kişiliği ve emeğiyle Ecminet Coşkundere, bu kulüpten kendi isteğiyle Hocalık yapmak için ayrılmıştır.

alWays

Alıntı yapılan: "bregenz"..size demısdım bu kalecı el bombası dıyte bakalım ne kadar daha ....patlayacak....bu kalecı takıma ve taraftara guven vermıyoır.....

ercüment hatalı goller yemiş olabilir yicekte olabilir sonuçta eleştiricez ama hakkınıda vericez o çoçun antalya maçında kocaeli maçında çıkartı toplarıda sölicez ama nedense sende ercümente karşı bir ön yargı var neyin nesidir bu ?

cuneytavar55

Ercüment ÇOŞKUNDERE,nin arpayı götürdü açıklaması talihsiz açıklama bregensli.
O kadronun içinden bir topçuda diyemezki benim üzerimden ercüment para kazandı diye yok böyle bir şey.
Arpayı götüren adam sokaklarda gezmez.Biz arpayı götürenleride görüyoruz lüxs arabalarla teet geçiyorlar.
Benim ercümenti savunmamdaki amaç sadece diploması ile alakalı değil.Yımaz vuralla,ERÇÜMENTİ yan yana koymak futbolun gerçek değerlerine haksızlık olur.
Aslında bu konu hakkında diğer arkadaşların neler söyleyeceği benim için çok önmeliydi.Ama görüyoruzki insanların kafaları başka yerlerde.
ERCÜMENTİN ayrılışı tamamı ile yönetimin talebi.
bunun herkes tarafından bilinmesini isterim.
Kendisi susuyor ama ben susmam.
                    SAMSUNSPORLU KALIN

veis

cüneyt avar demişki:

Kendisi susuyor ama ben susmam
ahada sonuç işte bizim taraftarlıgımız bu