samsun yerel seçim sonuçları

Başlatan HABEREXEN.COM, 28 Mart 2009, 12:27:53

« önceki - sonraki »

Sercan

Büyükşehir - AKP
Havza - AKP
19 Mayıs - AKP
Asarcık - AKP
Bafra - AKP
Vezirköprü - AKP
Canik - AKP
19 MAYIS - AKP
Salıpazarı - AKP
Ayvacık - AKP
Terme - AKP
İlkadım - MHP
Ladik - MHP
Kavak - MHP
Alaçam - MHP
Yakakent - CHP
Atakum - CHP
Tekkeköy - DSP

beşnumara

yusuf yusuf bu zamana kadar nerdeymiş.yıllardır bzi 2. ligde izlemek çok mu hoşuna gidiyordu.ne yaparsa yapsın tavrım belli. daha 2001 ihtilalini pardon tribün darbesini :D unutmadık

since1965

Ceketimi koyarım kazanırım havası bitti.Önce Samsunsporumuz daha sonra Samsun için iyi günler çok yakında.

Mhp nin ilkadımı alması daha da anlamlı.

gozgoz yýlmaz

Kavaklılar, Samsunluluk ruhunu üfleyerek bu seçime damgalarını vurdular!

Önemli mesajlar verilmiştir; sahipsiz şehir olmadığımızı gördük, şimdi sıra sahipsiz takım olmadığımızı da görmekte...

AntZ

İnşallah Ankaragücü nü şampiyon yapacağız...
                                               Melih Gökçek

Seçim sonrası konuşmasından...

Yorumsuz...

berusa55

30 Mart 2009, 03:34:16 #230 Son düzenlenme: 30 Mart 2009, 03:52:28 berusa55
Samsun Büyükşehir Belediyesi 2009 Yerel Seçimi Resmi Olmayan Sonuç:

Seçmen Sayısı: 386,536
Geçerli Oy: 317,335

Yusuf Ziya Yılmaz, 2004 yılında %46,25 olay oy oranını 2009'da %48.45'e çıkardı.
CHP, Mehmet Atalay ile kan kaybederek -%11,16 oranında düşüş kaydetti.
En büyük çıkış, MHP'den geldi ve oylarını bir önceki seçime oranla +%15.11 oranında yükseltti. Bu oran Büyükşehirdeki sonucu pek etkilemese de esas etkisini İlkadım'da göstermiştir.

AntZ

30 Mart 2009, 05:25:15 #231 Son düzenlenme: 30 Mart 2009, 05:41:10 Ant55
Büyükşehir Belediyesi dışında taraftar olarak üzerimize düşeni yaptığımızı, Samsunspor u ve taraftarını yok sayamayacaklarını göstediğimizi düşünüyorum.

Seçimler bitti, şimdi bir durum değerlendirmesi yaparsak İlkadım da sonuç istediğimiz gibi oldu. Atakum'da her nekadar kendi adıma Samsunspor a destek sözü veren Fevzi Er in seçilmesini istesem de Adem Bektaş ın seçilmemesine, Metin Burma nın seçilmesine sevindim.

Seçimler biter bitmez biraz erken olacak ama bizim için görev asıl şimdi başlıyor, verilen sözlerin takipçisi olma, proje üretme sırası bizim için.

Büyükşehir i zamana bıraktık inşallah eskisi gibi olmaz, onun dışında kazanan adaylara baktığımızda Sn. Demirtaş'ın Halk Ekmek, otopark ve yardım gibi vaatleri vardı.

Asıl değinmek istediğim konu ise Atakum da seçimi kazanan Metin Burma'nın Samsunspor için olmasa da verilen bir vaadiyle ilgili;

Bu resimde 16. sırada yer alan Atakum adını marka yapacak takımımız için stadyum diye Karayolları arazisine yapmayı vaad ettiği bir proje var.

Bu konunun önemli olduğunu düşünüyorum. Sanırım Sn. Burma Gazi Belediyespor örneğinde olduğu gibi bir kulüp ve bu kulüp için bir stadyum vaad etmiş. Atakum Belediyespor diye bir kulüp yerine bu katkıların Samsunspor'a yapılmasını, olabiliyorsa kentinde desteğiyle daha büyük bir stad ve Atakum 19 Mayıs Stadı gibi bir isimle, süper ligde bu stadda oynayan bir Samsunspor'un Atakum un adını daha iyi duyurabileceğini, böyle bir projenin de bu projeyi gerçekleştireninde Samsunspor taraftarının yanında olduğunu göstermemiz gerekiyor.

Bu konuda Sn Burma ile temasa geçilip ikna edilmeli diye düşünüyorum.

Ayrıca projeler arasında 22 numarada daha önce sevgili Kayacan kardeşimin önerdiği akvaryum projesi de var. Vaatlerin takibi için akvaryumdan sorumlu devlet bakanı olarak ta Kayacan ı seçebiliriz :)

ugrass

SAMSUNSPOR İÇİN PEK YARARLI OLMADI.. =(
YİNE YZY :-[

Recep

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 28 Mart 2009, 20:54:06
Seçimi Demirtaş kazanır ya da kazanamaz o ayrı bir mevzu. Ama Sn. Demirtaş'ın yaptığı çok önemli bir şey oldu o da Süleyman Kaldırım'ı tahrik etmesi, korkutması... Yoksa, Kavaklılar Derneğine gidip, memlekete değil hizmete oy verin demesi de bu pozu vermesi de boşuna değil!

süleyman kaldırım kazanamadı eğer kazanmış bile olsaydı ona pozu verdirebilmek güzel bir olaydı üzerine para verseniz bu pozu vermezdi ama işte siyaset nelere kadir

King Of The North

İlkadım gerekeni yapmıştır,teşekkürler..

kaptan 55

ilkadımda gereken yapıldı. büyükşehirde yzy kazanacağı belliydi zaten ama bu kadarda fark atacağını beklemiyordum demekki benim gibi tepki oyu olarak yzy atmayanlar bir hayli az.ne diyelim milletin görüşüne saygı duymaktan başka yapacağımız bişey yok umarım SAMSUN için SAMSUNSPOR'umuz için hayırlı olur bu seçimler.

Kais

ilkadım için hayırlı olsun atakumdanda inş. destek gelir.

Ertuğrul Sağlam

bir Kavaklı olarak mutlu ve gururluyum Türkiyede 50 ilden büyük bir ilçeyi kazandığımız için arakadaşlar ben bu zaferin bir başalngıç olmasını diliyorum diğer ilçelerimiz için inşallah bundan sonraki seçimlerde tüm partiler Samsunun yerlisi adaylara önem verirler ve Bafra Çarşamba Vezirköprü vs vs ilçelerin adaylarına seçimlerde hep ön sıralarda yer verirler Bu seçim Samsundaki Trabzonlu Başkanların son seçimi olur inşallah

Firat

Dtp Nin oyu 98, Bu oyu Verenlerin Kökünü Kazıyacaksin.

red_white

byükşehirde olmasada ilçelerde istediğimiz sonucu aldık SAMSUNSPOR lular olarak hayırlı olsun
yusuf ziya sanmaki seni es geçcez sonuna kadar gözümüz üzerinizde olcak