DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

erkutdem55

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 23 Nisan 2010, 15:09:55

Leonardo DiCaprio dan yine güzel bi film.Filmin akışını tahmin etmeniz mümkün değil.

Gerilim sevenlere şiddetle tavsiye ederim

Mükemmel bir film.Filmin sonunu tahmin eden olursa direk gitsin Tübitakın zeka yarışmasına katılsın.Üşenmeyin seyredin,gerçekten çok güzel bir film.

YaşarDoğu

Abi, hayırdır aynı telden mi çalıyoruz :D

erkutdem55

Alıntı yapılan: erkutdem55 - 25 Mart 2010, 13:14:36
şu anda sinemalarda oynayan shuttered island(zindan adası) filmini de tavsiye ederim.

The men who stare at goats(özel kuvvetler) george clooney var diye sakın gitmeyin rezalet bir film

Önce ben buldum Süleyman kardeş :)

Var mı yeni film?Sen söyle ben direkt seyretcem :)

YaşarDoğu

CGR

kardeşim yazılı ver bundan sonra , akılda kırık tilki ile gezioruz  ;D

@erkutdem

abi birazdan bi film yazıcam da izler misin bilmem :o

erkutdem55

David Lynch deme,kasıyo beni o adam.Sinemada ii birşeyler var mı?Seyreden yazsın da gideyim hava harika.

erkutdem55

DVD yazın gidip alayım,süleyman dostum bekliyorum gidip alıcam,şöyle macera sağlam bişey var mı?

YaşarDoğu

Abi ben gerilimlerin adamıyım :))

Geçmişi olmayan Adam ( 2002 , 7.7), Medusa Darbesi (2004, 7.6 ) ve Son ültimaton(2007 , 8.2)  3 lemesi var , macera ,ekşın tavsiye ederim

Hepsinde MAtt Damon oynuyor ve tek kelime ile mükemmel filmler.

YaşarDoğu

Mulholland Dr. - Mulholland Çıkmazı

Alıntıimdb puanı : 8.00
Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 5 Nisan 2002
Yönetmen : David Lynch
Senaryo : David Lynch

Görüntü Yönetmeni : Peter Deming
Müzik : Angelo Badalamenti ,  David Lynch ,  John Neff
Yapım : 2001, ABD , 145 dk.

Oyuncular

Justin Theroux (Adam Kesher) , Naomi Watts (Betty Elms/Diane Selwyn) , Laura Harring (Rita/Camilla Rhodes) , Penelope Ann Miller (Coco Lenoix) , Scott Wulff (Limo Driver) , Robert Forster (Limo Driver)
Mulholland Otoyolu boyunca hiç bir şey göründüğü gibi değildir.

Mulholland Otoyolu, Hollywood'un gerçeküstü evreninde geçen karmaşık bir hikayedir.

Bu öyküde şehrin şizofrenik doğasını keşfederek, masumiyet ve ahlaksızlığın, iyilik ve kötünün, iffet ve namussuzluğun, eşine kolay rastlanmayan karışımına tanık olacaksınız.

Duygusal deneyimlerin labirentinde dolaştıran, kabuslar ve rüyalarınızı aynı uykuda buluşturan bir psikolojik hikaye...

İzledikten sonra kasılacağınız bu neydi şimdi , biri bana anlatsın ne oldu gibi soruları sorcağınız , David  Lynch filmi.

Biri bana anlatsın bu filmde ne oldu yada konusu ne?

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: berusa55 - 14 Eylül 2009, 03:36:11
The Usual Suspects | Olağan Şüpheliler |

Polis San Pedro'da patlayan bir tekneyi araştırırdığında 27 ceset ve 91 milyon dolarlık uyuşturucu parası bulur. Olaydan kurtulan iki kişi, yanıklarla dolu vücuduyla korkmuş bir Macar terörist ve Verbal Kint adında bir tetikçidir.

Polisteki sorgusunda Kint, 6 hafta öncesinden başlayarak olayları anlatır. Beş suçlunun nasıl bir araya geldiğinden, kaçırılan bir kamyondan ve bir suç lordundan bahseder polislere.

Özellikle kurgusu ve öyküsündeki gerilim ve sürprizlerle dikkat çekici bir başyapıt..

Film güzel kurgulanmış , birkaç yerde Türkiye nin adı adı da geçiyor.Mutlaka izleyin. ;)

Serkan

30 Nisan 2010, 17:05:40 #399 Son düzenlenme: 30 Nisan 2010, 17:07:49 FoRZa_AlviN
Patton

George scott
İMDB 8/1

Benim gibi içinde 2 Dünya Savaşı kelimesi geçmesi bile bir film izlemem için yeterli olan birisi olarak , güzel diyerek sizleri yanıltmak istemem ama Patton sanırım  izlenmesi gereken bir baş yapıt; zaten aldığı 7 Oscar Cv'si olarak görülebilir

ikinci dünya savaşını işleyen diğer savaş filmlerinden daha geniş bir açıdan alan, abd adına bir çok şeyin anlama kavuştuğu film. savaş karşıtlığı gibi bir amacı olmasa dahi kubrick'in savaş karşıtı filmlerine benzer bir ironiye de sahiptir.

işin ilginç yanı filmin abd milliyetçiliği pompası gerçekten işe yaramaktadır. "oh lan, ne güzel almış oraları, yürü be, koçum, patton" diyor insan. abd'li olmayan ve abd'den nefret eden biri bile böyle hissediyorsa bir filmle, orada yaşayanların neden böyle olduğunu (savaşanlara destek,muhafazakarlık vs.) anlamak zor olmayacaktır.

zira filmde de geçtiği gibi,

"amerikalıların savaşmaması ve barışı istemeleri yalandır. amerikalılar geleneksel olarak savaşı sever"

george campbell scott'un basrolünü oynadığı ve kendisine layık görülen oscarı reddettmesiyle zamanında baya sansasyon yaratmıştırz

edmontdante

14 Mayıs 2010, 10:48:58 #400 Son düzenlenme: 14 Mayıs 2010, 10:51:03 edmontdante
Sülo,yerimi sen almışsın.
Bu sene hiç içimden gelmiyor nedense film izlemek.Hatta tv de yayınlanan maçları dahi izleyemiyorum.400 küsür tane filmim var divx indirdiğim bir tanesini izlemek nasip olmadı.Bu işin kuralı şu bence.İndirmekten ziyade dvdlerinin  çıkmasını bekleyip çıktığında alıp izlemek.Bu insanda bir heves uyandırıyor.

Matt DAMON --BOURNE ÜÇLEMESİ bence de çok iyi.Hatta üçü birden aynı gün izlenebilir.

YaşarDoğu

AlıntıYılanların Öcü

Fakir Baykurt'un romanından ikinci kez beyaz perdeye uyarlanan 1985 yapımı Şerif Gören filmi.Uşak'ın Çınarcık köyünde çekilmiştir.

Başrollerde Kadir İnanır , Fatma Girik , Serpil Çakmaklı, Erdal Özyağcılar,Nur Sürer oynuyor.

Konu ;

Kara Bayram karısı, annesi ve çocuklarıyla beraber sakin bir hayat süren, toprak işleriyle uğraşan bir çiftçidir. Komşuları Haceli, Bayramın evinin önüne ev yapmak için temel atar. Aslında temel iki aile arasındaki büyük düşmanlığın başlangıcına atılmıştır. Oysa ki en büyük hata Kara Bayramın evinin önünü satılığa çıkaran ve Haceliyle bu toprağı satan muhtardır. Ancak Bayram ve Haceli gerçek suçluları aramaktansa,aralarında ezeli bir rekabete girmeyi seçerler. Irazca ve Bayramın Haceliyle ait kerpiçleri yok etmesiyle aralarındaki anlaşmazlık bir savaşa dönüşecektir.

AlıntıUnutulmaz Replikler

Evinin temeli Irazca tarafından toprakla doldurulmuş Haceli ile bekçinin selamlaşması.
-Kolay gelsin Haceli efendi ! -Saane len (Sanane lan) bekçi !

Muhtar, oğlunu elinden kurtarmaya çalışan Irazca'yı azarlıyor.
-Sülalecek mi deliydiniz garı! Çık'şarı! (Çık dışarı)

Kara Bayram eli-ayağı ve gözleri bağlı olduğu halde muhtarla tartışırken.
-O ganun, size başka, bize başka mı deyyo (diyor) akıllım!

Irazca köye gelen kaymakama gerçekleri anlatmak için yolunu çeviriyor.
-Duur anam gaymakam!

Köye gelen kaymakama hazırlanan yemeği köy kahvesinde yerlerken :
köylü : ben yedim allah arttırsın sofrayı kuran kaldırsın
muhtar : hee şindi (şimdi) git tavuk gibi tüne

Türk filmlerinden dram olarak harika bir film.

Serkan

Kadir inanırın karısını dövüyor diyer adam kadirde adamın karısıyla yatıyor o film değilmi :p

YaşarDoğu

@forza_alvin

olaya farklı bi yaklaşım, evet filmde yaşanan bazı şeyler var kardeşim ;) .:.:.

YaşarDoğu

AlıntıThe Others (Diğerleri)

İmbd ; 7.8

ikinci dünya savaşı sonrası new jersey... kocasını savaşta kaybetmiş olan grace güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte büyük bir konakta yaşamaktadır. perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve üç kişi uğrar: ihtiyar bir kadın ve adam bir de dilsiz genç kız. evi çekip çevirecek yardımcılar aramakta olan grace bu kişilere iş verir; onları çocuklarının sağlık durumu konusunda uyarır. öte yandan grace'in kızı anne victor adlı bir çocuğun kendileriyle birlikte evde yaşadığına inanmaktadır. evin çevresini kaplayan yoğun sis yüzünden kasabayla irtibatları kesildiği sırada grace kızının anlattığı hikayelerin doğru olabileceği yolunda kanıtlarla karşılaşır. işte bu noktada eve yardımcı olarak aldığı insanlardan da şüphelenmeye başlar. gücünü büyük ölçüde finalindeki sürprizden alan gerilim dolu bir yapım...

Yapım:
2001 ~ ABD Fransa İspanya İtalya
Tür:
Dram Gerilim Gizem Korku
Yönetmen:
Alejandro Amenábar
Senaryo:
Alejandro Amenábar
Yapımcı:
Tom Cruise Paula Wagner Sunmin Park Bob Weinstein Harvey Weinstein Fernando Bovaira Emiliano OteguiMiguel Ángel González Eduardo Chapero-jackson Rick Schwartz Jose Luis Cuerda
Görüntü Yönetmeni:
Javier Aguirresarobe
Müzik:
Alejandro Amenábar Harry Warren

Altıncı His tadında bir film.İmbd den aldığı puan fazla ama izlenebilir.

İyi seyirler...