33- Simon Zenke

Başlatan samsunum, 26 Temmuz 2010, 19:37:24

« önceki - sonraki »

LisandroLopez

Denge'de çıkan habere göre Gençlerbirliği ve G.Antepspor un ilgilendiği söyleniyor.umarım yalandır..

babasamsunlu

Alıntı yapılan: LisandroLopez - 30 Mart 2011, 14:49:10
Denge'de çıkan habere göre Gençlerbirliği ve G.Antepspor un ilgilendiği söyleniyor.umarım yalandır..

Menejerler iş başı yapmaya başlamış kardeşim..Fiyat arttırma işi ;)

Burak

Halk gazetesinde yazdığına göre ise 325 bin  dolar mı Euro ' ya mı ne serbest kalabileceği yazıyor  .:.:.

kumköylü ahmet

Alıntı yapılan: Burak - 30 Mart 2011, 14:50:32
Halk gazetesinde yazdığına göre ise 325 bin  dolar mı Euro ' ya mı ne serbest kalabileceği yazıyor  .:.:.
tutuklumuda kardesim? :D

FaTiH_HaN

Zenkeyi elimizde tutarsak iyi olur rahatlıkla oynar süper ligde. elimizde tutamazsakta çok farketmez asli hedefimiz olan süper lige çıkma hayalimiz gerçek olsunda, isteyen gitsin giden kaybeder bu saatten sonra. Süper ligde Samsunsporda oynamak her topçuya nasip olmaz tribünleri gören gelmek için can atar.

beşnumara

Kim giderse gitsin.Sene başında bunların hiç biri yoktu.Önemli olan samsunsporun süper ligde olması.Bizi çıkartsınlar da nereye giderlerse gitsinler.Samsunsporluyum diyenler gitti elin yabancısı gitse ne olacak

55.hakan

Zenke giderse çok üzülmem.Önemli olan iyi fiyata satmak.Kemal'i Ahmet'i kadroda tutalım yeter.

LisandroLopez

Simon Zenke adı Samsunspor ile bütünleştiği için giderse üzülürüm.Fakat Emenike gibi süper ligde bu takımın formasını giymeden ayrılmaz kanaatindeyim.

captan_blue

samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x allah senden razı olsunn zenkeeee valla süpersinnnn bu takımda uzun yıllar forma giymeni temenni ediyoruz

FaTiH_HaN

AlıntıSamsun'dan çıktık yola

O atıyor, Kırmızı-Beyazlılar kazanıyor... Herkes Zenke'yi konuşuyor, Nijeryalı da konuşmak için FANATİK'i seçiyor. Gol krallığı yarışında zirvede yer alan yıldız oyuncu, "Şehir olarak Süper Lig'e kenetlendik. Bu yolun sonu şampiyonluk" diyor.

Bank Asya 1.Lig'de Samsunspor fırtınası esiyor... Herkes, Kırmızı-Beyazlı takımın yıldızı Simon Zenke'yi konuşuyor. Geride kalan 27 haftada 13 kez rakip fileleri havalandıran ve gol krallığı yarışının zirvesinde bulunan Nijeryalı oyuncu, FANATİK'e çok özel açıklamalarda bulundu. Tamamen Süper Lig'e kenetlendiklerini dile getiren Zenke, "Böylesine zorlu bir maratonda, 13 gol atarak zirvede olmak güzel. Ancak bunu tek başıma başarmadım, takım arkadaşlarımın payı çok büyük. Şu anda 3 puan farkla liderlik koltuğunda oturuyoruz. Bunu sezon sonuna kadar sürdürüp şampiyonluk olacağız. Bu yolun sonu Süper Lig. Şehir olarak zafere kilitlendik" dedi.

'Kimseye izin vermeyeceğiz'
Samsunspor'un başarısının ortak bir çalışma sonucunda geldiğini ve yöneticisinden kulüpte çalışan personeline kadar herkesin büyük katkısı olduğunu vurgulayan 22 yaşındaki futbolcu, "Ortak bir çalışma sonucu ligde liderliğe yükseldik. Burada herkesin çok büyük çabası var. An itibariyle en yakın rakibimizin 3 puan önündeyiz. Bundan sonrası da bizim elimizde. Ancak bir gerçek varki, rakiplerimiz Samsunspor'a daha farklı hazırlanacaklar. Lideri yenmek için çabalayacaklar. Fakat buna izin vermeyeceğiz" ifadesini kullandı.

'Başladığım işi bitireceğim'
Pek çok takımdan transfer teklifi aldığını doğrulayan yıldız forvet, "Yurt içi ve yurt dışından bazı kulüplerin beni istediğini biliyorum. Özellikle devre arasında ciddi şekilde teklifte bulundular. Ancak ben başladığım işi bitirmek istedim. O nedenle tekliflerin hepsini geri çevirdim. Sezon sonunda da beni isteyeceklerdir. Şu an için bunları konuşmak istemiyorum. Tek düşüncem var; Samsunspor'un şampiyon olması. Tüm konsantrasyonumu buna verdim" diye konuştu.

'Türkiye'de kalmak istiyorum'
Türkiye'ye kısa sürede alıştığının altını çizen Zenke, oynadığı futboldan büyük zevk aldığını da vurguladı. Başarılı golcü, "Kariyerimi Türkiye'de devam ettirmeyi çok istiyorum. Çünkü burada daha önce hiçbir yerde görmediğim ateşli bir taraftar topluluğu var. Herkes, futbol tutkusu içerisinde. Bana olan sevgileri de, beni mutlu ediyor. Ancak yeni bir bebeğim dünyaya geldi. Onun da geleceğini düşünmek zorundayım. Fakat burada kalmaktan yanayım" yorumunu yaptı. Kendisine belli bir sayıda gol atma hedefi koyduğunu söyleyen, ancak bunu açıklamayan Zenke, teknik direktörü Hüseyin Kalpar'a teşekkür ederek sözlerini noktaladı: "Hocam bana ilk geldiğim günden bu yana çok güvendi. Onun sayesinde, gollerimi attım ve zirveye çıktım."

Zenke'nin hayatı dram

Samsunspor'da gollerinin yanı sıra neşeli tavırlarıyla da gönüllerde taht kuran Simon Zenke, şu andaki halinin tam aksine, oldukça sıkıntılı günler geçirmiş. Annesini 2000 yılında gıda zehirlenmesinden kaybeden Zenke'nin, babası da 2 yıl sonra sudan zehirlenerek hayata gözlerini yumdu. 5 çocuklu ailenin en büyüğü olan Nijeryalı futbolcu, annesini ve babasını kaybettikten sonra kardeşlerine tek başına baktı. Babasına söz verdiği için liseyi bitiren Zenke, daha sonra tam anlamıyla futbola odaklandı. Kaduna United altyapısında yetiştikten sonra, ilk profesyonel kulüp olarak Niger Tornadoes'in yolunu tuttu. Kısa sürede kendine ispat eden Zenke, Nijerya U-17 Milli Takımı ile Afrika Uluslar Kupası'na katıldı ve burada 3 maçta 3 gol atarak turnuvanın en skorer ikinci oyuncusu oldu. Gösterdiği performans sonucu Manchester United, Chelsea, Tottenham gibi İngiliz devlerinin göz hapsine giren Zenke, yabancılık çekmemek adına tercihini Fransa'nın Strasbourg takımından yana kullandı. Yıldız oyuncu 4 sezon Strasbourg'da oynadıktan sonra, sezon başında Samsun'a geldi.

Murat Sandıkçı / DHA / Fanatik Çok Özel

http://fanatik.ekolay.net/Default.aspx?aType=Detail&KategoriID=294&ArticleID=219838&Page=1

Dartagnan

man utd,chelsea,tottenham  :D helal fanatik pazarla pazarla :D

FaTiH_HaN

Bu Afrika ülkelerinde hakikaten insanın hiç değeri yok adam annesinide babasınıda zehirlenme sonucu kaybetmiş yazık günah ya

babasamsunlu

yalnız uçuruma bakarmısın..yabancılık çekmeme adına yapılan fedakarlığa bi bakarmsıın..
Mençıstır yunaytıdı çelsiyi totnımı elinin tersiylen itip fransanın strazburguna..

Hayal gücünün ulaşıldığı en son noktada ki Fanatik Gazetesine oğlumun boklu bezlerini armağan ediyorum :):)

kalptenþimþek

yazık gerçekten de

babasamsunlu

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 01 Nisan 2011, 15:13:27
yazık gerçekten de

Neye yazık hocam..Oğlumun boklu bezlerine  mi :):):)