33- Simon Zenke

Başlatan samsunum, 26 Temmuz 2010, 19:37:24

« önceki - sonraki »

GökhanÇağlar

Zenke bu sevinçle diyara çakarsın artık..

kumköylü ahmet

zenke senin dilinden yazmak isterdim ama bilmiyorumki o yuzden sen tercuman ettir artik.ALLAH anali babali buyutmeyi nasip etsin kardes.

seckin55

AlıntıZenke: Emenike ve Isaac'i Aradım..!

Denizi ve balığı seviyor, futbolcudan çok boksör ya da güreşçiye benzetiliyor.. Samsunspor'un Nijeryalı golcüsü Simon Zenke, henüz ilk sezonunu geçirdiği Türkiye'deki yaşamını ve Bank Asya 1. Lig'e geliş öyküsünü anlattı.

Samsunspor'un ligin zirvesine tırmanış öyküsünün en önemli kahramanlarından biri olan Simon Zenke, Bank Asya 1. Lig Dergisi'nin Şubat ayı sayısı için bir röportaj verdi ve Türkiye macerasının nasıl başladığından, ligdeki başarı sırrına, güreşçi ya da boksöre benzetilmesinden, rakiplerine kendisini nasıl kabul ettirdiğine kadar birçok konuda samimi açıklamar yaptı.

İşte golcü oyuncunun o röportajı..

Bank Asya 1. Lig'de ikinci yarıya en iyi başlangıcı yapan takımlardan biri şüphesiz deplasmanda aldığı Akhisar Belediyespor galibiyetiyle Samsunspor oldu. Karadeniz temsilcisi sezona 3 puanla 'merhaba' derken bu zaferin mimarı hiç şüphe yok ki 2 gole de imzasını koyan Zenke'den başkası değildi. Sezonun en flaş isimlerinden biri ve gol krallığında da hatırı sayılır bir iddiası bulunan Nijeryalı, Bank Asya 1. Lig Dergisi'nin konuğu oldu.

Emenike ve Isaac'i aradım

''Daha önce ülkem Nijerya ve Fransa'da top oynadım. Türkiye'ye transferim söz konusu olduğunda doğrusu biraz tedirgindim. Çünkü Türkiye'yi, beni burada nelerin beklediğini bilmiyordum. Haliyle burada oynayan vatandaşlarım Emenike ve Isaac Promise ile görüştüm. Onların yaptığı, 'Hiç düşünmeden gel, Türkiye'de çok iyi bir futbol ortamı var' değerlendirmesi fikirlerimin oluşmasına neden oldu. Emenike ile Isaac Promise'in izlenimlerine güvendim, iyi ki de güvenmişim...''

Sahil kenti çok etkiledi

''Türkiye'ye ve Samsun'a beklediğimden çok daha çabuk uyum sağladım. Samsun'un denize yakın bir sahil kenti olması bu uyum döneminde beni olumlu yönde etkiledi. Ayrıca balık üzerine zengin bir mutfağının olması ve insanların futbola ilgisi de motivasyonumu etkiledi. Artık Türkiye'de ve Samsun'da her şey çok güzel gidiyor...''

Aramızdaki bağ güçleniyor

''İlk yarıda attığım goller (7 gol) sonrasında taraftarla aramdaki bağ daha da güçlendi. Buradaki beklenti çok yüksek. Her yerde olduğu gibi Samsun'da da yürekten oynadığını hissettiren futbolcular daha çok seviliyor ve tribün ile arasında özel bir bağ oluyor. Ben de bana karşı olan ilginin artmasından ötürü hayli memnunum. İkinci yarıda şu kadar gol atarım, bunları yaparım demek zor. Çünkü belli ki herkes yarışa daha fazla asılacak. Ancak benim takımımın başarısı dışındaki hedefim, bir an önce ilk yarıdaki performansımı geçmek olacak...''

Çok rakibime kendimi tanıttım
''Gösterişli fiziğimden ötürü ilginç durumlarla karşılaşıyorum. En çok da beni ilk görenlerin futbolcudan çok boksör ya da güreşçiye benzetmelerini garipserdim ilk zamanlar. Ancak artık buna takılmıyorum. Çünkü sahada bu algıları tamamen değiştirebiliyorum. Sanırım şimdiye kadar beni hantal ve sadece gücüyle bir şeyler yapabilenler sınıfına koyan çok rakibi yanıltmışımdır. Bundan sonra da yanıltmaya devam edeceğim...''

Şansımızı kendimiz oluşturduk

''Samsunspor için Süper Lig kesinlikle hayal değil. Ligin ilk yarısında zaman zaman her rakibimiz gibi bizler de puan kayıplarına uğradık ama önemli ölçüde durumu toparladık. Kalan bölüme ve bizim performansımıza bakacak olursanız her takım kadar şansımızın olduğu ortada. Üstelik şansımızı hem kendi evimizde hem de rakiplerimizin sahasında aldığımız sonuçlarla kendimiz oluşturduk. Ancak bundan sonraki dönemde çok kritik kırılma anları oluşacak. Bu maçları istediğimiz şekilde atlatırsak şansımızı da artırmış oluruz...''

Motivasyonu kaybeden yanıyor

''Boş vakitlerimde Türk futbolunu tanımaya ciddi zaman ayırıyorum. Hem Süper Lig'deki hem de Bank Asya 1. Lig'deki maçları izliyorum. Süper Lig'deki kadar bizim ligimizin de renkli olduğunu söyleyebilirim. Üstelik takımların hırsı, mücadele motivasyonu çok daha fazla. Çok daha fazla sürpriz sonuç ortaya çıkabiliyor. Motivasyonu bir an kaybeden takıma karşı, hiç hesapta olmayan bir ekip kazanabiliyor...''

Sıcak bir ortamımız var

''Samsun günlerimde en büyük yardımcım takım kaptanımız Turgut oldu... Turgut hem benim hem de takımdaki diğer yabancı Agbetu'nun tercümanlığını da üstlendi. Onun gibi iyi bir ev sahibine rastladığımız için ikimiz de çok şanslıyız. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki takımdaki ortam da başarı için büyük bir etken. Ve biz Samsunspor'da bunun iyi örneklerini veriyoruz. Umarım hepsinin ödülü olarak da sezon bittiğinde Süper Lig'e çıkabiliriz''
http://bankasyabirincilig.com/

babasamsunlu

BÜYÜK KAPTAN TURGUT :D :D :D

SerhaT55

Allah Analı Babalı Büyütsün Zenke Bu Havayla Gol Atar.

Akyol

Röpörtajı ilker mi yapmış yahu kaptan turgut falan  :D

veis

bunun el falı çok net çıkar vallaha :D

gkhn

alperen

KRAL ZENKEEEEE >l< >l< >l<

europe_55

Helal olsun sana!

Kralsin Zenke!  >l<

ErdemDenizci

Zenkee Zenkee ....  >l< Kralsın Zenke ...                           

Mert

Helal olsun zenke  >l<

kuzey55

furkan5534

mehmet yılmaz

AlıntıZenke Krallık Yolunda

Hafta içinde ikinci kez baba olan Nijeryalı golcü, Diyarbakır'a attığı 3 golle krallıkta öne geçti.

Diyarbakırspor deplasmanında 3 gol birden atan Nijeryalı golcümüz Simon Zenke, gol sayısını 13'e çıkararak Bank Asya'daki gol krallığı yarışında öne geçmeyi başardı. Hafta içinde ikinci kez baba olan Zenke, ilk golünden sonra beşik salma hareketi yaparak attığı golü yeni bebeğine armağan etmeyi de ihmal etmedi. 

Zenke'nin Attığı Goller

Akhisar Bld. (2)
Altay (1)
Mersin İdman Yurdu (1)
Adanaspor (1)
Tavşanlı Linyit (1)
Diyarbakırspor (4)
Erciyesspor (1)
Gaziantep Bş. Bld. (1)
Ç. Rizespor ( 1)

samsunspor.biz