Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

Jnr.Serkan

Bir bucalının mersin maçıyla ilgili yorumu.gerçekten objektif ve mükemmel bir yazı.kardeşliğin dozunu fazla kaçırdılar

Bir takımın taraftarı kendi ARMASINA nasıl ihanet eder! Bu gece canlı olarak bizzat stadyumdan kendi gözlerimle görüp de yaşadığım bir ihanet hikayesi artık bu! Kimse alınmasın darılmasın ya da gücenmesin kimseyi muhattap alarak ya da cevap bekleyerek yazacağım bir yazı değil bu. Çok mağlubiyetler yaşadık, gördük. 5 - 0 lar yaşadık ama başımız dik olarak sahadan ayrıldık, saatlerce otobüslerimizde seyahatler ettik! Asla armamıza ihanet etmedik. Bir takım düşünün ki iki sezondur lig atlatacak seviyede aç açık futbolcuları futbol oynuyor, sakat sakat sahaya çıkıyor, ama dönüp de futbolcu tribünlere yediği golün santrasını yapmak için orta sahaya yürürken armasını gösterip Buca diye bağırın bize bağırın, destek verin seviyesince bir tribünü dolduran taraftar olamamış, bir taraf olamamış kalabalık insan topluluğuna bunu avazı çıktığınca haykırmıyor. Kimse kusura bakmasın, sil o mesajı demesin, sizler kardeşliğinizi ve dostluğunuzu bu denli ayyukta bu denli sınırları ve seviyeleri aşarak yaşayabilecek kadar haykırıyorsanız, ben ve benim gibi düşünen insanlar da bırakın bu dostluğa ya da sevgiye neden soğuk baktığını açıklasın. Hafta başından beri Bucaspor taraftarı her platformda bizlerin düşüncelerini hiçe sayarak Adana puan kaybetsin de bizler de Mersine yatalım düşüncesini bu denli alenen konuşup yazabilirken, Abileri metrelerce büyüklüğünde dostluk pankartları atkıları video paylaşımları yaparken, küçükleri ne yapsın. Ben Bucaspor taraftarı olduğumdan 2 kere utandım! Birnincisi geçen sezonun enson maçı play off grubunda yaşadığım o karaktersiz, kişiliği oturmamış tribün duruşumuzdu! Detayları es geçiyorum, diğeri de bu gecedir. Rahat ettinizmi kendinize Bucaspor taraftarı diyen hatrı sayılır kalabalık! Futbolcun yüzüne bile bakmadan soyunma odasına koşarak ilerliyor! Hangi mantık kişilik ya da karakterle o futbolcuları tribüne çağırmayı aklınızın ucundan geçiriyorsunuz! Sizlere dönüp "ALNINIZDAKİ LEKEYİ SİLİN" deseler ne diyebilirsiniz! "ÜZERLERİNİZDEKİ ATKILARI, BAYRAKLARI, FORMALARI ÇIKARIN" deseler, öyle bağırın deseler ne diyebilirsiniz. Benim kaleci Kerem'in oyunu soğutmaları eldiven değiştirmeleri ve kullandığı avut atışlarını ıslıklamama bile tepki gösterebilen tribün benim tribünümdeki insanların kalabalığı ise! Ya sizler Bucaspor taraftarı değilsiniz ya da bizler! Bir taraftar ARMASINA NASIL İHANET eder. Gol yediğinde rakibini alkışlayarak, futbolcusunu p.ç gibi sahada bırakarak, dakikalarca rakibine tezahürat yaparak, bizim için x,y,z takıma da koy diye her hafta heryerde bağırdığımız tezahüratı ıslıklayarak, keserek! Bu gece Mersin taraftarı 200 kişiydiyse binlerce Mersinli vardı sahada emin olun. Herkezin istediği oldu! Sanırım sizlerin bildiği gördüğü yaşadığı tribün ve bilgisi bundan ibaret. Diyorum ya, ya ben Bucaspor taraftarı olamamışım henüz bu tabloların hepsinden utanıyorum, ya da sizler! Sen yediğin gole refleks vermezsen futbolcu tekmeye neden kafa uzatsın! Dostluğunuz ya da kardeşliğiniz gözden geçirilmelidir! Sınırları çizilmelidir! Belirginleştirilmelidir! Bu yazıdan rahatsızlık duymasın hiç kimse, ben bu yazıyı silebilirim ki silmeyeceğim tıpkı sizin bu kara geceyi hafızalarımızdan silemeyeceğiniz gibi. Mağlubiyetin mimarı Bucaspor tribünleridir, kimse başka bir etmen ya da sebep aramasın! Daha erken uyanmanızı isterdim, uyananlarınız oldu, hala uyuyanlarınız da var. Artık sahada sizin tezahüratlarınıza inanmayan bir futbolcu grubu var, sahadaki futbolcuya inanmayan taraftar değil... Tribündeki kendi armasına ihanet eden takımın futbolcusu. O forma kutsaldır layık olmaz herkese dersiniz ya futbolcunuza, o atkı da arma da bayrak da forma da üzerine ağır gelip taşımasını bilmeyen herkese son derece bol ağır ve büyük gelmiştir. Çıkarın, öyle bağırın kalan tribün yaşantınızda çünkü hak edemiyorsunuz taşıyabilmeyi! ALNINIZDAKİ KARA LEKEYİ NASIL SİLECEKSİNİZ BAKALIM!!! Bu gecenin mimarı olan herkeze içten tebriklerimi sunuyorum.

Mustee13

dün öğlende buca sevgi yolunda yürürken, buca ve mersin formalı bir grup kardeşlik şarkıları söyleyip geçiyorlardı.. esnaf da arkalarından şaşkın şaşkın bakarak anlam veremedi hatta bi kısmısı tepki bile gösterdiler.

bucanın taraftar yaş ortalaması 17yi geçmez...köklü taraftar kültürleri yok.. öğrenecekler yavaştan...destek veren esnaf ve belediye var..onlar da bayrak asmaktan ibaret...

55erhan55

maçı d sporda canlı seyrettim bu maçın bariz şike olduğu ortada mersinin üçünçü golünde 3 tane bucalı oyuncu adamı resmen bırakıyorlar gol atması için bu üç puan belki ligde tutar buca ise hiçde hak etmediği süper lige döner ama gün gelir devran döner.

Ollivanders

Biz hala sakaryasporun ahını cekiyoruz. Buca sanada ahımız tutar tepe taklak olursun... Allahınızdan bulun sikeci serefsizler.

kuzey55

özetlerde görünce daha net anladım.mersinin golleri çok komik.ayrıca 3. golde buca taraftarı sevinmiyo bile.

YaşarDoğu

AlıntıKırmızı-Beyazlı taraftarlar, zorlu Çanakkale deplasmanında takımlarını yalnız bırakmadılar. Taraftarlar, önem değeri çok yüksek olan maçta alınan 1 puan sonrasında stadı mutsuz bir şekilde terk ettiler. Canikli Mekansızlar, Bursa Bengülüler, Grup İstanbul 55 ve Teoman Taş Samsunspor Taraftarlar Derneği, ligin en uzak deplasmanında Kırmızı-Beyazlıları yalnız bırakmadılar. Karşılaşma öncesinde Dardanelsporlu taraftarlarla birlikte son günlerdeki terör saldırılarını protesto eden Kırmızı-Beyazlı taraftarlar, açtıkları Türk Bayrağı ile de büyük alkış topladılar. Takımlarını 90 dakika boyunca büyük bir coşkuyla destekleyen ve sahadan 1 puanla ayrılmanın sevincini yaşayan taraftarlar, maç bitiminde takımımızdan sadece iki gol atan Turgut Doğan Şahin'e sevgi gösterilerinde bulundular.

haber gazetesi

Bilmiyorum ama gazeteye tekzip yazısı gönderildi mi? Malum dernek isminin yanlış yazılmasından tutun , koskoca pankartta yazan site adını bile yazma zahmetinde bulunmamışlar.Ayrıca haberi aynen copy-paste ile sitemiz anasayfada haber yapmışız.

**KaR6**

AlıntıGöz-Göz taraftarı arsa aldı

Göztepe Hizmet Derneği, kullanım hakkını kulübe vermek şartıyla Seferihisar Ulamış Köyü'nde 15 dönüm arsa aldı

Yıllardır tesis konusunda büyük özlem çeken Göztepe'de ilk adımı taraftarlar attı. Eski yönetici ve taraftarlardan oluşan ve 200 kişilik aktif üye kapasitesine sahip Göztepe Hizmet Derneği, üye aidatlarından toplanan gelirle kulübe bir arsa kazandırmak için dev bir adım attı. İmam Altınbaş başkanlığındaki yönetim komple tesis için arsa arayışlarını sürdürürken, dernek yöneticileri Seferihisar Ulamış Köyü yakınlarında 2 adet su kuyusu ve eletriği hazır, 15 bin metrekarelik arsa için ön mukatabata vardı.
Göztepe yönetimi ile önümüzdeki günlerde bir araya gelecek dernek yönetimi, tesis yapmak şartıyla arazinin üst kullanım hakkını kulübe devretmek istiyor. 20 liralık aidatlarla arazinin büyük bedelini karşılayan dernek yönetimi, geriye kalan 50 bin lirayı da kampanya başlatarak üyelerinden temin etmeye başladı. Göztepe Hizmet Derneği yöneticisi Özkan Cengiz, "Arsa üzerine 2 adet idman sahası ve 2-3 katlı bir kamp merkezi yapılabilir. Camia olarak yönetime güvenimiz tam. Altınbaş yönetimi görevde olduğu sürece bu arsanın kullanım hakkı kulüpte olacak" dedi.

çok tatlı bir haber oldugu için alıntı yaptım.. taraftarlık kavramının, ' bu çok kotu yeea' dan öteye bir hareket oldugunun göstergesi.. keşke birlik beraberliği bu denli sağlayabilen bi topluluga sahip olabilseydik, eminim çok daha farklı yerlerde olurduk camia olarak..

Ertuğrul Sağlam

Bolusporda 5 futbolcu kadro dışı bırakıldı, kadro dışı bırakılan futbolculardan biri olan Adem Büyük 'ün alabilsek Samsunspor'da çok iyi işler yapabileceğini düşünüyorum , ama biraz ahlaki problemleri olan bir futbolcu.
Bolu deplasmanına giden arkadaşlar hatırlarlar oyuna sonradan girip zenci futbolcuları Ozokwo ile oyunu tamamen bizim sahaya yıkıp bayağıda etkili olmuştu Tekniği, Hırsı ve Hızı ile çok iyi bir futbolcu...

beşnumara

adem tam bir bankasya golcüsü.seneye bolu elden çıkarır ama talipleri de çok olur.bizde de takır takır oynar diye düşünüyorum.

beşnumara

Turgut'u ümit milli takıma çağırmışlar.bu sefer şans verirler heralde

kuzey55

Alıntı yapılan: beşnumara - 22 Nisan 2010, 15:22:06
Turgut'u ümit milli takıma çağırmışlar.bu sefer şans verirler heralde

ümit milli takımda oynayan birçok oyuncudan kat kat üstün bir futbolcu turgut.nasıl görmüşler hayret.inşallah oynatırlar.

eakgül55

turgut iyi inş. oynatırlarda çoçuk kendini dahada geliştirir

berusa55

Selam dostlar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mımız kutlu olsun... >l<

**KaR6**

gel tezkeree gel tezkeree bitsin bu gurbeeet

;D

Ertuğrul Sağlam

Aslm 23 Nisan Kutlu olsun ŞAFAK 23