TFF 1.LİG 2020-2021 8. HAFTA | Adana Demirspor 1 - 1 SAMSUNSPOR'UMUZ

Başlatan ali ihsan, 26 Ekim 2020, 14:25:57

« önceki - sonraki »

KareAs55

Transfer politikası alınan oyuncular sonuna kadar tartışılır ve eleştirilir bunda hem fikiriz, fakat garip bir tabiri caizse maymun iştahlılık var yedek kulüben ortada deplasmanda birincil derece rakibinle oynuyorken ne gibi beklenti var tam olarak anlamak güç geliyor. Takımın verdiği mücadeleyi ve hocanın maç başı planını takdir ediyorum. Maçtan bizim adımıza bir puanı takım ruhu, rakipte ise kadro genişliği aldı hepsi bu. İşin sonunda çok olanlar mı inananlar mı kazanacak göreceğiz

SSKLA

Maçtan önce 1 puanı alın maç oynanmasın deseler seve seve kabul ederdik ancak son dakikalarda maçı vermek üzüyor insanı. Hakem ne yaptığı belirsiz bir insan vermediği goller okey doğru ancak maç içi tercihleri anlamak zordu. Yanlış topçuya nasıl sarı kart verebilir bir hoca insan hayret ediyor gerçekten. Oyuncu değişikliklerini keyfine göre bekletiyor falan değişik bir hoca.

Ertuğrul Hoca bu maçta değişiklikte çok geç kaldı bence, 70'ten sonra takım tamamen düşmüştü. O zaman dokunsaydı şu an 3 puanımız olabilirdi, sağlık olsun. Savicevic'in kaçırdığı normal bir durumdu ancak Nadir'in ben atmak istiyorum tavrı bize 2 puan kaybettirdi gözümde.

ADS biz oyundan düşene kadar beklediğim oyununu gösteremedi hatta Allah korusun Volkan sakatlansa fişleri çekilirdi. İlk yarı %56 biz %44 ads topla oynamış, maç sonu da %50 %50. Yani ikinci yarı da ADS %56 biz %44. Demek istediğim takım düşene kadar Ertuğrul Hoca ADS'yi tutmayı bildi ancak bu kadar yarım bir kadroyu elindeki o kadro ile bozamıyorsan Ümit bey senin yerine ben geçeyim... Son 20 dakka zamana oynamamızla beraberliği hak ettik.

Sonuç olarak deplasmanda ADS ile beraberlik iyi puan ve artık fikstürün lokum kısmı kaldı. Bence bu kadar zor bir 8 haftadan ve bu kadar sakatlıkla geçen 8 haftadan 15 puan süper. Bundan sonraki maçlar; Altınordu, Giresunspor, Tuzlaspor, Balıkesirspor, Menemenspor, Bursaspor, Boluspor, Ankaraspor, Adanaspor. Bursaspor ve Adanaspor maçlarında dikkatli olursak gayet lehimize bir fikstür kaldı, hayırlısı artık.

55__Gurbet__55

Zorla gol yeme alışkanlığımız devam ediyor. Moral bozanda zaten bu, yoksa bence bu şartlar altında aldığımız puan sayısı ve oynadığımız futbol gayet iyi. 2 haftadır yetersiz stoperler  ve forvetsiz oynuyoruz ve buna rağmen iki rakibimizden 4 puan aldık. Sezon başından beri yere göğe sığdırılamayan ADS geçen seneki kadromuza karşı 70 dakika hiç bir varlık gösteremedi.

Bu sezon Altay maçı hariç bütün maçlarda oyunu belirleyen bizdik. Bizim formumuz oyun gidişatını belirleyen ana unsur. Bizim müsade ettiğimiz kadar oynayabiliyor karşı takımlar. Sezonun geri kalanında da büyük ihtimal böyle olcak.

Fikstürün zor kısmını geride bıraktık. Tuzla maçı hariç, geriye kalan bütün maçları kazanma ihtimalimiz yüksek. İlk yarıyı 30 puanın üstünde kapatabilirsek sezon sonu büyük bir aksılık olmazsa 10 senelik Süper Lig hasretine son veririz.

_SoN_

Çok zor bir deplasmandan galibiyeti kaçırdığımız için üzülüyoruz, Ertuğrul Hoca, özellikle 75 den sonra oyun içine fazla girmedi nedense, ben hocayı diğer maçlarda daha heyecanlı ve oyuna direk olarak saha kenarından daha müdahaleci görüyordum hep, takım geriye yaslanıyor, neredeyse oyunu kendi sahasında kabul ediyor, o ara bile isyan edip takımı havaya sokmuyor, yada yeterli şekilde olmuyor bu. Takım 75. dakikadan sonra geriye çekilmese, başladığı futbol ve mücadele ile devam etse 3 puanla ayrılabilirdik.

Aslında diğer arkadaşlarımın görmediği bir konu var, Kubilay'ın sakatlanıp oyundan çıkması, (ki zaten ilk değişiklik kubilay oğuz olurdu sakatlanmasa bile) oyunu değiştirdi, nasıl mı ? Olumlu yönde değiştirmesi gerekirken, Oğuz'un hayal kırıklığı yaratacak performansı ile olumsuz yönde değişti takım, Kubilay kadar bile o kısımda defansif yönde oyun oynayamadı, müdahaleleri ve pas trafiği çok kötüydü, zayıf kaldı. Oğuz'un bu olumsuz performansı takım olarak geriye yaslanmamızın başlangıcıydı.

Saveseviç'in neredeyse %100 lük golü kaçırmasıylada rakip iyice agresif oynayıp sahamıza yerleşti, o gölü atsaydık maçı bitirmiştik.

Bu maç takımı, çıkan kadroyu göz önüne alırsak mücadele anlamında beğendim, goller kaçırdık, pozisyon bulduk, 75. dakikadan sonra geriye yaslanmamızı saymazsak, ezildiğimiz söylenemez. Bu durumu hocanın sorgulaması lazım, 75. dakikadan sonra takım bu şekilde değişmemeli.

Zor maçlarımızı Tuzlaspor dışında tamamladığımızıda düşünürsek 1-1 lik beraberliğe ve puan durumundaki yerimize sevinmemiz lazım.

Ayrıca geçen seneki kadro ile bile bu sene bu ligin favorisine kök söktürdük, sakatlıklar ve kovidli oyuncularımızın dönmesi ile, geriye kalan daha kolay diyebileceğimiz maçlarıda kazanarak lk yarıyı iyi bir yerde kapatacağımıza inanıyorum.

Her zaman söylediğim gibi, maçları kağıt üzerinde yazılı yıldızlar değil, sahada mücadele eden takım oyunu oynayanlar kazanır.

A.demirspor kadrosuna baktığımızda bizim takımdan çok çok üstün olduğunu söyleyebiliriz, ama takım oyunu oynayarak galibiyeti kaçıran biz olduk. Bu durum herşeyin ötesindedir ve bana göre en önemli silahımızdır.

Takımımızı kutluyorum, bence iyi yoldayız.

SSKLA

Alıntı yapılan: 55__Gurbet__55 - 01 Kasım 2020, 22:14:40Zorla gol yeme alışkanlığımız devam ediyor. Moral bozanda zaten bu, yoksa bence bu şartlar altında aldığımız puan sayısı ve oynadığımız futbol gayet iyi. 2 haftadır yetersiz stoperler  ve forvetsiz oynuyoruz ve buna rağmen iki rakibimizden 4 puan aldık. Sezon başından beri yere göğe sığdırılamayan ADS geçen seneki kadromuza karşı 70 dakika hiç bir varlık gösteremedi.

Bu sezon Altay maçı hariç bütün maçlarda oyunu belirleyen bizdik. Bizim formumuz oyun gidişatını belirleyen ana unsur. Bizim müsade ettiğimiz kadar oynayabiliyor karşı takımlar. Sezonun geri kalanında da büyük ihtimal böyle olcak.

Fikstürün zor kısmını geride bıraktık. Tuzla maçı hariç, geriye kalan bütün maçları kazanma ihtimalimiz yüksek. İlk yarıyı 30 puanın üstünde kapatabilirsek sezon sonu büyük bir aksılık olmazsa 10 senelik Süper Lig hasretine son veririz.

Tuzlaspor köpük hocam korkmayın Tuzladan. Çok basit bir fikstür sonucu burdalar ve 3 maçlarını falan izledim öyle ciddi bir topları yok. Giresun, Bursa, Adana bunlar bizi zorlayabilir, yoksa şanslı olursak 9'da 9 bile yapabileceğimiz bir fikstür ki önümüzdeki 3 maçı da kazanırsak bunun olacağına inancım tam.

Edit: Hatta iddialı konuşuyorum Tuzla ligi en iyi ihtimalle 6. bitirir ki bence zor. Boluspor aptal olmasaydı onlar bile yenecekti ki Boluspor'a karşı bile top oynayamadılar. Boluspor'a bile deme sebebim Menemenspor'dan daha kötü oynayan kim var deseler Boluspor'u gösteririm.

minci

Çok güzel analiz yapmışsınız kaleminize sağlık.

mehmet yılmaz

Maç öncesi bir puana iyi derdik ama 1-0'i bulup 85'te yemek moral bozdu. Yine de uzun soluklu bir hesapta bu  deplasmanda 1 puan iyidir.

Zararına falan bakmadan iki zenciyi paket edip, yerlerine hali hazırda oynayan iki isim almak lazım. Örneğin Ofoedu, Karşıyaka'da oynarken gelmişti.

eprianu

Kâğıt üzerinde bu ligin en güçlü ve en iyi kadrosuna sahip takımıyla karşılaştık. Maçtan önce büyük çoğunluğumuz bir puana razı olurdu.

Ben maçı iki kısımda değerlendireceğim. İlk 75 dakikalık kısmı Ertuğrul Hoca'nın başarısıdır. Böyle güçlü bir takıma karşı hem de deplasmanda böyle diri bir futbol oynamak, gol pozisyonlarına girmek büyük bir başarıdır. Kalemizde açık vermedik mi, verdik tabii ki. Ancak geçen hafta savunma arkasında çok fazla adam kaçıran, bekleri ayakta uyuyan bir takım olarak bu hafta defansta oldukça iyiydik.

Son 15 dakikalık kısım ise Ertuğrul Hoca'nın kusurudur. Eğer Gökhan Alsan ve Ercan'ı zamanında oyuna alsaydı tükenmiş orta sahamız kendini toplayabilirdi. Sonuçta oyuna giren futbolcunun da oyuna alışma ve ısınma süreci var.

Ne olursa olsun şampiyonluğun en büyük adayı, üç yıldır su gibi para harcayan, bırakın bu ligi Süper Lig'de bile rahatlıkla orta sıralara oynayacak bir takımla karşılaştık. Bu maçtan alınan bir puan altındır. Sosyal medyada "Alınan bir puan Ertuğrul Sağlam sayesindedir" demek yerine "Kaçan galibiyetin suçlusu Sağlam'dır" şekline yorum yapanlar geçmişi çok çabuk unutuyor. Bu takım Ertuğrul Sağlam öncesi ligin favorilerinden olan Sancaktepe ve Manisa FK'ye karşı rezil bir futbol oynamıştı. Bugün onca eksiğe ve yeni transferlerin verimsizliğine rağmen ligin en güçlü takımından deplasmanda bir puan alıyorsak bu Ertuğrul Hoca'nın başarısıdır.

Takımımız ve futbolcularımızla ilgili değerlendirmeleri forumda ve sosyal medyada birçok taraftarımız yaptı. Aynı konular üzerinde durmak istemiyorum. Ben biraz da Adana Demirspor'u konuşmak istiyorum. Dünkü maçtan sonra beni mutlu eden şey deplasmanda aldığımız 1 puandan ziyade ADS'nin içler acısı hali. Ne varmış halinde, diye soranlara hemen açıklayayım. Arkadaşlar, ADS bizim Ertuğrul Sağlam'dan önceki halimizin tıpatıp aynısı. En büyük sıkıntıları takım olamamışlar. Evet, ADS dün oyuncularının bireysel yetenekleri ile gol aradı, ortada bir takım oyunu yoktu. İkincisi, çok kırılgan bir yapıya sahipler. Golü yedikten sonra bir anda oyundan düştüler. Ertuğrul Hoca biraz daha cesur davransa ve değişiklikleri biraz daha erken yapsaydı bu maç farka bile gidebilirdi. Üçüncüsü Ümit Özat'ın bu kadar baskı ve stresin olduğu bir ortamda başarılı olacağını düşünmüyorum. ADS, camia ve taraftar olarak, Ertuğrul Hoca gelmeden önceki halimize benziyor. Beklentinin büyük olması takımı ve hocayı baskı altında bırakıyor. Maçların taraftarsız olması her takım için kesinlikle büyük bir kayıptır ancak ADS için durum tam tersi olabilir. Tıklım tıklım tribünler önünde ADS, tıpkı bizim Manisa FK ve Sancaktepe maçlarımızda olduğu gibi, tribünlerin sus pus olduğu, herkesin şoka uğradığı maçlar çıkarabilir.

Sözün özü şu arkadaşlar; ADS'nin başına tıpkı Ertuğrul Sağlam gibi geçmişte büyük bir başarısı olan, saygınlığı yüksek, camianın yetiştirdiği ve en önemlisi de kredisi olan bir teknik direktör geçmediği sürece ADS şampiyonluğa oynayamaz! Tahminim o ki, Sağlam'ın yerinde başka bir teknik direktör olsaydı 3-0'lık İstanbulspor yenilgisi sonrası sosyal medyadan istifa sesleri yükselebilirdi. Ancak bizde büyük bir çoğunluk Ertuğrul Hoca'nın arkasında duruyor. Nedenleri de belli.

Sezonun abartısız en zor deplasmanıydı ve bir puan aldık. Size hak veriyorum, 85'e kadar önde götürdüğümüz maçta 2 puanı bırakmak insanı üzüyor ama benim tavsiyem yukarıda yazdıklarımı göz önüne almanız yönünde. O zaman bir puanın ne kadar altın değerinde olduğunu ve ADS'nin içinde bulunduğu ortamın bizim için bir avantaj olduğunu anlayacaksınız.

Ben inanıyorum, bu takım bu sezon İnşallah şampiyon olacak. :)

ata55

maço

Bir rakibimizin giren oyuncularına bakalım bir de bizimkilere.

Kalite eksikliğimize rağmen daha bir takım oyunu oynuyoruz. Bu mevcut kadroyla başka bir hocanın elinde olsaydık belki de orta sıralarda takılan homurdanan bir takım olacaktık.

Hocamızın tabi ki yanlışları olacaktır. Ancak bize bir takım oyunu oynattığını unutmayalım. Hoca da isterdi ileri üçlünün kaliteli olmasını. Eğer Plumain , Gyasi istediğimiz gibi çıksa önlerinde Tomane olsa , bugün bambaşka bir şey konuşuyor olurduk .

Ona inandığımız arkasında durduğumuzu hissettirirsek futbolcular da o derecede inanıp sahada performanslarını sergiler.

Ben umutluyum.

ali ihsan

55__Gurbet__55

Alıntı yapılan: SSKLA - 01 Kasım 2020, 22:22:02Tuzlaspor köpük hocam korkmayın Tuzladan. Çok basit bir fikstür sonucu burdalar ve 3 maçlarını falan izledim öyle ciddi bir topları yok. Giresun, Bursa, Adana bunlar bizi zorlayabilir, yoksa şanslı olursak 9'da 9 bile yapabileceğimiz bir fikstür ki önümüzdeki 3 maçı da kazanırsak bunun olacağına inancım tam.

Edit: Hatta iddialı konuşuyorum Tuzla ligi en iyi ihtimalle 6. bitirir ki bence zor. Boluspor aptal olmasaydı onlar bile yenecekti ki Boluspor'a karşı bile top oynayamadılar. Boluspor'a bile deme sebebim Menemenspor'dan daha kötü oynayan kim var deseler Boluspor'u gösteririm.

Haklsın ama sonuçta liderler ve bunun psikolojisiyle büyük ihtimal daha temkinli oynayacağız. Bence  Istanbulspor'da öyle abartıldığı gibi bir top oynamıyor. Zaten bizim maçta ilk yarı kaleye şutları yokken bizim malum zorla gol yeme alışkanlığımız devreye girip maç 0:3 bitmişti.
Fikstüre bakarak 9'da 9 mümkün ama mutlaka puan kayıpları olcaktır. 6 galibiyet iyi, üstü çok çok iyi olur ;D

maço

İstanbulspor baya iyi top oynuyor ama son iki hafta en önemli oynucuları Eslem sakattı , oynamadı. Çok etkiledi oyunlarını.

Tuzla'nın da tüm maçlarını izledim neredeyse. Açıkçası ilk 6 yı zorlayabilirler sadece. Keçiören daha iyi takım.