SÜPER LİG 2023-2024 | 27.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 3 - 0 Çaykur Rizespor

Başlatan brigand, 19 Şubat 2024, 10:43:20

« önceki - sonraki »

brigand

23.02.2024 - Cuma
Saat: 20.00

Yine, yeni, yeniden bir hafta içi maçı daha.

TFF kafayı takmışcasına iç saha maçlarına devam ettiriyor bizi. Şuan ki programda sadece bir sonraki iç saha maçımızda Ankaragücü'yle Pazar günü karşılaşacağız. Bakalım nereye kadar gidecek böyle.

Güncel bilgilere göre Fofana ve Emre sakat, Bola hakkında bir bilgimiz yok. Bennasser oynayacak duruma gelecek gibi. Alim sarı kart cezalısı ki Antep maçından önce ısınma hareketleri sırasında sakatlanmıştı.

Rize'de Shelvey, Emirhan ve Muammer sarı kart cezalısı. Özellikle Shelvey'in olmaması oyun kurulumlarında sıkıntıya sokabilir onları.

Son 7 maçta, 4 mağlubiyet 2 galibiyet 1 beraberlik aldılar. Düşüşte oldukları bir dönem diyebiliriz. Son 3 deplasman maçını kaybettiler (Alanya, Karagümrük, Sivas)

Biz ise son 7 maçta, 3 galibiyet 3 beraberlik 1 mağlubiyet aldık.

Daha dirençli ve daha istekli taraf olacağımızı düşünüyorum. Ntcham'ın dönecek olması, Bennasser'in oynama ihtimali, haftaiçi olmasına rağmen kalabalık tribün desteğine, Muja ve Raman'ın adaptasyonlarını artırmayı ekleyebilirsek içeride bir galibiyet daha alıp yolumuza devam ederiz.

jean

Insaallah aliriz hersey lehimize taraftar destegi en buyuk avantajimiz

futbolcu

Antep Deplasmandaki gibi zemin sıkıntısı da yok.
İnşallah kazanırız.

mehmet yılmaz

Kazanacağımıza dair hiç şüphem yok. Galip geleceğimizi düşünüyorum.
Bu fikrimin temel dayanakları ise;
1- Markus Gisdol dönemindeki iç saha karnemiz
2- Taraftar desteği
3- Rize'deki düşüş

_SoN_

Bu maçta da çok güzel bir atmosfer olacağına inanıyorum, güzel bir taraftar desteği ile maçı kazanacağımızı düşünüyorum. Başarılar SAMSUNSPOR.

hakan55

Evimiz de iyi oynuyoruz. Gisdolun takıma kazandırdığı en önemli şey 90dakika önde baskı kurması takımın. Şahsi görüşüm çok zorlanmayacağımız bir maç olacağı üzerine. acilen 5-6 mac kazanıp ana hedefimiz olan ligde kalma işini halletmemiz gerek.

emre

Evimizdeki her maçta, Gisdol'e tam güven duymak ile geçmişte iyi giderken saçma sapan garip mağlubiyetler alıp yaşadığımız travmalar arasında gidip geliyorum.

emre

binikalamadım

ercan0655

Manji iki topu öldürdü. Azıcık hızlı akıllı olsa iki gol atabilirdi.

55.hakan

Bennaser - Taylan
Zeki - Haluk Tan
Raman - Fofana

Değişimler şart Zeki kırmızıya dönebilir 60 gibi alınmalı.

binikalamadım

ilk defa 3 farklı galibiyet ile de tanışmış olduk bu sezon...bu hafta adana ve kayseri de yenilirse süper olacak.

Ekrem

_SoN_

Alıntı yapılan: _SoN_ - 20 Şubat 2024, 14:17:57Bu maçta da çok güzel bir atmosfer olacağına inanıyorum, güzel bir taraftar desteği ile maçı kazanacağımızı düşünüyorum. Başarılar SAMSUNSPOR.

İşte bu kadar, çok güzel bir futbol ile müthiş bir galibiyet, tebrikler Samsunspor.

ugurozkan

* Çok kötü performanslarını gördüğümüz Okan, sahanın en iyilerindendi. Maaşalah diyelim.
* Bir tebrik de Soner Gönül'e gerekiyor. Kornerde arka direkte adam kaçırdığı pozisyon hariç hatasız oynadı. Zaten mücadelesini her zaman yapıyor ama bugün oyuna katkısı da ekstraydı.
* Satka - Van Drongelen tandemi artık oturdu. İkisinin de ayağının Marius'tan iyi olması şaka gibi.
* Geçen birkaç maç iyi iş çıkartan Tait tutuktu bugün. Bunda Rize'nin orta sahasının da etkisi var. Bizden birkaç gömlek üstünlerdi. Bennaser ciddi bir hata yaptı, onun dışında fena değildi. Ama hızlı orta sahalara karşı çok zorlanıyor. Futbol zekası yüksek. Farkı öyle kapatıyor.
* Raman, Holse'nin sağ kanatta yaptığını sol kanatta yaptı. Çok fazla pres ve savunmaya ekstra yardımı iyiydi. Hocanın gözüne girdi bence.
* Holse fiziki olarak çok iyi durumda değildi. Bu hissedildi. Yine ölüm kalım maçıymış gibi oynamaktan geri kalmadı tabii. Gol atmasına çok sevindim. Şut özgüveninin yerine gelmesi bizim için önemli.
* Marius'a söylenecek bir şey yok, kapasitesi bu. Çok mücadele ediyor, meyvesi de bir şekilde geliyor. Asist ve bir de penaltı yaptırdı çok iyi olmadığı maçta :)
* Gisdol performansı düşük olanı hemen alıyor. Oyuncular hocanın adil olduğunu hissettikleri için çalışıp mücadele etmek zorunda olduklarının farkındalar. Maçın son dakikasında 3-0 öndeyken bile rakip kaleciye pres yapmanın zorunlu olduğunun bilincinde herkes. Farkı yaratan da bu.
* Hala düşme hattına yakınız ama takımın özgüveni ve beden dili artık oralardan uzaklaştığımızı hissettiriyor. İç sahada ciddi taraftar desteğimiz büyük fark yaratıyor. Çalkantılı bir sezonda farklı bir öykü yazıyoruz. Taraftara da son dakikaya kadar mücadele eden oyunculara da tebrikler.