Galip Öztürk'ten Kazım Yılmaz'a

Başlatan maviay55, 28 Kasım 2011, 20:21:48

« önceki - sonraki »

maviay55

Galip Öztürk ten açıklama

SAMSUN KAMUOYUNA DUYURU

Hepimizin ortak sevdası olduğuna inandığım Samsunspor'umuzun bugün içinde bulunduğu
durumla ilgili yaşadığım bir takım gelişmeleri sizlerle paylaşma ihtiyacı duyuyorum.

Bildiğiniz gibi 4 Haziran 2011 tarihinde yapılan Samsunspor Genel Kurulu'na katılmış ve
buradan sevgili hemşehrilerime seslenerek bir takım taahhütlerde bulunmuştum.
Bu konuşmamın en başında "Samsunspor'u kurumsal bir yapıya kavuşturmak, kulübün
geleceğini kişilerin insafına bırakmak yerine, herkesin malı haline getirmenin doğruluğuna
inandığımı" ifade etmiştim.

Bu amaç uğrunda desteğimi alan yeni yönetimin, seçim öncesi verdikleri sözlerin hiçbirini
hayata geçirmediklerini, dahası kamuoyuna verdikleri hiçbir sözü tutmadıklarını üzülerek
gözlemlemekteyim.

Sempatisine ve iş adamı kimliğine inanarak destek verdiğim yeni başkan Kazım Yılmaz'ın,
nedenini bir türlü anlayamadığım biçimde tavır değiştirmesi, "halka açık şirket kurma"
projemiz başta olmak üzere hiçbir taahhüdümüzü yerine getirmediklerini sadece ben değil, tüm
Samsun kamuoyu endişeyle izlemektedir.

Yapılan yanlış transferlerle, zaten borç batağında olan güzide kulübümüzün artı 30 milyon lira
daha borca sokulmuş olması ise bir başka talihsizliktir.

Her zaman söylediğim gibi "Samsunspor hiç kimsenin malı değildir, bu şehrin gerçek sahibi
olan Samsunspor'a gönül vermiş 7'den 70'e tüm taraftarlarının ortak malıdır" sözümü bir kez
daha buradan tekrarlamak istiyorum.

Hiç kimsenin bu kulübü kendi malı gibi görmesini, yeni borçlarla ve üye profilini değiştirmek
suretiyle kendi uhdesine almasını kabullenmemiz mümkün değildir.

Herkesin hata yapma hakkı vardır. Ama bu hataları gidermek, verilen sözleri tutmak ise
herkesin görevidir.

Birlikte yola çıkmamıza rağmen, ortak akıl yerine, bir takım güç odaklarının güdümüne girdiğini
gördüğüm Sayın Kazım Yılmaz'ın "hata yapma hakkını kullandığını" ve bu hatadan geri
dönecek bir karakterde olduğunu düşündüğüm için kendisiyle son bir görüşme yapma ihtiyacı
hissettim.

Bu görüşmede Sayın Başkana kulübü yeni borçlara sokmaması gerektiğini ve Samsun
kamuoyuna başta verdiğimiz sözleri geç de olsa yerine getirmesi gerektiğini ifade ettim.
Ancak bu görüşmeden de bir sonuç elde edemedik. Her türlü iyi niyetli yaklaşımımıza rağmen
Sayın Başkanın sezon başından beri takındığı tavırda en küçük bir değişiklik olmadığını buradan
ilan etmek istiyorum.

Her ne kadar takımın yaşadığı başarısızlığın sorumluluğu sırtımıza yüklenmek istense de
yukarıda sıraladığım nedenlerden ötürü kulübümüzün bugün ve istikbalde yaşayacağı her türlü
olumsuz gelişmeden Sayın Kazım Yılmaz ve yönetiminin sorumlu olduğunu belirtiyor,
bugünden itibaren Samsunspor kulübüyle maddi tüm ilişkimi dondurduğumu ifade ederken,
takdiri Samsunspor taraftarının ve Samsun kamuoyunun vicdani kanaatlerine bırakıyorum.

GALİP ÖZTÜRK

ahmetsefa55

berusa55

28 Kasım 2011, 20:35:07 #2 Son düzenlenme: 28 Kasım 2011, 21:29:22 berusa55
Kongrede şovlar yapıldı; olay bitti tamam!

Tüm "Gerçek Samsunsporlular" da sizi Allah'a havale ediyor!

Dartagnan

mehmet yılmaz

Galip Öztürk inşallah gerçekten de Samsunspor'la bütün bağlarını keser ama gerçekten...

Ben, Kazım Yılmaz'ın bir çok yanlış yaptğını ama bunların tamamen onun acemiliğinden kaynaklandığını düşünüyorum.
Üstelik içeriden de bir sürü ihanete uğradığı, sabotaj ile karşılaştığı da çok açık.
Duyduğum kadarıyla Kazım Yılmaz, lanet olsun böyle işe" demek yerine hırs yapmış ve "gerekirse harcadığımdan daha çok harcayacağım, benim için gurur meselesi oldu, Samsunspor'u çok iyi yerlere getireceğim" diyormuş. Yani, küsmek yerine izzet-i nefs meselesi yapmış. Bu sezon sıkıntılı geçer ama inanıyorum ki, öğrenecek ve iyi şeyler olacaktır.

Eleştiri haklarımı saklı tutmak kaydıyla, Sn. Kazım Yılmaz'ı piyon ya da birinin adamı olmayıp, dik durduğu için takdir ediyorum.

emre

ben de Mehmet Abi gibi düşünüyorum,muhtemelen kulüp rahat bir nefes alacaktır,Galip Öztürk ilişkilerini dondurduğu sözünü tutarsa..

maviay55

Kazım Yılmaz ı öneren kim? Galip Öztürk..

şimdi ben oynamıyorum diyen kim? Galip Öztürk

taraftarın önüne Kazım başkanı yem olarak atmak isteyen kim? Galip Öztürk

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu  :suslen:

Musti

Galip Öztürk haklı fakat bu idari başarısızlıkta onun da büyük payı var. Bu sorumlukluktan sıyrılma çabası kamu oyundaki değerini bir kat daha düşürecektir.

55.hakan

Galip Öztürk hem takımın başına geçmedi geçene de destek olacağına moral bozuyor.Bu takım için birşeyler yapıp elini taşın altına koyanı çok fazla hor görmemeli.İyi kötü birşeyler yapmaya çalışıyor Kazım.Maddi destek verip takımın iç işlerine karışayım olmaz öyle.Yönetmek istiyorsan bu takımın başına geçersin Galip Öztürk.O zaman seni de bağrımıza basarız.Samsunspor'un ilerde yine maddi anlamda ihtiyacı olacaktır sana.Önceden de olmuştur.Ancak maddi yardım yapıp yönetim de olmadığı halde takımı ben yöneteyim demek yanlış.Bir ipte iki cambaz oynamaz.

ahmet55

RT55

ben  k.yılmaz ın harcamış olduğu paranın 1 kuruşunu bile bu klüpte bırakmayacağına eminim-onu yakından tanıyanların söylemidir bu- hesapsızca harcanan paralar yannış transferler beni korkutuyor

LisandroLopez

Beni de korkutmuyor değil Kazım Yılmaz'ın ''kafasına göre'' iş politikası..

FaTiH_HaN

Galip Öztürk Kazım başkanı desteklerken, Kazım Yılmazı; Hakkı Tomaç, Erkut Tutu gibi kulübün başına müdür olarak geçirip kulübü dışardan yönetmek amacındaydı, eğer kulübün başına müdür atayacaksan biraz daha pasif, kendi imkanlarıyla bir şeyler yapma gücü olmayan birini seçecekti, e Kazım Yılmaz da hatırı sayılır bir saygınlığa sahip boş bir adam değil, maddi imkanları olan bir insan, sen bu adamı yönetemeyeceğini nasıl anlamazsın. Bu açıklamadan sonra takımdaki bazı yöneticilerin antrenörlerin neden istifa ettiğini ve takımın başarısız sonuçlar aldığı haftalarda buna kimin sebep olduğu çıkıyor.

Shane_Falco

Köprüyü geçene kadar ayıya dayı,ben geçeyim,ben yapayım,ben olayım köprü geçilince dükkan benim benim borum öter...

kuzey55

hep laf hep laf. madem iyi Samsunsporlusun kaç senedir gelip başkan olacaksın.