"Ama anne onun sizden baska kimsesi yoktu…"

Başlatan samsun155, 09 Ağustos 2008, 15:19:08

« önceki - sonraki »

samsun155

Vietnam savasin en yogun oldugu gunlerde genc asker ailesini arar. Telefonda oglunun sesini duyan anne cok sevinir. Genc delikanli annesine, artik savasta ki gorevini tamamladigini ve en kisa surede eve donecegini soyleyince anne ve babasi cok sevinir.
Telefonu kapatmadan once genc, annesine "Ama anne benim bir arkadasim var. O'da benimle gelecek" deyince annesi, "Tabi ki gelsin oglum! Senin arkadaslarinda benim evladim sayilir" der.

Cocuk tekrar, "Ama anne o arkadasim bundan sonra hep bizimle kalacak" deyince annesi bir an duraklar ve, "Canim oglum, biz seni cok ozledik. Hele bir gelin buraya. Arkadasinda gelsin. Her seyi konusuruz ve hallederiz" der.

Cocuk bu sefer "Ama anne o arkadasim savasta iki kolunu ve iki bacagini kaybet. Ben arkadasima soz verdim. Bundan sonra hep bizde kalacak ve omur boyu O'na bize bakacagiz" deyince annesi, "Olmaz oglum! Sen hic iki kolu ve iki bacagi olmayan bir insana omur boyu bakmanin ne demek oldugunu dusundun mu?" diye sorar ve devam eder.
"Dusunsene oglum! iki kolu ve iki bacagi olmayan birine bakmak zorunda kaldigimiz zaman tum hayatimiz mahvolacak. Hicbir yere ve hic kimseye gidemeyecegiz. Arkadasina yemeklerini bile biz yedirmek zorunda kalacagiz. Altina pisleyecek biz temizlemek zorunda kalacagiz. Hastalik masraflarini da biz karsilamak zorunda kaliriz. Boyle bir yukun altina ne ben girebilirim ne de baban bunu kabul eder. Arkadasina cok deger vermeni anliyorum. Ancak iki kolu ve iki bacagi olmayan bir insanin bakimini ustlenmemizi bekleme bizden."

Annesinin verdigi cevabi sessizce dinleyen genc asker "Ama anne! O'nun sizden baska hic kimsesi yoktu!" diyerek telefonu kapatir.
Oglunun nicin bu kadar israr ettigini ve telefonu neden kapattigini anlamayan anne evladinin eve gelmesini bekler.
iki gun sonra bolge hastanesinden eve telefon gelir. "Basiniz sagolsun! Oglunuz intihar etmis. Hastaneye gelip cenazenizi alin" denir aileye. Anne buyuk bir uzuntuyle hastaneye gider. Oglunu son kez gormek istedigini soyler. Hastanedeki askeri yetkili kadini morga goturur. Anne tabutta yatan ogluna bakinca gozlerine inanamaz. Oglunun sadece bedeni vardir. iki kolu ve iki bacagini savasta kaybettigini orada bulunan komutan soyleyince, annenin kulaklarinda oglundan duydugu son sozler cinlamaya baslar;

"Ama anne! O'nun sizden baska hic kimsesi yoktu!"

Anne oglunun tabutunun ustune bayilir....

kaan

bu yazıyı okumustum işte anne ve babasına yuk olacağını düşünüyor çocuk bi yerde haklı ve cokda akıllı anne ölene kadar vicdan azabı ceker bence...

samsun155

ama çocuk biraz yanlış yapmış.ailesi ona her durumda bakardı.ama başkasına bakmak zorunda değildi.kabul etmek istemez başkasını.kendi evladı gibi olmaz

hala kızı

Ben bu olayı bir tv programında canlandırılmışını seyretmiştim ozamanda göz yaşlarımı tutamamıştım  :'( :'( :'(

samsun155

Sercan

Günün birinde bir delikanlı genç bir kıza deliler gibi aşık olmuş

Kızın peşinden koşturup seni seviyorum lütfen evlenelim diyip duruyormuş
Fakat kız o kadar güsel o kadar çekici ve bi o kadarda hayin biriymiş

Delikanlıya
- Eğer bu gece annenin kalbini söküp bana getirirsen Bir ömür boyu seninle yaşayacağım 

demiş.

Delikanlı bunu kabul etmiş  saat gece yarısını vurduğu zaman zavallı annesi herşeyden bir haber uyurken kalbine bıçağı saplamış ve annesini oracıkta öldürüvermiş.

Kalbini söküp bir poşete koyup hem sevinç hem büyük bir şapşallık ve pişmalık içinde kızın yanına koşmuş
Koşarken ayağı bir taşa takılmış ve kalp poşetin içinden fırlayıp çocukla birlikte yere düşmüş

VE

Birden dile gelmiş Demişki

Canım oğlum bir yerine birşey olmadı ya...