19- Murat Yıldırım (Bursaspor'a transfer)

Başlatan mehmet yılmaz, 10 Ağustos 2009, 22:15:31

« önceki - sonraki »

Ollivanders

şimşek_55

artık yazdığın yorumları okumayacağim.Yorumlarinin değeri yok benim için .Çünkü tutarsızsın . Bir kotu oyuncu diyorsun adami bank asya ya layık goruyorsun bir diyorsun murat sampiyonlar liginde oynar. Bir karar ver artık da muratin senin icin ne olduğunu bilelim. Geçen sene bu takimin en iyi oyuncusuydu tartışmasız.Ama senin anlayisin farklı. Bence farklı olup dikkat çekmek istiyorsun.Cunku bu sitede cogunluk hangi gorusu savunsa sen tersini soyluyorsun. Tamam farkli dusuncelerin olmasi her zaman iyidir ancak bazi seylerinde hakkini vermek lazim.Turgutu tese istiyor diye yetenekli ilan ettin simdide en iyi futbolcumuza iyi olmaan siradan futbolcu diyorsun.Samsunspor u istanbulda ve samsunda izleyen biri olarak boyle demene sasirdim. Bu takimda laf soylenmeyecek tek bir oyuncu varsa oda gayreti çabasiyla murat yıldırımdır.

Doğru superligde adnanin oynadği yerde murat asla oynayamaz.Murat ancak yurtdisinda oynar . O konuda katiliyorum sana...

edmontdante

15 Ağustos 2009, 10:10:54 #61 Son düzenlenme: 15 Ağustos 2009, 11:28:51 samsuni
Alıntı yapılan: şimşek_55 - 14 Ağustos 2009, 23:11:34
Arı gıbı uretken ,cok kosuyor  ,  ancak  top teknıgı oyun okuma  eksık yonlerı . Ayrıca rakıp  baskı kurdugunda  sırtı  donuk top dagıtamıyor. Bank  Asyada  orta sıralarda olan takımlarda oynar. Fazlasını kımse  beklemesın
Alıntı yapılan: şimşek_55 - 14 Ağustos 2009, 23:29:45

Super lıg oynaması  bu fızık yapısı ve  teknıgıyle ımkansız.Oynadıgı mevkıde cok ıyı oyuncular  var lıgde. 

Biraz geç oldu ama yine de bir şeyler yazayım.

Tabiki eksik yönleri var Murat YILDIRIM'ın.Sen de eksik yönlerini yazmışsın ve bir kısmına ben de katılıyorum.Buraya kadar normal ama sonrasında bank asya nın orta sıralarında oynar kimse daha fazlasını beklemesin diyerek kapasitesi hakkında cümleler kurmuşsun.
Evet bence de Murat YILDIRIM'ın eksik yönleri var tabiki.Etkili  pas yüzdesi düşük biraz .Zaman zaman çok net pozisyonlarda araya attığı toplar ya isabetsiz gidiyor yada zayıf kalıyor.Ama şunu gözardı etmemek lazım o pasların öncesinde mutlaka bir mücadeleden çıkıyor Murat.Yani birileri gibi ayağına gelen toplarda bu hatayı yapmıyor.

Rakip baskı yaparken arkası dönük top dağıtabilen kaç tane futbolcu sayablirsin  buna süper lig de dahil.Ama burada da Murat YILDIRIM'ın bir farkı var gözden kaçan.Bu pozisyonda topuu dağıtamasa bile  yüksek yüzdeyle topun bizde kalmasını sağlar bir şekilde faul almasını çok iyi biliyor.

Bence Murat YILDIRIM biraz daha gelişip tecrübelendiğinde Yıldıray BAŞTÜRK standartlarında bir oyuncu olur.Topla rakibin arasına  kalçasıyla girerek rakibi bozup topu kazanabilen,yada faul alarak topun bizde kalmasını sağlayabilen bunu bana göre bu ülkede uygulayabilen tek isim.

Süper lige gelince Adnan'ın Cihan Haspolatlı'nın oynadığı ligde Murat YILDIRIM da oynar.

Herşeyden önce daha 21-22 yaşında.Yeri geldiğinde Sercan,Sefa ve Turgut'a daha çok gençler,tecrübesizler ileride daha iyi olacaklar diyebilirken aynı toleransı Murat YILDIRIM'a da göstermek gerekiyor (Eğer senin dediğin gibi bir oyuncu ise) diye düşünüyorum kaldı ki bahsettiğim 3 lünün toplamından çok daha fazlasını yaptı bir sezonda.

Murat'ın pas yüzdesi düşük olsada,oyunu okuyamasada ,arkası dönük top dağıtamasada benim için yıldız adayı olarak hala ısrarla österilen Sercan,Sefa ve Turgut'tan her zaman önce gelir.Maç  ve durum ne olursa olsun Allah ne verdiyse ortaya koymaya zalışır,savaşır mücadele eder.Birileri gibi kaçak güreşmez sahte işler yapmaz,kendisi ödül alırken nezaket ve mütevazılığından nedereyse ezilir kimileri gibi bir  tarafı kalkmaz ne oldum delisi olmaz  bunlar da bize yeter.

şimşek_55

Alıntı yapılan: edmontdante - 15 Ağustos 2009, 10:10:54
Biraz geç oldu ama yine de bir şeyler yazayım.

Tabiki eksik yönleri var Murat YILDIRIM'ın.Sen de eksik yönlerini yazmışsın ve bir kısmına ben de katılıyorum.Buraya kadar normal ama sonrasında bank asya nın orta sıralarında oynar kimse daha fazlasını beklemesin diyerek kapasitesi hakkında cümleler kurmuşsun.
Evet bence de Murat YILDIRIM'ın eksik yönleri var tabiki.Etkili  pas yüzdesi düşük biraz .Zaman zaman çok net pozisyonlarda araya attığı toplar ya isabetsiz gidiyor yada zayıf kalıyor.Ama şunu gözardı etmemek lazım o pasların öncesinde mutlaka bir mücadeleden çıkıyor Murat.Yani birileri gibi ayağına gelen toplarda bu hatayı yapmıyor.

Rakip baskı yaparken arkası dönük top dağıtabilen kaç tane futbolcu sayablirsin  buna süper lig de dahil.Ama burada da Murat YILDIRIM'ın bir farkı var gözden kaçan.Bu pozisyonda topuu dağıtamasa bile  yüksek yüzdeyle topun bizde kalmasını sağlar bir şekilde faul almasını çok iyi biliyor.

Bence Murat YILDIRIM biraz daha gelişip tecrübelendiğinde Yıldıray BAŞTÜRK standartlarında bir oyuncu olur.Topla rakibin arasına  kalçasıyla girerek rakibi bozup topu kazanabilen,yada faul alarak topun bizde kalmasını sağlayabilen bunu bana göre bu ülkede uygulayabilen tek isim.

Süper lige gelince Adnan'ın Cihan Haspolatlı'nın oynadığı ligde Murat YILDIRIM da oynar.

Herşeyden önce daha 21-22 yaşında.Yeri geldiğinde Sercan,Sefa ve Turgut'a daha çok gençler,tecrübesizler ileride daha iyi olacaklar diyebilirken aynı toleransı Murat YILDIRIM'a da göstermek gerekiyor (Eğer senin dediğin gibi bir oyuncu ise) diye düşünüyorum kaldı ki bahsettiğim 3 lünün toplamından çok daha fazlasını yaptı bir sezonda.

Murat'ın pas yüzdesi düşük olsada,oyunu okuyamasada ,arkası dönük top dağıtamasada benim için yıldız adayı olarak hala ısrarla österilen Sercan,Sefa ve Turgut'tan her zaman önce gelir.Maç  ve durum ne olursa olsun Allah ne verdiyse ortaya koymaya zalışır,savaşır mücadele eder.Birileri gibi kaçak güreşmez sahte işler yapmaz,kendisi ödül alırken nezaket ve mütevazılığından nedereyse ezilir kimileri gibi bir  tarafı kalkmaz ne oldum delisi olmaz  bunlar da bize yeter.

Ben bugunkı durumu ıcın yorum yapmıstım ve  senın  dedıklerının harfı harfıne katılıyorum. Bıraz daha ustune koyarsa neden olmasın?

şimşek_55

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 15 Ağustos 2009, 00:43:07
valla taraftar dediğin tarafını belli eder... vipte tarafsız gibi durmak yakışmaz. hiç hoş değil doğrusu.

GOz Goz  bunun  acıklamasını  yaptım . Bende o arkadasların  yanında o trıbunde olmak ısterdım ama olmadı .Ayrıca sefer trıbununde  yalnız basına karabuklulerın yanında  mac ızlemenın neresı keyıflı. Ayrıca o arkadaslarla  mactan onnce  gorustuk konustuk. Yanımızda bızle gelen Kuzey-55 ( mustafa)  arkadasların yanına  gectı. Burada tereddutunuz varsa  Mustafa  acıklayabılır ıstedıklerınızı.  Ayrıca Istanbuldakı  veya yakın bır deplasmanda  yıne sızın yanınnızda olurum ,yıne Tv de bırlıkte mac ızlerız yıne kızarız yıne yorumumuzu yaparız. Bu ıkımızınde Samsunsporlu olduguna  golge dusurebılırmı?  Dusmanlık duyguları ,nefret, kın  bıze yakısmaz  aramızda  anlayıs kulturunu  gerceklestırmemız gerekıyor. Benım Grup Istanbul 55 ten  herhangı bır arkadasa  karsı  bır   artnıyet  beslemıyorum. Samsunsporluysa  sorun bıtmıstır. Gerısı oturulur konusulur.

ugrass

samsunsporda tek para eden topçu..

HaSaNCaN

maraton

AlıntıBiraz geç oldu ama yine de bir şeyler yazayım.

yüzde yüz katılıyorum.. hep derim engin abi bu futbolu oynayamaz ama ii anlar  ;D

kaan

Eksiği illaki var kimin yokki?

Mevcut kadroda kime sorarsanız sorun en iyi kim diye murat cevabını alacaksınız.Kişiden kişiye değişirmi değişir ama 10 kişiden dokuzu murat der.Sercana sor o da murat der turgutta murat der. ;D

O kısa boyuna rağmen vücudunu iyi kullanıp çok güzel top saklıyor topu korner direklerine dağlara taşlara götürmedende topu saklayabiliyor rakip sahada tutabiliyor.Gelecek vaad eden çok mutevazi ve adam gibide bir adam.Şuan için bundan daha iyisi yok...Eleştirirken kendine birşeyler katabileceği şeyleri eleştirelim köstek olmayalım doğru olmayan şeyleri laf olsun diye konuşmayalım.

__BoRs__55__

24 Ağustos 2009, 16:50:34 #69 Son düzenlenme: 24 Ağustos 2009, 16:54:28 __BoRs__55__
Yazacak ne yok kii?Bu adam bizim kurtuluşumuz bana göre.Helal olsun yüreğine...

emoh55

muratı cok begenıyorum gercekten cok dınamık aman kacırmayalım

germencisse

takımımızın dinamo niteliğindeki bir oyuncusu..şut tekniği zayıf olmasın karşın attığı paslarla oyuncularımızı gol ile burun buruna bırakabiliyor..bu sene ondan çok şey bekliyoruz..

55JNR55

çok iyi adam bence sürekli koşuyo vızır vızır bir orda bir burda pasları da çok iyi..

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: 55JNR55 - 25 Ağustos 2009, 19:14:18
çok iyi adam bence sürekli koşuyo vızır vızır bir orda bir burda pasları da çok iyi..

Karabük maçında biraz daha etkili olsa bomba olacaktı, bide çektiği şutu az daha önceden atsa boş kaleye gircekti, ama seviyoruz muratı tam bir dinamo

kalptenþimþek

Murat takımı ayrı, seni ayrı seyrediyoruz..
Senden çok şey bekliyoruz unutma , kendine iyi bak..