samsun yerel seçim sonuçları

Başlatan HABEREXEN.COM, 28 Mart 2009, 12:27:53

« önceki - sonraki »

Kais

Samsun'da yaşayan kürt kökenli vatandaşlardır.

Sadece Samsunspor

merkezdeki 4 ilçeyide farklı partiler kazandı ve bunlardan 2si Samsunspor'un önemini bilen kişiler (dsp-hayati tekin ve mhp- necattin demirtaş)

il genel meclisinde de artık akpnin üstünlüğü yok ben dedim ben yaparım işleri artık bitti

akp sadece büyükşehiri ve akpyi aldı, onlarıda oy kaybederek kazandı

Sadece Samsunspor

bu arada az farkla akp kazandı mhp %32 aldı akp %34

ah termem az daha zorlasa değişcekti ama olmadı

harbisamsunsporlu5517

akpli olupta benim gibi cok oy atmayan var akpnin oyları buyuzden dustu umarım bundan sonra ak partı trabzonlu,rizeli değil samsunlu adaylarla secıme gırer

Kais

bence yzy da farkında bu onun son dönemi olacak.zaten başbakanda 2. kez Samsun'a gelmeyi düşünüyormuş ama biliyorsunuz mitingler iptaldi.bu yüzden belki 1 dönem daha devam edebilmek için daha çok çalışır ve bunların içinde umuyorum ki SAMSUNSPOR'a da el atacaktır.

red_white

umarım Ladiktede çok şükür Samsunsporlu bir adayımız aldı

lucapicola

AKP bu sonuçlarla dersini almıştır. Kimi aday gösterirsem farketmez anlayışı fena patladı. Artık teşkilattaki Trabzonluların hakimiyetine son verilmeli. Bir dahaki sefere hiç bir belediyeyi kazanamaz.YZY ye dua etsin yoksa b.şehir de gidiyodu.Artık, Samsun cepte keklik anlayışı bitecektir ya da bu mesajı almayanlar bitecektir.Sahipsiz şehre yine bizatihi şehrin kendisi sahip çıkmıştır.

Sonuçlar Ülkemize ve özelinde Samsunumuza hayırlı olsun.

red_white

haberlerde akp nin garanti olarak baktığı uşak belediyesi uşakspora hiç maddi destek olmadığı için halk oy vermemiş ve garanti bi belediye gitti uşağa bak ya  ???

bluegreen55

Samsuna yatırım yok, Samsunspora yardım yok

Samsuna değer katacak en ufak bir atılım yok.

Hadi onu geçtik seçim yatırımı bile yok.

Onca yatırımın, devlet kaynaklarının akıtıldığı iller bile akp'den vazgeçerken.

Benim Samsunum durumundan çok memnun olsa gerek. YZY belediye imkanlarını çerçevesinde kenti güzelleştirse ne yazarki Samsun fakirleştikten değer kaybettikten sonra.

Yazık oluyor Samsuna.Bu politikalar bu adamlar bizi fakirleştirmekten başka bişey yapmaz.Ne zaman anlayacak halkımız.Samsun gibi potansiyeli yüksek bir kent ne halde...

Artık çantada keklik olduğumuzuda ispatladık. Samsuna ne yatırıma gerek var nede kaynak aktarmaya nede olsa AKP ampülü aday koysa %50 oy alır.

İki tane ordulu bakan var doğalgaz boru hatları samsundan akp'ye kayıyor adamlar genede desteklemiyor, daha fazlasını istiyor çünkü.
Eskişehiri antalyayı süper lige çıkardılar, yinede alamadılar.

Eskiden samundan başka ile gittiğimde bana pahalı gelirdi başka iller.en azından otobüs dolmuş fiyatlarından anlardım.Şimdi samsuna gittiğimde pahalı geliyor.

Neyse
geçmiş olsun  Samsunsporumuza.

ben eniyisi şu Dsmartı alıyım daha çok 2.ligde oluruz biz.çıkacakta ligtv alacam diye beklemeyim..

selahattin55

Alıntı yapılan: Firat - 30 Mart 2009, 10:59:51
Dtp Nin oyu 98, Bu oyu Verenlerin Kökünü Kazıyacaksin.

nereden almış bu oyu bu........yazarmısın.

Kais

özkan

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 29 Mart 2009, 22:09:55
Özkan
Şartlar ne olursa olsun burada Samsunlulara hakaret edemezsin.
Partim kazandı diyorsan da o senin soruınun. git partinin sitesinde yaz. Samsun halkı senin benim begenmediğimiz YZY'ye ye Samsunlu diye oy veriyor. Ayrıca Samsun'da yaşayan insanların mühimce bir kısmı Samsunlu bile değil. O yüzden o sildiğin mesaja benzer şeyler yazıp adamın asabını bozma. Eleştirebilirsin ama Samsun'a küfür edenin alnını karışlarım.

Birincisi;abicim benden yaşça daha büyük olduğunu bılıyorum saygısızlık etmem ıstemem.ama  bana oyle samsunlulara hakaret ettın flan da dıyemezsın etmedım cunku..varolan duzenden rahatsız olan coğu ınsan varken bu samsundakıler nası halınden memnun anlamıyorum..samsunda yaşamyıorum tamam ama samsunluluk bılıncını oldugun yerde gayetde guzel yaşatıyorum..bundan en ufak şüphenız olmasın..partim kazandı dedım cunku benım yaşım 19 olmasına ragmen ınsanlar demekkı bneım fıkrıme zıkrıme guvenmıskı bıseyerlı emanet edıp gorevler verdıler..buda nitekim birseyler bildiğimi gösterir değilmi gözgöz abicim?

ikinciside;mesajı sıldım çunku berusa öhgretmenımın bana mantıklı guzel sözlerı sınırımı yatıstırdı.secımden gelır gelmez bı bakdım yzy silmiş süpürmüş yine bu oyları bende dayanamadım siniirimden yazdım..sınırdırgecer gecdı bende sıldım..sözumu soyleyıpde tukurdugumu yalamak degıl benımkısı asla..yapmamda bole bıseyı.samsunluya kufur edemezsn alnını karıslarım demıssın gözgöz abi,ben olduugm yerde samsuna laf edenler ıcın samsunspor gene yenılmıs lan dıyenler ıcın kac kez elın aydınlılarıyla kavga edıp tartısmaya gırdım bılıyormusun..keske en az herkez benım kadar samsunlulukl bılıncıyle yaşasa..bunu kımse yanlıs anlamasın sımödı bızde samsunluluk bılıncı yokmu dıye.oyle demek ıstemıyorum ama bu soyledıklerını haketmedım dıorum sadece..sende bır samsunsporlusun ama yzynın başa gelmesınden gayet memnunsun gözgöz abi..

o yüzden siyaset hakkında biz ne desek boş..oy alırlar bugun varlar yarın yoklar..sonucda bize giren cıkan ne..olan SAMSUNSPOR'uma oluyo..yazık şu giden 4 yılımıza..Benım için samsunun basına akpliside gelse mhpliside gelse chpliside gelse boş..samsunspor olmalı samsuna gelenın ilk adımı..

Ne yapalım abicim şimdi tartısalım tartısalım bos bir konu yüzünden kıralımmı birbirimizi..yarın öbür gün illaki yüzyüze geleceiz..tartısmaya degermı?

gozgoz yýlmaz

özkan birincisi gözgöz değil gozgoz yılmaz
ikincisi yzy için neler neler yazdığımı geçmiş mesajlarımı aratır görürsün, yzy'nin seçilmesinden memnun olmadığım gibi ona da oy vermedim fakat sen sevinç sarhoşusun herhalde, kopyalamadım ama o sildiğin mesajda hatırladığım kadarıyla mal, salak, satılmış, cahil, bir b.k olmaz gibi ifadeler vardı. Samsun halkı ilkadım'da, tekkeköyde gereken cevabı vermiştir. hatta sen anlamıyorsun ama yzy konusunda da aslında -samsunspor'u düşünemedikleri içn- samsun'dan yana tavır koymuşlardır. yzy'nin bu mesajı aldıını düsünüyorum. kimseyle tartışmaya meraklı değilim ama eğer duruyorsa o sildiğin mesajı yaz da buraya, tartışmanın kaynağının kim olduğunu gör.

Akyol

özkan kardeşim bizim sitemiz seninde bildiğin gibi abi-kardeş statülerine önem veren SAMSUN ve SAMSUNSPOR denince herkesin bir olduğu bir site kaldı ki ilk yazdığın mesaj benimde aklımda.Bu sitede 300 kişi var 150 si verdi vermedi tartışmasına girersen eğer maçlarda gırtlak patlatan binleri,oylarını yzy karşıtı atan onbinleri karşına alırsın.Kaldı ki başta dernek ve site yönetimi yzy hariç hemen hemen bütün yerel yöneticilerle görüştü fikirlerini aldı senin düşüncelerin hepimizin düşünceleri ama senden ricamız üslubumuza biraz dikkat edelim birbirimizi kırmadan klavyemizin tuşlarına daha yumuşak dokunarak yazalım devir ayrılık değil birlik zamanıdır.Bu seçimi böylece bitirdik bence %50 lik bir başarı sağlandı inşallah ilerde daha güzel sonuçlar alınır SAMSUNSPOR için...

mehmet yılmaz

Özkan, Samsunlular hakkında dediklerini hadi geçtim diyelim ama bu sitede yazanlar için, yani bizler için yarınız YZY'ye oy verdiniz, yalancısınız, burada artistlik yapıyorsunuz gibi şeyler de yazmıştın hatırladığım kadarıyla... Bri anlık sinirine veriyorum ama hiç yakışmamıştı! Aylardır emek harcadığımız şeyler var burada, siteyi iy bilen birisinden böylesi bir itham gelmesi daha da üzücü tabii..