Nerede Eski SAMSUNSPOR TARAFTARLARI

Başlatan þirinler_1965, 27 Mayıs 2005, 15:39:44

« önceki - sonraki »

þirinler_1965

bu konu en az 2 senedir benim aklımda hep düşünüp cevap veremedigim bir soru
önceden büyük abilerimiz samsunspor un maçlarını ve taraftarlarını anlattıkları zaman ne kadar büyük bir takımın taraftarı oldugumu anlıyordum
samsunspor için geceden stadda yattıklarını 100 200 özel araba samsunspor deplasmanına gittiklerini 10 binlerce kişinin dışarıda kaldıgını anlatıyorlar özlenen bir tablo
şimdi sehirin nüfusu 1 milyon oldu ama 13 bin kişilik bir stadı dolduramıyoruz
bu samsunspor taraftarları maça neden gelmiyor bu insanları maça kim küstürdü
bunları tartışmamız gerektigine inanıyorum sizlerin yorumalarını bekliyorum...

Rentboy

harbi ya nerde o eski samsunspor ruhu ve taraftarı...istanbul takımlarının esiri oldu şehrimiz.

samsunsevdalısı

şirinler_1965 demiş ki
dogru diyosunda o insanları samunspor a sogutan olay ne o insanlar maça neden gelmiyor sence

sence başkanın ordinary e davranış biçimi olabilir mi? (sadece bu değil tabiki,yönetimin halktan uzak olması,tribündeki lokomotif görevi üstlenen gruplara yeterli ilgiyi göstermemesi,sürekli batiyoruz mahvolduk bittik laflarıyla taraftarın beklentilerinin bastırılması,son iki hafta kalana kadar bilet fiyatlarının kale arkası 5 ytl olması,

kimseye haksızlık etmek istemiyorum başkanın samsunspora çok emeği geçmiştir ama birazda yönetimin öz eleştiri yapması gerekir.acaba ne oldu da maddi anlamda samsunspor bu kadar batık bir durumda...bunları anlamak zor.
kongre üyesi olan bir kişinin telefonunda fenerbahçe marşı çalıyorsa bizim burda çok da şey konuşmamıza gerek yok...
olan yine bize oluyor.......

Rentboy

Alıntı yapılan: "samsunsevdalısı"şirinler_1965 demiş ki
dogru diyosunda o insanları samunspor a sogutan olay ne o insanlar maça neden gelmiyor sence

sence başkanın ordinary e davranış biçimi olabilir mi? (sadece bu değil tabiki,yönetimin halktan uzak olması,tribündeki lokomotif görevi üstlenen gruplara yeterli ilgiyi göstermemesi,sürekli batiyoruz mahvolduk bittik laflarıyla taraftarın beklentilerinin bastırılması,son iki hafta kalana kadar bilet fiyatlarının kale arkası 5 ytl olması,

kimseye haksızlık etmek istemiyorum başkanın samsunspora çok emeği geçmiştir ama birazda yönetimin öz eleştiri yapması gerekir.acaba ne oldu da maddi anlamda samsunspor bu kadar batık bir durumda...bunları anlamak zor.
kongre üyesi olan bir kişinin telefonunda fenerbahçe marşı çalıyorsa bizim burda çok da şey konuşmamıza gerek yok...
sanırım samsunsevdalısı arkadaşımızın yazdığı sebepler yeterli olabilir bu durumun neden gerçekleştiğini açıklamak için.

Rentboy

Bu arada sevgili şirinler_1965 yazdıklarında sanki beni iğneliyor ve yazdıklarımın arkasında bazı şeyler arayorsun.Umarım yanılıyorumdur...

Rentboy

cem and naz55

bence şehirdeki insanın kadar yönetiminde bunda sucu var bizim klübümüz tabana yani halka kadar inmedi

jean

bende birisinden duydum geclerbirligi deplasmanina gidiyordum 8 otobus zor doldurduk ustelik ucretsizdi adam zamaninda gemiyle bile gittiklerini soyledi

curva55

Dedem söylerdi Donurludan samsuna onlarca traktör maça gidermiş.

salihcakir

Alıntı yapılan: "samsunsevdalısı"şirinler_1965 demiş ki

ben samsunsevdalısının bu sözlerinin büyük bölümüne katılmıyorum; yani bugün stadı dolan fenerbahçe; trabzon taraftarı ile içiçe olan kuluplermi. yada samsunsporun uefaya oynadığı dönemde stadımızda toplanan kalabalık; kulup herkesle içiçe olduğu içinmiydi? yoksa samsunsporun bir hedefi vardı da bunun içinmi? evvelden samsunspor şampiyonluğa oynadığı içinmi büyük kitlelerce sahipleniliyodu; yoksa hasbi ağa halkla içiçe olduğu içinmi. ama kesinlikle bu demek değildirki; samsunspor yönetimi halktan kopuk yukarıdan yönetsin; takım başarılı olsunda başka bir istemem.. o da iyi birşeydir; farklı bir takım, sosyal bir takım olmaya başlarsınız o zaman..ama bu stada insanları çeken bir olgu değildir bence; insanlar başarılının peşinden koşar; durum bence budur..mesela bu sene samsunspor ligin ilk 10 haftasını kayıpsız geçsin; 11. hafta stadda 30 bini aşkın insan toplanır..

curva55

Doğru insanlar başarıya bakıyor.Örneğin bu trabzonlular iki sene önce maçlarda boş tribünlere oynuyorlardı.Ama şimdi stad doluyor.

samsunsevdalısı

sevgili samsunkopat,yönetime kayıtsız!, şartsız! verdiğin desteğe saygı duyuyorum...ama senin dediğin gibi, başarı taraftarın tribüne gelmesi için salt etken olsaydı,bu sezon 5 maç üst üste kazandığımız serinin 5.maçında stad full dolardı... bu şehir küsmüş,bu şehir soğumuş,bu şehrin üzerine ölü toprağı serpilmiş.
küsen,uyuyan bu devi uyandırmak yönetimin işidir.
hiçbir zaman haksızlık yapmak istemiyorum yönetime onlar ın çok emeği geçti bu kulübe,
ve bu anlamda yönetime destek olmayan, kim olursa olsun bu şehrin takımına destek olmayan şerefsizdir.
ama sen bu yazdıklarımı hiç dikkate bile almadan sadece başarıdır diyorsun işte onu anlamıyorum?
ordinary e yapılan hareket sence çok mu önemsiz?
yada bilet fiyatlarının son 2 maça kadar hala kale arkası 5 ytl olacak şekilde ayarlanması?
taraftar guruplarına bilet vermemek bu işin çözümü mü?  
süleyman hurmanın,ertuğrul sağlamın taraftar tanımaz asi konuşmaları ?
maratonda seyirciye küfür eden ergine sahip çıkıp,taraftara sitem etmek de neyin nesi?
kongre esnasında çok sevdiği fenerbahçesinin marşını telefonuna melodi yapmış bir samsunspor  kongre üyesi nasıl kabul edilir

sevgili samsunkopat bunlar sıralandıkca liste uzar...
kimsenin eleştirilememe gibi bir ayrıcalığı olacağını düşünmüyorum,zira bu kulüp bizlerin herkes gelip geçer yine bu konuları biz tartışırız.
tekrar söylüyorum,herkes şapkasını önüne koyacak...
takılmış plak gibi aynı repliklerle bu film daha uzun sürmez...

salihcakir

kesinlikle yönetiğimin yaptığı hataları söyleyeceğiz; onları eleştireceğiz daha güzel neler yapılabilir; neden samsunsporlu olmayanlar yönetimde bunu araştıracağız..bunlara ilişkin fikirlerim zaten bellidir.. ama benim yazımın ana teması şuydu; stada insanların gelmemesi halkla yönetim arası kopuluk değil; başarısızlıktır. fark burada. yani ben bu konuya yönelik bir yazı yazdım. bahsettiğiniz fikirlerin stada gelen taraftar sayısını etkilemeyeceğini düşünüyorum ve bunu savundum. yoksa yönetimi eleştirmemek gibi bir durum söz konusu değil. mesela neden samsunsporluluğu aşılamaya çalışmıyor bu yönetim diye bir topic açalım. ve orada yönetimin bu noktda çok kısır kaldığının çoğunun samsunsporlulukla alakası bile olmadığını; smasunspor ticari bir müesse olarak gördüklerini sıralayayım. ama bu konudaki fikirlerim; bahsettiğim gibi ana öğenin samsunspor takımının başarısızlığı olduğudur. bu başarısızlıktada da yönetim dahil birçok  etmenin payı vardır.

samsunsevdalısı

Alıntı yapılan: "samsunkopat"bu başarısızlıktada da yönetim dahil birçok  etmenin payı vardır.

yani bu sözünün üzerine daha başka bişey demeye gerek yok sevgili samsunkopat,
ortada bir hasta var.o hastayı sağlığına kavuşturmak da ,o hastanın hasta olmasına vesile olan insanların işidir.
buna yönetim,yusuf ziya,diğer belediyeler,sivil toplum örgütleri,halk ve taraftar da dahil....
ama bu işte en az suçu olan grup taraftardır,onu da belirtmek de yarar var...

samsunsevdalısı

Alıntı yapılan: "şirinler_1965"
Alıntı yapılan: "samsunsevdalısı"
kongre esnasında çok sevdiği fenerbahçesinin marşını telefonuna melodi yapmış bir samsunspor  kongre üyesi nasıl kabul edilir

madem sen kongredeydin kim bu kişi söylede bilelim

ben kongre üyesi değilim malum ankaradan olmaz bu işler.
ama kongredeki birkaç arkadaşımdan aldığım bilgiyi ilettim.kim olduğunu bilmenin de mümkünatı yok 1000 tane kongre üyesi var samsunla hiç alakası olmayan birisinin de kongre üyesi olması mümkün...