Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçim Anketi

Başlatan merkez, 22 Şubat 2009, 05:52:47

« önceki - sonraki »

merkez

Arkadaşlar ,hepimizin bildiği gibi biz burada siyaset yapmıyoruz.Fakat samsunsporumuz ne yazık ki bizi yönetenler tarafından hep ihmal edildi,dolayısı ile vereceğimiz oylar özellikle önümüzdeki dönem için büyük önem arz ediyor.Bundan dolayı bir nabız yoklaması yapalım,bakalım ne çıkacak.

Bu başlıkta yorum yapmıyoruz,sadece oyumuzu kullanıyoruz.Site yönetimi ile görüşüp sonuçları yerel basın aracılığı ile kamuoyu ile paylaşabiliriz.

yönetici

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden Ak Partili Sn. Yusuf Ziya Yılmaz seçilmiştir.

cem and naz55

sağlam bir bilgi yönetimda üst seviyede bir yöneticiyle görüştüm dün.. samsunspor için oylarını yusuf ziya ve süleyman kaldırıma atıldığını biliyorum yönetim tarafından ayrıca yusuf ziya yılmaz samsunspora destek verecek buna emin olabilirsiniz ben burdayım bu tarhide yazabilirsiniz..ayrıca takım kayyuma kalmayacak yönetim içinden yeni bir yönetim yapacak dışardan yönetime gireceklerde olacak en büyük konu ise seneye süper lige çıkmak için kadro yapılacak..
ben burdayım bunların arkasındayım bu kadarda eminim arkadaşlar..

Akyol

söylediklerin çok iddialı ve güzel sözler inşallah haklı çıkarsın şans bizim de yüzümüze gülsün artık merakla bekliyoruz...

kuzey55

bu konuda arkadaşa katılıyorum.aldığımız duyumlar bunu doğruluyor.güzel günler yakın inşallah...

Akyol

Merkezde ki 4 Belediye Büyükşehir,İlkadım,Atakum ve Canik birer sosyal tesislerini veya otoparklarını verseler ama sıkı takip etmek şartıyla güzel olur Fuat Başkan demişti her ay 150 bin lazım diye hadi 200 bin gelsin gül gibi geçinip gider bu kulüp seneye taraftara da bence büyük iş düşüyor Maraton'da maç izlemek isteyen herkes kombinesini almalı formasını atkısını almalı bu sene genç bir takımımız vardı birbirlerine alıştılar seneye 5 takviyeyle şampiyonluk uzak değil haydi hayırlısı umut dolu haberler bunlar iyi günler yakında diyelim.

berusa55

Alıntı yapılan: AKYOL55 - 02 Nisan 2009, 11:23:33
Merkezde ki 4 Belediye Büyükşehir,İlkadım,Atakum ve Canik

Bilmeyenler ya da alışamayanlar için ufak bir hatırlatma; Tekkeköy de Büyükşehir'e bağlı ilçe belediyemizdir bunu unutmayalım ;)

55(tuncay)55

inşaallah söylediklerin doğru çıkarda bizim de yüzümüz güler (inşaallah)

kayacan

Alıntı yapılan: berusa55 - 02 Nisan 2009, 13:52:59
Bilmeyenler ya da alışamayanlar için ufak bir hatırlatma; Tekkeköy de Büyükşehir'e bağlı ilçe belediyemizdir bunu unutmayalım ;)

Bence Tekkeköy halkı radikal bir karar alıp adını değiştirmelidir. Samsuna misafirimiz olarak yabancı kim geldiyse herkes adından çağrışım yapıp burayı köy zannediyor. Ben bile Samsunda yaşamama rağmen 20 yaşına kadar burayı köy zannetmiştim. diyeceksinizki çerkezköy gibi adında köy olan yerler  var.Ama orası İstanbul reklamı ve medyası bol....Benim fikrim bu....

Recep

Hayal kırıklığı yarattı
03 Nisan 2009 / 13:00
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf ziya Yılmaz, bu seçimlerde hedeflediği yüzde 70 oy oranını tutturamazken, AK Parti'nin Samsun genelinde aldığı yüzde 45'lik oyun sadece 3 puan üzerine çıkabildi
Seçim çalışmalarına büyük hedeflerle başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sandıktan umduğunu bulamadı. Yüzde 70 oy oranını hedefleyen Yılmaz, her fırsatta AK Parti'nin il genelinden daha çok oy alacağını ifade etmişti. Fakat bu seçimlerde rüzgar tersten esti ve AK Parti'nin İl genelinde aldığı yüzde 45'lik oyun sadece 3 puan üzerine çıkabildi.

PARTİ Mİ BÜYÜK BAŞKAN MI?
Her fırsatta oylarının Ak Parti'den çok fazla olduğunu, bu nedenle de gerek teşkilatların, gerekse milletvekillerinin kendisine tabi olması gerektiğini beyan eden Yılmaz'ın, iddia ettiği oyun çok altında oy alması bir bakıma halkın Yılmaz'a da bir uyarıda bulunduğu şeklinde yorumlandı.

GAZETEMİZ HAKLI ÇIKTI
Gazetemiz haberlerinde ve köşe yazılarında Yılmaz'ın yaptırdığı anketlerde yüzde 3 şahsi oyunun olduğunu yazmıştı. Adaylık sürecinde Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) öğretim üyelerine anket yaptıran Yılmaz'ın, buna inanmadığı ve bu nedenle de anket firmasını değiştirdiği belirlendi.

BELEDİYE MECLİSİNDE AK PARTİ MUHALEFET
Öte yandan AK Parti, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde muhalefet konumuna düştü. 25 üyeli Belediye Meclisinde 11 sandalye alabilen AK Parti, muhalefet konumuna düşerken diğer partiler 13 sandalye kazanarak çoğunluğu ele geçirdi.

DAHA ÖNCEKİ MECLİSTE AK PARTİ EZİCİ ÜSTÜNLÜĞE SAHİPTİ
2004 mahalli seçimlerinde meclis üyeliklerinin çoğunu alan AK Parti, ezici üstünlüğe sahipti. 48 üyeli Büyükşehir Belediye meclisinin 32 üyesi AK Parti'nin iken sadece 16 üyesi muhalefet partilerine mensuptu.

BÜYÜK BAŞARISIZLIK
Gerek İlçe Belediye başkanlarının tespitinde, gerekse Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gidecek üyelerin tespitinde istediği isimlerin tamamına yakınını listelere koyan Yılmaz, AK Parti'deki oy düşüşünün parti içerisinde en büyük sorumlusu olarak gösteriliyor.

İL BAŞKANI, TEŞKİLAT BAŞKANI VE
MAHALLİ İDARELER BAŞKANI DESTEKLEMİŞTİ
Büyük tepki toplayan İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri aday tespitinde listelerde yer alan isimlerin İl Başkanı Ali Akyüz, Yardımcıları Adem Güney ve Uğur Hacıkerimoğlu'nun ve Yılmaz'ın birlikte hazırladığı, tepki gösteren bazı partililere ise "herkes kendi ekibiyle çalışır, başarısı da başarısızlığı da kendisine aittir" dedikleri iddia edildi.

TEŞKİLATLAR İSTİFA ETMELİ
Büyük bir hezimete uğrayan AK Parti teşkilatları ile ilgili partiye gönül veren vatandaşların büyük bir bölümünün yönetimin derhal istifa etmesi gerektiğini şimdiden kulislerde seslendirmeye başladı.

http://www.dengegazetesi.com.tr/news_detail.php?id=21584

berusa55

Kesinlikle kaybeden Akp kazanan Yusuf Ziya Yılmaz oldu bu seçimde. Adnan Bahadır'ın gazetesi Denge, Yusuf Ziya karalamalarına devam ediyor her gün haberlerinde. Ama şunu anlamıyor ki millet artık kavgadan, insanların birbilerini yemelerinden, Samsun'umuzun ve Samsunspor'umuzun siyasete alet edilmesinden bıkmıştır. Eğer ki Akp sevdalısı olsaydı bu insanlar o zaman İlkadım'da da Atakum'da da Ak Parti adayları seçimi farklı kazanmalıydı.

Bu seçimde Samsun halkı Samsun'luya oy vermiştir ve bu sonuç; genel seçimler için Ak Parti'ye büyük bir ihtardır!