Carlo Holse

Başlatan _SoN_, 01 Eylül 2023, 21:32:22

« önceki - sonraki »

_SoN_

Kulübümüz en son Rosenborg BK takımında oynayan 24 yaşındaki Carlo Holse ile 4 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Sporcumuza ve camiamıza hayırlı olması dileklerimizle.

https://www.samsunspor.org.tr/haberDetay.php?id=7372

Sadece Samsunspor

01 Eylül 2023, 23:03:28 #1 Son düzenlenme: 02 Eylül 2023, 13:00:28 Sadece Samsunspor
Rosenborg dan kotu oyuncu cikmaz. Superligde de cok is yapar. Hem 10 numara hem de solak ilginc bir sey olacak.

Twitter da bu ligleri takip eden insanlar oyuncu hakkinda baya olumlu yorum yapiyorlar. Nasil ikna etmisler gelmeye diye bile yazanlar var. Cok daha buyuk paralara ilerde satilabilecegi soyleniyor.

Stoper

Takımın kilit oyuncularından biri olmaya aday. Yaşı genç, ilerde ciddi kazanç sağlayabilir.

brigand

Hiç izlemedim fakat yerli-yabancı yorumlara göre potansiyelli bir oyuncu. Şuan için en büyük artısı devam eden bir ligden oynarak gelmesi olabilir.

Sadece Samsunspor

Bu cocuktan cok cok buyuk paralar kazanacagimizi dusunuyorum ilerde. Umarim sakatlik yasamaz

Raqua55

Bugün özelinde son vuruşlarda çok etkisiz kaldı.

_SoN_

Takıma uyum sağladıkça kalitesini gösteriyor, oyun içinde kalması, o muazzam golü çok güzeldi, daha iyi olacak inşallah.

isyan

Kac kez defansa gelip yardim etti, top caldi sayamadim. Helal sana

brigand

Bireysel koşu mesafesini gerçekten çok merak ettim. Bir yerlerde karşılaşırsanız bu bilgiyle, buraya da yazarsanız seviniriz.

Furkan

İlk defa GS maçında çıplak gözle izlemiştim. Onun da ilk ve en iyi maçıydı bence. Bu haftaki FB maçında yine çıplak gözle izledim inanılmaz mücadele etti. Olduğu kenarda ileri geri farketmez hemen hemen her aksiyonun içinde bir şekilde vardı. Etkileyici bir oyun sergiledi nazar değmesin.

alperen_55

Her ne kadar fiziği yetersiz olsada üst düzey performansı ile açığını kapatıyor.Sahanın her yerinde mücadeleden hiç kaçmıyor.Alamayacağı hava toplarına bile zıplıyor rakibin dengesini bozuyor.Bence takımın en iyisi en istikrarlısı. fazlası ile alkışı hak ediyor.

55.hakan

Bitmek tükenmeyen enerjisiyle çok çalışıyor çabalıyor ancak mevkisine göre son vuruşlarda zayıf zaten çoğo pozisyonda kendi vurmayıp attırmaya çalışıyor son vuruşlara çalışması lazım.

mehmet yılmaz

AlıntıCarlo Holse Işıldıyor

Samsunspor'da en çok dikkat çeken isimlerden birisi Carlo Holse oluyor.

Sezona Norveç'in Rosenborg takımında başlayan ve ligin 4. haftasındaki Galatasaray maçıyla birlikte Samsunspor forması giymeye başlayan Carlo Holse, son haftalardaki yükselen formuyla, en çok dikkat çeken oyunculardan birisi oldu. 1999 doğumlu Danimarkalı, Samsunspor formasıyla bu sezon Trendyol Süper Lig'de 23 maça çıkarken 4 gol ve 3 asiste imza attı. 3 sarı kartla oynayan Holse, söz konusu 23 maçta 1969 dakika boyunca sahada kaldı. Sağ kanatta oynayan Holse, geçtiğimiz hafta Ç. Rizespor karşısında da takımının 2. golünü kaydetmişti.

mehmet yılmaz

Carlo Holse: Taraftar Benim İçin... 

Samsunspor'un Danimarkalı futbolcusu Carlo Holse, kulübün resmi kanalına konuştu. Samsunspor'a gelişi, taraftarlar, ligdeki durum ve kendisiyle ilgili ilginç şeyler söyledi.

Samsunspor'un iyi ve istikrarlı performans sergileyen isimlerinden birisi olan Danimarkalı futbolcusu Carlo Holse, kulübün resmi Youtube kanalına konuştu. Holse, Samsunspor'a gelişi, taraftarlar, ligdeki durum ve kendisiyle ilgili ilginç şeyler söyledi. İşte Holse'nin söyledikleri:

"Benim adım Carlo Holse. 24 yaşındayım. Danimarka Kopenhag'danım. Ailesini ve yanında olan herkesi seven birisiyim. Sahada ise takımıma öncelik veren biriyim. Takımın ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarımın önünde görürüm. Futbola erken başladım, 4 yaşında falandım sanırım. Babamla futbol oynardım eskiden beri.

Hangi mevkilerde oynadığım konusu; aslında bir pozisyonda oynayan biri olmadım hiçbir zaman. Daima hocalarımın istediği pozisyonlarda veya oyuncu eksik olduğunda takımın ihtiyacı olan farklı pozisyonlarda oynadım. Şöyle ki, bazen orta saha bazen, on numara bazen kanat oyuncusu... Hatta bazen bek olarak oynadım.

Samsunspor'dan teklif gelince heyecanlandım. Benim için yeni bir kültür olacaktı. Ben her zaman İskandinav kültürüne alışkındım, Danimarka ve Norveç'teydim. Bu biraz alışkın olduğumdan farklı bir durumdu ama evet mutluydum. Türkiye ligi kaliteli bir lig, oradaki attığım adım Norveç'e gitmekten daha önemliydi. Burada olduğum için mutluyum.

Gelmeden önce Samsunspor taraftarı ve tribünlerdeki atmosferi bilmiyordum. Tabii Türkiye'deki statların atmosferinden her zaman bahsedilirdi. Ben daha önce Galatasaray'ın ve Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarında oynadığı maçları izlemiştim ve tribün ortamı harikaydı. Ama bizim stadyumdaki atmosferi bilmiyordum. Benim adıma çok olumlu bir sürpriz oldu. Muhteşemler. Bizim taraflarımız da çok çok iyiler. Örneğin Beşiktaş'a karşı oynadığımız maç, daha önce hiç deneyimlemediğim bir iç saha tecrübesi oldu. Hayatımda ilk defa bu kadar dolu bir taraftar desteği önünde oynadım. Çok güzeldi ve taraftarın içeride oynadığımız maçlarda oluşturduğu atmosfer inanılmaz oluyor. Taraflarımızın desteği çok ciddi bir itici güç oluyor bize ve skor 0-0 iken veya gole ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda taraftarın neredeyse çılgınca coşkusu
bizi olumlu etkiliyor, bizi moral olarak bir adım daha öne götürüyor.

Atatürklü armamızın anlamını biliyorum. Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve bunu biliyorum. Takımındaki ortam gayet iyi; farklı ülkelerden gelen birçok arkadaşımız var. Herkesi sahada bir araya getirmek ve rekabet ortamı oluşturmamız lazım. Bu olunca da sahada farklı dillerde konuşmak gerekiyor. Doğru yolda olduğumuza inanıyorum. Bunu da son oynamış olduğumuz maçlarda görebilirsiniz. Herkes iyi oynamak ve kazanmak istiyor.

Samsun'u arkadaşlarla yemeğe çıktığımızda dolaşma fırsatım oluyor. Öğle yemeklerine çıkıyoruz genelde. Türk yemekleri harika, onu söylemem lazım. Yazın arkadaşlarla tekne turu yapmak gibi bir şeyler konuşmuştuk, Samsun'da olabilir tabii bu...

Şimdilik her şey gayet iyi gidiyor. İdolüm Messi, her zaman idol olarak gördüm. Tabii ki küçüklüğümden beri bana her şeyi öğreten babam da benim idolümdür; ikisi birlikte diyebilirim.

Samsun'da ve Samsunspor'da olmanın en heyecan vereceği yanı, sonuçta alışkın olduğum bir ülkeden çok farklı bir ülkeye geldim, her gün yeni bir şey öğreniyorum ve Türkçe öğrenmeye başladım. Buranın dilini konuşabilmek için... Yani her gün yeni bir şey öğreniyorsun ve bu gerçekten hoş ve aslında heyecan verici bir durum.

Hedefimiz Samsunspor'un gelecek yıl Süper Lig'de devam etmesidir. Her gün bunun için savaşıyoruz ve umarım başarabiliriz. Bunu da zaten sahada görüyorsunuz. Her seferinde yüzde yüz onumuzu veriyoruz."