Koçtaş Yapı Market >> Güncel Başlık: Samsun Baumax Kapandı; Onun Yerine...

Başlatan berusa55, 25 Ocak 2012, 01:01:40

« önceki - sonraki »

berusa55

Koçtaş, Atakum`da yer arıyor

Türkiye`nin en büyük ev geliştirme perakendecisi olan Koçtaş, Atakum`da yatırım yapmak için yer arıyor.

Koçtaş Bölge Müdürü Kamuran Dağlı, Yatırım Müdürü Onur Tokgöz ve İnşaat Müdürü Burak Özarpacı, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma`yı ziyaret ederek, yer tahsisi konusunda yardım talebinde bulundu. Koçtaş`ın, ilçelerine yatırım yapmak istemesinden memnuniyet duyduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, "Ortaya koyduğumuz vizyon, çalışma azmimiz ve gayretimiz sayesinde Atakum artık her alanda yatırım yapmak isteyenlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Sizin de burada yer almak istemeniz son derece doğaldır. Yapmayı planladığınız yatırımın sizin açınızdan son derece isabetli bir karar olduğunu düşünüyorum. Arsa tahsisi konusunda siz ve biz gereken araştırmaları yapalım. Bulunan yerler hakkında oturur, neler yapabileceğimizi konuşuruz. Gerek tahsis gerekse inşaat aşamasında ve sonrasında ben size her türlü yardımı yapmaya hazırım" diye konuştu.
Atakum`u sevdiklerini ve geleceğin burada olduğunu gördüklerini belirten Koçtaş yetkilileri ise, "Biz Atakum`u her geçen gün artan nüfus yoğunluğu ve gelişmesi ile yatırım yapacağımız bölgeler arasına aldık. Yer sorununun başkanımızın da gayreti ile çözüleceğine ve Atakumlu olacağımıza inanıyoruz" dediler.

Kaynak

Rönesans grubunun eski otogar alanında yaptığı avm içerisinde yer alacak olan KOÇTAŞ, aynı zamanda hızla gelişen ilçemiz Atakum'da da mağaza açma hedefindeler. Büyüyen Atakum'a yakışacaktır. Hayırlı olsun...

kamuri

çok iyi ya samsun hızla gelişiyo ve büyüyo helal olsun bu yatırımı buraya yapanlara aynı zamanda bu yatırımlar istihdam açısından da çok önemli umarım en kısa zamanda arsa tahsis edilir ve inşaat çalışmaları başlar

maço

verecekler 100 kişiye iş,alcaklar binlerce insanın parasını böyle yatırım  mı olur beee göz boyayın anca

sadece55

maço kardeş sana kalsa hiç bir markayı getirmeyelim Samsuna...Hiç rekabet yaratmasın Samsunda..Bizde eski kazıkçı amcaları yine zengin edelim.

maço

benim demek istediğimden koçtaş açılmasın lafını anlıyorsan yanlış anlamışsın.

istihdamdan bahsediliyorsa, üretim anlamında yapılacaksa yatırım yapılmalı tüketim değil.

Samsundan para çıkıyor para girmiyor

RT55

Alıntı yapılan: maço - 25 Ocak 2012, 19:11:52
benim demek istediğimden koçtaş açılmasın lafını anlıyorsan yanlış anlamışsın.

istihdamdan bahsediliyorsa, üretim anlamında yapılacaksa yatırım yapılmalı tüketim değil.

Samsundan para çıkıyor para girmiyor
inşaat işinde olan biri olarak aynı fikirdeyim-özellikle küçük esnafı çok etkiliyecek-örnek koçtaş 10 taksitle ampul satarken ,atakumdaki elektrikçi bununla rekabet edemeyecek-bu işe alınacak asgari ücretli 100 kişiden çok daha önemli..

Burak

Alıntı yapılan: Erdinc - 25 Ocak 2012, 18:57:12
maço kardeş sana kalsa hiç bir markayı getirmeyelim Samsuna...Hiç rekabet yaratmasın Samsunda..Bizde eski kazıkçı amcaları yine zengin edelim.

Şu kazıkçı amcaları bir açıklasana Erdinç çok yanlış düşünüyorsun bu konuda bence sen adama kazıkçı diyorsun ama mesela adam bazı ürünleri Bim'in sattığı fiyata alamıyor toptan almasına rağmen veya Baumax la sıradan bir hırdavatçının nasıl rekabet etmesini bekliyorsun zaten adaletsiz olan gelir dağılımındaki açığı daha da  arttıracak bir faktör herşeyi büyük mağazaların satması böyle giderse asgari ücretli bir eleman ordusu oluşturacak ve de elinde hiçbir mesleği olmayan ve bu işlere mecbur olan. Sence bu marketler 50-60 yaşında adam çalıştırıp emekli eder mi ? Bende buralardan alışveriş yapıyorum yeri geldiği zaman hiç olmasın demiyorum ama  ben hiç sevinmiyorum bunlar yatırım değil bence ilk başlarda benimde hoşuma gitmişti ama mantıklı düşünüce Samsun'a sadece Otel ve Avm açılıyor hiç iyi yolda değiliz bence üretmeden gelişmek imkansız 10 kişilik bir üretim atölyesi bile daha faydalıdır bunlardan Samsun'a ben öyle düşünüyorum

maço

benim cafemde sattığım su ladik akdağ.Gidersin başka yerde de bulabilirsin ama çoğu yer pınar nestle ... ürünlerini satıyor.

Teyzem özbeyoğlunda çalışıyor ve trabzona gittiklerinde çekirdek satamadıklarını söyledi,neden diye sorduğumda

Marketçi trabzonda üretilmiyor diye almıyor alsa da bunu burda alan olmaz cevabını veriyor.Hani marketçiye eyvallah ama normalde hangi birimiz gidip nerede üretildiğine bakıp ürün alıyoruz.Adamlar aşmış bunu yapıyor.

Geçenlerde iki şehrin kıyaslaması yapıldı ekonomik anlamda ihracat ithalat sayıları çıktı ortaya, yani çok normal,Koçtaş baumax...Bunlar Samsuna açılır biz memur hayatı yaşarız, adamlar ticaret hayatı yaşar, maddi anlamda da alır götürür.

Keşke hepimiz yeterince şehrimizin milliyetçiliğini yapabilsek

cezayir55

trabzonun ihracat rakamlarının ürettiği ürünle uzaktan yakından alakası yok ihracatçı firmalar vergilerini trabzonda ödediği için öyle gözüküyor yoksa trabzonda üretimin ü harfi bile yok ;)

cezayir55

koçtaş baumax metro gross market gıbı fırmalar kayserı konya gaziantep gibi şehirlerdede var  bu tip firmalar piyasanın hareketli olduğu şehirleri tercih ederler

edmontdante

26 Ocak 2012, 12:06:13 #10 Son düzenlenme: 26 Ocak 2012, 12:09:59 edmontdante
Kazıkçı amcalar da yok değil yani bu şehirde.Yıllarca bizi nasıl keklediklerini de gördük.Hem de acımasızca.Tamam küçük esnaf büyük marketlerin imkanlarıyla mal alamıyorlar ama bu kadar da acı geçirilmez ki kardeşim.

Sercan

Bütün yazılanlara katılıyorum ancak bu yapı marketlerden en çok alış-veriş yapanlar yine küçük esnaflar. Onların da işine geliyor bir ampulü 10 taksitle alıp, üstüne kar koyarak satmak.  Zaten kaç kişi evde bozulan bir ampulü değiştirmek için mahalledeki elektrikçi yerine, kalkıp Koçtaş'a gider? Bence bu tarz yerlerin açılması, şehrimize eksiden çok artı kazandırır.

babasamsunlu

Alıntı yapılan: Sercan - 26 Ocak 2012, 12:44:48
Bütün yazılanlara katılıyorum ancak bu yapı marketlerden en çok alış-veriş yapanlar yine küçük esnaflar. Onların da işine geliyor 10 taksitle alıp, üstüne kar koyarak satmak.

bir müşterimin bir lafı var.
dünyada iki türlü insan vardır.
düzülenler ve düzenler.gerisi hikaye diye..
işte bu tip konularda halk her zaman ilk tarafta olduğundan ötürü halk açısından çok farkenden bişey yok bence :)

Sercan

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 26 Ocak 2012, 12:47:37
bir müşterimin bir lafı var.
dünyada iki türlü insan vardır.
düzülenler ve düzenler.gerisi hikaye diye..
işte bu tip konularda halk her zaman ilk tarafta olduğundan ötürü halk açısından çok farkenden bişey yok bence :)

İşin özeti aynen budur abi.

**KaR6**

benim bi arkadasım var ismini jnr oldugunu söyleyemem, pompa almak için bile koçtaşa gidiyo, ampul için de gidiyo, belirtmeden geçemicem  :D