BİZDEN DAHA DİNDARlar : Avrupa'da dindarlıkta 7'inciyiz

Başlatan kabacevizli55, 15 Ağustos 2010, 16:14:37

« önceki - sonraki »

kabacevizli55

Avrupa Sosyal Anketi'nin yaptığı araştırmaları inceleyen The Economist, dini gereklerini yerine getirmeyen ve ibadethanelere düzenli olarak gitmeyen ülke nüfuslarını karşılaştırdı.

Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan yüzde 98 ve 95'lik oranlarla birinci sıraya oturdu. Yunanistan'ı sırasıyla Polonya, Hırvatistan ve İtalya izledi.

Türkiye'nin yüzde 77'lik bir oranla en dindar yedinci ülke olduğu listede, ibadetini yerine getirmeyen nüfusun en yoğun ülke Çek Cumhuriyeti oldu.

Çek cumhuriyetini yüzde yüzde 40'ın üzerinde nüfus oranıyla Fransa, İngiltere ve Belçika takip etti. Avrupa'nın en dindar ülkelerinin sıralaması şöyle:

1- Kıbrıs Rum Kesimi,

2- Yunanistan,

3- Polonya,

4- Hırvatistan,

5- İtalya,

6- Ukrayna,

7-Türkiye,

8- Portekiz,

9- Estonya,

10- Rusya,

11- Almanya,

12- İsveç,

13- İsrail,

14- İspanya,

15- Hollanda,

16- Belçika,

17- İngiltere,

18- Fransa,

19- Çek Cumhuriyeti

celebi

çok normal ama gelişmeler olduğunudüşünüyorum işin açıkcası

**KaR6**

napmışlar, ülke ülke gezip insanlara dindar mısın diye mi sormuşlar? parayla imanın kimde oldugu belli olmaz, saçma bi araştırma..

Fecr_55

Benim imanimi, inancimi kimse arastirip, degerlendirecek durumda degil..Hele hele ingiliz soytarilari hic degil..!

Kaya

Ya bizi geçtim din ile yönetilen İsrail nerede Hristiyanların babası konumundaki İngilizler nerede böyle saçma bir araştırma mı olur rum bir şirkettir büyük ihtimalle  ;D Kıyak var.

**KaR6**

yok bi de ülke dindar olsa nee olmasa ne.. her koyun kendi bacagından asılır, ülkede dindarlık yuksek diye ortalamadan kalıp cehenneme mi gidecez? ama benim devamlılıgım iyiydi diye savunuruz artık.. yaz okulu da olmaz, tövbe estagfurullah :)

alperen

çan eğrisi diye bişe var abi ;D ortalama çok önemli:)

Sercan

Onlarda pazardan pazara kiliseye gitmek dindarlık zaten.Saçma bir anket...