Nerede Eski SAMSUNSPOR TARAFTARLARI

Başlatan þirinler_1965, 27 Mayıs 2005, 15:39:44

« önceki - sonraki »

timofte

Samsunspor taraftarı gerçekten çok büyüktür.
Ama son yıllarda kan kaybı yaşadığımız insanların Samsunspordan giderek soğuduğu ve uzaklaştığı da bir gerçek.
Ben Samsunspor taraftarının o eski anlatılan şatafatlı dönemlerinin son bölümüne rastladım. 1992 yılından beri tribündeyim. Neredeyse her deplasmana ve hem de kalabalık bir şekilde giden, takımını destekleyen, tribünde en az 15-20 kafa adamı olan bir taraftar kitlesinden çekirdekçiliğe doğru bir gidişat var. Hatta çekirdek yiyerek maç seyretmek üzere stada gelenler bile azaldı.
Taraftar gruplarının tribün kültürleri artıyor, tüm Türkiye'nin bildiği çekindiğpi gruplarımız var ama stadımız boş.
Ben daha çok durumu ortaya koyan bir mesaj attım. Sebepler üzerinde çeşitli yorumlar getiren arkadaşlar olmuş. Samsunspor taraftarının takıma ilgisizliğinin temel ve genel sebebi şüphesiz, Samsunsporda yaşanan hedefsizliktir. İnsanlar buna rağmen yıllardır stada geliyorlar ama değişen bir şey olmadığını görerek hayal kırıklığına uğruyorlar her sezon. Belki bana katılmayanlar olacaktır ama , Ertuğrul ile beş sene devam denildi. Bana göre bu sezon Ertuğrul Sağlam ile kaybedilen ilk sezon oldu. Son olmasını dilerim.

Fecr_55

ben ba$liga cevap vereyim..eski Samsunspor taraftarlari hala sapasaglam duruyorlar..ama onlarin pe$inden gelen neslin % 80 i bu saglamliga gölge dü$ürüyor..ben fanatik olmayi bir kac sene öncesine kadar yedirdim kendime, sagolsun babam..yeni nesile, bu eski ama gercek dedigimiz Taraftarlar Samsunspor sevgisini, fanatikligini a$ilamiyor..haliyle bu yeniler kendi gözlerinde hangi ist takimi ba$ariliysa ona baglaniyorlar..daha dogrusu baglanmak degilde, büyük görünmek istiyorlar..yeter ki ist takimi olsun, zaten hepsi 'büyük' dü$üncesiyle hareket ediyorlar..yönetiminde sucu var bu konuda tabii, daha fazla taraftarim olsun diye gayret göstermiyorlar..olaniyla yetinmek icin balik gibi cirpiniyorlar..
ama bence ailenin, gerek dedenin gerek babanin bu Takim Sevgisini takipcilerine a$ilamalari gerek..damarlarinda bu sevgi hakim olana dek, ba$tan sona kirmizi-beyaz akana dek, SAMSUNSPOR DELISI olana dek desteklemeliler..bu SAMSUNSPOR adli agactan yeti$en her dalda bir cürük elma var..

curva55

Eski taraftae fln kalmadı kimse kendini kandırmasın.Biletler 1 milyondu nerdeydi taraftar?????

timofte

1994-95 sezonu, Türkiye Kupası çeyrek final maçı..
Samsunspor-trabzonspor.. Tribünde 20 bini aşkın Samsunspor taraftarı vardı..
**
arkadaşlar bu resim ve bunun gibi samsunspor taraftarına dair resimler için tribün bölümüne bir başlık açıyorum. oraya herkes elinde bulunan güzel resimleri koyarsa güzel bir bölüm ortaya çıkarmış oluruz..

samsunsevdalısı

Alıntı yapılan: "Skip to my lou"Eski taraftae fln kalmadı kimse kendini kandırmasın.Biletler 1 milyondu nerdeydi taraftar?????

sevgili skip 3 maç öncesine kadar kale arkası 5 milyondu hala,bir sezon boyunca adam maça gelememiş bir soğukluk oluşmuş maçlara karşı,yumurta kapıya dayanınca 1 milyon yapıyorsun.biz bile ömrümüzü adamışız bu takıma yeri geliyor kızıyoruz o adamların içine bi soğukluk girdi mi tamam.

yirmiuc

beşnumara

bence de parasal sorundan değil  bunun tek nedeni yeni nesile üç sülük kulübü tutturuyorlar bunda medyanın katkkısı çok büyük hatta tv dizilerinde bile bu sevgiyi aşılamaya çalışıyorlar zaten ağaç yaş iken  eğilir hepimiz öyle değilmiyiz gerçi ben orta üçten itibaren samsunsporluyum o zamana kadar bizans takımı olan feneri tutuyordum  serkan aykutun fenere  frikikten attığı gol sonrası ona karşı bir sempati oluştu zaten ondan sonra da samsunspor sevgisi başladı  :roll:

timofte

Alıntı yapılan: "yirmiuc"Ya taraftarların maçlara parasal sorunlar yüzünden gelmediklerini sanmıyorum.

Ayrıca bilet fiyatlarını pahalı bulanlar varsa eğer diğer takımlarınkilerle kıyaslasınlar.

ben bu sezon  kombine biletimi sezon başında aldım, gelecek sezon da aynısını yapacağım. bu bakımdan sorunum yok. ama herkesin durumunun aynı olmadığını bırakınız insanları, şehirler arasında dahi sosyo-ekonomik farklılıklar bulunduğunu gözden kaçırmamak gerekir.

fifty five germany

cok aci birsey ama malesef dogru,en sesiz tirbünler samsunda,..gecen sene ilk macina gittim,tirbünlerde ne renk var ne sez var...ayip dir söylemsi bayarak bile yok,,allah izin verirse bu sene gene izini gelicegiz,ve gercek samsunspor taraftarlara tanismak isterdik,belki biraz vaydamiz olur..

güzel bir dev bayrak yaptirmak isterdim.tabiki buna sizin yardiminiz lasim.

fifty five team
germany.

curva55

Bundan birkaç sene önce bütün türkiye samsun tribünlerini kıskanarak izlerdi ama nasıl bu hale geldi.İnşallah seneye eskisi gibi olur.Şirinler-1965 bize bilgi verirsen seviniriz.

timur55

arkadaslar kusura bakmayın ama 5 mılyonda 2 haftada bir verılmek sartıyla cok bı para değil ya..kımse duygu somurusu yapmasın y.taraftarlık böyle olur arkadaslar ıkı haftada 1 paket daha az sigara içersin biriktirisin parayı bence bunlar bahane gelmek isteyen gercek samsunsporlu napar eder 2 haftada 5 mılyonu bulur..sanayıde 50 mılyona calısanlar falan demeyın bana simdi..gercek taraftar bulurr..saygılarr