Teknik Direktör - Markus Gisdol

Başlatan Sadece Samsunspor, 10 Ekim 2023, 21:06:46

« önceki - sonraki »

55.hakan

Oyuncu seçimlerinde hata var. Bir önceki maçın performansına göre takım kuruyor. Bu yanlış Marius ilk 11 dir Ercan değil. Bola ilk 11 ken ne oldu da Drongelen sol kanat oldu.

Raqua55

Adam gerçekten yıpranmış. Yüzüne baktığınızda net belli oluyor. Bu adama transfer yapamayanlar utansın artık. Geldiği günden beri çırpınıyor.

emre

Yensek de yenilsek de maç sonu açıklamaları gayet güzel. Yıllardır hep klasik sözler duyuyorduk. Rakip 10 kişi kaldığı için oyun stratejimiz bozuldu diyen hoca duyduk. Hocam kendi düşünceleriyle, güzel açıklamalar yapıyor. Tebrik ediyorum kendisini.

mehmet yılmaz

AlıntıSamsunspor'dan Markus Gisdol'la iç sahada 23 puan

Trendyol Süper Lig'de Samsunspor, Marks Gisdol'la evinde 7 galibiyet elde etti. Kırmızı-beyazlılar Gisdol yönetiminde iç sahada 11 maçta 23 puan topladı.
Markus Gisdol yönetiminde Samsunspor, iç sahadaki galibiyet sayısını 7'ye yükseltti.

Ligin 8. haftası sonunda 1 puanı bulunan Yılport Samsunspor'un başına getirilen Markus Gisdol yönetiminde Karadeniz ekibi, özellikle iç sahada aldığı galibiyetlerle yükselişe geçti.

Sahasında Atakaş Hatayspor ve İstanbulspor'u 2-1, Kasımpaşa'yı 4-2, VavaCars Fatih Karagümrük'ü 1-0, EMS Yapı Sivasspor ve Mondihome Kayserispor'u 2-0 mağlup eden Yılport Samsunspor, son olarak Bitexen Antalyaspor'u 2-0 yenerek Alman teknik direktör yönetiminde evinde 7. galibiyetini elde etti.

Samsunspor'dan Markus Gisdol'la iç sahada 23 puan

İÇ SAHADA 23 PUAN

Kırmızı-beyazlı takım, Gisdol yönetiminde iç sahada RAMS Başakşehir ile 0-0, TÜMOSAN Konyaspor ile 1-1 berabere kalırken, Beşiktaş'a 2-1, Galatasaray'a ise 2-0 yenildi.

Alman teknik direktör yönetiminde iç sahada yaptığı maçlarda Karadeniz ekibi, 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet sonucunda 23 puan topladı.

Gisdol idaresinde sahasındaki mücadelelerde 17 gol atan Samsun ekibi, kalesinde ise 9 gol gördü.

Kaynak: NTV Spor

mehmet yılmaz

Benim bu sezon kaybettiğimiz maçlardan sonra bile en çok güvendiğim isim hep Markus Gisdol oldu. Onu kim bulup getirdi bilmiyorum ama tebrik etmek lazım. Daha geldiği ilk günlerin ilk basın toplantısında, "içinde bulunduğunuz durum sizin için ilk olabilir ama ben bunu üç kere yaşadım" derken ne yapması gerektiğinden emin bir tavır sergilemişti. Gerçekten, Bundesliga'da Köln, Hamburg ve Hoffenheim'da aynı süreci yaşamıştı. O üç takımı da ligin son sırasından alıp ligde tutmuştu. Bu özelliğinin yanında zaman içinde gördük ki, futbol seven, bilen ve doğru çalışan bir futbol insanıymış. Ayrıca ne soğuk ne cıvık bir insan ilişkisi tarzına sahip. Samsun'la aidiyet kurdu, tribünlerle hemhal oldu fakat bunu yaparken bile doğru tavırları sergiledi.

Nihayetinde, "Markus Gisdol nam bu Cermen ademoğlu şehr-i Samsun'un çeşm-i cihanı Samsunspor'umuzda şahsından müftehir olacağımız bir kimsene oldu."

Gisdol'un durumu bana Osmanlı Türk tarihinden bir şahsiyeti hatırlatıyor: Colman von dee Goltz, yani Goltz Paşa'yı. Kendisi Osmanlı ordusunun modernleşmesi için Türkiye'ye gelmiş, yıllarca aramızda yaşamış, Birinci Cihan Harbi'nde Irak Cephesi'nde kumandanlık yaparken Kut'ül Amare'de, tifüsten hayatını kaybetmiş, vasiyeti gereği İstanbul'a defnedilmiş bir Alman-Türk subayıydı. Kabri halen İstanbul'dadır. Bu nedenle Gisdol'a, Goltz Paşa'dan mülhem, Gisdol Paşa demeyi tercih ediyorum.

brigand

Hoca aynen dediğimiz gibi yaptı ve ligin gerçeklerini iyi analiz ederek panzehir oyun planını oturtmaya başladı. Ama hala en büyük artısı, takımın fizik kondisyonunu acayip bir seviyeye çıkardı. Bunda kondisyoner Fatih Hoca ile uyumlu çalışmanın da etkisi var diye düşünüyorum.

55.hakan

Bu maç sana yazar hoca hiç maç sonu ilk dakikalarda yenilen gol falan deme. Osman'ı Soner'i ısrarla 11 de tutmanın anlamı var mı bu maçta. Neyin fantazesi bu.

Raqua55

Bu maç sana yazar hocam. Sağlık olsun Mücadeleye devam.

ercan0655

Elindekiler ne kadar kötü ki âlim, Soner, Taylan , Osman Ercan, benasser  gibi PTT kalitesindeki adamları sahaya sürmek zorunda kaliyorsun.

Bu adamlara seviye atlatamamak ve sakatlık problemini çözememek de senin eksiğin gibi Gisdol hoca!!!!!

Elyesa

adam bence iyi yapiyor dunki macda fofana ve tait cok kotu ve bir varlik gosteremediler onlari cikartip iyi hamleler yapdi elindeki adamlarbu bu adamlarla bukadar basari  fazla bile..Hoca iyi dun ilk defa hakeme cok kizdigini gordum adamda artik cileden cikiyor nerden geliyorlarsa bu hakemler diye