Bir Şehri Sevmek

Başlatan mehmet yılmaz, 25 Aralık 2010, 12:27:27

« önceki - sonraki »

kabacevizli55

Bir Şehri Sevmek; Meçhulü, Muammayı Sevmektir

Stoper

7 göbekten Çarşambalı,Kavaklı,Ladikli olup da İstanbul'a,Trabzon'a tuttukları takımların peşine giden,Samsunspor'a karşı hiç birşey hissetmeyen aksine yaa ben Samsunspor'u sevmiyorum diyen insanları tanıdıktan sonra bazı düşüncelerim ciddi anlamda değişti..

Onun için ;

AlıntıSamsunsporlu olan herkes aynı zamanda hakiki Samsunludur!

oguzhann555

Bu başlığa hiç bakmamışım nedense; ama gördüğüm yine Mehmet abi yine harika bir yazı. >l< Benim dedem de buralara Selanikten göç etmiş.Şimdi diyorum ki iyikide Samsuna göç etmiş. Ya trabzona göç etseymiş ??? ??? Şaka bir yana genelde bizim köyde ve diğer Muhacir köylerinde benim gördüğüm genellikle Samsunspor tutulur bundan da gerçekten gurur duyarım herzaman :) Ben her bulunduğum ortamda Samsunluyum ama aslen Selanik Muhaciriyız diyede eklerim herzaman oraya karşı gerçekten ayrı bir sempatim var.Hatta Selanik'in futbol takımlarınıda çoğu zaman takip ederim özellikle PAOK ve ARİS'i.(Taraftar gruplarını da çok kıkanırım  :P). Yani ben Samsunda değil de başka bir şehirde doğmuş olsaydım yine bu 3 tane karaktersiz istanbul şirketlerini desteklemez yaşadığım şehrin takımını tutardım.Koyun gibi sıraya giren ve tv başından güdülenler gibi olmazdın asla.

seyf55

Dedem de selanikten göç etmiş bafraya göç ederlerken evlerinden ocaklarından ayrılıp samsun a gelmiş biz  o yüzden memleket nedir biliriz memleket değeri biliriz çünkü zamanında memleketten kopmanın ne demek olduğunu dedemden öğrendim