Bora Jet Bursa - Samsun Seferleri Başlıyor

Başlatan berusa55, 16 Temmuz 2010, 19:45:49

« önceki - sonraki »

berusa55

AlıntıBora Jet, İstanbul'dan Sonra Bursalıları da Uçuracak

Türkiye'nin Yeni Uçak Firması İstanbul  Merkezli Bora Jet, İstanbul'dan Sonra Bursa'da da Uçak Seferleri Düzenleyecek. 'Bursa'yı Uçuruyoruz' Sloganıyla Harekete Geçen Bora Jet ve Bursa'daki Genel Satış Acentesi Cakalıoğlu Group, Yenişehir  Havaalanı'ndan Uçuşlara Başlıyor.

Türkiye'nin yeni uçak firması İstanbul Merkezli Bora Jet, İstanbul'dan sonra Bursa'da da uçak seferleri düzenleyecek.

'Bursa'yı Uçuruyoruz' sloganıyla harekete geçen Bora Jet ve Bursa'daki Genel Satış Acentesi Cakalıoğlu Group, Yenişehir Havaalanı'ndan uçuşlara başlıyor. Haftada 16 uçuşun yapılacağı ve ilk seferin 20 Temmuz Salı günü Samsun'a yapılacağı seferlerin güzergahı içerisinde Trabzon, Sivas, Erzurum, Kayseri, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Ankara, Van ve Üsküp bulunuyor.

Bursa'daki Genel Satış Acentesi Cakalıoğlu Group adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Cakalıoğlu, düzenlediği basın toplantısı ile Bora Jet'in Bursa'da düzenleyeceği uçak seferleri hakkında bilgi verdi.

Kervansaray Termal Otel'de düzenlenen basın toplantısında, Bora Jet'in Salı gününden itibaren Bursa Samsun seferi ile uçuşlarına başlayacağı müjdesini veren Cakalıoğlu, gelen talebe göre uçak seferlerinin daha da artacağını söyledi.

Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafi koşullar nedeniyle şartlara uygun araçları seçerek teknolojinin tüm imkanlarını yolcularına sunan ve 'ulaşımı kolay olan illerin gelişimi de kolay olur' hedefi ile hızla ilerleyerek bölgesel havacılık taşımacılığını üstlenen Bora Jet'in, Bursa ile uçuş noktasına bir yenisini daha eklediğini kaydetti.

"BORA JET'İN İLK Bursa UÇUŞU Samsun'a"

Bu projeye verdikleri desteklerden dolayı başta Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil'e teşekkür eden Cakalıoğlu, "Bora Jet'in ilk Bursa uçuşu, 20 Temmuz 2010 salı günü Samsun seferi ile başlıyor. Yenişehir Havaalanı'ndan saat 10.00-11.00 arası açılış programı ile uçuşlar başlayacak. Bora Jet, dünyada pek çok yerde kullanılan ancak Türkiye'de yeni olan Turboprop ATR 72 - 500 tipi pervaneli uçakları seçmesinin nedeni ise gece gündüz her türlü hava koşulunda, kısa ve yüksek irtifalı pistlere güvenli iniş kalkış yapabilmesidir." dedi.

Normalde 74 koltuk olan Turboprop ATR 72 - 500 tipi pervaneli uçaklarında yolcu konuforunun da göz önüne alınarak koltuk sayısının 66 yolcu kapasiteye indirildiğini anlatan Cakalıoğlu, şunları söyledi: "Bursa'yı uçuruyoruz' sloganı ile yola çıkan Bora Jet ve Cakalıoğlu Grup, artık Bursa'dan uçulmadık şehir, varılmadık destinasyon bırakmayacak. Yurt içi uçuşlarının yanı sıra, Üsküp'e de uçacak olan Bora Jet Bursa halkına hizmet vermekten büyük kıvanç duymakta."

İbrahim Cakalıoğlu, ilk uçuş Bursa Samsun seferinin yanı sıra, ilk etapta Bursa Erzurum, Bursa - Sivaş ve Bursa - Trabzon gibi illerede seferler düzenleyeceklerini belirterek, gelecek talebe göre, bu seferleri dahada ırtıracaklarını sözlerine ekledi.

(Cihan Haber Ajansı)

Akyol

Berusa-Samsun seferleri deplasman yapmak isteyen taraftarımıza hitap edebilir. Ersin abi görüyosun her işte bir hayır var :D

berusa55

Görmem mi Ali'ciğim. En çok ben sevindim bu olaya  :D

Sempatik Bengülü

yoğun çalıştığım için bu haberi dün akşam duydum eminimki bu habere benden daha çok sevinen kimse olmamıştır.bursada samsunlu çok  süper bi haber vallaha  bundan sonra samsuna ve maçlara sık sık gelirim artık  ;D

binikalamadım

Bursa Samsun seferi tutar Bursa'da nerden baksan 100.000 Samsunlu vardır

Serkan

Pergani 55

kalptenþimþek

Samsun Bursa seferini iyi akıl etmişler..Umarım hemşehrilerimiz rağbet eder..

binikalamadım

Sercan

babasamsunlu

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 03 Ağustos 2010, 09:44:14
:D :D :D :D :D

Samsun-Trabzon uçak çok saçma ...
:)
havaalanında bavullarını indirip bindirene kadar arabayla üç saatte gidersin

Burak

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 03 Ağustos 2010, 09:57:58
:)
havaalanında bavullarını indirip bindirene kadar arabayla üç saatte gidersin

zaten trabzonlular uçağa para vermez en ucuz hangisi giderse o. en sevmediğim otobüslerde oradan gelenler kargo gibi kullanıyorlar otobüsleri bi tane valiz koyacaz yer kalmıyo nerdeyse samsuna gelene kadar ulusoy en kötü araçlarını o hatta veriyor zaten

Fecr_55

03 Ağustos 2010, 11:58:27 #13 Son düzenlenme: 03 Ağustos 2010, 12:01:53 Fecr_55
Kisa mesafe oldugu icin pek tutmaz gibime geliyor..
Misal Almanya'dan ucan özel bir sirket haftada bir gün Samsun'a, bir gün de Trabzon'a ucuyor..Yolcu bulamayinca giderken direkt Samsun'a inip, yolcu alip Trabzon'a devam ediyor ve direkt Almanya'ya dönüyor..
Ama gördügüm kadariyla Samsunlu yolcularimiz cok daha fazla, cünkü Trabzon ucagi dolmayinca mecbur aktarma yapiyor:)

Bu arada arastirmama ragmen bilgi alamadim, hostes aliyorlar mi su an bilgisi olan var mi acaba?

Serkan

Uçak Samsun'a iniyor, Trabzon yolcusu var ise  taksiyle yolluyorlar çünkü her gün 1 kişiyi geçmiyor (=

Hostes alımı varmı yokmu akşama öğrenip buraya yazarım..