İlkadım Atletizm Pisti

Başlatan AntZ, 10 Şubat 2009, 06:36:22

« önceki - sonraki »

AntZ

10 Şubat 2009, 06:36:22 Son düzenlenme: 10 Şubat 2009, 06:48:10 Ant55
Ekonomik durumumuzdan dolayı birçok proje attık bugüne kadar ortaya, büyük otel, taş ocakları vs. vs...

Bunların içinde benim kafama en çok yatan geçen günlerde Başkan Fuat Köktaş ın bir konuşma arasında söylediği atletizm pisti...

Diğer projelere baktığımızda olası olsa da, önünde bir sürü mevzuat ve engel görünüyor ama bunların içinde en akla yatan belki de tek başına bile bulunduğumuz bütün sıkıntılardan kurtarabilecek İlkadım Atletizm Pisti...

Eski otogar alanının bile 30 küsür milyon $ a satıldığını düşünürsek hemen hemen aynı alana sahip, konum olarak daha iyi, Atakum la Samsun un ortasında oldukça değerli bir arazi. Bir şekilde devri sözkonusu olsa, hiç bir proje olmasa bile satışından 30-40 milyon kazanılabilecek bir yer.

Güzel hoş diyorsun da Ant55 bu nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyim, aslında başka şehirde olsa ya da iktidar partilerinin almak için birazcık uğraşmak zorunda olduğu biryer olsaydık buraya çoktan Samsunspor için bir stat ya da başka bir komplex yapılmaya başlanmıtı ama neyse bunlara girmeyeyim.

Başkan şöyle milletvekilleri böyle demektense yapılabilecekler nelerdir bu konuya gelelim, öncelikle bizim şehri yönetenler ve milletvekillerimizdeki en büyük sıkıntı proje üretememek, Bir proje ile gittikleri zaman bazı şeyleri hayata geçirdiklerini görebiliyoruz zaman zaman. Örneğin eski havaalanına yapılan hastane... Orasıda başka bir kuruma aitken projeye göre büyüklerimiz tarafından farklı bir proje için başka bir kuruma kolayca tahsis edilebiliyor.

Belki İlkadım Stadı, atletizm pisti olmadan önce bir takım girişimlerde bulunabilseydik buranın Samsunspor a devri çok daha kolay olabilirdi. Zaten birçok şehirde GSGM ne bağlı olan statlar ya belediyeye ya da o statda oynayan takıma devredilmiş durumda.

Ama en azından şu anda orası için düşünülen bir proje ya da peşkeş çekilmeye çalışılan bir durum yok. Yapabileceğimiz şeyler neler olabilir;

1- Hepimizin bildiği gibi Büyükşehir Belediyesi nin öyle ya da böyle Samsunspor a maddi destek te bulunmadığını biliyoruz. Ama bir şekilde en azından TCDD arazisi için Gelemen de yer tahsis eden ve tesis yapan Belediye şehrin başka yerinde atletizm pisti için yer temin edebilir ve bu alanın Samsunspor a aktarılması sağlanabilir.

2- Atletizm pisti için Tekkeköy deki Samsunspor tesislerinden yer tahsis edilip bu alan Samsunspor a istenebilir.

3- Küçük bir araştırma yaptım google da bu atletizm pisti ne şekilde kullanılıyor diye, Samsunda yapılan atletizm yarışlarında, onlarca branşta 1 tane bile Samsun lu sporcu göremedim, amaç atletizm e hizmetse GSGM ile karşılıklı görüşmeler çerçevesinde Samsunspor atletizm takımı kurularak hem Samsunspor un atletizm e desteği sağlanarak hem de bu alan Samsunspor a devredilebilir.

Şimdi bazı arkadaşlarımız diyordur, kim ilgilenecek bununla başkan aday değilim diyor, t.direktör istifa etmiş, o kadar sorunumuz var zamanı değil diye...

Ama malesef şartlar böyle olsa da en uygun zamanlardayız. Sözlerin vaatlerin ortalıkta cirit attığı zamandayız. Seçim öncesi haklı da olsak şikayet edeceğimize taleplerimizi dile getirmeliyiz bence.

Site de konunun birinde arkadaşlarım başbakan Samsun a geliyor YZY ı şikayet edelim pankart açalım gibi haklı olarak talepte bulunuyorlardı. Lütfen yanlış anlaşılmasın, arkadaşlarımın bu isteği son derece haklı, ama bir devlet büyüğüne, başbakana, milletvekiline, belediye başkanına bu takım için birşeyler yap demek ayrı bir şey, atletizm pistinde olduğu gibi, bak şunlar yapılabilir deyip bir projeyle gitmek ayrı şey...

Peki biz Samsunspor taraftarı olarak direkt başbakana ulaşabilir miyiz? Zor... O halde kimlere ulaşabiliriz? Başbakan a, olmadı bu konuyla direk ilgili Murat Başeskioğlu na sözünü dinlettirebilecek birilerine, milletvekillerine, milletvekillerine sesini duyurabilecek kişilere ve kurumlara...

Örneğin Tarık Cengiz, Galip Öztürk, Ayhan Bermek, Suat Kılıç geliyor aklıma... Galip Öztürk ü biliyoruz zaten maddi olarak elinden geleni yapıyor... Ve Galip Öztürk Samsunspor taraftarını dinler, bir şekilde Galip Öztürk e anlatabilirsek derdimizi yetkili kişilere ulaşabilir mesela... Şuna inanıyorum ki her ne kadar sitem etsekte iyi projelerle gidildiği zaman sonuç elde etme şansımız var...

Yazının başında söylemiştim Fuat Başkanın bir konuşmasında duymuştum diye, belki Samsun da yeterli kamuoyu ve bu yönde talep olsa Fuat Başkan da çok daha kolay çözerdi bu konuyu...

mehmet yılmaz

Dediklerin gayet makul ve mantıklı şeyler. ( Bu arada sanki Samsun'da atletizm kültürü varmış gibi tarihi stadı atletizm pisti yapıp, ev hanımlarına sabah sporu yaptırmaları apayrı bir garabetti!)

Biz Büyükşehir Belediyesi Samsunspor'a yardımcı olsun derken bu tür şeyleri diyoruz aslında. Yoksa Ölmez ve Başoğlu dönemlerindeki gibi hazır parayı versin, çarçur ettirsin değil. ( O da Y.Ziya Yılmaz'ın kendi suçudur. Kendi hatalarını, yanlış tercihlerini Samsunspor'a mal etmeye çalışıyor. )

Bu gibi projelerde, Samsunspor'a kalıcı gelir sağlayacak işlerde ön ayak olsun yeter. Ama onun derdi başka. O istiyor ki, bu şehirde herşey benim kontrolümde olsun. Samsun'da adeta bir iç krallık kurulmuş. Herkesin belediye ile ticari ya da hukuki göbek bağı var. O yüzden gerçekleri bilseler de şehrin kralına (!) tabi olmak, ses çıkarmamak gibi bir misyonları var. Bakın onu takmayan isimlerden birisi Galip Öztürk. Neden? Çünkü Samsun'a bağlı değil, bu şehirden bir çıkarı yok, aksine şehir ona muhtaç gibi.

Daha önce bir arkadaş da yazmıştı. Niyetleri yok bunların, namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmış.

Daha çok şey yazarım da kendi kendimi forumdan atmak zorunda kalırım diye çekiniyorum.

Ertuğrul Sağlam

10 Şubat 2009, 11:41:11 #2 Son düzenlenme: 11 Şubat 2009, 10:41:20 %100 samsunspor
ant55 düşüncen çok güzel buna benzer 12 maddelik bende bi konu açtım başta büyük otelin samsunspor'a tahsisi için ama bakıyorumda burdaki arkadaşlarda bıkmış butür konulardan kimsenin umrunda değil yada bunların olmasının imkansız olduğunu düşünüyolar ben şunu söylüyorum arkadaşlara buralara yazılan fikirlere değer verin sadece buraya yazmakla olmuyor fiziki olarak bişeyler yapalım bir öncümüzle birlikte gerekli yerlere gidip bişeyler yapalım belki benim fikirlerime sitede yeniyim diye değer verilmiyor olabir ama sitede eski olanlar ise butür şeyleri duymaktan bıkmış heyecanını yitirmiş
anti belki senin dediğinde olabilir ama ben bu büyük otel konusunun değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum

ÇaÇa

Benimde bulunla ilgili projelerim var hatta mimara çizdirdik.Ancak tam tersi İlkadım Stadına kuruyoruz Yeni Stadı daha doğrusu eski Stadı ! 19 mayıs Stadını satıyoruz yaklaşık 60 trilyon ilkadım Stadı masraf 30 trilyon diğer 30 trilyonda kulübe gidiyor ancak bir kaç sorunumuz var İlkadım Stadına komşu olan çok gizli yer var onların tahliyesi ve arka taraftaki alan bu çözülmesi lazım tabi önce benim ya VAli ya da B.Şehir Belediye Başkanı olmam lazım :D

Akyol

%100 SAMSUNSPOR yazdığın o yazıyı çok iyi hatırlıyorum bence biraz alınganlık göstermişsin bu site artık bazı şeyleri aştı siyasiler bile artık sitemiz yöneticilerinin sözlerin kullanıyorlar bu bakımdan burda yazılan herşey kıymetlidir gelelim stat ve büyük otel konusuna arkadaşım açık konuşmak gerek bu yerel yönetim SAMSUNSPOR'a zırnık koklatmayacak gibi duruyor bu çok acı bir durum inşallah ben yanılırım ve bu takımın önünü açarlar.

Bu arada ÇaÇa arkadaşımın yazdığı yazı hayalde olsa kalp atışlarını hızlandırıyor eski stadın olduğu yere yepyeni bir stat yapılsa 30 binlik kutu gibi bir stat harika olurdu.Ordaki mit binalarını da canik tarafına taşıyabilirler böylece güzel yer açılır ve iddia ediyorum şehir-takım bütünleşmesi sağlanır ama bu proje maalesef hayalden öteye gitmez :(

red_white

Kayserinin stadı nasıl yapılıoo  :(

Ertuğrul Sağlam

hayır alınganlık falan gösterdiğim yok sadece şunu demek istiyorum biz hep buraya kendimiz yazıp kendimiz okumaktan bıkmışız ama gerekli adımları atmıyoruz ya herkes kafasından bişeyler bi fikirler üretsin yazsın ama yazılanlar burda kalmasın bunları gerekli yerlere ulaştıralım istiyorum herşeye olumsuz bakmanın bize bi faydası yok yani yapalım bişeyler istiyorum....
Alıntı yapılan: AKYOL55 - 10 Şubat 2009, 12:12:59
%100 SAMSUNSPOR yazdığın o yazıyı çok iyi hatırlıyorum bence biraz alınganlık göstermişsin bu site artık bazı şeyleri aştı siyasiler bile artık sitemiz yöneticilerinin sözlerin kullanıyorlar bu bakımdan burda yazılan herşey kıymetlidir gelelim stat ve büyük otel konusuna arkadaşım açık konuşmak gerek bu yerel yönetim SAMSUNSPOR'a zırnık koklatmayacak gibi duruyor bu çok acı bir durum inşallah ben yanılırım ve bu takımın önünü açarlar.

Bu arada ÇaÇa arkadaşımın yazdığı yazı hayalde olsa kalp atışlarını hızlandırıyor eski stadın olduğu yere yepyeni bir stat yapılsa 30 binlik kutu gibi bir stat harika olurdu.Ordaki mit binalarını da canik tarafına taşıyabilirler böylece güzel yer açılır ve iddia ediyorum şehir-takım bütünleşmesi sağlanır ama bu proje maalesef hayalden öteye gitmez :(

red_white

pitbul055

Alıntı yapılan: red_white - 10 Şubat 2009, 12:36:47
Kayserinin stadı nasıl yapılıoo  :(
onların adam gibi belediye başkanları var.takıma sahip çıkıyor.bütün fabrikalardan zorlada olsa kayserispora para topluyor.bizimkisi fıssss

Kadir ÇELEBİ

Arkadaşlar Galip Öztürk verdiği yemekte konuşmasında Aynen şunları söylüyor Samsunda Yer Sorunu olmadığını düşünüyorum ve Samsunspor için kalıcı projeler üretebilecek iş adamlarımızın var olduğuna inanıyorum.. yani burda belediye Başkanından açıkça yer göstermesi isteniliyor destek bekleniyor Y.z.y tarafından Laf logar kapaklarına dönüyor..

Bizler çok konuştuk hala konuşuyoruz üretiyoruzda böylede olmalı zaten Galip Öztürk gibi bir iş adamı böyle bir durumla karşılaşıyosa umutsuzluk dahada artıyor..

AntZ

10 Şubat 2009, 19:55:08 #10 Son düzenlenme: 10 Şubat 2009, 19:57:56 Ant55
Öncelikle sevgili %100 Samsunspor kardeşim kullanıcı adım ant55, anti 55 değil, normalde bu tür şeylere çok önem vermem ama anti 55 çok farklı anlama geliyor. :)

Taraftar olarak ortak düşüncelere sahibiz aslında, senin 12 maddelik yazını da okudum açıkçası taraftarlar olarak bu tür fikirler üretiyor olmaktan dolayı da gururlandım. Hepsi tek başına çok güzel fikir ve projeler, belki de hiç bir takım taraftarının kafa yormayacağı konularda çözüm üretmeye çalışıyoruz.

Ama malesef şehrin genlerine işlemiş olan özellikle siyasilerimizde her şeye bir bahane bulma engel çıkarma hastalığımız var, başkaları olası bile olmayan konuları kılıfına uydurup çözümler üretirken biz makul konularda hep engellere takılıyoruz.

Belki de bu nedenden dolayı, büyük otel ya da diğer projeler olası olmadığı için değil de, engel çıkar fikri bizimde genlerimize işlediği için daha az engel çıkar ya da daha kolay olabilir diye bu konuyu gündeme getirdim.

Birşey isteyeceksek bunu nasıl ve kimden isteyeceğimizi doğru tespit etmeliyiz...

Bu tür konuları çözmek sadece kulüp yönetiminin işi değildir. Bazen öyle beceerikli siyasetçileriniz, kulüp yöneticileriniz de olabilir ki, şehirden bir beklenti, talep olmayınca elinden birşey gelmez. Bu nokta da bizim de yapabileceklerimiz vardır diye düşünüyorum.

Örnek vermek gerekirse Bursapor taraftarının bir imza toplama sitesi vardı hatırlarsınız, tam hatırlayamıyorum ama stadı biz yapacağız falandı sanırım adı... Bursa şehrinde stad yapımı için yoğun bir beklenti ve talep var, siyasilerde normalde dikkate almasalar bile bir beklentileri olduğunda bu konuları gündeme getirip beklentiler yönünde sözler veriyorlar. Sanmıyorum ki Bursa şehri stad diye tavrını koyarken yönetenler Bursa ya 2. havaalanı sözü verip oy toplamaya çalışsın!!!!

Lafı çok uzatmaktansa eğerki hem fikirsek bu işi kimlerin çözebileceği, kimlere ulaşabileceğimiz, neler yapabileceğimiz konusunda tartışalım derim ben...

Örneğin; efsaneyeilkadim.com gibi M.Teoman Taş Samsunsporlular derneğine ait olan bir adres alıp buranın geçmişi, geçmiş maçlar, bu alanın şu anki durumu ve neye hizmet ettiği, Samsunspor un geçmişi ve geldiği nokta, devredildiğinde buranın Samsunspor a katacağı katkılar, imza kampanyası gibi içerik bulunan bir site hazırlayabiliriz ve bu sitenin banner ını gazete sitelerinde, Samsunspor u sevenlerin sahip olduğu sitelere ekletebiliriz. Biz ne kadar tartışsak konuşsak beklenti içinde olsakta bu beklentiyi ve talepleri somut, görünebilir hale dönüştürmedikçe taleplerimizi gösteremeyiz...

Maddeleyecek olursak;

1- Samsunspor lu büyüklerimiz devreye sokulmalı,
2- Geniş bir katılımlı web sitesi ile talebin yoğunluğu gösterilmeli
3- Belki bir pankartla desteklenebilir,
4- Yerel televizyonlarda, spor programında bu şekilde yoğun bir talep olduğu gündeme getirilmeli
5- Milletvekilleri ve belediye baaşkanlarına yoğun e-maillala talep dile getirilebilir,
6- Atletizm pistinin başka alanlarda olabileceği, buranın Samsunspor a aktarılmasının Samsun için de çok daha faydalı olacağı mantıklı şekilde anlatılmalı...

Aslında yapabilecek ve sıralayacak çok madde var, düşünüyorum da acaba biz istemesinimi bilmiyoruz? !!!

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: ÇaÇa - 10 Şubat 2009, 12:01:22
Benimde bulunla ilgili projelerim var hatta mimara çizdirdik.Ancak tam tersi İlkadım Stadına kuruyoruz Yeni Stadı daha doğrusu eski Stadı ! 19 mayıs Stadını satıyoruz yaklaşık 60 trilyon ilkadım Stadı masraf 30 trilyon diğer 30 trilyonda kulübe gidiyor ancak bir kaç sorunumuz var İlkadım Stadına komşu olan çok gizli yer var onların tahliyesi ve arka taraftaki alan bu çözülmesi lazım tabi önce benim ya VAli ya da B.Şehir Belediye Başkanı olmam lazım :D

kardeş 19 mayıs stadı bizim değil 10 seneliğine kiraladık 2 senesi gitti heralde

Akyol

Niye hatırlamıyorsun Mert söz konusu SAMSUNSPOR olunca yzy 100 metreyi Bolt'tan hızlı koşuyor,SAMSUNSPOR'un yükselmesini istemeyenler cirit atıyor,uzun atmada!!! milletvekillerimiz bütün hünerlerini sergiliyorlar ;) sanada yaranılmıyor hani :)

Akyol

AntZ

Örnek olarak böyle bir siteyle başlayabiliriz...