Samsunlu Ünlü Şair Cemal Safi Samsunda

Başlatan YaşarDoğu, 03 Haziran 2010, 14:20:15

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: 6 Ertuğrul Sağlam - 05 Haziran 2010, 10:10:34
Bende ileri derecede bir Cemal Safi hayranıyım, maalesef konu başlığını görmediğim için üstadı canlı dinleme ve tanıma şansını kaçırdım üzgünüm zzzzz zzzzz zzzzz

bu akşam 20'de AKM'de ücretsiz ve halka açık bir şiir dinletisi olacak. kitabı da satılır, iyi bir fırsat olabilir bence...

babasamsunlu

Samsunun yarısı trabzonlu diyen dangalağa lafı koyan Mehmet hocama selam olsun..

>l< >l< >l< >l< >l< >l< >l< >l< >l< >l< >l< >l< >l< >l< >l< >l< >l<

ahmetsefa55

bir alkışta Samsunun yarısı trabzonlu diyen dangalağa lafı koyan Mehmet abiye gelsinn  >l< >l< >l< >l< >l< >l<

celebi

celebi

görüntülerde mehmet hocanın konuşömasında samsunun arısı trabzonsporlu diyen bir salatalık varda

mehmet yılmaz

06 Haziran 2010, 00:09:05 #20 Son düzenlenme: 06 Haziran 2010, 00:15:05 samsuni
Bu akşam maraton ve yasardoğu ile birlikte AKM'deydik. Kavaklı, 83 yaşındaki halk aşığı Kemali Bülbül'ün şiiri muhteşemdi. "Güreş derler güreş, toyumdur benim" ile bitiyordu... Cemal Safi, birkaç şiir okudu ve sonrasında yerel şairler çıktılar. Cemal Safi, assolist hesabı daha sonraya bırakıldı ama biz 21.15 gibi çıktık.

bu arada candan erçetin'in yeni şarkılarından birisi olan Git de Cemsal Safi şiiriymiş...

Mademki benli hayat sana kafes kadar dar
Uzaklaş ellerimden uçabildiğin kadar
Hadi git benden sana dileğince izin
Öyle bir uzaklaş ki karda kalmasın izin

Git iş işten geçmeden git
çok geç olmadan vakit
Günahıma girmeden
Katilim olmadan git

Günahıma girmeden
Katilim olmadan git
Sanırlar ki sen beni biricik yar saymıştın
Oysa ki hep yedekte hep elde var saymıştın

Hadi git ne bir adres ne bir hatıra bırak
Zannetme ki pişmanlık mutluluk kadar ırak

çok geç olmadan vakit
Günahıma girmeden
Katilim olmadan git
Günahıma girmeden

Katilim olmadan git
Ne vedaya gerek var ne de mektuba hacet
Git de Allah aşkına bir selama muhtac et
Güllere de aşk olsun gene sen kokacaksan

Fallara da aşk olsun gene sen çıkacaksan
çok geç olmadan vakit
Günahıma girmeden

Katilim olmadan git
Günahıma girmeden
Katilim olmadan git
Kopsun nerden inceyse artık bu bağ bu düğüm

Her gece daha berbat daha vahim gördüğüm
Korkulu düşlerimi yorumdan kaçıyorum
Sırf sana üzülüyor sırf sana acıyorum

çok geç olmadan vakit
Günahıma girmeden
Katilim olmadan git
Günahıma girmeden
Katilim olmadan git

RT55

bu trabzanlılar niye böyle anlamak mümkün değil-insan hangi ortamda ne konuşacağını bilmezmi-her lafın ortasında,nerde bir patavatsız varsa bilinki memleketi bellidir(bence çekememezlik)-yaptığın güzel konuşma ders niteliğindeydi-tebrikler samsuni..

RT

mehmet yılmaz

06 Haziran 2010, 20:38:39 #22 Son düzenlenme: 06 Haziran 2010, 21:09:40 samsuni
abi aslında o konuşmanın öncesi de vardı, o salondaki herkes Samsun sanatına, sanatçısına sahip çıkmıyor diye sitem ediyordu. Ben de girişte dedim ki, evet, doğru ama Samsun futbol takımına da sahip çıkmıyor. Yani oradakiler kendilerine Samsun'un sahip çıkmasını istiyorlar ama kendileri bir Samsunlu olarak Samsunspor'a ne kadar sahip çıkıyorlar?

RT55

çok doğru tesbit-bu şehirde herkes birşeyleri baskasından bekliyor-kimsenin eli bir taşın altında değil-uğraşanlarında gücü bu-kısırdögüden kurtulmak kitleleri hedefe koşturmak,şehir bilincini,birlikteliğini oluşturmak aslında bizlerin çabaladığı hedef..eminimki bunun tek yolu samsunspor..

RT

merkez

07 Haziran 2010, 02:16:02 #24 Son düzenlenme: 07 Haziran 2010, 02:24:43 merkez
Öncelikle Cemal Safi üstad'a yaptığı jesti,güzel konuşması ve orada bizleri hakkıyla temsil etmesi ile Sevgili Mehmet'e teşekkürü borç bilirim.

Samsunlu sanatçı,Samsunlu gazeteci,Samsunlu iş adamı Samsunspora sahip çıkmyor ama trajikomik bir biçimde  Samsunun onlara sahip çıkmamasını eleştiriyor.Sahip çıkılma noktasındaki eksikliğin kendilerinde de var olduğunu bir an önce görmeleri lazım.

Bu arada Candan Erçetin'in Git şarkısının söz yazarı doğrudur Cemal Safi'dir ve İlk olarak Orhan Gencebay 1990 yılında Ya evde yoksan adlı albümünde besteleyip okumuştur.

Bu yorumu da dinlemenizi tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/v/NvAiRFFJ-_8&hl=en_US&fs=1&

Kaya

07 Haziran 2010, 15:33:53 #25 Son düzenlenme: 07 Haziran 2010, 16:36:14 samsuni
Alıntı yapılan: merkez - 07 Haziran 2010, 02:16:02

Bu arada Candan Erçetin'in Git şarkısının söz yazarı doğrudur Cemal Safi'dir ve İlk olarak Orhan Gencebay 1990 yılında Ya evde yoksan adlı albümünde besteleyip okumuştur.

Hadi git parçası Utan-Dokunma albümündedir.Ya evde Yoksan daha yeni bir albüm..

Bu arada Mehmet abiye bizi en iyi şekilde bir kez daha temsil ettiği için teşekkür ederim..

maraton

hayır, git şarkısını ilk önce metallica reload albümünde okumamıştır.. dikkatli okuyucuların bilgisine..

samsunmania

Alıntı yapılan: maraton - 07 Haziran 2010, 16:27:02
hayır, git şarkısını ilk önce metallica reload albümünde okumamıştır.. dikkatli okuyucuların bilgisine..

Vaaay matadore üstad.Reload filan.Eski metalcilerden kim kalmış? :D :D

sejoe

Alıntı yapılan: maraton - 07 Haziran 2010, 16:27:02

reload değildi load'du başkanım. reload'da the git II'yi okumamışlardır...dikkatli okuyucuların bilgisine...