Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

ngonge

Bence stad her tarafı kapalı, baskı unsuru olacak şekilde ve kapasitesinden çok daha yüksek görünen havada olmalı. Ayrıca sahaya dik olması da naklen yayın için güzel olur diye düşünüyorum.

Son zamanlarda yapılan hayran olduğum bir stad: 38.000 kişilik ama 80.000 kişilik gibi heybetli duruyor. Almanya'dan zentralstadion.

http://www.bbc.co.uk/turkish/specials/1629_worldcup_venues/page7.shtml

King1965

31 Mayıs 2011, 18:46:58 #721 Son düzenlenme: 31 Mayıs 2011, 19:01:39 King1965
ausburg da yenı stad yapıldı 30 bın veya 40 bın olması gerekır adam en uste cıkınca dusecek gıbı oluyor baya yuksek bır sey stad dolunca şahane baskı yapıyorlar bundeslıga da ızlıcez ausburg'u tekrar

işte ausburg implus arena stadı süper bayıldım bu stada aynısı yapabılsek keske

bahsettıgım su dıklıge bakınız

BU STADIN AYNISI YAPABILIRIZ HATTA COK SUPER BIR SEY OLUR..

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: zenke - 30 Mayıs 2011, 21:44:51
karadeniz oyunlarını veririz diye stadı olimpik yapmaya kalkmasınlar .:.:.
yalnız boyle bır durumla karsılasmayız umarım...

55ertan

olimpik stad yapmaya kalkarlarsa dozerin önüne yatarim

Burak

koşmak isteyen ilkadım stadına

samet_55

Alıntı yapılan: samet_55 - 01 Haziran 2011, 13:32:02
mekanları  güzelleştiren insanlardır.sözünden hereketle  nekadar görkemli nekadar heybetli olursa olsun.eger ulaşımı zor olusa.insanlar gitmekte zorlanırsa.beton yıgını gibi ortada kalır.ister dogusu ister batısı neresi olursa olsun ama şehre enyakın hatta şihrin  içide olsun bu stat..

fındık

Musti

AlıntıKılıç: Samsun spor kenti olacak

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, ''Samsun, spor kenti olacak. Bundan sonra herkes spor kenti Samsun'u konuşacak'' dedi.

Kılıç, İlkadım ilçesinde esnaf ziyaretinde, Samsun'u Karadeniz havzasının spor kenti haline getirmeyi hedeflediklerini, kente yeni bir stadyum kazandıracaklarını, bu yeni stadyumun müjdesini Başbakan Erdoğan'ın 3 Haziran'da Samsun'da yapacağı mitingde vatandaşlarla paylaşacağını belirtti.

Konuyu sadece yeni bir stadyum yapmak olarak değerlendirmediklerine işaret eden Kılıç, şunları söyledi:

''Samsun'un, spor altyapısını komple yeni baştan ele alıyoruz. Ve kentimizi uluslararası spor organizasyonlarına en üst düzeyde ev sahipliği yapabilecek bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içinde Samsun, Üniversiad ve gençlik oyunlarına doğrudan uluslararası düzeyde ev sahipliği yapabilecek bir şehir haline gelecek. Bu tema çerçevesinde Samsun'un, spor yatırımları noktasındaki bütün eksikliklerini gidereceğiz.''

Kılıç, 7 bin 500 kişilik spor salonu yapımına başlandığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

''Altyapı çalışmaları başladı, devam ediyor. 50 trilyonluk bir proje. 30 veya 40 bin kişilik Stadyum Samsun Projesi'ne cuma günü Sayın Başbakanımızın vereceği startla birlikte hızlı bir şekide başlayacağız. Yine 2011 yılı içinde Çarşamba ilçesinde 5 bin kişilik bir stadyum, Atakum'da bin kişilik bir spor salonu, Bafra'da 2 bin kişilik bir spor salonu. Bunların yapımına hızlı bir şekilde başlayacağız. Altyapı, üstyapı noktasında spor alanlarının ve uluslararası düzeydeki spor organizasyonlarını gerektirdiği ne kadar yatırım ve proje varsa önümüzdeki 3 yıl içinde bunların tamamını projelendirmek ve yapımlarına başlamak suretiyle Samsun'a kazandıracağız.''

-''SAMSUNSPOR'UN SÜPER LİG'E ÇIKMIŞ OLMASI, EN ÖNEMLİ MOTİVASYON KAYNAĞIMIZ''-

''Sağlık Kenti Samsun'' dedik, ''Ticaret Merkezi Samsun'' dedik, şimdi hedeflerimizden bir tanesi ''Spor Kenti Samsun'' diyen Kılıç, Samsunspor'un Süper Lig'e çıkmış olmasının en önemli motivasyon kaynakları olduğunu vurguladı.

Kılıç, şöyle dedi:
''Biz bu zamana kadar, 'Samsunspor Süper Lig'e çıktığında Samsun da kendini psikolojik olarak Süper Lig'de hissedecek' demiştik. Bütün bu spor yatırımlarının motive edici unsuru Samsunspor'un Süper Lig'e çıkmış olmasıdır. Dolayısıyla bir kere daha Samsunspor'un Süper Lig'e çıkmasında emeği olan herkese, yönetime, teknik heyete, futbolcularımıza, taraftarlarımıza, Samsunspor camiasına, Samsunspor'a gerçekten gönülden, yürekten destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.''

Bugüne kadar vaatte bulundukları ne varsa yerine getirdiklerini söyleyen Kılıç, ''Şimdi 'Spor Kenti Samsun' diyoruz. Spor kenti Samsun çerçevesinde yapılması gereken her şeyin adımlarını arka arkaya atacağız. Samsun spor kenti olacak. Bundan sonra herkes Spor Kenti Samsun'u konuşacak'' dedi.

http://www.haber7.com/haber/20110601/Kilic-Samsun-spor-kenti-olacak.php

Lusage

Suat Kılıç kendi doğduğu yer olan Ondokuz Mayıs'a verdiği sözleri tutmamışken  1dk!!! ; Şimdi gelip Samsun'a X sayıda seyirci kapasiteli stad yapacağım demesine inanmak istesemde inanamıyorum. :-X

Ne zaman temeli atılır. O zaman bayram ederim.  .:.:.

babasamsunlu

AntZ

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 01 Haziran 2011, 17:38:36
ne zaman  :o :o :o

senden de bişey kaçmıyor sildiydim ben o mesajı ya alarm kurdurduysan bilelim.. :D
*gol olur :)
spor kenti olacakmışız ya!! ona yazmıştım bilader.. altı yıldır yaşamadığımız kepazelik kalmadı şimdi  altı pasta boş pozisyona yorum yapan rıdvan misali çocuk kandırıyorlar!!
samsunspor süper ligde, sahip çıkılıyor o zaman; "gol olur" işte..

babasamsunlu

kızma birader ne baarıyen  :-[ :-[

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 01 Haziran 2011, 17:57:05
kızma birader ne baarıyen  :-[ :-[

hee ya seedorfu alamadılar ona sinirlendim az >:(