DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

Sercan

Ana Ashley Judd varsa kesin izlerim.Hastayım o kadına.. :D :D

Sony

Alıntı yapılan: samsuni - 22 Eylül 2009, 21:12:22
Muhteşem bir film; harikulade...

Sadece De Niro-PacinPortman değil, Ashley Judd, Val Kilmer, Tom Sizemore, Jon Voight, Amy Brenneman, Diane Venora gibi isimler de var. Türkçeye Büyük Hesaplaşma olarak çevrilmşi ama Heat - Sıcak, Heyecan gibi anlamr içeriyor. Filmin yönetmeni Michael Mann, şahane bir eser koymuş ortaya. Süre olarak uzun olsa da sıkmadan izlettiriyor kendisini. De Niro'nun bu film için gansterlerin de bulunduğu bir cezaevinde 1 hafta geçirdiği biliniyor.

3 kere izlemiş biri olarak şiddetle tavsiye ederim.

Katılıyorum süper bir film yanlış hatırlamıyorsam 3 saat kadar sürüyor film harika bitşey tam bir zeka işi...

Kaya

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 22 Eylül 2009, 21:16:27
Ana Ashley Judd varsa kesin izlerim.Hastayım o kadına.. :D :D

o zaman sen ashley in morgan freman ile olan filmlerini izlemişsindir ;) :P

Sercan

Alıntı yapılan: iak5529 - 23 Eylül 2009, 21:01:01
o zaman sen ashley in morgan freman ile olan filmlerini izlemişsindir ;) :P

İzlemem mi ama filmin ismini hatırlayamadım şimdi...

Kaya

Sercan

Alıntı yapılan: Prison Break - 22 Eylül 2009, 23:23:17
Katılıyorum süper bir film yanlış hatırlamıyorsam 3 saat kadar sürüyor film harika bitşey tam bir zeka işi...

Kardeşim bu filmde prison breakteki Alexander Mahone'de oynuyor.Benim pb de en sevdiğim karakterdir...

Sercan

25 Eylül 2009, 02:51:38 #291 Son düzenlenme: 29 Eylül 2009, 02:45:02 edmontdante
DEVRİM ARABALARI (2008)

Sinemalar.com Puanı:8.7/10

Devlet Başkanı Cemal Gürsel tümüyle yerli üretim bir otomobil yapılmasını emreder ve görevin TCDD işletmesine verildiği bildirilir. O gün orada bulunan 23 mühendis bu emri 'Türk insanının makûs talihine karşı bir meydan okuma' olarak algılarlar. En küçük bir tereddüt ya da endişe sergilenmeksizin derhal işe başlanır. Çalışma mekanı olarak Devlet Demiryolları'nın Eskişehir'deki Cer Atölyesi seçilir. Zaman müthiş dardır. Cumhuriyet Bayramı' na kadar yalnızca 130 günü vardır ekibin. Türkiye'nin ilk yerli otomobili olacak eserin adı da konmuştur: "Devrim".

Saat 24:00'den itibaren ne zamandır izlemek istediğim "Devrim Arabaları" filmini izledim gerçekten gururla özellikle son bölümlerini üzüntüyle izledim.Bunca emeğin karşılığı bir hiç oluyor.En çok beğendiğim sahne ise otomobilin hız ve benzin göstergelerindeki bütün yazıların Türkçe oluşunun vurgulanmasıydı.Böyle bir proje bu ülkede daha ne zaman olur şüpheli.Filmi şiddetle tavsiye ederim...

"Garp kafasıyla araba yaptık, şark kafasıyla benzin koymayı unuttuk!.."

Cemal GÜRSEL

İndirmek isteyenler:

http://www.divxlerim.com/showthread.php?t=328065&highlight=devrim+arabalar%FD+link

edmontdante

29 Eylül 2009, 02:38:49 #292 Son düzenlenme: 29 Eylül 2009, 02:45:55 edmontdante
Alıntı yapılan: 55sercan55 - 25 Eylül 2009, 02:51:38

Çok merak ettiğim bir film.Bir türlü fırsatını bulup izleyemedim.İlk izleyeceğim film bu

kaptan 55

29 Eylül 2009, 10:20:46 #293 Son düzenlenme: 29 Eylül 2009, 10:23:39 kaptan 55

izlenmeye değer çizgi ötesi bir film.

Suretler Filminin Konusu

FBI ajanları, bir üniversite öğrencisinin gizemli cinayetini araştırmaktadır. Bu öğrenci insanların kusursuz robot versiyonlarının yaratıcısı olan kişiyle bağlantılıdır. Uzaktan kumandalı makineler olan suretler, insanların yerini almakta ve böylece insanların evlerinden çıkmadan yaşamalarına imkân tanımaktadır. Maskelerle dolu bir dünyada kim gerçektir ve kime güvenebilirsiniz?

Yönetmen :  Jonathan Mostow
Senaryo :  Michael Ferris, John D. Brancato
Oyuncular :  Bruce Willis, Rosamund Pike, Radha Mitchell, Ving Rhames, Meta Golding
Filmin Türü :  Aksiyon, Bilim Kurgu 
Orijinal Adı :  Surrogates
Yapımcı Firma :  Touchstone Pictures
Yapım Yılı :  2009
Yapım Ülkesi :  ABD
Filmin Süresi :  104 dakika
Resmi Sitesi :  http://chooseyoursurrogate.com/ 
Dağıtıcı Firma :  UIP Filimcilik
Vizyon Tarihi : 25.09.2009

Kaya

Alıntı yapılan: kaptan 55 - 29 Eylül 2009, 10:20:46

evet güzel film ama şu an vizyon filmi DVD film tavsiyesi içerisinde yer bulmasına daha var ;) :D

kaptan 55

bizden şimdiden söylemesi ;)

Kaya

Alıntı yapılan: kaptan 55 - 29 Eylül 2009, 12:32:17
bizden şimdiden söylemesi ;)

kesinlikle izlemeli olağan senaryoların dışında yapay zeka tarzı bir film.

berusa55

08 Ekim 2009, 04:22:22 #297 Son düzenlenme: 08 Ekim 2009, 04:43:32 berusa55
Der Untergang | Downfall | Çöküş | 2004 |

Oyuncular

Bruno Ganz (Adolf Hitler) , Alexandra Maria Lara (Traudl Junge) , Corinna Harfouch (Magda Goebbels) , Ulrich Matthes (Joseph Goebbels) , Juliane Köhler (Eva Braun) , Heino Ferch (Albert Speer) , Christian Berkel (Prof. Dr. Ernst-Günter Schenck) , Matthias Habich (Prof. Dr. Werner Haase)

Almanların, Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar'a aday gösterilen filminin senaryosu, 'Brooklyn'e Son Çıkış' ve 'Gülün Adı' dahil pek çok filme senarist olarak imza atan Bernd Eichinger'e ait.

BERLİN
Nisan 1945...
Bir ulus, yıkılışını bekliyor...
Başkent sokaklarında öfke ve şiddetle çarpışan
insanlar...
Hitler ve yakın arkadaşları kendilerini barikatların ardında güvene almışlardır. Aralarında Führer'in özel sekreteri Traudl Junge' de vardır. Sokaklarda ise savaş çığlıkları yankılanmaktadır. Berlin artık düşmüş bir kaledir fakat Hitler şehirden çıkmayı kabul etmemektedir. Halkının son neferleri dışarıda savaşın gücü ile yok edilirken o son yolculuğuna hazırlanmaktadır. Birlikte intihar etmeden birkaç saat önce Eva Braun ile evlenirler. Cesetleri öldükten sonra yakılır ve böylece düşman eline geçmez...Onlar gibi bir çokları da intihar etmeyi seçmişlerdir... Magda Goebbels durum gittikçe ümitsizleştiğinde kendisi ve kocası intihar etmeden altı çocuğunu da zehirleyerek öldürür... Bu olaydan çok kısa bir süre sonra Traudl Junge ve birkaç kişi kaçmayı başarır...

"Almanya, Hitler hakkında bir film yapmadan önce bunun sadece zamana kalmış bir uğraşı olduğunu düşünürdüm. Sadece birkaç yıl önce bu düşünce tüm sinema yapımcıları ve yönetmenleri için hala çok cesurca bir davranış olarak görülüyordu. Hitler dönemini tarih olarak algılamak; devam eden, gelişimini sürdüren ve durdurulamaz bir konseptin parçasıdır ve daha önemlisi bunu tarih olarak da hissetmelidir."
[Hitler Biyografisti Ian Kershaw - Eylül 2004 / The Guardian]

Senarist ve yapımcı Bernd Eichinger, tarihçi Joachim Fest'in kitabı "Der Untertag" The Downfall: Inside's Hitler Bunker, The Last Days of The Third Reich"ı okuduğunda yıllardır kafasında geliştirdiği filmin hikayesini bulduğuna inanmıştı. Fakat bu öyle bir hikayeydi ki henüz ne insanlık tarihi ne de Alman izleyicisi buna hazır değildi.
Fest'in kitabı Reich'ın son günlerini anlatıyordu. Ve Eichinger kitapta uzun zamandır aradığını bulmuştu. Hitler'in ve çevresindeki insanların 12 yıl boyunca yaşadıkları güçlü serüvenin son on iki gününe dikkat çekiyordu.
"Kitapta anlatılan son günler Hitler döneminin ilk günlerindeki fanatik bağlılığın nasıl ortaya çıktığını ve rejim boyunca insanların nasıl acı sona doğru ilerlediklerinin bir açıklaması gibi..." diyor Eichinger.
Yönetmen aynı dönemi anlatan bir diğer önemli romanı da Fest'in romanından hemen sonra okumuş. Hitler'in son özel sekreteri olan Traudl Junge'nin hatıralarını anlattığı kitap: Until The Final Hour: Hitler's Last Secretary yönetmene o döneme ait bir çok detaylı bilgiyi ve tüm bu hikayeyi bir arada tutacak karakterin kim olacağını anlatmış... Traudl Junge...
'Downfall' , G.W. Pabst'ın 1956'da yaptığı 'Der Letste Act - The Last Act'ten sonra Hitler hakkında yapılan ilk filmdir. Film Hitler dönemini sıradan bir Alman askerinin bakış açısıyla anlatmaktadır.
Yönetmen Olivier Hirschbiegel filmin hikayesi için şunları söylüyor ; "Alman sinema tarihinde yepyeni bir satıh açmayı başardığımıza inanıyorum. Bu hikayenin ve filmin referans aldığı başka bir film yok. Kitabı okuduktan sonra fark ettim ki; eğer bu konuda kendimi yener ve başarırsam bu sinema sektörümüz için total bir yengi ve başarı sayılacaktır. Fakat hayatımın iki yılını Üçüncü Reich'ın son günlerini ve etrafında geliştirmeyi başardığı ilkel ideolojiyi anlamaya ve anlatmaya harcayacaktım. Karımın ve içten gelen korunma güdümün aksine kalbim eğer bu projeyi gerçekleştirmezsem ruhumun huzur bulmayacağını söylüyordu. Ve teklifi kabul ettim."
Bruno Ganz, yönetmenin Hitler'i canlandırmasını düşündüğü ilk oyuncu olmuş. Fest'in kitabını ve senaryoyu oyuncuya gönderdikten sonra Ganz, Hitler'i Albin Skoda'nın canlandırdığı Pabst'ın filmini seyretmiş. Film, bir oyuncunun bir diktatörü canlandırabileceği konusunda Ganz'ı ikna etmiş
.

Arkadaşlar harika bir film... II. Dünya Savaşı'nı, o dönemin Almanya'sını ve Hitler'i gözler önüne seren bir baş yapıt...

Fecr_55

Alıntı yapılan: berusa55 - 08 Ekim 2009, 04:22:22
[
Arkadaşlar harika bir film... II. Dünya Savaşı'nı, o dönemin Almanya'sını ve Hitler'i gözler önüne seren bir baş yapıt...

gercekten sahane bir film..savasi görmüs olmak gerekmiyor, izleyince yasamis kadar oluyor insan..Hitler sadece düsmanlarini degil, kanindan olanlari dahi elleriyle öldürdü..ve öldü..

Tufan

08 Ekim 2009, 13:55:00 #299 Son düzenlenme: 08 Ekim 2009, 13:57:08 TuFaN55
Der Untergang'ı beğenenlere tavsiyem Hitler The Rise of Evil'i izlemeleridir. 2 bölümlük tvde yayınlanmış bir film ama belgesel tadında Hitlerin çocukluğundan başlıyor 2.5 saat civarı uzunluğu var. torrentten indirmek lazım ama dvdcilerde olmayabilir .