Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

kamuri

bu yeni stadın tekkekoye yapılması tamamen rant arkadaslar başka bi şey değil

Uğur Yıldız

ya stad falan istemiyoz olan stadımızı yenileyin kardeşim tmmdır ya yapmayın insanları strese sokmayın!!

Ayberk

Pek görmek istemediğimiz bir nokta var aslında; amaç Samsunspor'a stadyum yapmak değil, Samsunspor'un elindeki Samsun'un tartışmasız en değerli arazilerinden birini almaktır. Tekkeköy olayı da kesin gibi artık. Ben buna şiddetle karşı çıkanlardanım ama düşününce İlkadım sınırları içinde ulaşımı Tekkeköy'den daha rahat olan biyer bulamıyorum. Otogar'ın yanı falan tamam ama, oraya da dolmuşla gideceğiz neticede. Canik deseniz, avm, market, otel vs.ye yüzlerce milyonlara verilen arsaları Samsunspor'umuza yedirmezler diye düşünüyorum. Atakum'u hiç katmıyorum dikkat ederseniz. Biraz düşününce kongre merkezi, spor salonu yapılan bir yere stadın gitmesi mantıklı geliyor(illa şimdiki yerinden taşınacaksa-ki taşınacak :() Yalnız bu da bir şartla: Mevcut demiryolu ağı eğer planlanan arazinin yakınındaysa hiç tramvay beklemeye de lüzum yok, koyarsın banliyö treni olur biter. İcabında gruplar Shell'e kadar yine ortalığı inleterek gider, 1 lira gibi sembolik bir fiyata biner trenine. (Zaten ben tramvayın üniversiteden tekkeköye aralıksız uzatılacağına inanmayanlardanım. İllaki aktarma olacaktır ve olmasa dahi YZY 1.35 TL'ye o kadar mesafe gidilmesine izin vermezdi zaten bu bakımdan Shell'de aktarma olması işimize gelir. Sonuç olarak; mevcut yerimizin en iyi alternatifi malesef Tekkeköy gibi duruyor :(

erkutdem55

Yıllar sonra dolan stadı boşaltmak için bundan güzel fikir olamaz.Tekkeköye 30000 kişilik statta maksimum 15000e oynarız.Ben 30 yıldır evden çıkıp yürüyerek stada giden binlerce kişiden biriyim.Ben neresi olursa olsun stadın yerinin değişmesine karşıyım.Stad en büyük sembollerden biri.Yerinde kalmalı.Sanki başkasının stadına gidiyor gibi hissedeceğiz uzun süre.stad adı tam bir fiyasko zaten.

Ertuğrul Sağlam

Çevre yolunun Ankara yolundan, Baumax'a kadar ki kısmında en az  10 tane stad yapılacak alan var. Stadyum konusuna popülist yaklaşmayıp yapılacak stadyuma taraftar çekmeyi ve stadın doluluk konusunu gözönünde bulundururlarsa Tekkeköy kesinlikle ideal biryer değil.

Neden Tekkeköy olmamalı.

1. Şehire uzak
2. Çevresinde Tekkeköyden başka konutsal yapılanma yok.
3. Yapılacak stadı sadece maç için kullanabilirsin Sosyal yaşantı olmaz.
4. Tranvay gelse bile bir maç günü kaç sefer yapacak. ne kadar yolcu stada taşıyabilecek .
5. Kendi araçları ile gelmek isteyenlerin tek alternatifi Samsun-Ordu karayolu bu yol maçtan önce ve sonra bu trafik yoğunluğunu kaldıramaz ve alternatif güzergah yok, yapmaya uygun bir bölgede değil.

Ve daha birçok neden söylenebilir.

Neden Çevreyolu veya Otogar bölgesine yapılsın derseniz tek bir neden bile yeter.

Ankara yolu Yeşilkentten Atakum bölgesine
Barış Bulvarı ve İkinci bulvardan Şehir merkezi ve İlkadım'ın her yerine.
Çevre yolundan Canik bölgesine.
Birçok ulaşım imkanı olan bir bölge.
Sadece bu ulaşım imkanları bile Çevre yolu, Otagar bölgesine Stad yapmak için yeterlidir sanırım.

brigand

Sanayinin yıkılacağı, stadında içinde olduğu geniş arazinin hızlı şehirleşmeyle aşırı değerli hale geleceği çok belli. bu projenin bizim için hayırlı olacağını sanmıyorum. ayrıca maç günleri şehir merkezi - bulvar - istiklal - stad arasında ki sinerjiyi yaşayamayacak olmak da bizim kayıplarımızdan biri olacaktır.  :(

Ayberk

Alıntı yapılan: 6 Ertuğrul Sağlam - 11 Ağustos 2011, 12:15:04
Çevre yolunun Ankara yolundan, Baumax'a kadar ki kısmında en az  10 tane stad yapılacak alan var. Stadyum konusuna popülist yaklaşmayıp yapılacak stadyuma taraftar çekmeyi ve stadın doluluk konusunu gözönünde bulundururlarsa Tekkeköy kesinlikle ideal biryer değil.

Peki abi o bölgeye yürüme mi gideceğiz? Bana göre şehirden daha kopuk bir yer. Baumax'a yakın kısımda olursa tamam ama ben o yoldan geçerken başka şehirdeymişim gibi hissediyorum ??? Tekkeköy tabii ki saçma bir yer. Taraftar sayısında da düşüş olacaktır bu da şüphesiz. Açıkçası şuan 19 Mayıs Stadı'nın olduğu yerden her nereye taşınırsak taşınalım o sayı düşecek. Bu kaçınılmaz. Geçen seneki havayı bulabilmek için de bu takımın şampiyonluğa oynaması lazım. Ben Samsun şehrinin insanına olan güvenimi kaybettim Samsunspor konusunda :(

hacettepeli

stada yürüyerek gitmek şart değil ki. dünyada her stad şehrin ortasına mı yapılıyor gerçekten bir düşünmek lazım.

55ertan

Alıntı yapılan: 6 Ertuğrul Sağlam - 11 Ağustos 2011, 12:15:04
Çevre yolunun Ankara yolundan, Baumax'a kadar ki kısmında en az  10 tane stad yapılacak alan var. Stadyum konusuna popülist yaklaşmayıp yapılacak stadyuma taraftar çekmeyi ve stadın doluluk konusunu gözönünde bulundururlarsa Tekkeköy kesinlikle ideal biryer değil.

Neden Tekkeköy olmamalı.

1. Şehire uzak
2. Çevresinde Tekkeköyden başka konutsal yapılanma yok.
3. Yapılacak stadı sadece maç için kullanabilirsin Sosyal yaşantı olmaz.
4. Tranvay gelse bile bir maç günü kaç sefer yapacak. ne kadar yolcu stada taşıyabilecek .
5. Kendi araçları ile gelmek isteyenlerin tek alternatifi Samsun-Ordu karayolu bu yol maçtan önce ve sonra bu trafik yoğunluğunu kaldıramaz ve alternatif güzergah yok, yapmaya uygun bir bölgede değil.

Ve daha birçok neden söylenebilir.

Neden Çevreyolu veya Otogar bölgesine yapılsın derseniz tek bir neden bile yeter.

Ankara yolu Yeşilkentten Atakum bölgesine
Barış Bulvarı ve İkinci bulvardan Şehir merkezi ve İlkadım'ın her yerine.
Çevre yolundan Canik bölgesine.
Birçok ulaşım imkanı olan bir bölge.
Sadece bu ulaşım imkanları bile Çevre yolu, Otagar bölgesine Stad yapmak için yeterlidir sanırım.

Bu yazdigini bi yetkiliye mail´e yolla arkadas.
Tekkeköy Istanbul olimpiat gibi yanlis yer.
Sporkompleksi olacak diye illede tekkeköye yapacaklar.

Simdiki stadin yerinden haric, her yer seyirci kayibi diyoruz,
ama sunu unutuyoruz, yeni modern bir stad arti seyirci ceker.
Maclara bayan, aile, futbola alakasi olmayan adam bile gelir.

Ertuğrul Sağlam

1- Stadın illaki yürüme gidilecek mesafede olması gerekmiyor. Gerekli olan ulaşım kolaylığıdır ve Otagarın olduğu bölgeyede heryerden ulaşım kolay olur artı tranvayın oraya gitmeside sözkonusu.

2- Stadın mevcut bulunduğu yere yapılması kesinlikle söz konusu değil. Haa yapılır mevcut yerine ama nasıl yapılır? Kulüp kendi imkanları ile yapmaya gözü kesiyorsa yapılır. Stadı Toki yapacaksa, stada yapacağı masrafın karşılığını senden arsa olarak almak zorunda.

cembaba

18 Ağustos 2011, 20:34:29 #1180 Son düzenlenme: 18 Ağustos 2011, 20:39:04 CemBaba

Yapım şunu arkadaş ya... 30.000 kişilik olsun böyle olsun
Alıntı
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/63/Karaiskakis_Stadium_Piraeus_Olympiacos-Arsenal.jpg

holigan5565

bence asıl mevzu stadın ismi stadın ismi kesinlikle armasında Atatürkü taşıdığı için 19 mayıs stadı olmalı yeni samsun stadıda ne
samsun denilince akla 19 mayıs gelir taraftar olarak bence asıl buna tepki koymalıyız

birolkys

Bu gün wowturkey.com sitesinde okuduğuma göre  stadın projesini   7500 kişilik kapalı spor salonunu projesini çizen mimar  bahadır kul yapıyormuş.Proje yakında açıklanacakmış

09:56 (bugün)  

güzel bir proje.proje mimarı Bahadır Kul dur.Genç ve başarılı bir mimar olan arkadaşla geçen hafta telefonda görüştüm.Kendisine bir proje daha pasladım.Samsuna güzel bir proje daha çizicek inşaallah.Ayrıca stadyum projesinide Bahadır çiziyor.Yakın zamanda oda açıklanacak...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2344972#2344972

burakbas

arkadaşlar stad konusunda herkes şehirden uzaklaşacak , seyirci kaybı olacak diyor. Evet, olacak. Ama bu böyle olmak zorunda... Kulubun stadı bulundugu yere yapma ihtimali %5...

Tek gerçek çok güzel günler Samsunspor' umuzu bekliyor. Üst düzey stadda , Üst düzey maçlar...

fındık

Samsun'a yakışacak bir stat inşa edeceğiz
22 Ağustos 2011 / 13:46
Başkan Yılmaz ve Vali Aksoy ile 7 bin 500 kişilik Kapalı Spor Salonu ile Fuar ve Kongre Merkezi'nin yapılacağı yerde incelemelerde bulundu.
Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'a 400 dönümlük arazi üzerine yapılacak tesisler hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Karadeniz'in en büyük seyirci kapasiteli 7 bin 500 kişilik kapalı spor salonu inşaatını gerçekleştiriyoruz. Bu inşaatın oluşmasında Samsun Büyükşehir Belediyemiz ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz arasında ortaklık var. Eski Bayındırlık ve İskan Bakanımız Mustafa Demir'in de katkıları var. Bu proje, Mustafa Demir'in önerisi ile hayata geçiyor. 30 milyon TL'lik bu projenin yüzde 20'sini Büyükşehir Belediyemiz karşılıyor. Geri kalanını ise bir kısmını eski Bakanlık ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü karşılayacak. Sayın Suat Kılıç'ın Gençlik ve Spor Bakanı olması bizim için çok büyük bir şans. Bu proje daha hızlı ve seri bir şekilde, Bakanımızın Kılıç'ın da katkılarıyla tamamlanacak ve 4 Eylül Pazar günü 7 bin 500 kişilik kapalı spor salonu inşaatının temel atma törenini Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın katılımıyla gerçekleştireceğiz" dedi.

Samsun'a yakışacak bir stat inşa edeceğiz

Yılmaz "Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç'ın Başbakanımıza teklif ederek ve Başbakanımızın da talimatlarını aldığı modern stadyum, bu alana yapılacak. 'Stadyum Samsun' adını alacak bu büyük inşaatı da Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç'ın ve TOKİ'nin katkılarıyla bir kentsel dönüşüm projesi kapsamında Samsun'a kazandıracağız. Samsun halkı 2013 yılının sonunda Tekkeköy kavşağının yanında bulunacak olan bu 3 büyük modern tesise kavuşmuş olacak." diye konuştu.