DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

Yalnızca BİZ

Alıntı yapılan: edmontdante - 06 Nisan 2009, 13:41:35
Zombi filmini dün 19 Mayıs'da izlemedin mi?

Zombi filmini aşmıştı maç...

veis

ya az durun takip edemez olduk hangisi alayım şaşırdım. :P

ali ihsan

08 Nisan 2009, 13:18:49 #137 Son düzenlenme: 08 Nisan 2009, 14:57:38 edmontdante
Bu akşam TRT 1 de saat 19:50 de HİDALGO adlı film var.Bu zamana kadar izlememiş olanlar varsa kaçırmasınlar derim.

HİDALGO (2004)

VİGGO MORTENSEN-OMAR SHARIF
İMDB PUANI:6.6/10

Arap çöllerinde yüzyıllardır düzenlenen Ateş Okyanusu koşusu, dünyanın en zorlu uzun mesafe yarışıdır. Sadece Arap atlarının katılabildiği 3000 mil (4800 km) mesafeli bu koşuda zengin kraliyet ailelerinin sahibi olduğu en seçkin safkan atlar adeta ölüm kalım mücadelesi verirler.
1890 yılında Riyad'ın en zengin şeyhi, Frank T. Hopkins adlı Amerikalı biniciyi atıyla birlikte bu yarışa katılması için davet eder. Böylece sadece Bedevi binicilerin at bindiği bu yarışa ilk kez bir Amerikalı katılmış olacaktır. Üstelik zengin şeyh, Hopkins'in bindiği Hidalgo için bahse girmiştir.

Eskiden Amerikan ordusunda süvari olan Hopkins, Batı'nın gelmiş geçmiş en iyi binicisi olarak nam salmıştır ama Hidalgo adlı atıyla gireceği bu yarışı kazanmak, imkansızı başarmaktan farksızdır. Kazanmaya yeminli rakipleri, bu yabancının birinciliğini önlemek için kararlıdırlar. Öte yandan bu yarış Frank Hopkins ve atı Hidalgo için bir onur ve gurur mücadelesine dönüşecektir

edmontdante

Hidalgo bence de güzel film.Ben de tavsiye ederim

Yalnızca BİZ

08 Nisan 2009, 23:23:43 #139 Son düzenlenme: 10 Nisan 2009, 10:20:23 edmontdante
PUNISHER WAR ZONE (2008)

İMDB PUANI:6.3/10

Güzel bir film  tavsiye ederim...

edmontdante

Alıntı yapılan: ahk34 - 06 Nisan 2009, 15:23:02
Perfume: The Story of a Murderer
KOKU:BİR KATİLİN HİKAYESİ (2006)

Film güzel ama bence gereksiz uzun.140 dk.Bana kalırsa son 25 dakikası hiç olmasa çok daha iyi olurdu.Hem bu uzunluk sıkılmama sebep oldu hem de bu dakikalarda film gerçeklikten çok uzaklaştı.Son 25 dakikaya kadar hem filmin geçtiği ortam hem de konu bana zevk verdi ancak bahsettiğim 25 dakika hiç olmasa çok daha iyiydi.Keşke film başka bir şekilde sonuca bağlansaydı diye düşündüm.

kaptan 55

abi senden varya süper bi sinema eleştirmeni olur senin kadar dvd izleyen birini daha tanımadım ben bu SAMSUN'da

**KaR6**

eternal sunshine of the spotless mind.

bu film hakkında bi fikri olan varmı acep? ben cok merak ettim ve indiriyorum, bizden izlemiş olan varsa bir de onun fikrini alayım dedim.. saygılar..

edmontdante

09 Nisan 2009, 18:30:27 #143 Son düzenlenme: 09 Nisan 2009, 18:34:36 edmontdante
Koku'yu izlerken başrolde oynayan çocuğu sürekli birine benzetip durdum bir türlü çıkartamadım.Taki siteye yorum yazana kadar.Çocuk aynı bizim Turgut Doğan Görünümlü Şahin (Alıntıdır) 'e benziyor.Sakın kızıl saçlı için yorum yapmayın  ;) ;)

edmontdante

Alıntı yapılan: kaptan 55 - 09 Nisan 2009, 17:44:00
abi senden varya süper bi sinema eleştirmeni olur senin kadar dvd izleyen birini daha tanımadım ben bu SAMSUN'da

Kardeşim bende hastalık bu.Ev sinema sistemleri ve dvd film olayı bana sinemaya gitmeyi unutturdu.

Alıntı yapılan: **KaR6** - 09 Nisan 2009, 18:24:32
eternal sunshine of the spotless mind.

bu film hakkında bi fikri olan varmı acep? ben cok merak ettim ve indiriyorum, bizden izlemiş olan varsa bir de onun fikrini alayım dedim.. saygılar..

Kar6 bu filmi satın aldım geçende D&R dan 4 TL ye satılıyordu ama izlemedim henüz.sinemalar.com'dan film hakkında bilgi alabilirsin.İMDB puanı 8.5/10.Kötü olma ihtimali yok bu puanı almış bir filmin

**KaR6**

indiriyorum ben de abi, bakalım artık, jim carrey den kotu film beklemem ki yanında da kate winslet var.. 8.5 ta iyi oy ama o imdb cok yaktı beni, o yuzden pek guvenemiyorum ;D

celebi

Alıntı yapılan: **KaR6** - 09 Nisan 2009, 19:21:00
indiriyorum ben de abi, bakalım artık, jim carrey den kotu film beklemem ki yanında da kate winslet var.. 8.5 ta iyi oy ama o imdb cok yaktı beni, o yuzden pek guvenemiyorum ;D

dikkat et hapse atmasınlar seni :D

Akyol

Kar6 sen bu filme 8.5 altı oyna kazanan sinema sektörü olsun  :D

Tufan

09 Nisan 2009, 21:39:28 #148 Son düzenlenme: 18 Nisan 2009, 15:10:26 edmontdante
Atları çok sevdiğimden HİDALGO'yu defalarca izlemişimdir.
KOKU'nun namını çok duydum ama izlemek kısmet olmadı.

MY BLOODY VALENTİNE-SEVGİLİLER GÜNÜ KATLİAMI (2009)

JENSEN ACKLES-JAİME KING
İMDB Puanı :6.3/10

Gerilim/korku sevenlere  my bloody valentine- sevgililer günü katliamı bu filmi tavsiye ediyorum. 3 boyutlu olarak özel gözlüklerle izleniyor. Samsunda hangi sinemada var bilemiyorum ama.Şimdi baktım sadece Adapazarı-Eskişehir-Trabzon bide Kayseride varmış. güzel bir film 3 boyutlu olmasa bile tavsiye ederim.

On yıl önce yaşanan bir trajedi Harmony (Uyum) kasabasını sonsuza dek değiştirmiştir. Deneyimsiz kömür madeni işçisi Tom Hanniger'ın tünellerde neden olduğu kaza beş adamın sıkışıp kalmasına ve sağ kurtulan tek kişi olan Harry Warden'ın da komaya girmesine neden olmuştur. Bunun tam bir yıl sonrasında, Sevgililer Günü'nde, Harry Warden uyanmış ve kazmayla 22 kişiyi hunharca katlettikten sonra kendisi de öldürülmüştür.

Tom Hanniger, on yıl sonra, Sevgililer Günü'nde kasabaya döndüğünde sebep olduğu ölümler hâlâ yakasını bırakmamıştır. Geçmişiyle barışmaya çalışan adam, eski kız arkadaşı Sarah için bitmemiş duygularıyla da boğuşmaktadır. Oysa Sarah Tom'un en iyi arkadaşı olan şerif Axel'la evlenmiştir. Ama bu gece, yıllar süren huzurdan sonra, Harmony'nin karanlık geçmişinden bir şey geri döner. Başında madenci kaskı, elinde kazma olan, durdurulamaz bir katil etrafta kol gezmektedir. Katilin ayak sesleri yaklaştıkça, Tom, Sarah ve Axel dehşetle fark ederler ki katil onları öldürmeye gelen Harry Warden olabilir

edmontdante

SHOOTER-TETİKÇİ (2007)

Mark Wahlberg-Kate Mara-Michael Pena
İMDB Puanı:7.2/10

Tetikçi isminde epey film var ama bence  en iyisi bu.Konu klasik FBI,Devlet içinde gizli yapılanmalar,büyük şirketlerin çıkarına çalışan devlet adamları vs vs.Heyecanlı,sürükleyici bir film.Film içinde anlayamadığım bazı şeyler oldu.Bu ve kahramanın her zamanki şansı eksileriydi.Ancak heyecanla sıkılmadan izlenilecek bir film.Ama bence Jason BOURNE Serisi bu filmden daha iyi.

Eski bir keskin nişancıdan (Mark Wahlberg) son bir görev için işine geri dönmesi istenir. Ancak bu yeni görevi sırasında ABD Başkanına yönelik bir suikast senaryosu tuzağına düştüğünü fark etmesi uzun sürmez. Öncelikle bu komplo üzerindeki karanlık perdeyi kaldırmak zorundadır