İşte Oy Verdiğiniz Milletvekilleri Cevap Versinler!!!

Başlatan körfez55, 20 Eylül 2007, 13:40:48

« önceki - sonraki »

körfez55

KAYIP BUNUNLA KALMAYACAK

Projenin aslında konuşulandan ve halkın bildiğinden çok daha büyük olduğunu belirten ve adının açıklanmasını istemeyen bir uzman kendisiyle konuşan muhabirimize şu bilgileri verdi: "Proje çok daha geniş kapsamlı. Şimdilik ham petrol tankerlerle gelecek ve Ünye'de kurulacak depolara boşaltılacak, oradan da Çalık Şirketler Grubu tarafından yapılacak olan ham petrol boru hattıyla Ceyhan'a pompalanacak. Ama bu ilk adım. Bunun devamı gelecek. Mavı Akım bir pilot projeydi. Bu projeyle Karedeniz derinliğinde böyle bir geçişin güvenli ve ekonomik olarak yapılabileceği görüldü. Bundan sonra iki ayrı proje daha söz konusu olacaktır. Birisi tıpkı Mavi Akım gibi denizi alttan geçecek ham petrol boru hattı, diğeri ise işlenmiş petrol boru hattı. Bunların merkezi de artık Ünye olacaktır. Samsun bir dev projeyi kaçırmıştır."

BAKAN "SAMSUN'A EKMEK KAPISI OLACAK" DEMİŞTİ

26 Şubat 2006 tarihinde AK Parti Samsun Merkez İlçe 2. Olağan Kongresi'ne katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı M. Hilmi Güler, burada yaptığı konuşmada, "Samsun-Ceyhan Petrol Boru Hattı Projesi'yle Samsun dünya merkezi olacak. Mavi Akım da Samsun'dan Ceyhan'a ulaşacak ve bu enerji kaynakları güney ülkelerine aktarılacak. Her iki proje de ekmek, ticaret ve teknoloji kapısı olacak."

böyle bir projei üvey evlat samsuna sizce kim bırakır.hakkımızı kim arar.samsunlu olmayan samsun milletvekillerimi.işte benim saf milletim bunu göremiyo.

körfez55

yol uzunmuşta depolama ünyede daha rahat olurmuşta.acaba başta bunu düşünemedilermi çok bilmişler.ayrıca projenin adı hala samsun_ceyhan neden bizim saf milletimiz uyanmasın diye .

kayacan

Çözüm için Önerilerim....
1- Sivil toplum örgütleri derhal birleşerek ortak tepki verilmeli
2- Tüm  Samsun vekillerinin toplu halde partilerinden istifalarını istemek için imza kampanyası başlatılmalı.
3-Sivil toplum örgütleri yerel kanallara çıkarak bilgi vermeli
mahalle mahalle toplanıp halk bilgilendirmeli ve yapılan haksızlığa karşı örgütlenmeli
4- Hak verilmez alınır kuralı tekrar tekrar hatırlanmalı ağlayarak biryere varılamayacağı bilinmeli.
5-Tüm samsunlulara çağrı yapılarak başbakanlık internet sitesi ve enerji bakanlığı siteleri mail yağmuruna tutulmalı.

kayacan

http://195.140.196.201/bimerwebform/

Yukardaki adres doğrudan başbakanlık adresi.Yapılan her başvuruya kesin yanıt vermek zorundalar.Enerji ve tabi, kaynaklar bakanlığından şikayetçi olabiliriz mesela.

merkez

Sevgili Kayacan Link için teşekkürler.

Samsunluyum diyen ve Samsundan gelecekte menfaat bekleyen,çoluğunun çocuğunun geleceini düşünen herkes artık elini taşın altına koymalı.Parti sevgisi, ideolojik düşünceler Samsun sevgisinden önce gelmemeli.

Ama malesef Samsunu sevdiğini iddia edenler  Samsuna yapılan ihanetleri sırf parti sevdası uğruna görmezden geliyorlar.Yapılan yanlışlara meşruiyet kazandırmak adına mazeretler üretiyorlar.

Teşvikti,mobil santraldi,bölge müdürlüklerinin kaydırılmasıydı,Tersane yalanıydı,samsunlu vekilin hayır ben izmirin vekiliyim demesiydi derken şimdi de Samsun-Ceyhan Oldu Ünye- Ceyhan...

Yarın bunlara yenileri de eklenecek kimsenin şüphesi olmasın.Allah'tan Kitap'tan peygamberden bahsederken kimseye laf bırakmayanlar bakalım 1.5 milyon Samsunlunun hakkını yerken,işsiz gezen gençlerin umudunu suya gömerken, bakalım Allaha nasıl hesep verecekler...

AntZ

Seçimden öncede belliydi bu, öncede sonrada anlatmaya çalıştık ama sağolsun bazı arkadaşlar laf sokma çabaları olarak algıladı ve sustuk kırılmasınlar Samsun ludur Samsunspor ludur diye. Herkes istediği partiye oyunu verebilir kendi fikridir vicdanıdır bakalım bundan sonrada özgürce kendi fikirlerinizi söyleyip kabul ettirebilecekmisiniz, geri getirebilecekmisiniz boru hattını ya da yapılacak hangi yatırımla bunu telafi edebileceksiniz? Ünye li enerji bakanı boru hattını elini kolunu sallaya sallaya memleketine alıyo bizim gözümüzüde senelerdir başka meselelerle boyuyorlar. Verin kardeşim istediğiniz yere oy verin sizin fikrinizdir sizin vicdanındır ama bağıra bağıra hakkı yenen hakkını arayan insanlara karşıda sanane kardeşim tripleri yapmayın...

http://samsunspor.biz/viewtopic.php?t=3093&start=10

maço

arkadaslar ben sızı anlarım sız benı anlayamassınız.neyse ben daha sıyası konu hakkında yazı yazmıcam bırıde cıkıp benı belırterek yazmassa sevınırım tabıkı akp ye oy verenlere kızabılırsınız.neyse daha uzatmıcam sıyası konu gırınce ınsanın sınırılerı bozuluo sızıınde bozuluour.kendııze ıyı bakın.

körfez55

Alıntı yapılan: "camakf_55"arkadaslar ben sızı anlarım sız benı anlayamassınız.neyse ben daha sıyası konu hakkında yazı yazmıcam bırıde cıkıp benı belırterek yazmassa sevınırım tabıkı akp ye oy verenlere kızabılırsınız.neyse daha uzatmıcam sıyası konu gırınce ınsanın sınırılerı bozuluo sızıınde bozuluour.kendııze ıyı bakın.

seni özellikle berlirtmedik kardeşim.üzerine alınma.

kayacan

Sivil toplum örgütlerinden hala bir ses yok bu sefer birlik olunması gerek.

south_london

durmak yok s... devam.yakında samsun diye bi yer kalmayacak...

kayacan

Birde çarşamba sınırlarına kömürle çalışan termik santral kuracaklarmış.Bari bu kurulmadan tepki koyalım. Boru hattını ünyeye kaydırdınız termik santralide orduya kurun arkadaş Samsunla ne alıp veremdiğiniz var.

kayacan

Birde tüm arkadaşlara şunu hatırlatmak istiyorum.Samsun şehri olmazsa Samsunsporda olmaz.Samsunun geleceğine çok ciddi darbeler vuruluyor herkesin uyanık olması lazım.Samsun elimizden gidiyor arkadaşlar.Bu sene şampiyon olsa ne yazar Samsun gittikten sonra.Küçük şehirlerin takımları ne kadar tutunabililer liglerde.Önce şehir güçlü olmalı.Bu zararlı yatırımlardan sonra kanser samsunda patlayacağı için habire hastane açılıyor geleceğe yatırım yani.Ben samsun dışında yaşıyorum ancak yakın zamanda Samsuna yerleşmeyi düşünüyordum ancak böyle pis ve insan sağlığına zrarlı bir şehre nasıl gelebilirim.Herkes gibi İstanbula yerleşir otururum.Yazık günah ben Samsun halkı için çok üzülüyorum.

Lazoli

yaw arkadaslar lütfen bos politika yapmayin bizim köye tas ocagi kurdular koskocaman. bissürü insana ekmek kazandiriyo orasi. inanmiyosaniz gidin karakovuk - asagi aksu köyüne bakin

kayacan

AlıntıMHP Samsun Milletvekili Osman Çakır, Samsun'da kurulu bulunan 2 mobil santralin çevresel etkileri konusunda TBMM'ye soru önergesi verdi.
    Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, şunları kaydetti:
    ''Samsun'da kurulu bulunan 2 adet mobil santralin çalıştırılmasından kaynaklanan çevresel etkiler olup olmadığı konusunda ilgili kurumlarca yapılan çalışmalar ve sonuçları nelerdir.''

Kim bu pisliklerin kaldırılması davamıza destek olursa ellerinden öperiz.Başımızın üzerinde yeri vardır.

HoliganSamSunLu

aldığı oyun hakkını verenlere helal olsun